Hutspot en Turks fruit deJong&Laan 'PERSONEELS- EN SALARISADMINISTRATIE NU ACTUEEL, OVERZICHTELIJK EN TOEGANKELIJK' Bazen? Geen bazen! Personeel salaris online: nieuwe service van snelgroeiende dienstverlener NU IN DE KIOSK werken met plezier, passie en succes Topdesign? Hoezo beperking? Dinsdag 29 mei 2007 17 De ogen van Aysel Alkan (32) fonkelen. Eindelijk komt ze toe aan het verwezenlij ken van haar droom: zorgen dat mensen eikaars cultuur leren kennen door van el kaar te genieten. Dat doet ze door het ver zorgen van "enjoyfood", een creatieve mix van catering uit de mondiale keuken met passend entertainment. Ze begon als handelsbemiddelaar tussen Turkije en Nederland. Tijdens internatio nale bijeenkomsten ontstond haar fasci natie voor de catering. Ze ontmoette tij dens beursbezoeken voedselproducen ten, maar de schotels die ze kreeg, vond ze "pulp". Ze maakte een ondernemings plan en deed zelf marktonderzoek. Daar mee won ze de derde prijs van een wed strijd van een bank voor jonge onderne mers. Met een lening van dezelfde bank en veel publiciteit ging ze in 2004 van start. Haar doorbraak kwam na de nieuwjaarsreceptie van de Kamer van Koophandel Utrecht. "Er waren daar zo'n 800 ondernemers die allemaal hun netwerk hebben. De kick is dat ik het toch heb gered." Opgericht als sociale werkplaats en uitgegroeid tot internatio naal bedrijf. Nog steeds worden de producten van Cor Unum Ceramic&Arts gemaakt door mensen met een beperking. Voor malig directeur Jan Krapels maakt het niet uit. "Ze leveren vak werk. We hebben allemaal onze beperkingen." Cor Unum werd in 1953 opgericht door de Rooms-Katholieke kerk als sociale werkvoorziening voor langdurig werklozen en mensen met een verstandelijke of lichamelijke beperking. In 1988 privatiseerde het volledig. Inmiddels werkt Cor Unum Ce ramic Arts met internationaal gerenommeerde ontwerpers en levert het aan het Museum Of Modern Arts in New York en het warenhuis Harrods in Londen. Het exposeerde in 2005 met suc ces op de meubelbeurs in Milaan en ook dit jaar maakt Cor Unum een geheel nieuwe collectie. Cor Unum is zeker geen alledaagse verschijning als volledig commerciële onderneming. Krapels onderkent dat. "Ik zeg altijd: 'Het mag wat kosten'. Dat klinkt niet erg commercieel, maar die prijs be taal ik. Omdat ik vind dat dat het waard is. Mensen moeten de kans krijgen S zich te ontwikkelen, leder- fj een die zich ontwikkelt, Es maakt fouten. Dat mag. In een organisatie moet geen angst heersen. Je moet mensen vertrouwen geven, dan krijgen ze zelfvertrouwen en werken ze het hardst. Dan krijg je een maximale produc tiviteit. Wij hebben bereikt dat de werknemers hier zichzelf niet zien als gehandicapt of an ders. Dat is wat ik graag wil!" Eigenaar van autoscha- deherstelbedrijf Peter Brouwers grossiert in prijzen. Op zijn eigen vakgebied, maar ook op het gebied van manage ment. Zijn stijl: geen ba zen. 'ledereen is zelf ver antwoordelijk'. Peter Brouwers wordt regelmatig genoemd als 'milieugoeroe'. En daar hebben we er niet zo veel van in Nederland. Ook grossiert hij in prij- zen; niet alleen op zijn vakgebied, de autoscha de business, maar ook op het gebied van ma nagement. Kortom: een bijzondere baas. Hij heeft heel wat prijzen gewonnen, op managementgebied en voor verantwoord on dernemen. "Ja, dat is een hele reeks geworden. Ik ben ma nager van het jaar geweest, wij hebben het ondernemers compliment gehad, een lokaal initiatief, de natuur - en milieu- prijs van Roermond. Bij de prijs voor Maatschappelijk Verant woord Ondernemen waren DSM en OCE mede kanshebbers. Daar heb ik toch aangetoond datje als ukkie ook hierin goed voor de dag kunt ko men." „De managementstijl die ik hier hanteer is erop gebaseerd dat er geen bazen zijn; ie dereen is verantwoordelijk voor z'n eigen func tioneren. leder is hier klant van elkaar, want al les sluit op elkaar aan. Een plaatwerker be werkt de platen, dan neemt de spuiter het over en dan gaat de monteur aan de slag. Zij kunnen niks als er geen werkorder ligt. Die order komt er niet als er geen calculatie is gemaakt en de calculatie komt er niet als er geen factuur wordt gemaakt. De financiële afdeling kan niks doen - ook geen salaris sen betalen - als er geen geld binnen komt. Alles wat daar nog tussen zat, heb ik eruit geknipt, ledereen kreeg zijn eigen verantwoordelijkheid. Joni Itjang en Leo Broeze (rijssen) 'Waar personeel en salaris onlosmakelijk met elkaar ver bonden zijn, is een integrale aanpak van beide niet meer dan logisch. Personeel salaris online is daar het ant woord op', zegt Leo Broeze, vestigingsleider van de Jong Laan in Rijssen. 'We zien dit nieuwe systeem als een belangrijke uitbreiding van onze dienstverlening. Een geïntegreerde, feilloos werkende personeels- en salaris administratie, gebaseerd op vier uitgangspunten: snel heid, flexibiliteit, veiligheid en efficiëntie.' De Jong Laan is een snel groeiende organisatie die niet alleen diensten verleent op het terrein van accountancy, belastingadvies, bedrijfsadvies en corporate finance, maar ook salarisverwerking en personeelsadvies tot haar kernta ken rekent. Met 27 kantoren en 600 medewerkers is zij actief in de noordelijke en oostelijke provincies van het land. De nieuwe online oplossing is speciaal ontwikkeld voor bestaande en potentiële klanten. 'Personeels- en sala- risbeheer kan met het nieuwe systeem volledig in eigen beheer gedaan worden, omdat het eenvoudig inpasbaar is en feilloos alle gewenste gegevens meteen verstrekt. Selfservice of service zou je kunnen zeggen', stelt Broeze, 'je muteert, verwerkt en controleert zelf de personeèls- en sala risadministratie of voert alleen de mutaties in en laat deze door de Jong Laan beoordelen en verwerken. De keuze is aan de klant. Wij gebruiken het systeem zelf ook actief. Als werkgever weten we hoe belangrijk personeel is; we investe ren graag in nieuw talent, waar we doorlopend naar op zoek zijn, maar investeren ook veel in onze huidige medewerkers'. 24 uur per dag beschikbaar 'Neem nu de snelheid van het systeem', argumenteert Broeze,'stamgegevens hoef je maar één keer in te voeren, bedrijfstakeigenregelingen, veranderingen in de sociale wet geving, het staat er allemaal in. De flexibiliteit heb ik al genoemd: doe het zelf of laat het de Jong Laan doen. Maar in beide gevallen is het systeem specifiek gericht op het eigen bedrijf of organisatie, op de eigen medewerker en 24 uur per dag beschikbaar. Personeel- en salarisgegevens kun je dus wijzigen op elk moment en op elke plaats. Hoe het met de veiligheid is gesteld? Broeze heeft het antwoord klaar: 'Je werkt met een persoonlijk token, een codesleutel die alleen de gebruiker toegang tot het systeem geeft. Het systeem kent daarnaast ook nog eens een automatische back-up die op twee verschillende locaties draait, uitste kend beveiligd dus.' HRM-functies Joni Itjang, teamleider personeel en salaris, haakt in: 'Personeel salaris online is een extra service, een gewel dig hulpmiddel, efficiënt door de integratie van personeels- en salarisgegevens, maar ook omdat er een centraal digi taal documentenarchief beschikbaar komt. Bijvoorbeeld arbeidscontracten en verslagen van functioneringsgesprek ken kunnen daarin worden opgeslagen en zijn meteen oproepbaar. Door deze extra HRM-functies toe te voegen, hebben wij de primeur op dit gebied.' Broeze ziet personeel salaris online helemaal zitten: 'Klanten reageren enthou siast, zoals de administrateur van een bouwbedrijf die de salarisadministratie altijd uitbesteedde, maar voortaan zelf zijn salarisadministratie kan verrichten en daarbij van onze expertise en ondersteuning gebruik kan maken. En zonodig zorgen wij voor de nodige back-up, bijvoorbeeld bij ziekte, vertrek of vakantie. Een geruststellende gedachte dat de salarisbetalingen gewaarborgd zijn. De totale personeels- en salarisadministratie wordt dankzij dit systeem actueel, overzichtelijk en toegankelijk. Het is eenvoudig in gebruik en na een korte introductie kun je er direct mee aan de slag.' Ga voor meer informatie naar www.ionglaan.nl en download de folder. Of bel of mail met de vestiging in Rijssen, telefoon 0548-53 74 70 of e-mail: riissen@ionglaan.nl.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 17