L Camphill komt naar ZoZijn Inschrijving Nordic Walking tweedaagse loopt als speer Nadelen van spelen buiten woonplaats Uitslagen handbal Prestatielüot Nordic Walking I u. mEKERIJ Tom en Merijn willen zich bewijzen op hoger niveau W Holten naar hoger plan trekken? mmmé HOLTEN - Het eerste elftal van W Holten heeft zich vorige week nipt veilig gespeeld in de vierde klasse H. Maar moet een club als Holten met zoveel leden de lat niet hoger leggen? TALENT BELEMMERT TERUGKEER W HOLTEN Jongerendag Jim Klinge wint Fischertoernooi Dinsdag 22 mei 2007 23 MARKELO De Hof van Twente N'ordic Walking Tweedaagse op 2 en 3 juni is nu al succes. Zowel via het aanmeldformulier op de Jyer als via internet stromen de aanmeldingen binnen voor de iweede Nordic Walking Twee daagse Hof van Twente in 2007. De inschrijving staat nog open. Zaterdag 2 juni 2007 zal gestart wrden bij Camping en Groepsaccommodatie De Bo venberg, Bovenbergweg 14 in Er zitten nadelen aan het voet ballen bij clubs buiten je woon plaats. "Je speelt steeds met re latief onbekenden en je mist het voetballen met je jeugdvrien den natuurlijk wel.", zegt Merijn Bekkemens. "Dat zou voor mij ook een reden zijn om weer bij Holten te gaan voetballen." "Maar", nuanceert de keeper, "Dan zou ik wel gemerkt moe ten hebben dat ik niet hogerop zou kunnen dan Holten." Tom Hofman is dezelfde mening toebedeeld. Markelo. Op zondag 3 juni 2007 zal de start zijn bij Camping Bergzicht, Twikkelerweg 17 te Markelo. Op beide dagen kan men kiezen tussen routes van 10 of 20 kilo meter. De 20 kilometer zal zo wel door recreanten als door wedstrijd- prestatielopers afge legd kunnen worden. Inschrijven tweedaagse: www.Nordicwalkingtwente.nl/ Evenementen Meisjes B 1 bakte er weinig van tegen ABS. Bij rust stond het team al met 8-4 achter. Ook na mst ging het niet veel beter en werd teleurstellend met 18r4 verloren. Meisjes B 2 deed het tegen Schalkhaar goed. Tot de rust waren de team aan elkaar gewaagd (3-4) Na rust werd Holten sterker. Met de goede in zet van enkele C speelsters werd een verdiende 4-13 overwin ning geboekt. MARKELO - De Nordic Walking Tweedaagse wordt 2 en 3 juni .gehouden. Hierin zitten enkele nieuwe onderdelen. Deelnemers die om wat voor re den dan ook geen 10 kilometer willen of kunnen lopen, bestaat er de mogelijkheid om onder deskundige begeleiding op bei de dagen een route van 8 kilo meter te lopen. Deze route is echter niet bewegwijzerd, dus alleen mogelijk onder begelei ding. Voor het eerst in deze regio w op beide dagen van de Twee daagse de 20 kilometerroute als prestatieloop worden afgelegd. De exacte lengte van de route zal bij de start worden aangege ven. De start- en eindtijd zal op uw deelnemerskaart worden vermeld. Inschrijven tweedaagse: www.Nordicwalkingtwente.nl/ Evenementen 'Wel erg getwijfeld' HOLTEN - Wanneer er geop perd wordt om alle talenten in een keer te vragen om terug te komen bij W Holten zodat zij gezamenlijk de club naar een hoger plan kunnen helpen, worden beide heren ineens toch enthousiast over een te rugkeer. Tom Hofman: "Als ze Thijs en hap Huisman (Markelo, red.), Bas Tuitert (Kon. UD, red.), Freek Knapen (gestopt, red.) en Bart Bulsink (Excelsior, red.) zouden terughalen zouden wij zeker openstaan voor een eer dere terugkeer." Merijn Bekker- nens valt bij: "Dan laat Holten zien dat ze écht ambities heb ben, maar dan moeten ze ieder een tegelijk benaderen en niet afeonderlijk denk ik." Hel gaat de heren in ieder geval niet om het geld, want dat krij- ze bij Excelsior ook niet. Ze geven wel aan dat de secundai re voorwaarden op een treetje iger wel heel goed geregeld zijn. "Maar dat zou bij Holten ook kunnen als je echt hogerop wilt.", zegt Bekkemens. Er is dus hoop voor het Holten- se legioen wanneer de club de ambities die het al jaren uit spreekt, nu ondersteunt met daadkracht kan het maar zo zijn dat binnen een paar jaar de bootste talenten van het dorp op zondagmiddag weer in Hol ten aan het werk te zien zijn. alleen talenten wordt aan gedacht. Erwin Leurink (ex- Heracles en FC Twente, red.) en Niels Oude Kamphuis (ex-inter- national in ruste, red.) zouden de talenten nog heel wat bij kunnen brengen. Hofman: Met een afbouwende Leurink omen bij Holten spelen zou fantastisch zijn." mmmjmmmm mm Tom Hofman en Merijn Bekkemens zijn begonnen bij W Holten, maar 'doorgestroomd' naar Excelsior. FOTO: JOHAN BOUNK DOOR LAURENS JAN STAM Een aantal grote talenten uit de gemeente speelt namelijk bij clubs uit de regio, maar waar zou Holten staan als deze belof tes de kleuren van het hoogste elftal van W Holten zouden verdedigen? Het Holtens Nieuwsblad sprak met twee van deze voetbalglobetrotters. Hevig doorweekt neemt Tom Hofman (18) plaats aan tafel, zijn vriend en medespeler Me rijn Bekkemens (18) heeft het wel redelijk droog weten te hou den. "Ik heb net een uur in de regen gestaan, ik moest name lijk de F-jes trainen op Meer manskamp". De twee leeftijds genoten spelen beiden in de Al van Excelsior in Rijssen. Tom als speler en Merijn als doelverde- diger, maar hebben hun hart nog altijd bij W Holten liggen. Dit blijkt ook wel, omdat ze bei den de jeugd van Holten de kunst van het voetballen en keepen proberen bij te brengen. "Ik train de keepers tot en met de C-tjes", legt Merijn uit. De student commerciële economie Een terugkeer naar W Holten wordt belemmerd door de ambities van de beide talen ten, ondanks dat hun roots aan de Reebokkenweg liggen en zij toegeven dat de gezel ligheid in Holten hen meer aanstaat dan het topsportkli maat in Rijssen. "In Holten zit ik na een wedstrijd gekeken te kwam via de regionale voetbal- school en Rohda Raalte bij de club uit Rijssen terecht. "Je speelt een niveau hoger dan je bij Holten doet en je krijgt dus ook te maken met professione lere trainers, want het budget bij clubs als Excelsior is nu een maal hoger dan in Holten." Hofman valt hem bij: "Als je het hoogste wilt bereiken dan is een hebben, een paar uur na de wedstrijd nog wel eens een biertje te drinken. Nou dat is in Rijssen echt niet zo.", geeft Hofman aan. "Maar dat is op dit moment niet het belang rijkste voor ons, we willen eerst kijken waar ons plafond ligt op voetballend gebied.", vult Bek kemens aan. stapje hogerop naar een club buiten Holten haast wel nood zakelijk." Hofman volgt de sportopleiding CIOS en heeft voor volgend jaar een promotie gemaakt bij Holten en gaat dan de Dl trainen. De hoop bij vele Holtenaren dat hij dan ook vol gend jaar in het roodzwart van Holten te bewonderen zou zijn, kan voor sowieso nog een jaar de kast in. "Ik heb wel erg .ge twijfeld en er met mijn familie over gepraat, maar ik wil in ie der geval proberen me een jaar te bewijzen op een hoger ni veau." Of dat dan bij Excelsior is, waar het tweede elftal ook hoofdklasse speelt, of bij Colm- schate waar beide heren ook al een gesprek hebben gehad, is nog afwachten. HOLTEN - Net als twee jaar ge leden is er dit jaar een Jongeren- jeugddag. Op zaterdag 16 juni zijn alle basisschoolleerlingen uit Holten door de gezamenlijke kerken van Holten uitgenodigd. Van 11.00 tot 15.00 uur zijn ze welkom in en om ijsbaan de Noordpool. De Stichting ZoZijn, een organi satie die ambulante zorg ver leent aan tal van gehandicapten in de oostelijke provincies en de Camphillorganisatie in Stein- furt, beiden met dezelfde werk terreinen, ontmoeten elkaar voor een eerste kennismaking tijdens de jumelageweek. Dit unieke initiatief van de Stichting Jumelage kan zeker gevolgen hebben voor latere uitwisselin gen en contacten wanneer het gaat om de belangen van hun cliënten. De Europese gemeen schapsgedachte is zeker ook voor hen van toepassing. De Camphill Bewegung baseert haar activiteiten op de antropo sofie van Rudolf Steiner. Zij be heert een groot aantal huizen, onder andere boerderijen, waarin naast zogenaamde Wek- staetten, ook woningen zijn ge vestigd voor de zorgvragenden. In Holten zullen de gasten een bezoek brengen aan de diverse woonvormen en aan de dagop vang in Erve Deijk. De bewo ners wordt door Idnderboerde- rij Dondertman een leuke ont vangst en een rondrit met de kleedwagen aangeboden. melo Wo- je te groot al v.. toch wel geflatteerd. Holten kwam al snel op achu.. tand toen Wim Kees van Rijssen zich verslikte in een agressieve opening en prompt een stuk verloor. Karl-Heinz Leisten verl oor ook na een ingewikkelde par tij waarin hij achterliep in ont wikkeling. Het werd zelfs 0-3 na dat Jan Scheperman een pion verloor na een inferieure ope ning. Een licht herstel diende zich aan toen Dinant van Beek een remise overeenkwam echter in een stel ling waarin hij welllicht winst kansen had twee paarden tegen toren. Ton wist daarna in een Si- ciliaanse partij de overhand te krijgen. Diens opponent ver zuimde op het juiste moment een koningsaanval op te zetten, Ton kreeg daardoor de gelegen heid een tegenaanval te creëren die wel doorsloeg. De nederlaag werd een feit door dat Martin Hage in gewonnen positie een Dame weggaf. Helaas was het tevens de eerste externe nederlaag van Martijn in dit sei zoen. Het lukte Gerrit Luggen- horst niet om tegen oud-clubge noot Lex Griffioen een cosme tisch scoreverbetering aan te brengen. De druk die op zijn f-2 pion werd uitgeoefend te was te groot, mat was het resultaat Ondanks de nederlaag is het Hol ten gelukt om zich te handhaven in de promotieklasse. Maar daar ging nogal wat aan vooraf. Niet alleen waren de Holtenaren af hankelijk van het resultaat Har- denberg tegen De Oppositie maar ook van het aantal degrad- tieplaatsen. Het aantal degrada tieplaatsen is afhankelijk van het aantal degradanten vanuit de derde klasse KNSB. En dat is er dit jaar één geworden. Harden- berg verloor dik (8-0) van de Op positie zodat de voorlaatste plaats ook niet in gevaar kwam. HOLTEN - De vierde en laatste ronde van het Fischer schaak werd gewonnen door Ton van Oijen. Ton eindigde met even veel punten als Martijn Hage maar eindigde hoger op basis van SB-punten. Ton verloor van Karl-Heinz Leisten en speelde remise tegen Martijn. Martijn speelde ook nog remise tegen Jim Klinge en Dinant van Beek Eindwinnaar van het Fischer schaak werd Jim Klinge die dit maal derde werd. Vierde ronde na elf partijen I. Ton van Oijen 9Vz, 2. Martijn Hage 9Vz, 3. Jim Klinge 7Vz, 4. Gerrit Lug- genhorst 7'/?, 5. Dick van der Knaap 7, 6. Jan Scheperman 7, 7. Teun Scheur water 7, 8. Karl-Heinz Leisten 6, 9. Di nant van Beek 6, 10. Gerrit Stevens 5, IIHenk van Beek 4V2, 12. Roelf de Jonge 4, 13. Ronald Klein Teeselink 3'/2, 14. Bertus van Beek 3, 15. Johan Klein Teeselink 1 Eindstand Fischer 2006/2007 1 Jim Klinge 150, 2. Martijn Hage 143, 3 Dick van der Knaap 136, 4. Ton van Oijen 132, 5 Gerrit Stevens 127, 6. Gerrit Luggenhorst en Henk van Beek 121, 8. Dinant van Beek 108, 9. jan Scheperman 15, 10. Bas van Beek 99, 11Roelf de Jonge 89, 12. Aloys Meu- lenbroek, Teun Scheurwater en Karl- Heinz Leisten 85, 15. Johan Klein Tee selink en Bertus van Beek 84, 1 7. Ro nald Klein Teeselink 79, 18. Dick van de Griendt 29.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 21