Techniekles straks ook op basisscholen Enterrun Garage Blankvoort SELECT SPORT gaat verhuizen Profiteer nu -de rote kortül S PC IP T Seat specialist Onbetwisfatmimersgel merkenspec^alisf uitvoering Prevail Geboren Geboren Wat heeft een j vliegtuig met I onze zomers te maken? Nijverheidsweg 2 7442 CH Nijverdal Tel. 0548 - 622 890 Fax 0548 - 623 530 KWEKERIJ BLOEMISTERIJ TUINCENTRUM PERKPLANTEN UIT EIGEN KWEKERIJ - Afrikanen - Alysum - Begonia's - Geraniums - Lobelia's - Petunia's - Salvia's - Vlijtige Hesjes >3^ bam Dinsdag 22 mei 2007 23 Ons kleine prinsesje is geboren: Suus Adriënne Keulen Suus is geboren op 16-05-2007 om 05.7 0 uur. Ze weegt 2970 gram. Dochter van Nicole Bazuin en Lennard Keulen Zusje van Daan. Joke Smitstraat 18 7421 HL Deventer Veel. Mee» vliegverkeer betekent meer C02 uitstoot. Mede door C02 warmt de aarde in hoog tempo op. Met al# gevolg hete droge zomers en andere klimaatproblemen. Steeds meer organisaties en bednjven kiezen ervoor om klimaatneetraal te worden. Ook interesse? De Provinciale Milieu federaties helpen met persoonfcjk - advies en onderzoek. Voor meer informatie. www.hierisldimaaineutraalJTi. De ftownóde «BttwfaderattM samenwerken aan een beter klimaat begint hier U1SSEN - Onderwijs is een peerpunt in het overheidsbe- eid. Er is een groot tekort aan echnisch opgeleide mensen in federland. Tel deze twee feiten lij elkaar op en het is niet zo Teemd dat 'Den Haag' heeft he loten dat ook de basisscholen lan de technieklessen moeten. )e grote vraag - en die moeten le scholen vooral zelf oplossen - i echt hoe? Gerrit Tijhuis en Leo Jieuwenhuis van de gelijknami ge bouwbedrijven, hebben daar rel ideeën over. ioals ze dat in de gemeente Hof an Twente doen bijvoorbeeld, net de Stichting Zwaluwstaar- p. Deze stichting is speciaal op- ;ericht om het techniekonder- rijs op de basisscholen van de pmeente Hof van Twente in te oeren en te stimuleren. De lichting is opgericht op initiatief an het openbaar basisonder- rijs, maar inmiddels doen alle iasisscholen in de Hof van 'wente mee. a het stichtingsbestuur zitten aast vertegenwoordigers van iet basisonderwijs ook vertegen- roordigers van het bedrijfsleven. )e Stichting Zwaluwstaarten tuurt een ruimte in de gemeen- swerf van de gemeente Hof van wente. De stichting heeft een et van 37 technische leskisten oor de groepen 6,7 en 8 ontwik- eld en geproduceerd. De stich- ing geeft workshops en ook een lgemene presentatie is moge- jk. Een leerkracht van een open- lare basisschool is gedurende en dag per week vrijgeroosterd )m werkzaamheden voor de stichting te verrichten. Als de subsidie die de stichting nu nog van het rijk krijgt op is, wordt de stichting in stand gehouden door de gezamenlijke scholen en een structurele bijdrage van de be drijven. De gemeente Hof van Twente zorgt tegen een symboli sche vergoeding voor onderdak. Tijhuis en Nieuwenhuis togen naar de gemeente om daar het belang van techniek in het basis onderwijs duidelijk te maken en te vragen of de gemeente Rijs- sen-Holten hierin voor zichzelf een rol ziet (eventueel finan cieel). Slechts een beperkte rol als intermediair en geen financiële rol, is het antwoord van de ge meente hierop. De gemeente vindt invoering van techniek in het basisonderwijs vooral een taak van de scholen zelf. Daar voor kunnen die scholen ook subsidie krijgen van het rijk. Een subsidie ziet de gemeente dus niet zitten en dat past ook niet binnen het gemeentelijk subsi diebeleid, dat er juist op gericht is minder te subsidiëren. Wel wil de gemeente als intermediair optreden in gesprekken tussen scholen en bedrijfsleven. Zij sluit daarbij niet uit dat er een zelfde soort constructie als in de Hof van Twente ontstaat. ENTER - Met de motorclub op stap. Dat mochten enkele ge handicapten afgelopen zater dag beleven. Zij vonden het fantastisch om nu eens-lekker FOTO: IOHAN BOLINK uit te waaien op zo'n machine. De brandweer had een speci aal middagprogramma. Daar na werd er door Enter gere den. Deventerweg 50 Bathmen tel. 541370 Ruime verhoopruimte met groene en bloeiende planten en snijbloemen Ruime gratis parkeerplaats maandagmiddag gesloten Spoorwerkzaamheden in uw regio Wegens slijponderhoud aan de spoorbaan vinden er werkzaamheden plaats in de nacht van 2 op 3 juni op het traject Deventer - Wierden. In Holten, Rijssen, Wierden en in de omgeving hiervan kunt u mogelijk hinder ondervinden. Het onderhoud wordt in opdracht van ProRail uitgevoerd door BAM Rail bv. Onze excuses voor de mogelijke overlast. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met projectcoördinator R. van Renswoude 078 - 65511 48 the point of sport the point of sport Select Sport Haarstraat 32, 7462 AR Rijssen. Tel. 0548-51 41 85 Fax 0548-54 06 42

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 23