^4 A Blamage Excelsior CHU wil stappen tegen alcoholgebruik jeugd amilieberichten Doek valt voor SV Enter Doldwaze wedstrijd voor Enter Vooruit Uitslagen duiven uwelijk Zoals Jacques was, was zijn uitvaart VrevH Jos Steegink en Janneke Hondebrink G. Stam J.H. Stam - Aanstoot Albert Baltes Ab Hendrika Schoneveld-Bekkernens www.vredehof.nl nsdag 15 mei 2007 27 lUw geboorte-, huwelijks-, jubileum- en [overlijdensberichten kunt u telefonisch, per fax of e-mail aanleveren bij ons kantoor in Enschede [tot maandag 09.00 uur. Ivoor nadere informatie over o.a. formaten en iarieven kunt u contact opnemen met onze media-adviseurs. Telefoonnummer: (053) 484 24 50 Faxnummer: (053) 484 24 63 E-mail: familieberichten@whk.wegener.nl samen met onze ouders willen wij kennis geven van ons voorgenomen huwelijk waar van de voltrekking zal plaatsvinden op D.V. donderdag 24 mei 2007 om 12.00 uur in het gemeentehuis te Holten. Ons huwelijk zal worden ingezegend om 12.45 uur in de Ned. Herv. kerk te Holten door ds. S.M. Roozeboom. Wij nodigen u uit op ons huwelijksfeest vanaf 20.00 uur in het Café Partycentra "Het Bonte Paard", Deventerweg 87 te Hol ten. Adres: RR 1 Rocky Mountain House T4T2A1 AB Canada tot 28 mei 2007: Okkenbroekseweg 1 7451 KR Holten rif :s Du ick "In plaats van kaarten" Tel uw zegeningen één voor één. Dankbaar en blij hopen wij met onze kinderen en kleinkinderen op maandag 28 mei ons 50-jarig huwelijk te gedenken. Wij nodigen u uit op onze receptie op dinsdag 29 mei van 15.00 tot 18.00 uur in zalencentrum "De Poppe", Holterweg 23 te Markelo. Dankbetuiging Diep getroffen zijn wij door de grote belang stelling na het overlijden van mijn man, onze fader en opa Al uw blijken van medeleven zijn voor ons een 9rote troost en steun. Daarvoor onze hartelijke dank. Hennie Baltes-Paalman Kinderen en kleinkinderen mei 2007 Holten Wij danken u voor uw belangstelling en uw medeleven na het overlijden van Dika Zij heeft niet alleen voor ons maar ook voor an deren veel betekend. Namens de familie mei 2007 Holten Mei 2007 7451 SP Holten Landuwerweg 12 E. Lubberding Tel. 0548 - 36 43 00 J.G. Ulfman Tel. 0548 - 36 43 00 Vredehof Holten Oude Deventerweg 51 Tel. 0548 - 36 43 00 HARDENBERG - Vooraf was bekend dat kampioen HHC Hardenberg in de laatste competitiewed strijd tegen Excelsior'31 met een veredeld tweede team zou starten. Immers de oranje/zwarte formatie van voormalig Exceisior'31 coach Michel Jansen speelt Hemelvaartsdag de eerste wedstrijd om de landstitel, tegen Rijnsburgse Boys. Excelsior'31 had evenwel een missie: men moest op de vijfde plaats eindigen om - de vooraf gestelde doelstelling te realiseren en daarmee - verzekerd te zijn van rechtstreekse plaatsing voor de KNVB-beker. De kampioen startte uiterst voortvarend. Na vijf minu ten gaf Bart Wind een steekpas op Frank Redder, die met een prima voorzet Herjan Lamberink bereik te, voor laatstgenoemde was het een peulenschille tje de openingstreffer aan te tekenen, 1-0. Excelsi or'31 oogde geschrokken. Dat kon toch niet waar zijn. Pas na 22 minuten ont stond het eerste gevaar voor het HHC-doel. Inval ler doelman Marco Hollak die een zeer solide partij speelde, zag een pegel van de naar HSC'21 vertrek kende Martijn Beltman op de lat belanden. Excelsi or'31 werd vanaf dat mo ment dan wel wat sterker, maar - geholpen door de voorsprong - groeide het vertrouwen bij HHC. De Rijssenaren deelden zo nu en dan wel wat spelden prikken uit, maar organisa torisch zat het goed bij de Hardenbergers. In de tweede helft moest Excelsior'31 wel een tandje bijschakelen. Spits Erwin Looms was dicht bij de ge lijkmaker. HHC-goalie Hollak reageerde echter fraai op Looms' kopbal. Aan de andere kant was Bart Wind dichtbij zijn eer ste competitiedoelpunt voor HHC. Fernandez Hesselink wist met een on orthodoxe redding erger te voorkomen. HHC bleef vrij eenvoudig overeind door geconcentreerd te blijven spelen. De gelijkmaker van de voet van Martijn Belt man kwam dan ook min of meer uit de lucht vallen, 1- 1. HHC-aanvaller Bart Wind bekroonde daarna zijn pri ma wedstrijd door op fraaie wijze met een lob doelman Fernandez Hes selink te verrassen en daar mee zijn ploeg opnieuw op voorsprong te zetten, 2-1. Sluipschutter - ook hij presteerde het afgelopen seizoen ondermaats - Er- win Looms verstoorde het feestje van de jonge HHC- garde door enkele minuten later de gelijkmaker in te koppen, 2-2 Die punten- deling was in feite ook wel terecht. Met dank aan WHC - dat concurrent SC Genemui- den versloeg en bovendien één dezer dagen de beker finale speelt, zich daarmee automatisch kwalificerend voor de KNVB Gatorade- cup - krijgt Excelsior'31 een vervangende plaats in datzelfde prestigieuze be kerevenement, ondanks de (teleurstellende) 6e plek in de eindrangschikking. ENTER - Het doek is geval len voor SV Enter. Nadat het een week eerder zich nog knap in de race had ge houden voor lijfsbehoud ging het beslissingsduel af gelopen donderdag tegen Almelo verloren. In een ge lijk opgaande wedstrijd moest de ploeg van interim trainer Asbroek toch het hoofd buigen in de verlen ging. Hierdoor zal het eer ste elftal volgend jaar on der leiding van de nieuwe trainer Joop Jongman haar kunsten moeten vertonen in de vierde klasse. De wedstrijd werd ge speeld op het veld van Rood Zwart in Delden en inzet was de tiende plaats op de ranglijst in de derde klasse A. De winnaar van het duel zou dus de na- competitie in gaan en de verliezer rechtstreeks de graderen. Terwijl het he melwater continu op het veld neer daalde waren beide ploegen aan elkaar gewaagd de eerste helft. Na een kwartier had aanvoer der Geels de Entemaren met een bekeken vrije trap op voorsprong geschoten. Echter een fout in de de fensie luidde de gelijkma ker van Almelo in. De voor zet werd door de spits van Almelo moeiteloos bin nengelopen. In h3 tweede gedeelte van de reguliere speeltijd wa ren er kansen over en weer. Enter leek aan het langste eind te trekken toen het de druk op de Almeloërs nog meer wist op te voeren. De roodwitten vergaten om het overwicht uit te druk ken in doelpunten en hoorden de goed leidende scheidsrechter bij een 1-1 stand na negentig minuten affluiten. Een verlenging moest een winnaar gaan opleveren van dit span nende duel. Een verlenging waarin al snel bleek dat het beste bij Enter er wel af was en dat het halen van strafschop pen het maximale was. Maar helaas voor de Enter naren was zelfs dat ze niet gegund, want een fout van keeper Borgerink zorgde voor de winnende treffer van Almelo. De gladde nat te bal werd door de lange doelman niet klemvast ge pakt bij een hoekschop waardoor het leder simpel binnengetikt kon worden door een alerte Almeloër. De resterende twintig mi nuten probeerde Enter wel maar de moed was inmid dels al tot in de voetbal schoenen gezakt. Terwijl de hemel met de Enternaren mee huilde floot de arbiter echt voor de laatste keer en was de degradatie een feit. Spelers en begeleiders waren heter na de partij over eens dat het dramatische slot ont staan was tijdens de wed strijden eerder in het sei zoen, waar de ploeg teveel onnodig puntverlies had geleden. Wat wel positief is, is de ontwikkeling van vier jeugdspelers in het elf tal. De nieuwe oefenmees- ter voor volgend jaar, Joop Jongman, kan een ploeg gaan kneden die om de hoogste plaatsen gaat strij den in de vierde klasse. Jongman komt over van Haarlo en was in het verle den onder andere trainer van DES, Hengelo, Holten en, die andere ploeg uit En ter, Enter vooruit. ENTER - Enter Vooruit heeft goede vooruitzichten om in de nacompetitie de finale te halen. De ploeg van trainer Erik Looyen be gon in de tweede ronde met een knappe uitzege bij DES in Nijverdal. Alleen over de uitsiag was achteraf niet iedereen tevreden: 4-6 na een voorsprong van 0-5. "Je gaat nu toch een beetje met een dubbel gevoel uit Nijverdal weg", zegt Gerrit Baan, wedstrijdsecretaris van Enter Vooruit. "Vooraf denk je van een gelijkspel of winnen in Nijverdal is mooi, maar als je dan met 5-0 voorkomt en het wordt nog 4-6, dan is het toch een beetje een heksenketel," Baan had het druk langs de kant. Hij had met een vriend die in Portugal was, afgesproken hem van de stand op de hoogte hou den. Baan sms'te zich suf. "Tien doelpunten in één wedstrijd, ongelooflijk ei genlijk. Die vriend geloofde het niet en dacht dat ik hem voor de gek hield", al dus Baan. In de eerste zestig minuten was Enter Vooruit, dat in de eerste ronde CVS'28 had uitgeschakeld, heer en meester op het veld van DES. De 0-1 was van Wim ten Brinke die attent re ageerde na een poeier van Henri Knol. Dezelfde Knol baalde nog voor de rust twee keer de trekker over, 0-3 bij rust derhalve. Na de pauze scoorde Knol 0-4 en ook nog 0-5. Enter Vooruit zat op rozen en voor trainer Looyen was het het sein om een aantal spelers met een kaartenlast met het oog op de volgende ronde te wis selen. Dat pakte echter ver keerd uit: Arjen Pastink en William Rozendom scoor den tegen, 2-5. Een lob van John Loohuis betekende 2- 6 en een op het oog veilige marge van vier doelpunten, maar het slotakkord was voor DES. Door treffers van Pieter Rozema en Jaap Dannenberg bleef de man bij het scorebord aan het werk en rolde er een eind- score uit van 4-6. Met die uitslag lijken de Nijverdal- lers dus nog niet helemaal kansloos voor de return, weet ook Gerrit Baan: "De wissels waren op zich lo gisch, maar daardoor was de organisatie te snel even weg. Toch moet we door kunnen komen. Ik heb er het volste vertrouwen in. DES moet er drie maken en wij scoren altijd. Normaal gesproken zit het er niet in voor DES, maar ja, de bal is rond." RIJSSEN - De Christenunie wil dat er maatregelen wor den genomen om het alco holgebruik onder jongeren te beteugelen. "De jeugd dr inkt te vaak, te veel en te vroeg", zegt Willemien Rie- zebos, raadslid van CU. De gemeenteraad nam vori ge week een amendement van de Christenunie aan waarin een oproep wordt gedaan om een alcoholma- tigingsbeleid te gaan voeren ten aanzien van de jeugd. Om de zogenaamde nota 'Happy Fris!' uit te kunnen voeren is een bedrag nodig van 15.000 euro en daar geld wordt onder meer ge bruikt voor gastlessen over de kwestie op scholen en cursussen in sportkantines, zo legt Willemien Riezebos uit. Het raadslid vindt dat het jeugdbeleid verbeterd moet worden en dat er wat aan het alcoholgebruik on der jongeren moet worden gedaan. "De jeugd drinkt gewoon te vaak, te veel en te vroeg", zegt Riezebos. "Er komt ontzettend veel op de jeugd af en alcohol is ge woon onbeperkt te verkrij gen. Ouders zien lang niet altijd de ernst er van in. De schade aan hersenen is de loer. Het jeugdbeleid moet echt beter worden. Je kunt het niet uitstellen. Het gaat om de toekomst van RIJSSEN - De combinatie ons allemaal. Elke maand Slagman heeft afgelopen die verloren gaat is er één te zaterdag de overwinning veel." Riezebos wijst ook op op haar naam geschreven de toename van het aantal van de wedvlucht vanaf het tienerzwangerschappen in Belgische Pommeroeul samenhang met alcoholge- (283 kilometer). De win- bruik. "Bij recent onderzoek nende duif stormde met zijn schokkende conclusies een gemiddelde snelheid getrokken. Er werd altijd ge- van meer dan 120 kilome- zegd dat één glaasje geen ter per uur langs en door de kwaad kan, maar nu is ge- buien naar huis. In totaal .bleken dat élk glaasje waren 828 duiven door de schadelijk is", aldus Rieze- leden van postduivenver- bos die onlangs een syinpo- eniging het Luchtvermaak sium over het foetaal alco- ingezet. Ondanks de wis- ,l}ol sjmdn^r^Uijwoonde. heden kende de wedstrijd een goed verloop zonder achterblijvers. Bij de jeugd was de overwinning voor de gebroeders Slagman. De wedvlucht vanaf Pomme roeul betekende tevens het einde van het vitessepro- gramma (korte afstanden). Gerrit Tijhuis werd afge- vlagd als aangewezen, on aangewezen en duifkam pioen Vitesse (korte afstan den). Vanaf zaterdag a.s. staan de midfond- en fond- vluchten (400 tot 950 kilo- d<4, s,4yallige weer^pjstandig;^ gieter) op_hetprogr^nima, V. i'.-.VL N.T.L

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 27