Vervallen uitzichtpunt aangepakt Verhuizing Leferink Adviseurs Bekercompetitie schakers Holtens Nieuwsblad U Feest der Herkenning in Bierlokal am Bahnhof Bankje Uitkijkpunt en stenenbankje in ere hersteld 1 Open huis Leferink Wandelaars en fietsers kunnen weer genieten van HOLTEN - Buurtver eniging de Beuseberg heeft in samenwerking met de gemeente Rijssen- Holten het vervallen uit zichtpunt op de Zuurberg over Holten weer in haar oorspronkelijke staat te ruggebracht. mooi uitzicht pils®! - Kortnieuws Boek over Beuseberg vroeger en nu Bar in U-vorm Programma Beusebergs Feest Druk bezig met Beusebergs Feest Dinsdag 15 mei 2007 Ruim een jaar- geleden werd binnen de Buurtvereniging Beuseberg het idee opgepakt om het vervallen uitzichtpunt op het hoogste punt van de Enk grenzend aan de Zuurberg te gaan herstellen. Het uit zichtpunt is in het begin van de ruilverkavelingwerkzaam heden rond 1970 op initiatief van de Holtense afdeling van het VW aangelegd. Derk Nek kers, welke zitting had in het bestuur van het VW, heeft zich hier destijds sterk voor ge maakt. Voordien was het punt een 'stortplek' van boeren die een stuk land op de Enk had den. Het punt werd in de volksmond al snel 'de stenen- bank' genoemd. Dit lag voor de hand omdat op een steen- worp afstand van het uitkijk punt zich een uit natuurstenen opgetrokken bank bevindt. Deze stenenbank staat al op die plek sinds mensenheuge nis. Wanneer en waarom de bank er is komen te staan is niet bekend, ook overleverin gen hebben hier geen duide lijkheid in kunnen brengen. In de jaren negentig raakte het uitzichtpunt meer en meer in verval en na de eeuwwisseling kwam ook het onderhoud door de gemeente op een laag pitje te staan. De laatste jaren werd enkel nog de afvalbak ge leegd. Eind vorig jaar werd contact gezocht met de ge meente om de situatie onder de aandacht te brengen. Na een constructief onderhoud met wethouder ter Schure werd een afspraak gemaakt met de mensen van het Beheer Openbare'Ruimte om een plan op te stellen hoe te komen tot een situatie waarbij het punt in oude luister zou zijn hersteld en het onderhoudsgevoelig zou zijn. De gemeente en de Buurtvereniging Beuseberg sloegen de handen ineen en namen ieder een deel van de werkzaamheden op zich. HOLTEN - In overleg met eigenaren van de aangrenzende percelen hebben enkele leden van Buurtvereniging Beuseberg medio maart de gehele omliggende bossingels rond het zogenaamde Stenenbankje opgeschoond. De gemeente herstelde het grondwerk van het uitkijkpunt en bracht nieuw hekwerk aan. Afgelopen week werd de laatste hand gelegd aan de werkzaamheden en werden twee nieuwe picknicksets geplaatst. Het uitkijkpunt is weer in ere hersteld en bied een prachtig uitzicht op het dorp en de Holter- berg. Het is een bezoekje meer dan waard. HOLTEN - Bierlokal am Bahn hof wordt donderdag 17 mei, Hemelvaarstdag, van 12.00 uur omgetoverd tot een Feest der Herkenning. DJ Mamix heeft al zijn ouwe 'Waag' plaatjes onder het stof weggehaald om nog maar weer een keer gedraaid te worden. Alleen de allerbeste eighties en nineties nummers zullen onder de naald gelegd worden deze dag. Iedereen is welkom om gezellig mee te swingen. Entree is hele maal vrij. HOLTEN - Leferink Belasting Administratie Adviseurs is sinds afgelopen week verhuisd van de Oranjestraat naar een opval lend pand aan de Oude Deven- terweg 11 in Holten. Martin Leferink is er maar wat trots op. "We zaten daar veel te krap en de meeste mensen reden het zo voorbij zonder in de gaten te hebben dat we er zaten". Daar naast hebben vele Holtense on dernemers meegeholpen om er het pand van te maken, zoals het nu is. Toch heeft het nog 2,5 jaar ge duurd, voordat alles rond was. "De gemeentelijke molen duurt lang", geeft Martin aan. "Daar naast hebben we zelf ook net een periode achter de rug, dat we het even wilden afwachten". Hij had zelf ideeën over het pand. "Ik wilde eerst een jaren HOLTEN - Leferink Belasting Administratie Adviseurs is ver huisd naar de Oude Deventer- weg 11. Er komt nog een officiële ope ning en een open dag voor ie dereen, maar de datum is nog niet vastgesteld. Eerst moet al les klaar zijn, zoals de tuin en de inrichting. Voor meer informa tie, telefoon 0548-363507 of \^wv.lefe?i^7adviseurvt}^ Het nieuwe pand van Leferink Belasting Administratie Advi seurs valt goed op aan de Oude Deventerweg. foto: harry broeze dertig stijl, maar dat bleek niet te betalen. Daarom heb ik met de architect uiteindelijk geko zen voor klassiek met een mo derne uitstraling". En modern is het. Zeker van de buitenkant. Zoals de speciale gevelstenen en de koperen bak aan de buitenkant. "De uitstra ling is degelijk en modem. Net zoals wijzelf zijn met het be drijf', legt hij uit. "Het is een in getogen pand met kwaliteit. Dat willen we als bedrijf ook laten zien. Wij staan niet op de barri cades om te schreeuwen en dat willen we zo houden". Binnen zijn er een ontvangst hal, meer werkkamers, een gro te kantine en zelfs een presenta tieruimte. "Daar kan ik bijvoor beeld uitleg geven over wetsver anderingen", zegt Martin. Alhoewel zijn klanten uit heel Nederland komen, blijft hij toch in Holten. "Het is hier ontstaan, de bereikbaarheid is beter dan in het westen en daarnaast heb je hier een mooie omgeving", geeft Martin aan. "Sommige klanten combineren een be zoek dan ook met een dagje wandelen op de Holterberg". HOLTEN - De interne beker competitie van de Holtense schakers is inmiddels afgeslo ten. In de halve finale won Jint Klingé van Jan Scheperman ter wijl Gerrit Stevens een replay nodig had om zich van Dinant van Beek te ontdoen. De finale werd dus gespeeld tussen Jim Klinge en Gerrit Ste vens. Jim liet weinig twijfel over de uitkomst bestaan en won ziji\2,pyeélstejijs van ^Holten se schaakvereniging. Het was alweer de vijfde finale van Jim en de tweede voor Gerrit. En Jim won tot nu toe al zijn fi nales en wel van Henk jongman (2002), Gerrit Stevens (2003), Henk van Beek (2005) en Wim Kees van Rijssen (2006) en nu wederom van Gerrit Stevens. Jim had het eigenlijk alleen in de kwartfinale moeilijk tegen. Martijn Hage. In de interne competitie wer den verder nog een aantal par tijen gespeeld. De strijd om de eerste plaats tussen Jim Klinge en Ton van Oijen is met nog twee ronden te gaan nog niet beslist. Martijn Hage wordt der de terwijl voor de tierde plaats nog een handvol schakers in aanmerking komt. Spanning te over nog. Volgende week.wordt de laatste ronde van het Fischer schaak •gespeeld. PRESENTATiE BEUSBERG - Johan Jansen en zijn broer Gert van Evertjes heb ben een boek samengesteld: Beuseberg, vroeger en nu. Tij dens de zaterdag van het Beusc bergs Feest, zaterdag 19 mei, zullen ze het nieuwe boek pre senteren. In de tent wordt hiervoor een hoekje ingeruimd, waar belang stellenden het boek alvast in kunnen kijken. Wie interesse heeft, kan dan al een exemplaar reserveren. De bedoeling is dat het 208 pagi na's tellende boek vanaf juli te koop is voor 17,50 euro. De twee hebben foto's gemaakt van de huidige boerderijen in de Beuseberg en daarnaast een hele reeks foto's van vroeger op gezocht. Hierdoor ontstaat een mooie vergelijking van vroeger en nu. De afbeeldingen worden begeleid door tekst over de boerderijen en wie er allemaal hebben gewoond. Een absolute aanrader dus, voor iedereen die de Beuseberg hoog in het vaandel heeft. TljDENS BEUSEBERGS FEEST BEUSEBERG - In plaats van een bar langs een korte zijde van de feesttent, zal de bar deze keer in een U-vorm staan. Het Voor jaarsfeest van buurtvereniging Beuseberg wordt vrijdag 18 en zaterdag 19 mei gehouden. De entree is gratis. "Door de bar anders neer te zetten, kun je er mooi omheen staan om een biertje te drinken en een praatje te maken", geeft Harry Ebrecht aan. "Daarnaast is het ook voor de tappers gezelliger, omdat ze meer heen en weer kunnen lo pen". Voor de senioren wordt in de tent een hoekje ingericht met tafels en stoelen. Zodat zij niet de hele avond hoeven te staan en met elkaar aan een tafel lek ker kttt^fipn kletsen. 1 TWEE DAGEN Vrijdag 18 mei 18.45 uur Inschrijving vogel-j schieten j 19.00 uur opening door voorzit ter 19.15 uur vogelschieten 19.30 uur Playbackshow 21.15 uur Prijsuitreiking 21.30 uur De Beusebargse Re vue 00.30 uur Einde Zaterdag 19 mei 14.00 uur Aankomst van het bruidspaar en meuten 14.30 uur Huwelijksvoltrekking 15.00 uur Beusebarger Boeren- dansers 15.30 uur Presentatie boek Beuseberg, vroeger en nu 16.30 uur Rad van Fortuin 17.00 uur Einde middagpro gramma Tent en bar blijven wel open 20.00 uur Ludieke aankomst optocht vanaf de Kniepe 20.30 uur 12,5-jarige afterparty met Hoolter Korhanen, Reijling Co en Effe Dimmen 02.00 uur Daverend einde met Effe Dimmen. IEDERE BEUSEBERGER BEUSEBERG - "Iedereen in de Beuseberg is wel bezig met het Voorjaarsfeest", verzekert Harry Ebrecht van de buurtvereni ging- "met de organisatie van het feest, met het oefenen van de klompendansen of met het be denken van een leuke act tij dens de optocht", lacht hij. "Ie dereen die ik bel, heeft het er druk mee!"

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 11