Inschrijven voor de Zwem-Loop Bouw nieuwe entree voor Natuurdiorama Holterberg Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 5 w y 1 Historische 3 O door Holten Muziek Reijling Co te gast bij Beusebergs Feest Harmonica's Kösterskoele Bieb zoekt verzamelaars Optredens van De Hoolter Korhanen en Reijling Co en drive-in show Effe Dimmen Kortnieuws Inbraak auto aan Van Holtenserf Inbraak bedrijf aan Handelsweg Politie sluit café aan Dorpsstraat Dinsdag 15 mei 2007 Voor jaarsfeest Beuseberg BEUSEBERG - De Langstraat staat vrijdag 18 en zaterdag 19 mei helemaal in het teken van het 12,5-jarig jubileumfeest van buurtvereniging Beuseberg. De entree is gratis. Een grote feesttent komt er op de hoek met de Evertjesweg te staan. Zaterdagsmiddags geo pend met een hilarische boe renbruiloftvan Mans van Moat- gait en Jenneken van de Striepe. Zij komen met paard en wagen het feestterrein het oprijden, waar ze worden getrouwd door Hendrina Hendriks Vreebroe ken. Een speciaal voor deze ge legenheid opgerichte boeren- dansgroep, maakt het toneel stuk compleet. Iedereen die een kijkje komt nemen en mee wil delen in de feestvreugde, wordt gevraagd om in gepaste ouder wetse kledij naar de trouwerij te komen. Het is een van de speci aal voor het jubileum bedacht onderdeel tijdens het Voor jaarsfeest. De avond ervoor wordt de boerenbruiloft al üj- dens de revue aangehaald. Het vogelschieten is dit jaar ver schoven naar de vrijdagavond, om ruimte te maken voor de speciale jubileumactiviteiten. "Om ervoor te zorgen dat de Beusebergers zaterdagsavonds vroeger naar de tent komen, wordt er al om 20.00 uur een speciale optocht gehouden", vertelt Harry Ebrecht. "We heb ben alle vriendengroepen in de Beuseberg gevraagd om hier aan mee te doen". En her en der hoort hij geluiden dat er al druk aan wordt gewerkt. "We hebben de oproep gedaan om tijdens de optocht een activiteit van de buurtvereniging uit te beelden. Dan kan bijvoorbeeld het paas vuur zijn, een fietstocht, kloot schieten of de bobcarrace. Maar ook een thema die we hebben gebruikt tijdens de Voorjaars feesten zoals country of voet bal". Ook Harry laat zich door de deelnemers verrassen. Dat het een leuke en bonte optocht gaat worden, weet hij wel zeker. Er wordt ook een publieksprijs uitgereikt. Onder de kijkers worden daarom formulieren uitgedeeld, waarop punten kunnen worden gegeven. Nadat iedereen rond 20.30 uur in de tent zit, begint het koor de Hoolter Korhanen aan hun eer ste optreden van die avond. "Ze hebben nog nooit eerder opge treden tijdens het Voorjaars feest", weet Harry. "Maar ze staan bekend om de vele mee zingers. Daarnaast past het koor mooi bij het idee van de boe renbruiloft". Reijling Co treedt daarna op. Tussen de op tredens door, neemt Frank Ag- terkamp van drive-in show Effe Dimmen het over vanaf het tweede podium in de tent en zorgt voor een feestsfeer. HOLTEN - De open deur en de missionaire werkgroep houdt zondag 20 mei om 14.30 uur een historische wandeling door Holten. De start is bij de Kande laar. Wijlen Herman Koopman heeft in 2001 deze wandeling samen gesteld. In groepjes wordt onder bege leiding van een 'echte' Holte- naar gewandeld. Hij zal vertel len over de oude gebouwen. Na het lopen van de route is er koffie of thee in de Kandelaar. Daarnaast is er om 17.00 uur een vesperdienst in de Kande laar. HOLTEN - Bert Reijlink, Erik Reijlink, Tonnie Geerling en Wim Geerling zullen de feesttent aan de Langstraat zaterdag 19 mei hele maal op de kop zetten. Als Reijling Co zorgen ze voor een goede feeststemming. Daarnaast treden de Hoolter Korhanen op. Het feest kan dus nu al niet meer stuk. Daarnaast is de entree ook nog eens gratis. Aan de buitenkant is de nieuwe entree van het Natuurdiorama Holterberg al zo goed als klaar. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur. W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. FOTO: HARRY BROEZE MARKELO - In Openlucht theater De Kösterskoele in Mar- kelo wordt 3 juni van 11.00 tot 17.00 uur de Harmonicadag ge houden. Op deze dag wordt door verschillende groepen harmonica gespeeld. De groe pen zijn aflcomstig uit diverse plaatsen in Oost- en Noord Ne derland. De entreeprijs be draagt 2 euro. Hiervoor krijgen de bezoekers een munt gratis. HOLTEN - De bibliotheek in Holten is op zoek naar bijzon dere verzamelingen om in de vi trine tentoon te stellen. Wie heeft iets bijzonders? Deodor antbussen in alle soorten en maten, pijpen, schelpen, noem maar op. Wie graag een keer z'n verzameling wil laten zien, kan zich aanmelden bij de biblio theek. Mail naar: holten@bibli- otheekrijssenholten.nl HOLTEN - Er werd druk ge werkt aan de nieuwe entree van Natuurdiorama Holterberg. Ondertussen is het een beetje behelpen in het museum, maar bezoekers zijn ook tijdens de werkzaamheden welkom. Dan wel vanaf de andere kant, via de kelder. Want daar zit nu het winkeltje en de kassa. Voor mensen die slecht ter been zijn, is er nog wel de mogelijkheid om via de verbouwing het mu seum te bereiken. De buitenkant is al zo goed als klaar. Binnen wordt gewerkt aan de vloerverwarming en het leggen van natuurtegels. In de grote ontvangstruimte komt de balie en een tentoonstelling over Nationaal Park de Salland- se Heuvelrug. De wandelroute in het museum is nu andersom, zodat men aan het eind uitkomt in een winkel tje. Net daarvoor zullen bezoe kers verbaasd komen te staan van de halve cirkelvormige dio rama. Deze wordt weer in ere hersteld, waar op dit moment ook hard aan wordt gewerkt. Aan de achterkant van het mu seum is daarom via een uit bouw een extra gang gemaakt, waar doorheen bezoekers de halve diorama kunnen berei ken. De gang wordt als een on dergrondse hol ingericht, waar na men uitkomt op een soort heuvel die uitkijkt op de diora ma. De bedoeling is dat in juni alles klaar is voor de opening. HOLTEN - Voorafgaande aan de triaüon wordt er vrijdag avond 6 juli een Zwem-Loop gehouden. Diegenen die graag aan het triatlonweekend willen deelnemen maar op de zater dag verhinderd zijn of door de loting niet over een startbewijs kunnen beschikken of mis schien zelfs omdat de Holter berg wel erg zwaar lijkt om op de fiets te bestormen, kunnen hun krachten meten over 500 meter zwemmen en 5.000 me ter hardlopen. CPS SYSTEEM GESTOLEN HOLTEN - Uit een auto die aan de Van Holtenserf in Holten ge parkeerd stond, werd dinsdag 7 mei tussen 18.00 en 21.00 uur ingebroken. Uit de auto werd een navigatiesysteem weggeno men. HOLTEN - In een bedrijf aan de Handelsweg in Holten werd donderdag 10 mei ingebroken. Haspels met kabels werden weggenomen. Klachten bezorging: Tel. 055 - 538 90 53 Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BLHolten (tot donderdags.) Het zwemmen vindt plaats in het zwembad Twenhaarsveld, waarna via een aanlooproute naar het dorp nog twee rondjes door het centrum afgelegd die nen te worden. Inschrijven voor deze zwem- loop is mogelijk via www.triath- lonholten.nl. En wat is er nog mooier dan aan deze Zwem- Loop deel te nemen in speciaal voor de Triathlon Holten ont worpen loopkleding. Deze is op de site in de webshop te bekij ken en te bestellen. TE LANG OPEN HOLTEN - Politieagenten zagen zaterdag 12 mei 2007 om 2.40 uur dat bij een horecagelegen heid aan de Dorpsstraat in Hol ten nog bezoekers binnen za ten. Hierop zijn zij naar binnenge gaan en telden 27 personen. De muziek stond fors aan en er werd bier gedronken. De uitba ter kreeg een bekeuring van 150 euro. In opdracht van de politie werd deze zaak gesloten en de bezoe kers moesten de zaak verlaten. Advertentie- adviseu r: Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Hoofd redactie: A. Schepers Commercieel regiodirecteur G.j.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5