Laatste bijeenkomst NBvP Holtens Nieuwsblad 15 Holtense raak gewond bij botsing in Markelo Open dag Koninklijke Landmacht in Wezep Beginnende crossertjes krijgen tips van Erik Davids TV Oost gaat uitzenden in breedbeeldformaat Roozenboom gepromoveerd tot doctor Hagepreek bij Zorgvliet Stichting Roma Capusu Mie in finale SMALL-project HOLTEN - Dominee S.M. Roozenboom is maandag 21 mei in de au la van de Vrije Universi teit in Amsterdam, gepro moveerd tot doctor in de Godgeleerdheid. WEL VOORAF OPGEVEN VOOR DEELNAME HOLTEN -Motor- crossertjes tot en met zestien jaar, die graag eens de basistechnieken van het crossen willen le ren, zijn zaterdag 2 juni van 10.30 tot 14.00 uur van harte welkom op cir cuit De Imhof aan de Im- hofsweg. Dan geeft meervoudig kampioen Erik Davids demonstra ties en uitleg. Dinsdag 29 mei 2007 MARKELO - Op de kruising Holterweg/ Slagendijk/ Leus- manweg in Markelo vond maandag 21 mei om 16.50 uur een aanrijding plaats. Daarbij raakte een 75-jarige vrouw uit Holten gewond. Een 55-jarige Markelose reed met haar auto over de Leus man weg. Zij verleende op de kruising geen voorrang aan de voor haar van rechts, over de Holterweg, Hieronder een korte beschrij ving van zijn proefschrift. Over dedienst der genezing', waarin men met en voor zieken bidt om heil en genezing, wordt de laatste jaren veel gesproken en geschreven. In de anglicaanse Kerk is deze dienst een vast on derdeel in de pastorale dienst aan zieken. In Nederland pleiten theologen van de charismatische vernieu wing, veelal verbonden met de Charismatische Werkgemeen schap Nederland (CWN), al ja ren voor de invoering van de dienst der genezing ook in de kerken hier. Toch wil deze dienst in de Nederlandse prote stantse kerken nog niet echt landen. Hoe komt dat? Vanuit deze vraag onderzoekt de auteur de systematisch - theologische ar gumenten voor de dienst der genezing bij vertegenwoordi gers van de charismatische ver nieuwing in Nederland. Daarnaast kijkt hij hoe theolo gen uit de hervormd - gerefor meerde traditie in de laatste an derhalve eeuw met deze motie ven zijn omgegaan. En ook hoe de kerkelijke synodes hierop hebben gereageerd, mede naar aanleiding van de genezings campagnes in de vijftiger jaren van de vorige eeuw. Na aanvan kelijke terughoudendheid en af wijzing is er in de afgelopen de cennia een voorzichtige open heid gekomen voor de dienst der genezing en de theologische onderbouwing daarvan. De au teur beoogt met deze studie een bijdrage te leveren aan het ge sprek tussen de CWN en de Pro testantse Kerk in Nederland over de plaats die de dienst der genezing toekomt in de kerkelij ke praktijk. naderende 72-jarige automobi list uit Holten. Het verkeer op de Holterweg heeft op deze kruising voorrang. De inzittende bij de 72-jarige, zijn 75-jarige echtgenote, raakte bij de aanrijding gewond. Zij werd met onbekend letsel naar het ziekenhuis in Deventer overgebracht en daar opgeno men. De politie maakt proces-verbaal op. HOLTEN - Bij boerderij Zorg vliet aan de Larenseweg 106 in Holten wordt zondag 24 juni van 13.00 tot 14.00 uur een ha gepreek gehouden. Dominee Anne van der Meiden zal onder een boom een preek gaan houden in de buitenlucht. Iedereen is welkom om hierbij aanwezig te zijn. Hagepreken werden veel gehouden door Calvinisten in de zestiende WEZEP - Vrijwel iedereen kent wel iemand die bij de Koninklij ke Landmacht werkt. Op zater dag 2 en 9 juni tussen 09.00 en 16.30 uur is het mogelijk om te ervaren wat die persoon alle maal doet. In Wezep gaan de poorten van de Prinses Margriet Kazerne open en kunt u zien en beleven wat militairen allemaal doen voor uw veiligheid. Met het thema 'Veiligheid, een on misbare basis voor vrede en vrijheid', ligt de nadruk dit jaar op de nationale taken van de Koninklijke Landmacht. Tij dens de Landmachtdagen is er een actief programma voor de bezoekers, van jong tot oud. De toegang is gratis. De Prinses Margriet Kazeme is uitstekend te bereiken per trein. Vanaf het station Wezep ligt de kazeme waar de Landmachtda gen zich afspelen op een loopaf stand van ongeveer 10 minuten. Motoropstapdag Erik Davids geeft jonge beginnende motorcrossertjes tips over het motocrossen. "Ze moeten wel hun eigen mo tor meenemen", benadrukt Erik. "Dan gaan we er een leuke dag van maken". In Markelo heeft hij ook eens een motoropstapdag gehouden en dat sloeg toen behoorlijk Wie mee wil doen aan de mo toropstapdag zaterdag 2 juni van 10.30 tot 14.00 uur, moet zich wel even van tevoren op geven. Dit kan door te bellen met Euroticket, telefoon 0900- 3636966 (40 cent per mi nuut). De kosten voor de dag zijn 10 euro per persoon, inclusief aan. Nu wil hij het in samen werking met zijn sponsor Euro ticket, het in zijn eigen woon plaats proberen. Hij denkt dat er in Holten ook zeker animo voor is. Erik: "Ik ben kort gele den nog even bij de Imhof ge weest en daar waren verschil lende jongens aan het crossen. Voor hen is'het dan vaak net een stap te ver om me direct te vra- dagverzekering. Daarnaast wordt er gezorgd voor een hapje en een drankje. De opbrengst gaat naar het Ronald McDonald's Huis in Zwolle. In de middag zal de Rabobank ook een cheque overhandigen, die ten goede komt aan het Ronald McDonald's Huis. gen of ik ze tips wil geven. Zater dag is dan dé gelegenheid om langs te komen". Erik zal onder meer demonstra ties geven en uitleggen hoe je op een motor moet zitten, hoe je moet schakelen, bochtjes moet maken en hoe je het beste over een bult kunt springen. "We gaan zeker geen risico's nemen. Het is dan ook een dag waar FOTO: JOHAN BOLINK niets moet. Het plezier staat voorop". Vaak rijden ze met hun vader op crossterreintjes, maar voelen ze zich te stoer om echt naar de aanwijzingen van hun vader te luisteren. "Dan geeft de vader aan dat ze moeten schakelen, maar doen ze dat gewoon niet. Ik zeg dan tegen ze: 'Je rijdt nu al hard, maar dat kan nog veel harder! Ik ga op een plek langs het par cours staan. Als je dan langs me komt, moet je de versnelling ho ger zetten'. En daarna gaan ze echt als een speer. De vaders vragen dan verbijsterd aan me hoe ik het wel voor elkaar krijg", lacht Erik. "Die kleintjes kijken toch wel te gen me op. En dat is hartstikke leuk". HENGELO - TV Oost gaat vanaf wijdag 1 juni grotendeels over op het uitzenden in breed beeldformaat om zodoende de kijkers te voorzien van een opti male beeldkwaliteit. Het nieu we beeldformaat geldt voor alle studioprogramma's en alle nieuwe TV Oost-producties. Programma's die eerder wer den geproduceerd, worden in het oude formaat doorgegeven. In technische termen gaat TV Oost uitzenden in het formaat 16:9 in plaats van het oude ver trouwde 4:3 formaat. De breed- beelduitzendingen kunnen het beste worden bekeken via digi tale tv en vanzelfsprekend met een breedbeeldtoestel. DIJKERHOEK - Afdeling Dijker- hoek van Vrouwen van Nu houdt maandag 4 juni haar laat ste maandelijkse bijeenkomst van dit seizoen. Alkema zal een lezing geven over 'van ruwe steen tot sie raad'. Tevens neemt hij sie raden mee die op die avond ge kocht kunnen worden. Aanvang 20.00 uur in Het Bonte Paard. Op dinsdag 19 juni staat de jaar lijkse fietspuzzeltocht gepland. De tocht wordt weer georgani seerd door drie echtgenoten van leden. Er kan gestart wor den tussen 18.45 en 19.30 uur bij Het Bonte Paard. Het jaarlijkse reisje werd gehou den op dinsdag 22 mei. Zoals elk jaar was het weer een verras sing waar de tocht naar toe zou gaan. Dit keer was de eerste stop bij Paleis Soestdijk waar, met een leuke gids, genoten werd van een rondleiding door het Paleis. Er waren nog veel ka mers ingericht. Daarna kon men vrij wandelen door de tui nen van het paleis. De reis ging verder naar Biddinghuizen, waar een boottocht naar Elburg op het programma stond. HOLTEN - De prijsuitreiking van de Matra KPA-Award vindt woensdag 30 mei plaats, de pre stigieuze oorkonde van de ver kiezing Wat is het beste ontwik kelingsproject bij de nieuwe bu ren van Europa? Deze prijs wordt uitgereikt door het ministerie van Buitenlandse Zaken tijdens het Matra/ KPA- Symposium in Den Haag. In elke provincie konden burgers kiezen welk genomineerd project hen het meest aanspreekt. Vanuit Overijssel is de stichting Roma Capusu Mie uit Holten genomi neerd, die zich inzet voor zigeu ners in het dorpje Capusu Mie in Roemenië. Tijdens het Matra/ KPA-Symposium komen hon derden vrijwilligers uit heel Ne derland bijeen om ervaringen uit te wisselen over hun ontwikke lingsprojecten. Ook kunnen aan wezigen op deze dag nog stem men en krijgen de drie projecten met de meeste stemmen van de heer Timmermans, staatssecre taris voor Europese Zaken, de Award uitgereikt. Een project is succesvol als het bijdraagt aan het versterken van het maat schappelijk middenveld in Mid den- en Oost Europa Met ande re woorden: het project zorgt voor versterking van verenigin gen aldaar, zoals een wouwen- vereniging, mensenrechtenver- eniging, gehandicaptenveren ging of een beroepsvereniging. Speciaal voor het Symposium zal A. Vranic van het Center for Pe ace Studies in Kroatië spreken over bovengenoemde thema's.De verkiezing is een ini tiatief van het subsidieprogram ma Matra/ KPA (Maatschappelij ke Transformatie/ Kleinschalige Plaatselijke Activiteiten) van NC- DO. Dit programma verleent subsi dies aan particulieren die een ontwikkelingsproject opzetten in Armenië, Bulgarije, Georgië, Jor danië, Kroatië, Marokko, Molda vië, Montenegro, Oekraïne, Roe menie, Rusland, Servië, Turkije en Wit-Rusland: de 'nieuwe' bu ren van Europa. De regionale COSsen geven advies aan diege nen, die een subsidievraag willen indienen of een project willen opzetten. VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - Hierin werden in groepsverband vier verschillende beweegactiviteiten aangeboden (onder meer nordic walking en fitness) en vonden er telefonisch drie gesprekken plaats met een vaste counselor. Uit de evaluatie na afloop van het project is geble ken dat deze werkwijze bijzonder goed aangeslagen is. Van de 23 deelnemers hebben 19 personen het evaluatieformulier ingevuld en daarvan hebben 18 personen aangeven dat deelname tot een 'meer bewegen patroon' heeft geleid. Ook de beweegonderdelen met de groep en de persoonlijke be geleiding werden erg gewaar deerd en als prima stimulans er varen om mee te blijven doen. Nu de pilot met succes is afge rond heeft het college besloten na de zomervakantie te starten met een nieuwe deelnemer- groep. Ook de Rijksuniversiteit is zo enthousiast over het verloop van het SMALL-project in Rijs- sen-Holten dat ze de gemeente opnieuw subsidie hebben aan geboden.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 15