Radio 350 wil graag starten met tekst tv Lucky draait 'gewoon' door Nu veel voordeel bij Eshuis Mode 20-40% 20-40% 39,95 SMELT 1e leveringen korting Jacks en Jassen T-Shirts s /Mt 149 COMBI Klanten zeer tevreden over gemeente Nu 2 voor !7/J55EAf WRAPTOR m srsTMt Dinsdag 29 mei 2007 20 RIJSSEN - De lokale omroep Radio 350 wil gaan beginnen met tekst tv. De kabelkrant, met de eigen muziek erachter, moet voor nieuwe inkomsten zorgen. Ook de nieuwe indeling van de zendfrequenties moet Radio 350 meer geld op kunnen leve ren. Dat zegt Henny Kuiper, de voorzitter van 350. Kuiper wil graag meedoen aan de pilot van de nieuwe frequen tie-indeling. "We komen dan dichter in de buurt van de 96 FM en 92 FM en dus dichter bij de grotere zenders. Dat is een voordeel voor de herkenbaar heid en je bent makkelijker te vinden. Bovendien ben je min der storingsgevoelig ten opzich te van andere zenders." Volgens Kuiper wordt het spreidingsge- bied waarop 350 te horen is in de nieuwe situatie groter, waar door de luisterdichtheid ook groter wordt en dus ook meer reclameinkomsten mogelijk zijn. "Het levert meer sponsors op." Dat de lokale omroep in de rode cijfers is beland bestrijdt Kuiper. "Het is maar hoe je afschrijft, maar we hebben geen spek op de ribben, dat is duidelijk. Daar om willen we ook investeren." Kuiper doelt op het in de lucht brengen van tekst tv. Niet alleen voor informatievoorziening, maar ook om extra inkomsten te genereren. "Als je kijkt naar de lokale omroepen in Twente- rand, Oldenzaal en Bome, dan blijkt dat tekst tv voor meer in komsten zorgt." Bewegende beelden ziet Kuiper ook wel zit ten. Hij denkt daarbij aan came ra's op het nieuwe gemeente huis die bijvoorbeeld raadsver gaderingen laten zien en aan voetbaluitzendingen van Excel- sior'31. Technisch zijn geen problemen te verwachten. "Ra dio 350 zit al op de glasvezel." Wat de nieuwe vergunning be treft - afgelopen sinds februari 2007 - wacht Kuiper nog op een reactie van het Commissariaat van de Media. De raad moet vervolgens oordelen of de zen der voldoende representatief is. "Ik denk dat dat wel goed ligt", zegt Kuiper die ook graag meer subsidie van de gemeente wil. "We krijgen nu ruim 9.000 euro per jaar, maar de gemeente krijgt nóg meer voor lokale om roepen van het Rijk. Wij willen graag meer aan dienstverlening voor de gemeente doen, dan kunnen we ook iets meer subsi die krijgen", aldus Kuiper die puur de pet op heeft van Radio 350. Het fractievoorzitterschap van het CDA houdt hij naar ei gen zeggen strikt gescheiden. "Ik zit er voor het belang van de omroep. En dat kan tegen het belang van het CDA zijn." RIJSSEN - Landelijk gezien hebben de discotheken het moeilijk. De ene na de andere disco sluit de deuren, maar Lucky Co in Rijssen is niet in de problemen. "Het gaat niet slecht, maar we moeten er al lemaal iets harder voor lopen", vat René Tijhuis de economi sche situatie samen. RIJSSEN/ HOLTEN - In tachtig gemeenten is in april een verge lijkend klanttevredenheidson- detzoek uitgevoerd door TNS NI PO. Daarvoor zijn ruim 12.000 bezoekers van gemeentelijke ba lies ondervraagd. Onder meer is getoetst op vriendelijkheid, des kundigheid, wachttijden en be reikbaarheid. De gemeente Rijs- sen-Holten is bij dit onderzoek op een gedeelde derde plaats geëindigd. De bezoekers van de gemeente winkel geven als totaaloordeel een 7,9 voor de service zo blijkt uit het klanttevredenheidsonder- zoek dat eind april 2007 is uitge voerd door TNS NIPO. Daarbij zijn landelijk ruim 12.000 bezoe kers van gemeentelijke balies on dervraagd. Het grootschalige on derzoek maakt deel uit van de Benchmarking Publiekszaken, een project waarin gemeenten zich met elkaar vergelijken. De gemeente Rijssen-Holten doet dit jaar voor de eerste keer mee. Samen met 6 andere gemeenten eindigt Rijssen-Holten op een ge deelde 3e plaats. Alleen de ge meenten Duiven en Moerdijk gaan met een 8,0 als totaaloor deel voor. De gemiddelde score is in 2007 van 7,4 gestegen naar een 7,6. Rijssen-holten scoorde met name goed op de onderde len kwaliteit van medewerkers (vriendelijkheid, deskundigheid en inlevingsvermogen) en min der goed op de onderdelen als parkeergelegenheid, privacy aan de balie en openstellingstijden. Burgemeester Koelewijn is trots op het resultaat van de mede werkers. Dat er steeds minder disco's zijn, vindt de eigenaar van Lucky niet zo erg. Tijhuis ziet geen afnemende inkomsten in zijn zaak. "Wat ik wel merk is dat het 's avonds later druk wordt, maar het blijft ook lan ger laat druk." Of het bestaan (en gedogen) van drinkketen van invloed is op het latere dis- cobezoek kan Tijhuis beamen. "De trend is dat men later uit gaat. Mijn eigen zoon gaat eerst naar een drinkkeet, de ene keer in Markelo, de andere keer in Rijssen of Enter. Daar na beslist hij of hij wel of niet naar de disco gaat." Wat Tijhuis wel opvalt is dat sommige jongeren bij binnen komst kennelijk al te diep in het glaasje hebben gekeken. Bij binnenkomst is het overtol lig gebruik van alcohol nog niet zichtbaar. Toch komt het steeds vaker voor dat bezoe kers al na een kwartier ziek zijn van de drank. "Dan heeft de klant een stukje voorgedron- ken. Of het in een keet, thuis, onderweg of in de sportkanti ne is gebeurd, weet ik niet. Maar wij hebben dan alleen de lasten en niet de lusten." Meestal zijn het jongere be zoekers van een jaar of zeven tien die beneveld op de stretcher belanden. "Het komt meer voor dan in het verleden. Afhankelijk van de situatie en de leeftijd bellen we de ou ders", aldus Tijhuis. De oorzaak van de hoge prij zen in de horeca ziet Tijhuis als een gevolg van de vele regels en personeelskosten waar aan voldaan moet worden.'In een keet lopen geen betaalde men sen rond en worden geen vei ligheidseisen gesteld, terwijl wij een heel team van mensen hebben die aan alle voorschrif ten moeten voldoen. BHV'ers, EHBO'ers, gediplomeerde por tiers etcetera." Dat Lucky 'gewoon' door kan draaien, is mede te danken aan de programmering. "Die is ge woon heel belangrijk. Onlangs hadden we een optreden van Cascada en zat het gelijk vol. Ook zijn de themafeesten een succes. Zo hebben we op 2 ju ni een Flirt Party en op 16 juni Moulin Rouge. Bovendien hebben we een examenfeest met Menthal Theo op 15 juni. We zijn wat breder dan alleen een disco." Dat blijkt, want naast optredens van Megade- ath (26 juni) en Willy de Ville (29 juni) biedt Lucky ook de mogelijkheid om diverse (be sloten) feesten te organiseren als bedrijfsfeesten en bruilof ten. van o.a. Claudia Strater, Les Bleus, Mexx, Frankwalder, Weber enz. van o.a. Creenstone, Tenson, Maura Div. modellen/kleuren. In streepjes en stipjes 59,9 '/-\+r>f+m+ O D i irr/M-i Grotestraat 2 - Rijssen Oigitaie camera 5 megapixels 3x optische zoom Nikkor-objectief ISO 800 2 inch LCD-scherm PictBridge compatible Grotestraat 39-41 - 7461 KE tel 0548-51 34 46 - fax 0548-52 22 53 Teva's patented 360c continuous strapping system wraps completely around the foot through an innovative and unique channel in th midsole. Wrapt or integrates the upper with the outsole by securing your foor directly over the cushioning platform to provide unparalled support and stability

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 20