I Maak een helikoptervlucht Holtens Nieuwsblad 7 Gezellige feestweek met Duitse partnersteden Delegatie Stadtbibliothek komt naar bieb in Rijssen Kunstenaars uit drie partnersteden Conducteurs gezocht voor op pendelbus Prominente Duitse film Ontmoeting ZoZijn en Camphill Rijssen en Holten gaan terug in tijd Aanbieding zelfgemaakte bank Interactief spel Samen is ook Zusammen HOLTEN - Burgemees ter Bort Koelewijn opent maandag 11 juni om 17.00 uur een buitenge wone expositie van wer ken van kunstenaars uit de drie partnersteden. OPENINGSTIJDEN KUNSTEXPOSITiE Dinsdag 8 mei 2007 HOLTEN/ RIJSSEN - De stich- ting Jumelage Rijssen-Holten organiseert in nauwe samen werking met de partnersteden Steinfurt en Winterberg een Duits-Nederlandse week in de periode van 11 tot en met 16 ju ni 2007. Aan de twintigjarige samenwer king tussen Holten en Winter berg, alsmede het 35-jarige con tact tussen Steinfurt en Rijssen, wordt in de genoemde week breed aandacht besteed. Vooral op de vrijdag en zaterdag zijn er tal van festiviteiten op het gebied van sport, cultuur, mu ziek, schoolcontacten en veel samenwerking met de midden stand en ook een symposium, waar prominente Nederlanders en Duiters aan deel zullen ne men, dit alles in het kader van een samenwerkend Europa. Voor meer informatie: www.jumelagerijssen-holten.eu HOLTEN - In de bibliotheek van Holten wordt donderdagavond 14 juni een prominente Duitse film vertoond. Een definitieve keuze is nog niet gemaakt, maar gedacht wordt aan klassiekers, maar ook aan recente films. Met deze activiteiten wordt een eerste stap gezet naar een mo gelijk vervolg van contacten en samenwerking. JUMELAGE HOLTEN/ RIJSSEN - Een dele gatie collega's van de Stadtbibli othek uit Burgsteinfurt komt maandag 11 juni een dag op be zoek bij de openbare biliotheek aan de Hoge Wal in Rijssen. Ook wordt er een kort bezoek ge bracht aan de vestiging in Hol ten. Het bezoek past uitstekend in het programma van de jumela- geweek waarbij het omgaan met literatuur, boeken, publica ties en audiovisuele software, een substantiële rol speelt in het dagelijks leven en het beleven van cultuur. Met elkaar een dag samenwerken, kennis te nemen van verschillen en overeenkom sten, het omgaan met het pu bliek en wat er zoal op een dag gebeurt. Een schat aan materi aal is in de bibliotheek voorhan den om eventueel uitgebreid kennis te nemen van eikaars cultuur. HOLTEN - Stichting ZoZijn, een organisatie die ambulante zorg verleent aan tal van gehandi capten in de oostelijke provin cies en de Camphillorganisatie in Steinfurt, beiden met dezelf de werkterreinen, ontmoeten elkaar voor een eerste kennis making tijdens de jumelage- tveek. Dit unieke initiatief van de Stichting Jumelage kan zeker gevolgen hebben voor latere uitwisselingen en contacten wanneer het gaat om de belan gen van hun cliënten. Speciale expositie De Mozartgruppe van leerlin gen van het Geschwister Scholl Gymnasium uit Winterberg zal tijdens de uitvoeringen van de zomeravondconcerten in Rijs sen en Holten een romantische kleur en sfeer brengen. Samen met hun docente bren gen zeven leerlingen, gekleed in prachtige achttiende eeuwse kostuums hun repertoire ten gehore. De pruikentijd neemt een kijkje in Rijsen en Holten anno 2007. Het nieuwe bestuur van Stichting Jumelage Rijssen-Holten heeft een feestweek opgezet. Onderdeel liiervan is een expositie van kunstenaars uit de partnersteden. HOLTEN - De Heimatverein Borghorst uit Steinfurt, allemaal senioren, brengt een bezoek aan beide kernen van de gemeente. Om 16.00 uur ontvangt burge meester Bort Koelewijn hen op het bordes van het gemeentehuis in Holten. Daar biedt de Heimat verein de gemeente een zelfge maakte Freundschaftbank aan. Tijdens de overdracht, laten le den va de Brieftaubenverein uit Borghorst samen met hun Rijs- sense en Holtense clubgenoten zeker honderd duiven los. Deze expositie wordt gehouden in het gemeentehuis van Holten aan de Smidsbelt. De muzikale omlijsting van de opening wordt verzorgd door leerlingen van de Rijssense Muziekschool. De expositie is gratis toeganke lijk. Zo'n vijfendertig kunstenaars stonden werk af voor deze ten toonstelling. Circa tachtig wer ken zijn er te zien, die door hun grote verscheidenheid een boeiend beeld opleveren van de belevingswereld en creativiteit op het gebied van de kunstbele- wordt aangegeven. Sommige werkstukken zijn te koop. Behalve de inwoners van Rijs sen en Holten zullen ook toe risten, en niet te vergeten de gasten uit Steinfurt en Winter berg de gelegenheid benutten om een kijkje te nemen en kennis te maken met andere nieuwsgierige bezoekers. De expositie is van dinsdag 12 juni tot en met op zaterdag 16 juni open van 10.00 tot 17.00 uur. Donderdagavond 14 juni zijn de werkstukken tot 19.30 uur te zien. De expositie is in het hele gemeentehuis te zien, in de hal op de begane grond, op de eerste verdieping en een stukje naar beneden. De route ving en de uiting hiervan in vor men, materialen en technieken. Te zien zijn onder andere schil derijen, grafiek, beeldhouw werk, tekeningen, houtsnij kunst en keramiek. De expositie is wat kunst betreft heel breed: schilderijen in olieverf, aquarel en acryl, tekeningen in pastel en kleurpotlood, beelden van speksteen, serpentijn en hout, houtsnijwerk in realisme en or ganisch, fotografie, glaskunst met werkstukken van glas in lood, glasbranden en glasfu- sing, beelden van smeedwerk en objecten van restmateriaal. Door een zorgvuldige selectie is het niveau van de schilderijen, het grafisch werk en de plastie ken van verrassend tot bijzon der hoog te noemen. Uit Win terberg komen Christiana Moussa, Angelika Kuhne en Dora Pilarek met 'Bronzearbei- ten', schilderijen en de laatste met prachtig fotowerk. Steinfurt laat zich vertegenwoordigen door de kunstenaarsvereniging van Sieglinde Waterkamp. Deze groep brengt een scala aan kunstvormen van hoog gehalte. Verder doen mee: Riemco Be rends; Wim Kwakemaak; Yvon ne Lubberhuizen; Tineke Mar tens; Henk Mulder; Gerrie Op laat; Linda Schippers; Hugo Verkerk; Sophia de Vries; Hans Wissink; Wim van de Belt; Ger rie Bosch; Ben Bulten; Margot Houtman; Emst-Jan ten Hove; Gerrit Jansen; Obadja Letsoïn; Gerda van der Linden; Jannie Munk; Jan Mijnders; Ben Plomp; Gerrit van Putten; Ton Werger; Albert Wessels; Karin Zwaving. HOLTEN - Tijdens de Duits- Hollandse week zal er vrijdag 15 en zaterdag 16 juni een pendel bus in halfuursdienst rijden van Dijkerhoek (bij de molen) en station Rijssen, met een tussen stop op de Smidsbelt in Holten, bit is een goede mogelijkheid wn de diverse activiteiten op Wn gemakkelijke manier te be zoeken. Om de kosten in de hand te houden, wordt passa giers om een kleine bijdrage per rit gevraagd. Voor de controle zijn conducteurs nodig. Wie ou der is dan achttien jaar en be schikbaar is op vrijdag of zater dag of dagdelen daarvan, kan zich melden bij Liesbeth, tele foon 0548-513562. RIJSSEN - Vanaf het recreatie centrum het Overveen aan de Veendijk 4 in Rijssen kan men zaterdag 16 juni meevliegen in een helikopter. Van 10.30 tot 18.00 zullen met regelmaat rondvluchten gemaakt worden. Gezien de grote belangstelling is het raadzaam de vlucht alvast te reserveren. Dat kan in Holten bij de VW. En in Rijssen bij de VW en de Re- adshop aan de Haarstraat. Ook kunt men zich op de dag zelf bij het Overveen melden voor de rondvlucht, welke in de voorverkoop 22,50 euro kost en op de dag zelf 25 euro per per soon. Per vlucht kunnen twee perso nen meevliegen. Toeschouwers en reizigers worden bij het Overveen opgevangen door de familie Altena en tegen speciale jumelageprijzen kan men er rustig van een kopje koffie of thee genieten, met natuurlijk wat lekkers erbij. Het recreatiecentrum is gemak kelijk met de fiets te bereiken; slechts 3 kilometer vanaf het centrum Rijssen en ongeveer 7 kilometer vanaf Holten. RIJSSEN Vrijdag 15 juni Kinderproject in Witte Hoes 11.00 Voetbalkickers bij Excelsior 15.30 Muziekfestival in Park 20.00 Zaterdag 16 juni Voetbaltoernooi Koerbelt 9.00 Mozartgruppe in Reggesteyn 10.00 Open dag brandweer en politie aan de Kasteellaan 10.00-16.00 Volleybal, jeu de boules en schaken in centrum en Markeloseweg 10.00 Classic Car Show in park 11.00 Helikoptervluchten vanaf het Overveen 11.00-18.00 Muziekoptredens koren in centrum en Hoge Wal 12.00-21.00 Rondritten Reggestreekbus vanaf NS Station 12.00 Beachvolleybal in centrum 12.00 Klassiekerrit met Dakar Truck bij 'n Tuf aan Morsweg 11.00 Classic Car rondrit met gehandicapten start van park 13.00 Kalfstermansweide 13.45-14.45 Voetbal mini's Koerbelt 14.30 Voetbal Holten-Rijssen tegen Steinfurt/ Borghorst; Koerbelt 16.00 Classic Cars in centrum 16.00 Orkest op podium op Schild 16.00 Orkest op podium 19.00-21.00 Zomeravondconcert in Park 20.00 Avondpendel naar muziekfestival op Smidsbelt in Holten 20.00 HOLTEN Maandag 11 juni Opening kunsttentoonstelling in gemeentehuis Holten 17.00 Woensdag 13 juni Vorlesung hedendaagse Duitse literatuur in bibiliotheek Kleedwagentocht gehandicapten Donderdag 14 juni Aanbieding houten bank aan gemeentebestuur door Heimatsverein Borghorst Vrijdag 15 juni Draaiorgel 15.00-16.00 Draaiorgel 19.00-21.00 Zomerconcert in Kandelaar 20.00 Zaterdag 16 juni Bij molen Dijkerhoek 11.00-16.00 Preuverie op Smidsbelt 14.00 Oude tractoren en dorsmolen op Kalfstermansweide 14.00-17.00 Classic Cars maken pauzestop op Kalfstermansweide 13.45-14.45 Buitenexpositie Oudheidskamer aan Kerkhofsweg 14.00-17.00 Muziekfestival Smidsbelt met verschillende koren 16.00-19.30 Reeperbahner Stimmungsmacher op Smidsbelt 21.00 Voor het basisonderwijs is er op vrijdagmiddag voor groepen leerlingen uit beide kernen een interactief spel in en om Het Witte Hoes in Rijssen, "Samen is ook Zusammen". Dit laatste wordt nog eens extra duidelijk door de aanwezigheid van een schoolklas van de Hein- rich Neuy- Grundschule uit Steinfurt, Samen met hun lerares, me vrouw Vriesen, spelen ze het spel van elkaar leren kennen mee. Spelleider Michael Schreuder heeft er slag van om op een creatieve manier grote groepen kinderen vorm en uit drukking te doen geven aan zul ke abstracte dingen als vriend schap, elkaar leren begrijpen en waarderen. Aan het eind van de middag krijgen de deelnemende kinde ren een verrassing.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7