mïïmi Holtens Nieuwsblad COMPLETE Stefan Schöppers naar sporthal met dominospektakel Jubileumfeest bij Kakelbont Eam bestiet niet meer Handbal VANAF 1495,- Komst dierenhotel HV Holten houdt carwashactie Agenda MET APPARATUUR I Tl P' P VOORVERKOOP KAARTEN GESTART Column Dinsdag 15 mei 2007 Laat de stenen vallen HOLTEN - Kinderdagverblijf Kakelbont bestaat 15 jaar en dat wordt gevierd met een reünie. In die jaren is er veel veranderd: nieuwe kindjes erbij, kinderen en leidsters die afscheid namen, tweemaal verhuisd, een BSO gekregen, maar vooral veel gela chen, geknuffeld en gespeeld. Er wordt zaterdag 9 juni van 10.15 tot 12.00 uur een Zomer feest gehouden. Het feest is in en om Kakelbont en staat in het thema van Piraten. Om 10.30 uur zal locatiehoofd Jolanda El lenbroek een woordje doen en wordt er wat aangeboden aan de kinderen. Daarna kan ieder een gezellig bijkletsen en oude herinneringen ophalen. Soms krieg ie in oen leam ineens een bessen tik, alles duuzelt oe dan eam en he-j nog weinig schik. Ie waam een groten kjel en ook een heeln meneer, maar noe is ter onzekerheid en 'eam' bestiet niet meer. Ie leaft noe van de regelmoat van spuiten en van pillen, van therapie en onderzoek wa-j liever niet zollen willen. Ie zuukt verkrampt noar vastig heid, de verwarring is zo groot. Ie zuukt noar rust en duudelijk- heid; kleane dinge bint noe groot. Oen leam is noe oen leam niet meer, 't bint aandem die beslist. En an gin meanse köj vertellen hoe a-j het oale mist! Maar langzaam kom ie weer op gang 't is klean wat 't leam nog kleurt, 'n telefoon in 'n binnenzak veur as ter wat gebeurt. Veuizichtig goa-j dan weer op pad, ie loopt weer met oen hundtie, want ook det gif zekerheid: dagelijks oen vaste rundtie. Hennan Kampman Meisjes B 1 verloor thuis van CVO. Tot de rust waren beide teams aan elkaar gewaagd (8-8) Daarna werden de gasten uit Vaassen sterker. Deze wisten uiteindelijk met 10-13 te win nen. Stefan Schöppers demonstreert al even hoe het er straks in de sporthal uit moet komen te FOTO: IOHAN BOUNK VERVOLG VAN VOORPAGINA "Ook Marcel Kamps uit De- demsvaart doet mee. Hij is me dewerker bij het echte Domino Day", vertelt de Holtenaar. "Hij deed daar een bouwersuit daging die hij toen net niet haal de. In Holten mag hij het op nieuw proberen". De bedoeling is dat Marcel tij dens het lopen van de dominos tenen een project opbouwt. De ze moet dan precies op tijd klaar zijn, anders stoppen de lopende stenen en blijft een deel staan. De bouwers vergaderen regel matig via msn, maar zijn ook net geleden in Den Haag bij el kaar gekomen om het evene ment door te nemen. Stefan heeft zelf al drieduizend Wis en waarachtig. Gróót fees an de Langstroate in'n Beusebarg. N'euldst'n van Moatgait trouwt met de jongste deerne van de Strie- pe. Zoaterdag, 19 mei um half dreie, dan geet't ge- buum. Zórgt dai der op tied bint, want rekkent der op, det wórdt gróót feess doar bie de Krtiepe in de weire. Det geet ter neet knieperig an touw. Nee, as de Beusebar- ger fees gèèft, dan kiekt ze neet op ne borrel, ök al zit de börgemeister vuur in de tè- nte. Bie zunne bezundere brulfte zöllt de börgemeister en de wethoolders toch wal vuuran zitt'n?! Det mött hoaste wa, want de jonge leu wordt e trouwt duur de weledele Vrouwe Hendrina Hendriks van Vreebroeken zelf. Det is op zich al hèèl apart, mèèstal hef ze doar hèèmoal gen tied vuur en lött ze det doo duur Wilm van de Veeldwachter. Vuur det de trouwerieje be gint, wórdt het bruidspaar èèrs öónder ne boage duur, de feestweire op e rèè-ne. Öönderweg wórdt ter vaste nog wa eff n e meut. Det loat de buur'n zich vaste neet ontnemm'n. Iederene mag ter trouwens hen, ma wal in gepaste klére. Het is móói vuur Bèèmd en Stiena det ze op eur óóld'n dag toch nog meugt met- maak'n det n'euldst'n van de tiene ten lange lest'n toch nog an de vrouwe kump. En wat vuur ne vrouwe. Nee, den Hans hef de öóg'n nóóit in'n zak e had en disse kèèr ók neet. Getwillem en Gèèse van de Striepe bint der ók merakels wies met. Zie könnt het noe ök wat röstiger an goa doo, noet n'lest'n van de zeum'n dochters het huus uut geet. Getwillem zal ziene segaar'n noe zelf wier mön- n'n kóóp'n. Zie verwacht onmeunig vólle volk. Zie hebt de tè-nte a grötter as aandere joar'n. Het kan neet aans, det wórdt een fees um nóóit te vegett'n. Ik hebbe e heurt det ze mis schien extra buss'n loat rie tuss'n Hoolt'n en'n Beuse barg. Joa, det mött tèèg'ns- woordig wa, aans kriej tram melant met de plietsie. Zelf wik der ók nog wal effn hen, zukke feest'n maak ie neet zó vaake mèèr met. De Beusebarger Klöömp'ndaansers daanst ter s'middags op óölde Hol- laandse meziek en s'oamds geet het fees vedan met ne optoch en nog vólle meer. Hooiter en vrèimd'n, dit mai neet miss'n. Het wórdt ne Beusebargse brulfte woet nans op bezuunigd wórdt. Ait brèèd hebt loaj't brèèd hang'n. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop HOLTEN - Individual Domino Toppling heet het nieuwe do minoproject van Stefan Schöp pers. Hij huurt hiervoor in augustus drie dagen de sportzaal aan de Rietbergstraat af. Naast veel dominostenen, wordt het spektakel aange kleed licht- en geluidseffecten. steentjes thuisliggen. Daarnaast ligt zijn werkkamer bezaait met MDF-platen. "Er komen dertig platen op de vloer van de sport hal te liggen. Deze worden in de hal geschil derd. De verf is dan nog nauwe lijks droog of de projecten wor den al uitgetekend op de platen. Waarna meteen wordt begon nen met het plaatsen van de steentjes". Verder gebruikt hij nog eens veertig platen om de decors mee te maken. Hij laat boekwerkjes zien, waar- D1JKERHOEK - E. Zwoferink en R. Wohlgemuth willen aan de Oude Stationsweg 13 een die renhotel beginnen. Zij willen een hotel beginnen met twee bedrijfswoningen er bij. Omdat het gebied daar een agrarische bestemming heeft, mag er echter maar een be drijfswoning worden gereali seerd. Daarnaast levert een die renhotel behoorlijke overlast op, vergelijkbaar met intensieve veehouderij. In dit gebied kan de intensieve veehouderij zich ontwikkelen en zijn locaties voor nieuwves- tiging, hervestiging of nieuw- vestiging van intensieve vee houderij. De bestemming agra rische bedrijfsdoeleinden biedt een intensieve veehouderij de mogelijkheid om zich aan de Oude Stationsweg 13 te vesti gen, Het dierenhotel valt hier niet onder. Daarnaast is het de bedoeling om zelfs binnenvuurwerk te gebruiken. Wie er zaterdag 4 augustus bij wil zijn wanneer de stenen echt omgaan, kan nu al kaar ten bestellen. Dit kan op de speciale website: www.dominorecordholten.nl of telefonisch: 0548-363606. in elk thema precies wordt uit- Ook geeft het aan hoe de bou wers stenen in bochten moeten neerzetten. En worden er me chaniekjes gemaakt om domi- nosteenrijen te laten kruisen. "Er worden 25 beveiligingspun- ten neergezet", zegt Stefan. Hierop zit een elektromotortje met een ijzeren palletje. Op het uur U, worden de motortjes in werking gezet en worden de palletjes tussen de dominorijen weggehaald. HOLTEN - Handbalvereniging Holten houdt zaterdag 19 mei een carwashactie. Op de parkeerplaats achter Al- bert Heyn kan men die dag tus sen 10.00 en 16.00 uur voor 2 euror de autoruiten en voor 5 de gehele auto laten wassen. De activiteitencommissie van de HV Holten probeert met de ze ludieke actie geld in te zame len voor onder meer de activi teiten voor jeugd en senioren in het nieuwe seizoen. HV Holten hoopt dat velen die dag de weg naar de Carwash weten te vinden, opdat de handbalsters en handballers van de HV Holten door hun in zet tijdens deze schoonmaak actie de vereniging kunnen on dersteunen. NBvP Espelo: koffieochtend, Trefpunt, woensdag 16 mei 2007, 9:45 Dauwwandelen op Holterberg, Na- tuurdiorama Holterberg, donderdag 17 mei 2007 Voorjaarsfeest Beuseberg, Langstraat, vrijdag 18 mei 2007 - zaterdag 19 mei 2007 Bloemenmarkt, Smidsbelt, zaterdag 19 mei 2007 Voorjaarsrit klassieke motoren, Beuse- bergerweg 37 Holten, zondag 20 mei 2007, 11:00 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, dins dag 22 mei 2007 Uilenbraakballen pellen, Natuurdiora- ma Holterberg, zondag 27 mei 2007 - maandag 28 mei 2007 |UNI Stratenvoetbal, Meerraanskamp, za terdag 2 juni 2007 Op safari, Sallandse Heuvelrug, zater dag 2 juni 2007 - zondag 3 juni 2007 Wandelvierdaagse, Rijssen, dinsdag 5 juni 2007 - vrijdag 8 juni 2007 Optreden Normaal, Espelodijk, vrijdag 8 juni 2007 Koningsschieten, Aalpolsweg Holten, zaterdag 9 juni 2007 Koetsenrit Bergrijders, Holten, zondag 10 juni 2007 Jumelagefeest, Rijssen en Holten, vrij dag 15 juni 2007 - zondag 17 juni 2007 Vogelschieten, Bonte Paard Dijker- hoek, zaterdag 16 juni 2007 Jongerenjeugddag met thema Overle ven, Holten, zaterdag 16 juni 2007 Jeugdopstapdag motorcross, Crosscir cuit Imhof, zaterdag 23 juni 2007 Fancyfair De Panne, Schreursweg 12, zondag 24 juni 2007, 11:00 - 17:00 Concert Martin Mans en Jan Vayne, Dorpskerk, vrijdag 29 juni 2007 JULI Triatlon, Holten, zaterdag 7 juli 2007 Kindervakantieweek, Holten, maan dag 9 juli 2007 - donderdag 12 juli 2007 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchil- Istraat 19 Holten, donderdag 12 juli 2007, 14:00 Sploder Revue, Espelodijk, vrijdag 13 juli 2007 Sploder Feest, Espelodijk, vrijdag 13 juli 2007 - zondag 15 juli 2007 Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 25 juli 2007, 6:30 Erwin autocross, Schuppertsweg Hol ten, donderdag 26 jgli 2007, 18:00 AUGUSTUS Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 1 augustus 2007, 6:30 Recordpoging domino, Sportzaal Riet- bergstraat Holten, donderdag 2 au gustus 2007 - zaterdag 4 augustus 2007 Supermoto, Vletgaarsmaten Holten, zondag 5 augustus 2007, 13:00 Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 8 augustus 2007, 6:30 Beachsoccertoernooi Suffendo, Kalf- stermansweide, zaterdag 11 augustus 2007 SEPTEMBER Endurance Holten, Holten, zaterdag 1 september 2007 Keunerit klassieke motoren, Holten, zaterdag 1 september 2007, 11:00 Nationale nachtvlindernachtNatuurdi- orama Holterbergvrijdag 7 september 2007 NBvP Holten, wereldreis per motor door Jacolien en Frank Roskam, Zaal Vosman, dinsdag 11 september 2007 Keunefeesten, Kalfstermansweide Hol ten, donderdag 13 september 2007 - zondag 16 september 2007 Nationale motocross, Zuurbergcircuit Holten, zondag 23 september 2007, 9:30 Najaarsrit klassieke automobielen, Beusebergerweg 37 Holten, zondag 23 september 2007, 11:00 Dierendag, Natuurdiorama Holter berg, zondag 30 september 2007 Erwin autocross, Schuppertsweg Hol ten, zondag 30 september; 12:00

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3