Holtens Nieuwsblad 3 Geniet tijdens Lekkerjazz van lekker eten en muziek Zorgloket Holten laat nog even op zich wachten Jubileumfeest en reünie kinderverblijf Kakelbont Lekker Jazz steunt Yentl Expositie houtsnijwerk op papier Fietsen met boswachter op Holterberg Agenda HOLTEN - Genieten van culinaire gerechten en jazzmuziek op het ter ras van restaurant De Swarte Ruijter aan de Holterbergweg 7 in Hol ten. Column Dinsdag 29 mei 2007 HOLTEN - Aan het evenement Lekkerjazz dat zondag 24 juni van 13.30 tot 18.00 uur wordt gehouden bij restaurant De Swarte Ruijter, zit een goed doel gekoppeld. Stichting Yentl uit Almelo biedt logeeropvang voor kinderen die speciale zorg no dig hebben. De stichting maakt nu gebruik van een vakantie huisje op Landal Twenhaars- veld, maar hoopt een eigen per manent logeerhuis op te kun nen zetten. Omdat het opzetten van zo'n logeerhuis grote kos ten met zich meebrengt is de stichting actief met het bijeen krijgen van gelden en goederen. Een groot deel van de opbrengst gaat naar deze stichting. 'Dag plezier maken' HOLTEN - Fred K. Mutebi ex poseert nog tot 1 juni in het ge meentehuis van Holten. Hij is een van de bekendste kunste naars van Uganda. In zijn kunstcentrum coacht hij jonge Ugandese kunstenaars, die zich zo artistiek ontwikkelen en ge stimuleerd worden om te voor zien in hun eigen levensonder houd. In zijn werk staat zijn gro te liefde voor Afrika en voor Uganda centraal. De fascine rende natuur in al zijn kleur schakeringen is een terugke rend thema. Mutebi's favoriete kunstvorm is het drukken van gekleurd houtsnijwerk op pa pier. De expositie is tijdens kan tooruren gratis te bezichtigen. Erik en Esther de Mönnink hebben er al helemaal zin in: Iaat Lekkerjazz maar komen. Dat is Lekkerjazz, dat zondag 24 juni van 13.30 tot 18.00 uur voor het eerst wordt gehouden. Wis en waarachtig. Zó of en tou, möi een befje gas terug- ge nèmm'n. EfFn heinig an doo. Det had ik de of- fgelööp 'n wekke ök. Het gung mie neet hèèmoa noar'n zin. En ai dan zóó um't huus hèn kuiert, dan kömm ie tut röste. Toen'k zó in gedach'n wasse, oaver die kleine dinge diet mie dwars zatt'n, heur'n ik hem in één kèèr. Ne meikèè- ver. Det geluud ken ik uut duuzend aandem. Miene ge dach'n vleuig'n vèèr terugge. Vèèr terugge noar de tied dek met mien va langs de eek'n- singels leupe um meikèèvers van de beume te schudd'n. Öönze va had bienoa nóóit tied, ma meikèvers vang'n, det dèè-re vuur ööns. Hij wus precies woete wèèr möss. Terugge noar de tied dèwwe s'oamds um een uur of hallef nèènge, met een man of tie- ne, in de weire langs de hooltsingels lèèr'n um met meka meikèèvers te vang'n. As der eene langs vleuig, heur'n ie langs de hèèle wei- te, "meikèèver". Zóó waar schouw'n wie meka. Wie vöng'n der mangs wal een stuk of tiene de man. Die wörd'n dan in een strööpblik e stopt met gèètjes en eek'n- blaa der in. Ie móss'n wa zörg'n dai vrogg in mei a kèè- vers hadd'n, want dan köi ze duur verkööp'n an de darper. Meikèèvers vang'n, det was haandel. Het was nog in de tied det ze op schoole verk oelt wörd'n vuur boksers, ne knóöp met vèèr gèèter en foet'n, met twei gèèter. Ja, ech woar, vuur knèupe. Doar wörd'n genne knóöp wegge gööit. Het was het geeld woet ze op het schoolplein vuur verhaandeld wörd'n Doar was de markt. Allène in mei. Ie könn'n de èèrste meikè vers wal verkööp'n vuur 20 boksers of vèèrtig foet'n. La ter in de moand war'n ze nog genne foete mèèr weerd. As de meimaond vuurbie was, dan móss ie ze wier löss lo- at'n. Ma dan konne wie altied nog kneupke smiet'n. Een man of wat, amoal ne knóöp tèèg'n de muure an góöi'n. Wie turn der het dichste tèèg'n an hatte e göóit had al le kneupe wunn'n, as ter gen eene meer was diet nog wol prebèèr'n um nog korter bie de muure te kómm'n. Het beste gung det met van die foet'n van de kussensloop'ns. Ai der een betje slag van had d'n gooi'n ie zunne foete re- chop tèèg'n de muure an. Wie trökk'n de kneupe mangs van sloop'ns. Ja wie hebt het nog e doane, meikèèvers vang'n en kneup ke smiet'n. Ie war'n met wei nig tevrèènne. Wis en waar achtig. De Vèèrküilnte Viefkop Chef-kok Erik de Mönnink: "Ik stond boven en keek uit op het terras omzoomd met bomen. Meteen dacht ik: 'Hier moeten we wat mee gaan doen!' Daarna is eigenlijk het idee ontstaan om een jaarlijks evenement op te starten". "Het moet voor een breed pu bliek zijn. Ook gezinnen met kinderen zijn welkom", vult Est her de Mönnink aan. "De hele middag eten en drinken, met tentjes rondom en veel zitjes en praattafels". Erik: "In jazz en loungestijl. Er komen dan ook kekke banken om lekker te genieten. Voor de kinderen zullen er speeltoestel len komen". Hij ziet het al helemaal zitten. "Een dag gezelligheid en plezier maken. Mensen even op andere gedachten zetten. Ik heb er echt zin in". Leuk en eigenzinnig moet het feest gaan worden. "Zo komt er een bar die uit ijs wordt gehakt. Hier worden sushi's en oesters geserveerd. Ook zit ik te denken aan een heel groot glas vol met aardbeien", zegt Erik. Verder komt er onder andere een bio logische slager die een rookkast meeneemt. Een tuinfeest met allerlei kraampjes en gezellige jazzmu ziek van het Jazzcapade Trio. Esther: "In de pauze van de mu ziek lopen er levende beelden rond. Je kent ze wel van Parijs, waar artiesten als standbeelden verkleed op pleintjes staan". Naast verschillende ambachte lijke hammen, verse vis, tapena- des, barbecuegerechten, Spaanse tapa's, seizoensbieren, verschillende waters, broodjes en verse sappen, is er ook veel aandacht voor wijnen. "We hebben een echte proeverij met wijnen uit heel veel verschillen de landen. Vinologen geven uit leg en laten de gasten proeven", zegt Erik. "Daarnaast hebben VERVOLC VAN VOORPACINA HOLTEN - Verwacht wordt dat kort na de zomervakantie ge start kan worden met de ge meentelijke functies in het Zorgloket Holten en dat in een latere fase de cliënt- en mantel zorgondersteuning aan het lo ket worden toegevoegd. Deze invulling op langere termijn moet passen in de voorberei dingen die op dit moment gaande zijn met betrekking tot het Kulturhus Holten. In het Kulturhus Holten krijgen diverse organisaties en vereni gingen een plek. Bijvoorbeeld de Stichting Welzijn Ouderen Holten. HOLTEN - Kinderdagverblijf Kakelbont bestaat 15 jaar en dat wordt gevierd met een reünie. In die jaren is er veel veranderd: nieuwe kindjes erbij, kinderen en leidsters die afscheid namen, tweemaal verhuisd, een BSO gekregen, maar vooral veel gela chen, geknuffeld en gespeeld. Er wordt zaterdag 9 juni van 10.15 tot 12.00 uur een Zomer feest gehouden. Het feest is in en om Kakelbont en staat in het thema van Piraten. Om 10.30 uur zal locatiehoofd Jolanda El lenbroek een woordje doen en wordt er wat aangeboden aan de kinderen. FOTO: SANDER SCHEPERMAN we een professionele barista. Een echte artiest die de mooiste espresso's en cappuccino's weet te maken". Er zijn voorgerechten, hoofdge rechten en desserts te halen bij de tentjes. Esther: "Je mag zo vaak eten en drinken ophalen als je zelf wilt. Je kunt zelf een compleet menu samenstellen". De twee hopen dat het een groot succes gaat worden en dat Holten er zo een fantastisch mooi jaarlijks terugkerend eve nement bij krijgt. Zeker niet al leen bedoeld voor vakantiegan gers, maar juist ook voor de Holtenaren. Lekkerjazz kost 65 euro per per soon. Hierbij zit alles inbegre pen. Kinderen tot en met twaalf jaar betalen 12,50 euro. Aan melden kan op de website www.lekkerjazz.nl, via e-mail info@swarteruijter.nl of telefo nisch: 0548-596660. VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - Onderweg zal hij al les vertellen over de grote varia tie van de flora en fauna die men tegenkomt. De start is woensdag 30 mei om 13.00 uur bij Natuurdiorama Holterberg, Holterbergweg 12 in Holten. De kosten voor deze begeleide fietstocht zijn 7,50 euro per per soon. Men dient zelf te zorgen voor een fiets en eventuoel eten en drinken. De boswachter ver wacht hier om 16.00 uur terug te zijn. Er kunnen maximaal vijf tien personen deelnemen. Op gave is noodzakelijk. Dat kan bij het secretariaat van het natio naal park via e-mail: info@na- tuurmilieu.nl onder vermelding van "Fietstocht NP" of telefo nisch: 038-4250960. JUNI Optreden Normaal, Espelodijk, vrij dag 8 juni 2007 Konlngsschieten, Aalpolsweg Hol ten, zaterdag 9 juni 2007 Koetsenrlt Bergrijders, Holten, zondag 10 juni 2007 Jumelagefeest, Rijssen en Holten, vrijdag 15 juni 2007 - zondag 17 juni 2007 Jongerenjeugddag met thema ■Overleven, Holten, zaterdag 16 juni 2007 Vogelschieten, Bonte Paard Dijker- hoek, zaterdag 16 juni 2007 Jeugdopstapdag motorcross, Crosscircuit Imhof, zaterdag 23 juni 2007 Fancyfair De Panne, Schreursweg 12, zondag 24 juni 2007, 11:00 - 17:00 Hagepreek met Anne van der Mei den, Larenseweg 106 Holten, zondag 24 juni 2007, 13:00 - 14:00 Culinair en muzikaal festijn Lek kerjazz, Restaurant De Swarte Ruijter, zondag 24 juni 2007, 13:30 - 18:00 Concert Martin Mans en Jan Vay- ne, Dorpskerk, vrijdag 29 juni 2007 JULI Triatlon, Holten, zaterdag 7 juli 2007 Kindervakantieweek, Holten, maandag 9 juli 2007 - donderdag 12 juli 2007 Roofvogelshow, Erve Deijk, Chur- chillstraat 19 Holten, donderdag 12 juli 2007, 14:00 Sploder Revue, Espelodijk, vrijdag 13 juli 2007 Sploder Feest, Espelodijk, vrijdag 13 juli 2007 - zondag 15 juli 2007 Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 25 juli 2007, 6:30 Erwin autocross, Schuppertsweg Holten, donderdag 26 juli 2007, 18:00 AUGUSTUS Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 1 augustus 2007, 6:30 Recordpoging domino, Sportzaal Rietbergstraat Holten, zaterdag 4 au gustus 2007 Supermoto, Vletgaarsmaten Holten, zondag 5 augustus 2007, 13:00 Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 8 augustus 2007, 6:30 Beachsoccertoernooi Suffendo, Kalfstermansweide, zaterdag 11 au gustus 2007 SEPTEMBER Endurance Holten, Holten, zaterdag 1 september 2007 Keunerit klassieke motoren, Holten, zaterdag 1 september 2007, 11:00 Opening hanennös De Hoolter Kor- hanen, Beusebergerweg 35, zaterdag 1 september 2007 - zondag 2 septem ber 2007 Nationale nachtvlindernacht, Na tuurdiorama Holterberg, vrijdag 7 sep tember 2007 NBvP Holten, wereldreis per motor door Jacolien en Frank Roskam, Zaal Vosman, dinsdag 11 september 2007 Keunefeesten, Kalfstermansweide Holten, donderdag 13 september 2007 - zondag 16 september 2007 Nationale motocross, Zuurbergcir- cuit Holten, zondag 23 september 2007, 9:30 Najaarsrit klassieke automobie len, Beusebergerweg 37 Holten, zon dag 23 september 2007, 11:00 Dierendag, Natuurdiorama Holter berg, zondag 30 september 2007 Erwin autocross, Schuppertsweg Holten, zondag 30 september 2007, 12:00 OKTOBER Dierendag, Natuurdiorama Holter berg, donderdag 4 oktober 2007 Jeugdplaybackshow buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, zondag 7 oktober 2007 NBvP Holten, Anne van der Meiden over Twentse verhalen, Zaal Vosman, woensdag 10 oktober 2007 Nordic Walking tweedaagse, Holter berg, zaterdag 13 oktober 2007 - zon dag 14 oktober 2007 Roofvogelshow, Erve Deijk, Chur- chillstraat 19 Holten, donderdag 18 oktober 2007, 14:00

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3