Expo kunstwerken van Gerrie Oplaat Holtens Nieuwsblad Oude tractoren en opening Spieker van Oudheidkamer Holtens Nieuwsblad 9 I tm P. 1 1 1 J Geluk te koop 3 O van de Maat Lotto Miljoen valt op bij Blokker van de Maat gekocht lot Langzamer op N 332 Programma handbal HOLTEN - Door een groep van zo'n 45 tellers werd afgelopen woens dag 2 mei vijftien korha nen geteld. Volgens Paul ten Den een minimum aantal dat er zit op de Sallandse Heuvelrug. Volgens Ten Den een onderschatting van aantal hanen op de Sallandse Heuvelrug Spectaculaire trekkersiep pinsdag 8 mei 2007 Vijftien korhanen geteld Vorig jaar werden er nog 23 ha nen geteld. "Het is een lichte te ruggang, maar dat is normaal. Je hebt altijd te maken met schommelingen. Het kan bij voorbeeld al aan de weersom standigheden liggen". De telling blijft daarnaast een schatting. "Vorig jaar hebben we het aan tal overschat en ik denk dat we nu onderschatten". De tellers werden in groepjes op verschillende plekken het bos ingestuurd om te observeren. Sommigen hoorden alleen de korhoenders, terwijl anderen juist op de eerste rang leken te zitten en de hoenen op de heide en in de bomen konden ont dekken. Vooral in het Jodenbos en het Sikkelbos, waar veel bomen zijn gekapt ten goede van de heide- groei, bleken veel hanen te zit ten. De bedoeling is om 35 hectare bos om te zetten naar heide. Ook moeten de heidestukken bij Holten groter worden, zodat er een onderlinge verbinding ontstaat. De heidegebieden zullen, on danks vergroting, toch altijd te klein blijven om een populatie zelfstandig in stand te kunnen laten houden. Daarom wordt gewerkt om stukken heidegebied buiten de Sallandse Heuvelrug, zoals het Wierdense Veld en het Zunase Veld, bereikbaar te maken voor de korhoenders. Paul: "Jonge hennen kunnen best 10 tot 20 kilometer vliegen". Om die sa- tellietplekken te kunnen berei ken moeten delen bij Zuna en op de Borkeld ook geschikt wor den gemaakt voor de korhoen ders. Zodat ze via die plekken heen en weer kunnen vliegen. Dit is een project dat binnen vijftien jaar gerealiseerd moet worden. Waren de korhanen vroeger overal te vinden op de Sallandse Heuvelrug, tegen woordig zitten ze alleen in het midden op de hei. In het bos zelf en de randen hebben ze verlaten. Dit is onder meer te danken het keurige hoveniers- werk, waardoor er geen schuil- mogelijkheden meer zijn. Er wordt nu gewerkt om een twin tig kilometerzone te optimalise ren voor de korhanen. Staats bosbeheer en Natuurbeheer hopen met de gemeenten een betere randzone te kunnen creëren voor de dieren. HOLTEN - "Het kan om een Holtenaar gaan, maar ook om een toerist", vertelt Mark van de Maat. In zijn Blokker werd een lot verkocht waarop een mil joen is gevallen. De winnaar had zich nog niet gemeld. De nieuwe Lotto-miljonair won met de geluksgetallen 9-26-28- 36-42-43. Als hij of zij voor de kleur paars had gekozen was de winnaar maar liefst 4.900.000 euro rijker geweest. De winnaar kan zich melden bij De Lotto op nummer 0900-0202. Wie het geluk een beetje wil hel pen, koopt dus voortaan de lo ten bij Blokker van de Maat. HOLTEN - In de ontmoetings ruimte van het dorpshuis de Boschkamp is van vrijdag 4 mei tot vrijdag 22 juni een expositie te bezichtigen: GO Kunst. GO staat voor Gerrie Oplaat, beeldend kunstenares, die met diverse aardewerken schalen en potten een mooie expositie in het dorpshuis heeft weten neer te zetten. Om haar talenten als beeldend kunstenares te ont wikkelen, heeft Gerrie meerdere lessen gevolgd bij diverse kun stenaars. Gerrie experimenteert graag met verschillende technieken, en dit is dan ook terug te zien in de expositie; verschillende kleu ren, verschillende vormen en verschillende materialen. De expositie is te bezichtigen op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur en loopt tot vrijdag 22 juni. Meer informatie, ook over ver koop, is te krijgen op het kan toor van de Stichting voor Soci aal en Cultureel Werk, tuin straat 2, 7451 EX, te Holten. Te lefoonnummer 0548 - 36 27 55. LOO BATHMEN - Ook dit jaar houdt de JAL (Jong Actief Loo) weer haar jaarlijkse trekkersiep. Dit jaar zullen de vele pk's zater dag 19 mei over de baan dende ren bij de familie Oplaat aan de Oude Holterdijk in Loo-Bath- men, nabij Dijkerhoek. Om 15.00 uur zal er eerst be gonnen worden met een Oldti mer Slep. De slepwagen zal hier speciaal voor worden afgesteld. De trekkers die hiervoor in aan merking komen moeten van het bouwjaar 1965 of ouder zijn. Dus heb je nog een oudje in de schuur of garage staan geef je dan snel. Opgave en inlichtin gen hiervoor kan bij Harry Zwiers, telefoon 06-17380812. Na dit mooie spektakel gaat de slep verder. De deelnemers ko men uit de wijde omgeving. Van Nieuwlande tot Holten, van Didam tot Bathmen en van Leerbroek en Balkbrug tot La ren. Er wordt gestreden in verschil lende klassen. Met name de sportklasse en de super stan daard klasse belooft een mooi spektakel te worden. De organi satie verwacht in totaal rond de honderd deelnemers. In enkele klassen is het nog mogelijk om mee te doen. De opgave voor deze trekkersiep kan bij Henry Schutte, telefoon 0570-542896, na 18.00 uur, of via de mail, hen- ryschutte@wanadoo.nl. De slep zal rond 22.30 uur afgelopen zijn. Aansluitend zal er nog ge zellige muziek in de tent ge speeld worden. Tijdens deze slep zal er ook een speciale demonstratie zijn van enkele leerlingen van AOC Oost in Twello. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegenef Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingseff 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 055 - 538 90 53 Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Hoofd redactie: A. Schepers Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.). Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl HOLTEN - "Het lot werd vrijdag 29 april rond 14.00 uur bij ons gekocht", weet Mark van de Maat van de Blokker in Holten. De win naar van maar liefst een miljoen euro, was op dat moment nog niet bekend. Daarom kwam Sander Janson, bekend van het tv-pro- gramma Camping Life, donderdag 3 mei langs om ijsjes uit te delen. Hij ging daarbij op zoek naar de winnaar. Deze bleek echter on vindbaar, zodat hij de ijsjes van Oans maar uitdeelde aan de aanwezige kinderen. foto: harry broeze HOLTEN - De Provincie Over ijssel wil de snelheid van de N 332 verlagen van 100 naar 80 kilometer per uur. Doordat het weggedeelte tus sen de A 1 en Holten steeds meer een gebiedsontsluiting- functie krijgt, moet de veiligheid er omhoog. Door de komst van industrieterreinen, komt er steeds meer verkeer dat deze weg op en af wil rijden. HOLTEN - Het veldprogramma fan de handbal. Zaterdag 12 mei Meisjes B 1 thuis tegen CVO B1 om 9.00 uur. Meisjes B 2 thuis tegen Maren- beek B 1 om 11.40 uur. Meisjes C 2 thuis tegen Spoda Dalfsen C 3 om 10.50 uur. Meisjes D 1 thuis tegen Maren- teek D 1 om 10.00 uur. HOLTEN - 'Gert van de Boer', Gert Wansink, is tijdens de Ju- melageweek met zijn HOT- club, op zaterdagmiddag 16 ju ni duidelijk en luidmchtig pre sent bij de activiteiten op de Smidsbelt, de Kalfstermanswei- de en omgeving. De hobbyisten en verzamelaars van oude landbouwwerktuigen en met name van historische tractoren komen ruim aan hun trekken. De eigenaren presen teren en demonstreren met trots hun glimmende troetel kinderen. Een leuke gelegen heid om een stukje historie heen te lopen en terug te zien naar ervaringen uit een tijd dat computers en elektronica in de landbouw nog niet de dagelijk se gang van zaken bepaalden. Het machtige, stampende ge luid van een Lanz Buldog is in drukwekkend en onvergetelijk. Een antieke 'dorsmulle' zal bij het feest niet ontbreken. De lo catie is de hoek Kalfstersmans- Er zal onder meer een dorsmachine te zien zijn. foto, johan bolink weide/ Kerkhofsweg. Dat is op niet te grote afstand van de Spieker van de Oudheid kamer Holten. De Spieker is voor belangstellenden vrij toe gankelijk. Voor het gebouw is een buitenexpositie, waar een prachtig gerestaureerde kleed- wagen en werktuigen de aan dacht vragen. Overigens is de Oudheidkamer aan de Dorps straat gedurende de Jumelage- week op meer momenten als gewoonlijk open.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 9