^"Overijssel Op weg met de provincie Zoekplaatje Verkiezing leden Eerste Kamer Aankondiging Hoe donker is het in Overijssel? Portal Overijssel.nl: flexibel en persoonlijk provincie In verband met een personeelsbijeenkomst is het provinciehuis op 5 juni aanstaande gesloten. Voor dringende zaken kunt u contact opnemen met het algemene telefoonnummer 038 499 88 99. nl redactieadres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 499 92 00 e-mail nieuwsredactie@overijssel. nl Licht is goed, maar soms is donker beter. De provincie Overijssel start een onderzoek om de omvang en de verspreiding van kunstlicht bij nacht te bepalen. Het onder zoek maakt deel uit van het pro gramma "Investeren in duurzaam Overijssel". Nederland is één van de meest verlichte landen ter wereld en de aanwezige hoeveelheid kunstlicht gedurende de nacht neemt jaarlijks met circa 6 procent toe. Het besef dat donkerte ook als kwaliteit kan worden gezien, is nauwelijks nog aanwezig. Op basis van de kennis over de omvang en verspreiding van licht, wordt bepaald of er maatregelen nodig zijn. De resul taten worden aan het eind van dit jaar verwacht en kunnen worden gebruikt voor het nieuwe provinci aal omgevingsplan. Al in oktober 2006 heeft gede puteerde Ranter gedurende een nachtelijke vlucht met eigen ogen kunnen zien hoe donker Overijssel wordt. "Het was goed zichtbaar dat het vrijwel nergens binnen de provincie meer echt donker wordt", aldus Ranter. Opmerkingen of suggesties met betrekking tot kunstlichtgebruik kunnen gemeld worden bij het pro vinciale Meldpunt Overijssel, tele foon 038 425 24 23. IB. De Weerd Begin maart ging de nieuwe portat Overijssel.nl online. Tegen een zonni ge achtergrond met een staalblauwe hemel en hier en daar een wolkje vinden bezoekers van de site een interactief overzicht van een groeiend aantal thema's. De succesnummers vacaturebank (alle banen in Overijssel) en toeristische tips zijn gebleven, en uitgebreid met veel meer mogelijk heden. U kunt als gebruiker namelijk de por tal aanpassen aan uw eigen behoef ten. Zo is het mogelijk om extra onderdelen, zoals verkeersinformatie en landelijk nieuws, te selecteren en toe te voegen. U kunt bijvoorbeeld ook een eigen site toevoegen. Eerst had Overijssel twee sites: een portalsite en een site van het pro vinciehuis. Belde sites werden uitein delijk samengevoegd. In de praktijk bleek toen dat het karakter van die site voor bezoekers onduidelijk was. De portal werd daarom opnieuw onder loep genomen en omgezet in de huidige site www.overijssel.nl. Naast de portal zijn er diverse subsi tes met een eigen uitstraling, zoals veiligheid.overijssel.nl. Sites voor spe cifieke doelgroepen die de provincie samen met haar partners vult. Dit gaat in de toekomst een grote vlucht nemen voor thema's als cultuur en jeugdzorg. Besturen bij de overheid is vooral managen van bestuurlijke pro cessen. Zorgen dat op het goede moment de goede dingen gebeuren, dat inwoners en belanghebbenden betrokken zijn. Dat vooronderstelt dat mensen betrokken zijn bij hun samenleving. Hoe orga niseer je dat bij de provincie die wat meer op afstand staat? Mijn opvatting is dat iedereen uitgedaagd moet worden. Dat de keuzevraagstukken waar bestuur ders mee worstelen ook meebeleefd worden door de samenleving. Daarover moeten we intensief communiceren. Tot dilemma's helder zijn. Tot inwoners beseffen dat er geen simpele een dimensionale oplossingen zijn voor ingewikkelde maatschappelijke problemen. Dat 'samenleven' betekent dat je niet alleen je eigen zin kunt door drijven, niet de eigen belangen voorop kunt stel len. Dat is besturen Besturen is ook: zorgen dat onverenigbare belan gen toch verenigd worden. Provinciale Staten moeten het eens worden over beleid. Hoe meer verdeeldheid, hoe slechter de provincie bestuurd wordt. Gedeputeerden moeten intensief samen werken omdat bijna alles met alles samen hangt. Hoe meer die alleen met de eigen agenda bezig zijn, hoe geïsoleerder het beleid. Dat is een inte ressant dilemma: je samen onderscheiden door minder zichtbaar te zijn op de eigen portefeuille. Dick Buursink Gedeputeerde Cultuur, Europa en Stedelijke Netwerken Oplossing zoekplaatje april: De Oostendorpermolen, gemeente Haaksbergen. Overijssel is een provincie met verrassende, mooie en rustgevende gebieden. Weet u bijvoorbeeld waar deze foto is genomen? Zo ja, stuur dan uw oplossing voor vrijdag 8 juni 2007 op een briefkaart naar: Provincie Overijssel, t.a.v. Overijssel.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Of mail de oplossing naar: nieuwsredactie@overijssel.nl. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzen dingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. Op dinsdag 29 mei worden de verkiezingen van de leden van de Eerste Kamer gehouden. De Eerste Kamerleden worden gelijktijdig door Provinciale Staten van alle provincies gekozen, fn Overijssel begint de Statenvergadering om 09.30 uur in de Statenzaal van het provinciehuis. Eerst staat op de agenda het onderzoek naar de geloofsbrieven ter vervulling van de vacature die is ontstaan als gevolg van het vertrek van Statenlid Freek Nieuwenhuis (Christenunie) en het afleggen van de eed van de twee nieuw benoemde Statenleden, de dames Huisman en Van der Graaf, beiden van de fractie Christenunie. Om 10.00 uur volgt dan de verkiezing. Naar verwachting zijn rond het middaguur de stemmen geteld, 's Avonds maakt de Kiesraad de uitslagen van alle twaalf provincies bekend. Informatie over de Eerste Kamerverkiezingen kunt u vinden op^Jy^Jj: Op de pagina's van Provinciale Staten vindt u ook de lijsten van de Overijsselse kandidaten voor de Eerste Kamer. Twee andere agendapunten tijdens de Statenvergadering van 29 mei zijn de opname van Zalk in het Ontwikkelingsprogramma Nationaal Landschap IJsseldelta en de financiering van de Innovatieroute Twente. De Statenvergadering wordt live uitgezonden op de provinciesite. Voor meer informatie kunt u bellen met de griffie van Provinciale Staten, 039 499 87 80

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 13