Open dag Nationaal Park Holtens Nieuwsblad 9 Nieuwe Ford C-Max bij Dries Willems Afscheid Gerrit Klaasses met speciale wedstrijd Inschrijving voor Zwem-Loop triatlon Opstapdag beginnende motocrossers Huisvuil eerder opgehaald Opleggers opengesneden Sesamstroate bij kinderboerderij Strubbert Dankwoord Gerrit Klaasses Opgeven vrijwilligers Fietstocht GEDICHT EN CADEAUS VOOR KLAASSES Dinsdag 22 mei 2007 HOLTEN - De nieuwe Lord C- Max beleefde voor Nederland zijn publieksdebuut tijdens de recente AutoRai. Nu is deze veelzijdige en compacte wagen te bestellen bij Autobedrijf Dries Willems. Het uiterlijk van de nieuwe Ford C-Max is aanzienlijk vernieuwd. Maar zaken als het flexibele comfort stoelsysteem zijn be houden gebleven. Marion van HOLTEN - Beginnende motor- crossertjes die eens advies wil len krijgen van een professional, krijgen zaterdag 2 juni die kans. Onder begeleiding van meer voudig Nederlands Kampioen MX3 Motocross Erik Davids, is het van 10.30 tot 14.00 uur mo gelijk om op circuit De Imhof te rijden. Wie niet ouder is dan 16 jaar en in het bezit is van een crossmotor(tje) kan hieraan meedoen. Erik zal samen met meer bekende crossers, zelf de oefeningen uitzetten, deze voordoen en ook begeleiden. Het is de bedoeling dat deelne mers na afloop van de training de motor beter beheersen (hou ding, schakelen, bochtentech niek)' en dus met nog meer ple zier gaat crossen. Tijdens deze dag kunnen maxi maal vijftig personen deelne men. Aanmelden voor deze training is verplicht en uitslui tend mogelijk via www.eurotic- ket.nl of www.motorcrosskle- ding.nl. De kosten voor deze trainingsdag zijn 10 euro per persoon, inclusief dagverzeke ring. (direct betalen bij aanmel den.) Opbrengst van de dag is bestemd voor het Ronald Mc. Donaldhuis in Zwolle. Voor meer informatie kan men bellen met Euroticket, telefoon 0900-36 36 966. (40 cent per mi- HOLTEN - Op Tweede Pinkster dag wordt geen huisvuil ingeza meld. Huisvuil van maandag 28 mei wordt eerder opgehaald. Name lijk op vrijdag 25 mei. Houdt er rekening mee dat de gewijzigde inzamelingen al om 06.00 uur starten. Men kan de container daarom al de avond ervoor aan de weg zetten. Buuren van Autobedrijf Dries Willems: "Dit systeem is een be langrijk, onderscheidend ken merk van de C-Max, omdat hierdoor de stoelconfiguratie eenvoudig gewijzigd kan wor den voor een multifunctioneel gebruik". Voor meer informatie, Autobe drijf Dries Willems, Keizersweg 70 Holten, telefoon 0548- 361900. HOLTEN - Op parkeerplaats Struik langs de Al bij Holten werden donderdag 16 mei om streeks 03.00 uur vijf personen uit Eindhoven aangehouden. Zij hadden meerdere opleggers van vrachtwagens opengesne den. De vijf verdachten zijn in verze kering gesteld en de politie heeft de zaak nog in onderzoek. LAREN - Kinderboerderij Strub bert bij Laren houdt pinkster feest. De schapen hebben hun jas weer uit en er zijn veel mooie lammetjes bij de schapen en de geiten en als men goed kijkt kan men af en toe het gezichtje zien van een babykangoeroe. Met de pinksterdagen kan men niet al leen van deze dieren genieten en alle speelmogelijkheden op de boerderij maar is er ook nog extra feest: Sesamstroate op de boerderie. De kinderen krijgen bij de ingang een spellenkaart met acht spellen. De kinder boerderij is beide Pinksterda gen geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Deze extra activiteiten zijn van 12.00 tot 16.00 uur. Entree 3 euro per persoon, kin deren tot en met 3 jaar gratis en 65+ 2,50 euro per persoon. Voor meer informatie kan men bellen, telefoon 0573-221306 of kijk op www.stmbbert.nl Heuse testimonial De laatste ludieke wedstrijd van Gerrit Klaasses met oud-gedienden HOLTEN - Naar goede Engelse traditie werd af gelopen zaterdag een heuse testimonial ge speeld ter ere van Gerrit Klaasses. De aanvoerder van W Holten 1 nam deze middag echt voor het laatst afscheid van zijn ploegge noten en zijn publiek. Er was een wedstrijd georganiseerd waarbij het huidige eerste elftal een wedstrijd speelde tegen oud-spelers van Holten die door de jaren heen met Klaasses het roodzwart hebben verde digd. Na afloop was er een ge zellige receptie, waarbij er lof tuitingen aan het adres van Klaasses werden geuit en hij een paar mooie cadeaus ontving. Er was aan iedereen gedacht deze dag, zo stond er voor de Namens het bestuur kreeg Klaasses een gedicht dat op een mooie manier was inge lijst. Hierna was het de beurt aan het elftal zelf. Een mooi houten bord met boomschors met de tekst 'Méér dan een woest genoegen' zal voortaan de schoorsteenmantel in Dij- kerhoek kunnen gaan opsie- kinderen een luchtkasteel na mens de supportersvereniging en was er een ijscokar door Klaasses zelf ter beschikking ge steld. De voetballiefhebbers konden nog eenmaal de oude coryfeeën van de hoofdmacht aanschouwen onder een heer lijk stralende zon. In de kantine was er zelfs een heuse galerij in gericht met foto's en krantenar- ren. Hierna waren er prachtige woorden van oud-trainer Geke Bonenschansker. Hij had ook nog een mooi ca deau dat vooral voor de kinde ren bestemd was. Van de sup portersvereniging kreeg hij een ingelijst shirt en voor de kinderen waren er heuse W Holten sjaals. tikelen over de hoofdrolspeler van de dag. Klaasses zelf speelde voor de thee met het huidige eerste elf tal mee en erna met de oud spelers. Bij de oud-spelers speelden mannen mee die al in het midden van de jaren tachtig in het hoogste elftal van de toenmalige SV speelden. De wedsttijd begon nog in een ac- i-OTO: JOHAN BOLINK ceptabel tempo en bij het elftal van oud-spelers lieten enkele oudgedienden zien dat zij het spelletje nog niet verleerd wa ren. De eerste grote kans was zelfs voor dit gelegenheidselftal. Geert Brands draaide goed weg bij het feestvarken van de dag, maar zag zijn actie niet beloond worden met een doelpunt. Desondanks kwamen de 'jon kies' op voorsprong via wereld reiziger Van der Pluijm. Stukker moest het antwoord schuldig blijven op zijn schuiver in de verre hoek. Hierna werd de wedstrijd wat gezapiger, en leek het warme weer ook een lome deken over het spel van beide ploegen te leggen. In de tweede helft was dit niet anders, alleen in de laatste minuut was er nog een doelpunt te bejubelen. Hierna was het tijd om de schei dende speler te fêteren. HOLTEN - Gerrit Klaasses, zelf meer een man van da den dan woorden, bedank te iedereen en was ver baasd over alle lof die hem toegedicht werd. "Ik moet jullie eigenlijk bedanken, ik ben gewoon dankbaar dat ik al die jaren met jullie heb mógen samenspelen.", aldus een geëmotioneerde Klaasses. "Ik vind het ge woon gruwelijk mooi en hoop dat iedereen zich nog lang zal blijven inzetten voor deze mooie club." Na alle plichtplegingen waren er vele versnaperin gen, ter beschikking ge steld door de verschillende sponsors, en werden er ve le anekdotes over meer dan twee decennia Holten 1 uitgewisseld. Hierbij lie ten velen weten dat een dergelijke afscheidswed- strijd een goed idee was en de verbondenheid bij de club alleen maar kon ver groten. Het zou dus mooi zijn wanneer de club voortaan haar iconen vaker op deze wijze zou uitzwaaien. ZWOLLE - Vanaf nu kan men weer vrijwilligers, vrij willigersorganisaties en ook uw gemeente voordragen voor de Overijsselse Vrijwilli- gersprijs 2007. Er zijn talloze mensen die zich belangeloos inzetten voor de maatschappij. Hier voor verdienen ze waarde ring. Vandaar deze jaarlijkse prijs, die mede mogelijk ge maakt wordt door de Provin cie Overijssel. Er zijn prijzen in diverse ca tegorieën: individuele vrij willigers (drie prijzen), vrij willigersorganisaties (drie prijzen) en de vrijwilligers- werkvriendelijkste gemeen te (één prijs). Wie iemand voor wil dragen als 'Vrijwilliger van 2007' of als 'Vrijwilligersorganisatie van 2007, kan de antwoord kaart van de folder van de Overijsselse Vrijwilligersprijs invullen. Deze is te verkrijgen bij de lokale bibliotheken of bij Servicecentrum Vrijwilli gerswerk Overijssel (SVWO), telefoon: 038-4211940. Of ga naar de site: www.overijsselsevrijwilli- gersprijs.nl en nomineer de favoriete vrijwilliger/vrijwil ligersorganisatie. Nomine ren is mogelijk tot 1 juli. HOLTEN - Voorafgaande aan de triatlon wordt er vrijdag avond 6 juli een Zwem-Loop gehouden. Diegenen die graag aan het triatlonweekend willen deelnemen maar op de zater dag verhinderd zijn of door de loting niet over een startbewijs kunnen beschikken of mis schien zelfs omdat de Holter- berg wel erg zwaar lijkt om op de fiets te bestormen, kunnen hun krachten meten over 500 meter zwemmen en 5.000 me ter hardlopen. Inschrijven kan via www.triathlonholten.nl. En wat is er mooier dan aan deze Zwem-Loop deel te nemen in speciale Triathlon Holten kle ding. HOLTEN - Op verschillende plaatsen op Nationaal Park De Sallandse Heuvelrug wordt za terdag 2 juni een open dag ge houden. Zo ook op het hoofdsteunpunt bij Natuurdiorama Holterberg, het Holterbergplein. Van 14.00 tot ongeveer 16.30 uur is er dixilandmuziek te ho ren. Verder zijn er gratis excur sies over de Holterberg met na- tuurgidsen van het museum. Ook is het mogelijk om een gra tis ritje met de huifkar te maken en eventueel met een gids terug te wandelen. Dit kan tussen 13.00 en 16.00 uur. Zien, voelen, horen en miken zijn de thema's in het bos van Daantje Das. Kinderen kunnen hier van alles leren over de na tuur in het bos. Bezoekers van het museum krijgen 15 procent korting op de entree. Tot slot is er een Nachtzwaluw excursie. Op zoek naar de meest geheimzinnige vogel van het Nationaal Park. Het begint om 21.30 uur. Maximaal vijftien deelnemers per groep. Aanmel den kan bij Natuurdiorama Holterberg en is gratis. MARKELO - IVN Markelo houdt 2 juni een fietstocht met als uitgangspunt: ecolo gische verbindingzones. Dit in het kader van de Over ijsselse Natuur estafette actie die van maart tot en met september 2007 wordt geor ganiseerd door de IVN afde lingen in Overijssel. Start is om 13.30 uur vanaf CR De Viersprong Lochem- seweg 1 in Markelo. Afstand is 30 kilometer. Zie ook: www.ivnmarkelo.nl.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 9