Marathonuitzending Radio 350 Britt en Beau rijden foutloos Holtens Nieuwsblad 11 Gratis dvd over energiebesparing Ruime zege handbalsters Kortnieuws Wasserette Handbalsters wassen auto's op parkeerterrein Collecte Epilepsiefonds HMV helpt bij collecte Anjeractie HOLTEN - Het Radio 350-programma Vrijwil ligers voor Vrijwilligers gaat dinsdag 26 juni een uitzending verzorgen van 7.00 tot 19.00 uur over de organisatie Kin derhulp Gambia en Ra dio 350. Vrijwilligers voor Vrijwilligers zendt twaalf uur uit voor Kinderhulp Gambia JPR Strinxband warmt tent op Kerken gaan samenwerken Dinsdag 22 mei 2007 HOLTEN - Handbaldames 1 boekte een ruime zege op Voor waarts. Na een wat afwachtende begin fase kwam Holten goed op gang. Met mooie combinaties werd Voorwaarts bij rust op een 2-11 achterstand gezet. Na rust kwam Voorwaarts iets terug (5-12) maar daarna pakte Holten de zaken weer goed aan en liep het uit naar een 6-23 overwinning. Scores: Renée Kolkman 7; Amy Koerse, Michelle den Bouw meester 5, Susan v.d. Wal, Mi reille Warrink. Marjon Jansen 2. Zowel Kinderhulp Gambia als Radio 350 werkt alleen met vrij willigers en ze kan iedere euro heel goed gebruiken en dat bracht Anja Hetty op het idee om dit eens groots aan te pak ken door een twaalf uur duren de uitzending fe gaan verzorgen die zeer gevarieerd zal zijn. Maar ook zal er van 10.00 tot 13.00 uur gewoon Vrijwilligers voor Vrijwilligers te horen zijn waarvoor u altijd de vrijwilligers kunt aanmelden via: vrijwilli- gers@radio350.nl. Anja en Hetty hebben inmiddels contact ge had met de manager van zanger Jannes en voor de fans zit er iets heel leuks aan te komen. Ook zijn ze bezig om contact te krij- gen met andere artiesten zoals: Guus Meewis, Anouk, Frans Bauer. Hoe het allemaal gaat lo pen is een verrassing. Voor deze grote radioactie kunnen de mensen verzoekplaatjes kopen voor 2 euro. Dit voor het goede doel. Meer mag natuurlijk ook, want het gaat erom dat ze een groot bedrag mogen binnen sle pen voor Radio 350 en Kinder hulp Gambia die ook nog eens de Wilde Ganzen achter zich heeft staan dus gaat het bedrag verdubbeld worden. Verder hebben ze een banknummer voor deze actie, het nummer is: 123463637 t.a.v. H. Fuit inzake Kinderhulp Gambia/ Radio350 te Rijssen. En als de mensen het geld graag persoonlijk willen af geven. kan dat ook. In de studio staat een collectebus klaar (kel der Parkgebouw) en koffie met cake. Zij krijgen een leuk pre sentje meer naar huis. Kinder hulp Gambia zet zich met hulp van anderen in om te zorgen voor betere basisbehoeftes die in Gambia niet zo van zelfspre kend zijn. Denk hierbij aan: wa ter, school, gezond voedsel, kle ding, medicijnen maar ook aan sport. Betere basisbehoeftes be tekent automatisch dat de le venssituatie van deze kans arme kinderen blijvend verbeterd wordt. En dus hopelijk een be tere toekomst. VOORPROGRAMMA NORMAAL ONDERTEKENING ESPELO - The JPR Strinxband zorgt ervoor dat de tent muzikaal wordt opgewarmd voor het op treden van Normaal op vrijdag 8 juni in Espelo. Oprichter en boegbeeld van deze band is Jean Paul Demming geboren te Zutphen op 2 april 1962. Deze band bestaat inmiddels 6 jaar en speelt covers in eigen stijl. Hierbij valt onder andere te den ken aan: The Romantics, Neil Young en Herman Brood. Ook worden eigen nummers ten gehore gebracht Maar bovenal staat het plezier in het musiceren voorop. De meeste covers welke gespeeld worden zijn van The Rolling Sto nes. Het boegbeeld vertoont ui terlijk dan ook echter gelijkenis sen met Mick Jagger en trekt daarmee ook zeker de aandacht naar zich toe. De volgende num mers van The Stones staan op de playlist van de band: It's all over now - You can't always get what you want - Dead Flowers - Let it bleed - Brown Sugar - Sweet Virg inia - It's only Rock 'n Roll - Satis faction - Miss you - Sweet Black Angel - Get off my cloud - Sym pathy for the devil - Angie - Hon- kyTonk Woman - Paint it black - Tumblin Dice - Gimme Shelter - The last time - Wild Horses - Start me Up. The JPR Strinxband be gint rond de klok van 21.00 uur met het optreden. De tent is open vanaf20.00 uur. Meer info op www.espelo.nl HOLTEN - De verregaande sa menwerking van de twee prote stante kerken van Holten werd maandag 21 mei bekrachtigd met het ondertekenen van een intentie verklaring om te wer ken naar een federatie en te streven naar een fusie op ter mijn. Op 1 mei 2004 is op lande lijk niveau de Protestantse Kerk in Nederlandna vele jaren van voorbereiding tot stand geko men. In Holten werd op dat moment ook al geruime tijd tus sen de Gereformeerde Kerk en de Hervormde Gemeente op di verse terreinen samengewerkt in het Samen op Weg-proces. Zo is bijvoorbeeld in verschil lende vormen van het jeugd werk, het recreatiewerk, het ou- derenpastoraat en andere vor men van commissiewerk is al een jarenlange samenwerking aan de gang. Begin 2006 is door de kerkenraden van beide ker ken een werkgroep genaamd "Werkgroep Kerken in Holten" ingesteld met als taak voorstel len te doen voor zowel de in houdelijke als de praktische in vulling van verdere samenwer king, zoals het gebruik van de gebouwen en het samen vieren van de (avond)diensten. De ker kenraden zijn steeds geïnfor meerd, door de werkgroep, en de gemeenten zijn op de hoogte gehouden via publicaties in de kerkbladen. In de winter van 2006/'07 zijn de gemeenten geïnformeerd over de voorstel len van de werkgroep en om standpunt gevraagd op de ge meenteavonden die in beide kerken zijn gehouden. De raden van beide kerken hebben beslo ten dat de samenwerking nu op een punt is aangekomen dat de intentieverklaring tot het vor men van een federatie, officieel ondertekend kan worden. HOLTEN - Handbalvereniging Holten hield afgelopen zaterdag een carwash op het parkeerterrein achter de Albert Heijn. Voor eer klein bedrag kon men daar de ruiten of zijn gehele auto laten wassen. Met de inzet van vele senioren- en jeugdleden werd het een gezellig en succesvolle happening. Van de opbrengst zullen diverse activiteiten van de HV Holten worden ondersteund. FOTO: JOHAN BOLINK HOLTEN - Woningcorporatie Spectrum Wonen in Lochem draagt haar steentje bij aan een beter milieu. Men treft zoveel mogelijk energiebesparende maatregelen. Men kan hierbij denken aan het vervangen van HR-ketels voor hoogrendement CV-ketels en het zoveel moge lijk toepassen van duurzame bouwmaterialen bij het com plete woningbezit. Om haar huurders ook bewust te maken van de klimaatveranderingen in de wereld geeft Spectrum Wo nen de dvd An Inconvenient Truth weg van Al Gore (voorma lig vice-president onder Bill Clinton). In de Verenigde Staten is An Inconvenient Truth één van de succesvolste documen taires die ooit in de bioscoop is HOLTEN - Leden'van ponyclub De Bergmitertjes deden zater dag 12 mei mee aan een con cours in Markelo. Op dit concours was ook een estaffettespringparcous uitge zet. Dit houdt in dat twee com binaties samen zo snel mogelijk en zonder fouten een heel par cours moeten springen. Er waren verschillende teams die deelnamen aan dit onder deel. Na een spannende race kwamen de winnaars naar vo ren dit waren Britt en Beau Bar- velink, zij reden het parcours helemaal foutloos in een zeer snelle tijd. De prijs was een mooi pakket voor de pony met onder andere een deken, ban dages, een halster en een hal- stertouw. Myrthe Barvelink en Kim Hiet- brink, het andere team van P.C. de bergmitertjes, eindigde als derde. Ook zij reden het par cours foutloos. Myrthe Barve link behaalde in het klassieke springparcours een eerste prijs met haar pony Nightmare, in de klasse B categorie E. De tweede prijs in deze klasse en categorie was voor Kim Hietbrink met haar pony Marlotte. Britt en Beau Barvelink met hun prijzen. uitgebracht. De film vertelt over de gevolgen van de klimaatver anderingen en de strijd tegen het broeikaseffect. In het bewo nersblad 'Woonzaken' staat een bon die huurders kunnen uit knippen en inleveren op de in de Woonzaken genoemde adressen om aan de dvd te ko men. De dvd's komen vanaf 29 mei beschikbaar. HOLTEN - Het Nationaal Epi lepsie Fonds gaat in de week van maandag 4 tot en met 9 ju ni huis aan huis collecteren. Het thema is: Laat ze niet vallen. De opbrengst is bestemd voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichtingsactiviteiten, het organiseren van begeleide va kanties voor mensen met een epilepsie en individuele hulp. Epilepsie is een aandoening in de hersenen die zich uit in aan vallen. Wie de collectant mist, kan een bijdrage storten op giro 222111 tnv Epilepsie Fonds. HOLTEN - De Anjeractie wordt van maandag 28 mei tot en met zaterdag 2 juni gehouden. De Anjeractie is de jaarlijkse collec teweek van het Prins Bemhard Cultuurfonds die elk jaar in mei plaatsvindt. Tijdens deze week gaan tiendui zenden collectanten met de col lectebus op pad om een bijdra ge te vragen voor cultuur en na tuurbehoud in Nederland. Me de danlczij deze giften kan het Cultuurfonds bijna 4.000 pro jecten ondersteunen. In Holten zal HMV, de Holtense Muziek- verenging, komen collecteren voor het Anjerfonds. Een deel van de opbrengst zal rechtst reeks ten goede komen aan HMV. Tevens kan HMV aan spraak maken op het fonds voor de aanschaf van muziekinstru menten of nieuwe uniforms. De rest van de opbrengst zal ten goede komen aan andere cultu rele doelen in Overijssel. Help de cultuur in de buurt en geef aan de Anjeractie van het Prins Bemhard Cultuurfonds.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 11