Nieuwe website over Dijkerhoeks Feest Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 7 Eindeloze wandeling Sallandse Heuvelrug Fout parkeren bij zwembad Twenhaarsveld Bestuurslid bibliotheek Hagepreek bij Zorgvliet Tegenvallende animo voor Voorjaarsmarkt HOLTEN-Onder lei ding van een deskundige van Natuurdiorama Hol- terberg kunnen kinderen tijdens de pinksterdagen (27 en 28 mei) uilen braakbailen pluizen. Aanmelden is niet nodig. Botje bij botje de uilenbraakbailen uitpluizen, om te kijken wat een uil allemaal eet Thorbeckepenning voor Aaftink DIJKERHOEK-De feestcommissie van Dij- kerhoek heeft het pro gramma van het Dijker- hoeks Feest rond. Dit tentfeest wordt van vrij dag 22 tot en met zondag 24 juni gehouden op het feestterrein bij Het Bonte Paard. Bloemen Dinsdag 22 mei 2007 Uilenbraakbailen pluizen Botje voor botje worden de ui- lenballen uit elkaar gehaald. Een gevangen prooi wordt in zijn geheel ingeslikt. De onverteerbare resten wor den vervolgens in de vorm van een prop uitgebraakt. Zo kun nen de kinderen zien, wat de ui len zoal hebben gegeten: vooral muizen, maar soms ook andere dieren. Elke uilenbraakbal is hierdoor uniek en ook voor de deskundigen een nieuwe erva ring! Uit het voedsel in de uilen braakbailen kan worden afge leid of er veel of weinig muizen zijn en of er dus veel of weinig uilskuikens worden geboren dit jaar. Het natuurlijk evenwicht kan hier dan uit worden afge leid. In Nederland komen zes ver schillende uilsoorten voor. De ransuil, bosuil, velduil, kerkuil, dwerguil (zeldzaam) en de steenuil. De Oehoe, de grootste Europese uil, broedt op enkele plaatsen in Nederland. Behalve uilenballen pluizen zijn er beide pinksterdagen speciale kinderrondleidingen. Aan de hand van verhalen wordt bij de diorama's verteld over de won dere wereld van de dieren. Natuurdiorama Holterberg is te vinden aan de Holterbergweg 12 in Holten en is elke dag geo pend van 10.00 tot 17.00 uur ge opend. Op zondags van 11.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie kan men bellen met het museum: tele foon: 0548-361979 of kijken op de website: www.museumhol- terberg.nl Op dit moment wordt er druk verbouwd aan het Natuurdiora ma. Zo komt er een nieuwe en tree met vaste expositie over het Nationaal Park. Verder komt er een nieuw winkeltje en wordt gewerkt aan het herstellen van een halve diorama. Ondanks de werkzaamheden is het museum gewoon geopend. De entree is tijdelijk verplaatst naar de andere kant van het ge bouw, in de kelder. Wie slecht ter been is, kan nog wel via de gewone weg naar binnen ko men. Hiervoor liggen houtpla ten klaar. De bedoeling is dat al les rond begin juni klaar is, waarmee de vernieuwingen rond het Hoofdsteunpunt Na tionaal Park de Sallandse Heu velrug afgerond zijn. HOLTEN - De politie gaat tij dens de openingstijden van het zwembad extra controleren aan de Landuwerweg. Hier geldt namelijk een par keerverbod, terwijl er toch vaak wordt geparkeerd. Tevens parkeert men wei eens in een van de zandpaden die naar Landal Twenhaarsveld lei den. Ook dit is niet toegestaan. De politie en andere hulpverle ningsdiensten moeten het zwembad, Landal Twenhaars veld en aanwonende op een goede en snelle manier kunnen bereiken, vandaar dat wij hier nu de aandacht op vestigen. HOLTEN - Het weer was goed voor een Voorjaarsmarkt. Alleen het aantal kramen bleek helaas behoorlijk tegen te vallen. Daarmee bleef het aantal bezoekers ook laag. Toch was het best gezellig en konden kijkers genieten van mooie bloemen, planten en tuinmeu belen. En konden kinderen er ponyrijden. foto: johan bounk HOLTEN - In verband met het vertrek van een van de be stuursleden is de openbare bi bliotheek Rijssen-Holten op zoek naar een nieuw algemeen bestuurslid uit Holten. Men kan zich melden voor 15 juni bij directeur Karen Penne- waard. Meer informatie over de functie: karenpennewaard@bi- bliotheekrijssenholten.nl of te lefoon: 0548-513431. HOLTEN - Bij boerderij Zorg vliet aan de Larenseweg 106 in Holten wordt zondag 24 juni van 13.00 tot 14.00 uur een ha gepreek gehouden. Dominee Arme van der Meiden zal onder een boom een preek gaan hou den in de buitenlucht. Iedereen is welkom om hierbij aanwezig te zijn. Hagepreken werden veel gehouden door Calvinisten in de zestiende eeuw. Zo begint de vrijdagavond ver trouwd met de Revue van to neelclub DAT. Na afloop neemt het Agrarisch Duo het over, zo dat iedereen gezellig kan nazit ten of zich op de dansvloer kan wagen. De optocht door het dorp opent zaterdagochtend het feest. Met 's middags een dansact, Fiets 'eiii erin en Big Bag Games. De PPM Band speelt 's avonds de tent plat. Daarnaast staat er een spectaculaire lasershow op het programma. Kabaal, The Annonannos, Blin de Ed en dweilband Alsjemaar- bekendband treden zondag smiddags op. Maar eerst is er natuurlijk brunchen in de tent. Buiten zijn vele attracties voor de kinderen, maar ook hout ra den, een roofvogelshow en waarschijnlijk een skatershow. Verder laten kunstzinnige Dij kerhoekers hun kunnen zien. Wie meer wil weten, kan kijken op de nieuwe website: wwvv.dijkerhoeksfeest.nl. DIJKERHOEK - De ledenverga dering van de WD afdeling Rijssen-Holten leek over ge bruikelijke onderwerpen te zullen gaan: verslag penning meester, kascommissie, en verslag vorige ledenvergade ring. En WD Statenlid Pieter Schipper gaf een korte terug blik op de Statenverkiezingen het coalitie-akkoord, het nieu we college en de nieuwe fractie in Provinciale Staten. Bert Aaftink nam na meer dan 25 jaar afscheid van het voor zitterschap en leverde twee voorzitterhamers in. Eén van Klachten bezorging: Tel. 055 - 538 90 53 Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) de voormalige afdeling Holten, één van de voormalige afde ling Rijssen. Nestor Martijn Spijkerman sprak lovende woorden op zijn bekende iro nische toon. Totdat Ina Adema, vice-voor zitter van het WD hoofdbe stuur het woord nam. Zij som de op waaraan je bij de VVD al lemaal moet voldoen om voor een onderscheiding in aan merking te komen. Menigeen zonk de moed in de schoenen. Maar Bert Aaftink was met glans geslaagd. Hij is nu de apetrotse bezitter van de Thor- becke penning. Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Hoofd redactie: A. Schepers Commercieel regiodirecteur G.j.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aaP-Njtskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur: W H. Beyers, secretaris, KolBngserf 4, 7451 XC Holten. HOLTEN - Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug houdt in samenwerking met Landschap Overijssel, Vereniging Natuur monumenten en Staatsbosbeheer een wandeltocht over de Sallandse Heuvelrug. Deze Eindeloze Heu- velentocht is gepland van 19 tot en met 21 juli. De tweede van 29 augustus tot en met 31 augustus. Aan deze tocht kunnen maxi maal vijftien mensen deelne men. Aangezien er flinke wan delingen (20 tot 25 kilometer per dag) op het programma staan, is een goede conditie noodzakelijk. De kosten voor deze begeleide groepstocht zijn 125 euro per persoon op basis van overnachting in eigen ten tjes op eenvoudige kampeer plaatsen. Informatie en opgave: Thea Peters, telefoon 038- 4250977 06-12472155 of per e- mail: t.c.peters@ivn.nl

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7