alleen op deze dag: l"= gMISpfe" 50% korting ook op deze dag: 'Belangrijkste is dat zijn humor blijft' 'Hij was dag en 'Een nacht in de weer warm 'Ken jij die boer?' persoon 18 mei a.s. te Nijverdal onze vaste DJ- vanaf 14.00 uur en een van de groep L.D.C.T. uit Hellendoorn showtime: 15.00 19.00 21.00 uur A uur S3 Grotestraat 55-57, Nijverdal tel. 0548-61 00 36 (ook op maandagmiddag geopend) Hogepad 3, Rijssen tel. 0548-51 82 15 (dinsdag de hele dag geopend) www.humpiedumpie.nl U - winddicht, waterdicht en ademend - dames en heren maten aanbieding ook geldig op deze dag in Rijssen van 9.00 tot 18.00 uur 8 Nachtmarkt m Gerrit Markvoort zit in het bestuur van Socuwe en kent Herman Kampman al jaren. "Sinds eind jaren ze ventig, zo'n beetje. Van het Paalhuus. Ik deed toen veel voor CJV De Vrienden schaar", geeft Gerrit aan. "We deden veel dingen sa men, zoals brainstormen." Vooral de Kindervakantie week herinnert Gerrit zich goed. "Dat was echt zijn ding. Kinderen vonden het altijd prachtig. Behoorlijk spannende verhalen met een bijzondere ontkno ping. Er is er echt maar eentje die dat kan verzin nen", lacht Gerrit. "Her man heeft gezegd al die verhalen eens op te schrij ven in een boek. Ik hoop dat ie dat ook gaat doen". Volgens Gerrit was Her man echt het gezicht van Socuwe. "Een gedreven man met een enorm hart voor de zaak en heel veel humor. Daarnaast kan hij erg goed relativeren". Bij voorbeeld tijdens vergade ringen zei Herman: "Daar kunnen we wel over blijven praten nu, maar we moe ten het gewoon gaan doen!" "Zijn doel was om met So cuwe mensen elkaar te la ten ontmoeten. Daarom maakte hij ook met ieder een een praatje en werd er altijd gezamenlijk koffie ge dronken. Hij wist altijd wat er gaande was onder de mensen. Maar Herman is zeker niet iemand met kapsones. Ook niet iemand die op de voorgrond treedt". "Hij motiveerde altijd heel veel vrijwilligers. Herman wist iedere vrijwilliger het gevoel te geven, dat zijn werk er ook echt toe deed." "Ik hoop dat Herman met veel plezier terugkijkt op Socuwe Holten. En dat zijn gezondheid niet meer ver der achteruit gaat, zodat hij de kans krijgt om andere leuke activiteiten te ont wikkelen. Maar het belang rijkste is, dat hij zijn humor blijft houden!" Als gemeenteambtenaren hebben wij Herman leren kennen als een gedreven persoonlijkheid die er de af gelopen 30 jaar alles voor heeft gedaan het sociaal cul tureel werk in Holten op een hoger niveau te brengen. In onze ogen is dat ook goed gelukt want, mede dankzij Herman, groeit en bloeit het sociaal cultureel leven in Holten nog steeds c.i is het dorpshuis de spil binnen de Holtense samenleving. Her man Kampman was Socu we Holten en Socuwe Hol ten was Herman Kampman. Wanneer je als vertegen woordiger vart de gemeente De Boschkamp binnen kwam dan was Herman er als de kippen bij. Het was net of hij daar een neus voor had. Of het nu ging om het onderhoud van het dorps huis, subsidies, peuterspeel- zaalwerk, de speel-o-theek of de medegebruikers, Rich ting de gemeente had Her man altijd wel wat te wen sen. Maar het was altijd in het belang van de gebrui kers van het dorpshuis. Dat stond voor hem altijd voor op. Hij was dag en nacht in de weer voor "zijn" dorps huis en het maakte hem niets uit welke taken hij moest verrichten, als het maar in het belang was van de doelgroep. Regelmatig hebben wij met Herman in de clinch gele gen over het gemeentelijk beleid ten aanzien van het dorpshuis. Herman had een broertje dood aan allerlei ge meentelijke voorschriften en regels. Hij was bijzonder pragmatisch en recht door zee. Dat geneuzel van de ge meente vond hij maar niets. Toch hebben wij altijd in goede harmonie met Her man samengewerkt en kij ken hier dan ook met heel veel plezier op terug. Wij wensen Herman en zijn ge zin voor de toekomst alle goeds toe en bovenal veel gezonde jaren. Afdeling Beleid en Ontwik keling Team Welzijn, Zorg Onder wijs en Educatie Vanaf midden jaren zeven tig ontmoette ik hem regel matig.' Altijd goedgemutst en vol humor. Altijd organi serend en ook op zoek naar nieuwe dingen. Een ding was vaste prik. Bijna elk jaar. Herman belde mij in ver band met de kindervakan tieweek. Herman kon een verhaal voor de Kinderva kantieweek bedenken zoals niemand anders dat kan. Dan was hij weer aan het broeden. Hier een aantal voorbeelden van wat ik dan te horen kreeg: "Weet jij een mooie plek om een heks te verbranden?" "Ken jij die boer "Kun jij toestem ming regelen voor landing van een parachutist?" "weet je een waar een vliegtuig kan landen of iets laten drop pen?" "Kun jij een paar kin deren aanhouden; en neem dan gelijk van de leiding geboeid mee ihoef je niet ge lijk terug te brengen]"Kun je een keer met de sirene en zwaailichten aan langsko men?" "Kun je even een paar spoken aan het schrik ken maken?" "Kunjeeenwit wief ophalen?" "We hebben weer een paar boeven., kun je die woensdagmiddag om 3 uur ophalen? "Kun je even langskomen een boze jacht opzichter sussen?" "Die grondeigenaar vindt het niet goed, wat kun je daaraan doen?" "We hebben last van hoe raken we die kwijt?" "Mag dat eigenlijk? En als niemand het ziet?" "Zijn we daar vergunning voor nodig of heb jij daar een briefje voor?" "De korhoen voor het gemeentehuis is gestolen; afgezaagd met een motor- zaag" "Er lopen een paar boeven in het dorp., niks doen..die zijn van onsGa zo maar door.Het was ge woon vanzelfsprekend dat je meewerkte. Herman ook bedankt voor de samen werking en dat waren tallo ze andere onderwerpen in al die jaren! Maarten Brand "Integreren. Daar is Her man een kei in", zegt He len Knape. "Het is een mensgericht iemand. Een heel warm persoon". He len werkt bij Erve Deijk van het Lathmer, waar ze enkele mindervaliden be geleidt tijdens het werken bij het hertenkampje. Zoals Hans de Neef. Hij heeft altijd veel schik ge had met Herman. "Een keer zaten we propjes naar elkaar te gooien, terwijl we melk aan het drinken wa ren. Op het laatst gingen er zelf melkpakken door de lucht!" Maar Helen kent hem ook van de Kindervakantie week. "Die smeuiïge ver halen. Daar herken je Her man in. Door hem ben ik kinderen gaan waarde ren." Helen had het daarvoor niet zo op kinderen, maar Herman zorgde ervoor dat ze juist dingen met kinde ren ging doen. Zoals Kind Creatief en helpen tijdens de vakantieweek. "Herman is gewoon een topman in het bedenken van ideeën. Het is een erg warm en creatief mens. Hij doet alles voor anderen, echt fantastisc-h! Altijd naar een oplossing zoeken en continu bezig zijn". Hans heeft ook goede her inneringen aan hem. "Dan kwam hij met de telefoon, maar was er helemaal nie mand voor." Helen lacht: "Of hij deed de figuurzaag zaagjes er verkeerd om in". Volgens Helen heeft Her man zeer goede organisa torische kwaliteiten. Ook wat betreft het uitdenken van het verhaal tijdens de Kindervakantieweek. "Hoe krijgt hij het toch voor el kaar." Helen gaat verder: "Ik heb zeer goede herin neringen aan hem. Holten is een hele goeie kwijt. Een leuke en bijzondere man". 1

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 8