Blauw Wit sluit af met verlies Train mee met ZPC Twenhaarsveld Holtens Nieuwsblad 25 Korenmolen Hegeman vaker open Bekertoernooi handbalteam Voorverkoop Normaal Bijeenkomst en fietstocht NBvP Holten Molen De wieken gaan weer draaien Kortnieuws Uitslagen Bergruitertjes HOLTEN - Nadat na de nederlaag bij Harfsen de kans op een prijs onmo gelijk werd, moesten de mannen van trainer John-Paul Akkerman ook in de laatste wedstrijd van dit seizoen genoegen nemen met een neder laag (0-2). 'Hou kleinschalige landschap in stand' Wel duidelijk een stijgende lijn in de prestaties van de spelers Blauw Wit Dinsdag 8 mei 2007 HOLTEN - Het handbaldames 1 team van Holten speelt komen de zondag de tweede ronde van het bekertoernooi. Evenals de eerste ronde wordt deze ronde ook in toernooi- vorm verspeeld. De diverse poulewinnaars en de nummers twee zijn opnieuw ingedeeld. Holten komt in Deventer uit te gen De Gazellen, Voorwaarts en Wesepe. De wedstrijden zondag zijn: 10.00 uur tegen De Gazellen; 11.45 uur tegen Voorwaarts en 12.20 uur tegen Wesepe. De wedstrijden worden gespeeld in sporthal Keizerslanden. ENKELE CONCOURSEN HOLTEN - Leden van ponyclub De Bergruitertjes gingen maan dag 30 april naar een concours in Wierden. Myrthe Barvelink behaalde met haar pony Night mare een tweede prijs in het klassieke springparcours klasse B categorie E. Ook in het progressieve parcours wist zij een prijs te bemachtigen dit maal een elfde prijs, de catego rie D en E werden hier in handi cap verreden. In de klasse L ca tegorie D behaalde Angela van Lies met haar pony Lara vd Hout een derde prijs in het klas sieke springparcours. Ook in de dressuur wist Myrthe Barvelink een prijs te bemachtigen met haar pony Nigtmare, zij behaalt 204 punten in de klasse B cate gorie E en dat was goed voor een tweede prijs. Zaterdag 6 mei was er een concours in Lemele, ook hier werden enkele prijzen door leden van P.C. de Bergrui tertjes mee naar huis genomen. Myrthe Barvelink behaalde met Nightmare 2 maal een tweede prijs zowel in het klassieke klas se B categorie E parcours als in het progressieve. Dit leverde haar een finale plaats op, helaas had zij hier een stop. In de dres suur behaalde zij, eveneens in de klasse B categorie E, 194 punten wat goed was voor een vierde plaats. Britt Barvelink be haalde met Beukenhof s Sundra in het progressieve springpar cours klasse L categorie D een tweede prijs. Beau Barvelink be haalde met haar pony Xarola maar liefst twee eerste prijzen in zowel het klassieke als progres sieve parcours van de klasse M categorie E in handicap met de klasse Z categorie E. Dit resul teerde in een finaleplaats. En in deze finale wist zij met haar po ny tweede te worden in de Gro te Prijs van Lemele. HOLTEN - De wintertraining van ZPC Twenhaarsveld is nog maar net afgesloten met het maken van onderwaterfoto's of er gaat al een nieuw zwemsei- zoen van start. Iedereen beleefde veel lol -aan het door een gat zwemmen, waarbij een professionele dui ker een foto maakte. Maar ook deze zomer is niet compleet zonder lekker te hebben ge zwommen. Daarom nodigt ZPC Twenhaarsveld kinderen met een zwemdiploma A uit de zo- mertrainingen te komen vol gen. Er kunnen drie gratis Dat had de ploeg echter volledig aan zichzelf te wijten, want het ONDERZOEK ANWB HOLTEN - De ANWB vindt dat gemeenten in Twente actiever naar wegen moeten zoeken om het kleinschalige landschap in deze regio in stand te houden. Het zou goed zijn wanneer ze daarin ook meer samenwerken in regionaal verband. Groen wonen kan zo'n 'weg' worden omdat de bewoners die daar voor kiezen ook een bijdrage moeten leveren aan het onder houd van typische cultuurele menten als houtwallen. Dat kan namelijk niet zomaar van boe ren worden gevraagd. De ANWB stelt dit naar aanleiding van een onderzoek onder leden over het Twentse landschap. De ANWB is onder meer actief op het gebied van recreatie en toerisme. Voor recreatie in ei gen land blijkt het landschap van groot belang. Veel mensen zijn op zoek naar rust, ruimte en een fraai decor en klagen erover dat deze kwaliteiten in eigen land steeds minder te vinden zijn. Onder 'groen wonen' wordt verstaan het creëren van wo ningen in het buitengebied waarbij de bewoners ook de verantwoordelijkheid voor het nabije landschap op zich ne men. Extra woonruimte ont staat bijvoorbeeld door het splitsen van bestaande boerde rijen in meerdere woningen. Dat daar ook een enkel gebouw aan wordt toegevoegd, wordt niet uitgesloten. De ANWB heeft met leden de voor- en nadelen van deze aanpak op een rij gezet. In drie groepsdis cussies kwam de teloorgang van de Twentse cultuur naar boven en daarna de zorg voor de kwa liteit van het landschap. Het idee is 'de vraag naar wonen in het buitengebied te koppelen aan behoud van het landschap'. wist zich duidelijk meer kansen te creëren dan de gasten uit Winterswijk. Door slecht afron den en goede reddingen van de SKVW-goalie wisten echter de Blauw-Witters niet tot scoren te komen, terwijl de gasten uit on geveer de helft van het aantal kansen wel twee keer het net wisten te vinden. Namelijk di rect na rust na een snelle aanval over de rechtervleugel en tien minuten voor afloop toen de bal na een hoekschop heel fortuin lijk achter de verbouwereerde doelman Arjan Nijhuis caram- DIJKERHOEK - Korenmolen De Hegeman in Dijkerhoek is vanaf zaterdag 12 mei in zomerstem ming. Dan is het Nationale Mo len- en Gemalendag. Tot eind september staan de deuren van dinsdag tot en met zaterdag wagenwijd open voor alle belangstellenden. Tussen 10.00 en 16.00 uur is iedereen van harte welkom. boleerde. Het heeft weinig zin om alle kansen - volgens de be geleiding in totaal negen - op te noemen. In elk geval was het wel plezierig om te zien dat bei de ploegen in deze wedstrijd waarin niets meer op het spel Op de meeste dagen is er naast een molenaar ook een vrijwilli ger aanwezig. Dit maakt het mogelijk om te malen, indien de weersomstandigheid het toe laat. En natuurlijk blijft de molen een perfecte plaats om een fiets- of wandeltocht te beginnen. Fiets routes zijn verkrijgbaar in de molen. Of om even uit te rusten stond, volop op de aanval speel den en voor de volle winst gin gen. Bijna was het Dirk Jan Beldman in de slotfase nog ge lukt om met een hard schot een treffer in het net te schoppen, maar helaas voor Dirk Jan, wist de keeper van SKVW ten koste van een hoekschop dat te voor komen. Enkele minuten later klonk het eindsignaal van de zeer goed leidende scheidsrech ter Molenkamp uit Ommen en restte er voor Blauw Wit niets anders dan terug te blikken op een op zich wel behoorlijk goed en te genieten van de omgeving. Een kopje koffie of wat fris is al tijd op voorraad en op tempera tuur. Voor groepen is het ook moge lijk om buiten te openingstijden de molen te bezichtigen. Neem dan wel even contact op met -een molenaar op 0548-362014 of via de e-mail op dehege- man@dijkerhoek.nl ESPELO - Bennie Jolink en zijn band Normaal komen vrijdag 8 juni naar de feesttent in Espelo. De voorverkoop van dit optre den is inmiddels begonnen. Kaarten zijn te koop in het Bon te Paard, Bierlokal am Bahnhof, Café Boerbiet en VW Holten. Verder zijn ze ook nog steeds te bestellen door 17,50 euro per kaart over te maken op num mer 32.85.44.701 ten name van Normaal Espelo, vergeet niet om het adres en de postcode te vermelden, waar de kaarten naar toe verzonden moeten worden. seizoen dat echter toch met twee nederlagen enigszins te leurstellend werd afgesloten. Dat geeft vertrouwen voor vol gend seizoen, het seizoen waar in volgens de doelstelling de te rugkeer naar de derde klasse staat 'geprogrammeerd'. Maar of die doelstelling kan worden waargemaakt, is de vraag. In elk geval is positief dat wel degelijk een stijgende lijn in de presta ties valt te constateren en wie weet waar dat volgend seizoen, met een naar verwachting bre dere selectie, toe gaat leiden. HOLTEN - NBvP Vrouwen van Nu Holten houdt maandag 14 mei om 20.00 uur een bijeen komst in gebouw Irene. Het Vocaal Theater Ensemble Foon is hiervoor uitgenodigd. Dit ensemble maakt eigen theatershows en is voor een breed publiek toegankelijk. De eerste fietstocht is maandag 21 mei naar USVA Bikes Advies en Beheer aan de Sangeldijk 16. Vertrek is om 19.00 uur bij Vos man. De werkgroep cultuur heeft woensdag 23 mei Tineke Loggers kunsthistorica uitgeno digd voor een lezing over het werk van architect Loggers. De ze lezing is ook bestemd voor de afdelingen Dijkerhoek en Espe lo. Aanvang lezing 13.00 uur bij Vosman. Aansluitend is er een fietstocht langs de in Holten ge bouwde Loggershuizen. Verder is er donderdag 14 juni een dagfietstocht naar Gerrit Valks Bakkerij- en IJsmuseum in Hellendoom. Vertrek bij Vos man 9.00 uur. Voor inlichtingen telefoon 0548-363600. proeflessen worden gevolgd in het buitenbad van Holten. Van af 7 mei wordt er elke maandag en woensdagavond getraind voor een betere zwemtechniek en conditie. De training start om 18.30 uur. De zomertraining is niet de eni ge activiteit van ZPC Twen haarsveld. Vanaf zaterdag 9 juni worden er ook weer zwemvaar- digheidstrainingen gegeven voor kinderen in het bezit van diploma C. Opgavenformulie- ren hiervoor zijn te verkrijgen bij het Twenhaarsveldhokje op het zwembad. DIJKERHOEK - Jan van de Mölle is er klaar voor. Hij beantwoordt alle vragen over molen De Hegeman in Dijkerhoek. In de zomer maanden is de molen van dinsdag tot en met zaterdag geopend. Iedereen is dan welkom om een kijkje te nemen. FOTO: SANDER SCHEPERMAN Zwemmen door een gat is een van de onderdelen.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 25