Holtens Nieuwsblad 5 Opening balies gemeente Zeer geslaagd jubileumfeest buurtvereniging Uitslagen Beusebergs Feest Start Netwerkplan Sport Supersnel moet worden opgeschort Jubileumfeest en reünie kinderverblijf Kakelbont Internet in Dijkerhoek HOLTEN - Beuseberg vierde afgelopen week end dubbel feest. Het jaarlijkse voorjaarsfeest werd gecombineerd met het 21,5 jaar bestaan van Buurtvereniging Beuse berg. Column POLITIC AANWEZIG OP BEUSEBERGS FEES! Agenda Dinsdag 22 mei 2007 HOLTEN - De gemeentelijke balies zijn maandag 28 mei (Tweede Pinksterdag) gesloten. De balie van Burgerzaken gaat in verband met de zomeraan- vragen van paspoorten extra open op woensdagavond. De werven en de balies in Hol ten en Rijssen zijn tweede Pink sterdag gesloten. De zwemba den in Holten en Rijssen zijn op tweede Pinksterdag open van 12.00 tot 17.30 uur. De gymloka len en sporthallen zijn gesloten. Met ingang van 16 mei tot en met 18 juli is de balie van bur gerzaken aan de Elsenerstraat in Rijssen extra open. Inwoners kunnen dan terecht tussen 18.00 en 19.30 uur. Beusebergs Feest HOLTEN - Tijdens het Beuse bergs Feest werd een spannen de playbackshow gehouden. K3 (Ilse Jansen, Wieke Jansen en Marloes Ulfman) wonnen uit eindelijk de strijd met hun nummer De Drie Biggetjes. Voor de eerste keer werd bij de feesttent aan de Langstraat een ludieke optocht gehouden. Vriendenclub BAF wonnen de ze optocht met 23 punten. De dames van XXL pakten de twee de prijs met achttien punten. AOW kreeg de derde prijs met vijftien punten. De organisatie van het buurt feest denkt eraan om er mis schien een nieuwe terugkeren de activiteit van te maken. Mans van Moatgait en Jenneken van de Striepe trouwden in de open lucht FOTO: JOHAN BOUNK Vooral zaterdags kwam dit tot Wis en waarachtig. Heb ik al die joar'n e dach det Bert van Pèèters hèèle daag'n niks aanders deur as beeste melk'n en vöör'n, krigge in één kèèr de Thorbeckepries. Ik hebbem kaant verkèèrd inne schat. Dette doar amoa de tied vuur had. Ie zeet ma wier, ne goeie vrouwe is alles wèèrt. Bert gefilstèèrt. Jam mer dai n'hamer noe neer hebt e leg mar ik dè-nke en hoppe dai nog volle joar'n an de weg blieft timmern. De kark'n in Hoolt'n tim mert ök good an de weg. Het is neet te geleum'n, zie goat, noa meer as honderd joar, wier met meka vedan en det dut een mè-nse good. Één geleuve in Hoolt'n, noe Ries- s'n nog en de Hoolter voet ballers. Óönzen Hoolter wijsgeer F.Y. Hoes vuurzag det vuur joar'n terugge a, ee- ne voetbalvereniging Blauw wit, diet spoilt in róód- zwart. Het geet de goeie kaante op in óöns darp. Kiek'n wai net alees hebt en neet kiek'n wat oe uut meka driff. Met Vletgoarsmoat'n geet het nog neet zóó merakels good, ak tenminste of mött goa op wethoolder Stèège- man. Hij heft geliek e krèèg'n van de Raad van State en toch mótte nog wier een joar an de proat met de provin cie. De bedriem'n ineugt in Hoolt'n gen grötter stuk gröönd hemm'n as nen hal ven bunder. Hoolt'n is te klein. Stègeman geet vuur twei bunder. Het likk ter op det Stèègeman te gróót is vuur Hoolt'n. Met ne halv'n bunder per bedrief duurt het nog wal eff n, vuurdai al die bunders vol hebt.. Det kan slopend lange goa duur'n. Doar wórdt trouwens wat of- fe sloopt in het belang van'n vuuruutgaank. Het plein bie Waansik is een stuk grötter e wörd'n. Zie hebt de öölde peerdestalling weg e sloopt. Zöll det n'èèrst'n anzet wèèr vuur het nieje centrum? Ik hoppet. Ja, mangs kan't hard goa, nöh ja ast der meuier duur wórdt, zo'n móói ööld gebouw was det noe ók wier neet. An n'Darperdiek wórdt ut wal aans, ma meuier? Het geet mie an't harte, de ofta- keling van de boerderieje van Henk van Jan Grof. Of- gelóöp'n wekke hebt zem de mestopslag weg e sloopt. Hij kan zien huus neet meer uut of hij steet met de beene in't geile zaand. Zóó gangswieze mótte hoaste wa dè-nk'n dette in de Sahara wónnt. Ait amoal nog een kèèr wilt zee'n, dan möi der mar is langs fiets'n. Het is ter noe nog en vuur de Pinkstem zal't ter wal neet of goan. Wis en waarachtig neet. De Vèèrkaante Viefkop uiting tijdens de boerenbruiloft van Mans van Moatgait en Jen neken van de Striepe. Zij 'trouwden' op ouderwetse ma nier op het feestterrein. Nage noeg iedereen had zich hier voor gepast gekleed in jurk met knipmuts op of in zwart park. Het terrein Ideurde dan ook he lemaal zwartwit. Even was het 1912 en een half in de Beuse berg. Het hele ritueel speelde zich buiten af. Inclusief rebelse boerenjongetjes die met kata pulten schoten en zelfs met twee dode hanen die voor de kippensoep bedoeld waren. Soms werd er gehuild door de moeders van het kersverse echtpaar. Zeker na de opmer king van de vader: "Noe, die bint wie mooi kwiet!' Het on dertekenen door de getuigen, ging niet helemaal zonder slag of stoot. Zo had een vriend moeite om de pen te pakken. "Daar bij mijn hand ongeveer. Daar moet je tekenen. En daar is de pen. Kom op, we hebben Het Beusebergs Feest werd een groot feest. Kinderen vermaak ten zich met de Sploder draai molen en enkele oud-Holland se spelletjes. Terwijl volwasse nen meededen aan een groots opgezette boerenbruiloft. Daarnaast waren er de vaste activiteiten als vogelschieten, de revue en het afsluitende niet de hele dag te tijd!". Maar de vriend bleef aarzelen. "Ik kan niet schrijven", kwam er daarna zacht uit. "Kan niet schrijven?", roept de gemeentesecretaris. "Ssst. Mijn vader hoeft dat niet te horen!" "Och, die hoort niets. Die is toch een beetje doof'Het feest werd binnen voortgezet met de uitreiking van een beeldje. Twee handen in elkaar, wat symbolisch staat voor sa men verder. Daarna volgde op tredens van de Beusebarger Boerendaansers. Deze gelegen- feest op zaterdagavond. Ook de politie kwam een kijkje nemen, en 'hielp' mee om de vogel wat eerder naar bene den te krijgen. Op hun aan dringen werd namelijk het houten blok ingezaagd. Waar door de vogel sneller viel. Ver der hield de politie vrijdags avonds een alcoholcontrole. heidsgroep had vele oude dan sen ingestudeerd. Zoals de Driekesman. Er werd uiüeg ge geven waar die dansjes vandaan kwamen en daarna gaven de le den onder begeleiding van een trekharmonica een demonstra tie. In het begin van de avond werd er een ludieke optocht ge houden. Zouden er eerst slechts acht groepen meedoen, dit wer den er zeker meer dan tien. In de tent ging het feest door met optredens van de Hoolter Kor- hanen en Reijling Co. HOLTEN - Het Netwerkplan Sport zal niet op korte termijn kunnen worden gestart. De aankoop van gronden zorgt on verwacht voor een vertraging. Hierdoor zal Hockeyclub Hol ten langer moeten wachten op een kunstgrasveld. Het zal zeker het speelseizoen 2007/ '08 in beslag gaan nemen om alle procedures rondom de grondaankopen klaar te heb ben. Hockeyclub Holten zal al het mogelijke aan doen om in sa menwerking met de gemeente en de eigenaren van de huidige locatie te komen tot een voor al le partijen aanvaardbare oplos sing. HOLTEN - Kinderdagverblijf Kakelbont bestaat 15 jaar en dat wordt gevierd met een reünie. In die jaren is er veel veranderd: nieuwe kindjes erbij, kinderen en leidsters die afscheid namen, tweemaal verhuisd, een BSO gekregen, maar vooral veel gela chen, geknuffeld en gespeeld. MEI NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, dins dag 22 mei 2007 Uilenbraakballen pellen, Natuurdiora- ma Holterberg, zondag 27 mei 2007 - maandag 28 mei 2007 JUNI Stratenvoetbal, Meermanskamp, za terdag 2 juni 2007 Op safari, Sallandse Heuvelrug, zater dag 2 juni 2007 - zondag 3 juni 2007 Wandelvierdaagse, Rijssen, dinsdag 5 juni 2007 - vrijdag 8 juni 2007 Optreden Normaal, Espelodijk, vrijdag 8 juni 2007 Koningsschieten, Aalpolsweg Holten, zaterdag 9 juni 2007 Koetsenrit Bergrijders, Holten, zondag 10 juni 2007 Jumelagefeest, Rijssen en Holten, vrij dag 15 juni 2007 - zondag 17 juni 2007 Jongerenjeugddag met thema Overle ven, Holten, zaterdag 16 juni 2007 Vogelschieten, Bonte Paard Dijker- hoek, zaterdag 16 juni 2007 Jeugdopstapdag motorcross, Crosscir cuit Imhof, zaterdag 23 juni 2007 Fancyfair De Panne, Schreursweg 12, zondag 24 juni 2007, 11:00 - 17:00 Hagepreek met Anne van der Meiden, Larenseweg 106 Holten, zondag 24 juni 2007, 13:00- 14:00 Concert Martin Mans en Jan Vayne, Dorpskerk, vrijdag 29 juni 2007 (Uil Triatlon, Holten, zaterdag 7 juli 2007 Kindervakantieweek, Holten, maan dag 9 juli 2007 - donderdag 12 juli 2007 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchil- Istraat 19 Holten, donderdag 12 juli 2007, 14:00 Sploder Revue, Espelodijk, vrijdag 13 juli 2007 Sploder Feest, Espelodijk, vrijdag 13 juli 2007 - zondag 15 juli 2007 Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 25 juli 2007, 6:30 Erwin autocross, Schuppertsweg Hol ten, donderdag 26 juli 2007, 18:00 AUCUSTUS Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 1 augustus 2007, 6:30 Recordpogihg domino, Sportzaal Riet bergstraat Holten, zaterdag 4 augus tus 2007 Supermoto, Vletgaarsmaten Holten, zondag 5 augustus 2007, 13:00 Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 8 augustus 2007, 6:30 Beachsoccertoernooi Suffendo, Kalf- stermansweide, zaterdag 11 augustus 2007 Er wordt zaterdag 9 juni van 10.15 tot 12.00 uur een Zomer feest gehouden. Het feest is in en om Kakelbont en staat in het thema van Piraten. Om 10.30 uur zal locatiehoofd Jolanda El lenbroek een woordje doen en wordt er wat aangeboden aan de kinderen. VERVOLG VOORPAGINA DIJKERHOEK - De nieuwe glas vezels werken volgens Van Voorst veel beter dan de oude, koperen verbindingen. "Bij ko per houdt 't een keer op. Bij zo'n twintig megabite heb je het wel gehad. Bij glasvezels praat je over honderd gigabite. Er is on eindig datatransport mogelijk. Alles kan er over heen en het is zo dun als de helft van een haar. Het is echt de toekomst, daar is iedereen het wel over eens. Het is ontwikkeld in de Verenigde Staten, het komt uit de ruimte vaart geloof ik"aldus van Voor st Reggefiber werkt samen met provider Easy-net. Die biedt bewoners drie vers-' pakketten aan SEPTEMBER Endurance Holten, Holten, zaterdag 1 september 2007 Keunerit klassieke motoren, Holten, zaterdag 1 september 2007, 11:00 Opening hanennös De Hoolter Korha- nen, Beusebergerweg 35, zaterdag 1 september 2007 - zondag 2 septem ber 2007 Nationale nachtvlindernacht, Natuur diorama Holterberg, vrijdag 7 septem ber 2007 NBvP Holten, wereldreis per motor door Jacolien en Frank Roskam, Zaal Vosman, dinsdag 11 september 2007 Keunefeesten, Kalfstermansweide Hol ten, donderdag 13 september 2007 - zondag 16 september 2007 Nationale motocross, Zuurbergcircuit Holten, zondag 23 september 2007, 9:30 Najaarsrit klassieke automobielen, Beusebergerweg 37 Holten, zondag 23 september 2007, 11:00 Dierendag, Natuurdiorama Holter berg, zondag 30 september 2007 Erwin autocross, Schuppertsweg Hol ten, zondag 30 september 2007, 12:00 OKTOBE* Dierendag, Natuurdiora^- berg, donderdag iwente jeugdplavh S<-u Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5