Wereldwinkeldag met zomerse cadeauartikelen Holtens Nieuwsblad 15 Dorpskerk te bezoeken in de zomer Nordic Walking, nieuw onderdeel bij atletiekvereniging Holten Fietsen met boswachter over Sallandse Heuvelrug Anbo over Veenhuizen Verloting Amazing Reisje bejaardensoos Dirk Jan Beldman voor laatst bij Blauw Wit Sport Bevrijdingsloop HOLTEN - Atletiekver eniging Holten kent sinds enige maanden de afdeling de Wandelende Tak. Dit is de Nordic Walking-tak van AV Hol ten. HOLTEN-De World Fair Trade Day, de inter nationale dag voor de eerlijke handel, wordt zaterdag 12 mei gehou den. Kortnieuws Aanrijding op Oranjestraat Orgelconcert Wim Magrée Kabouterfeest bij Dondertman Dinsdag 8 mei 2007 HOLTEN - In de maanden ju ni, juli en augustus wordt op de vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur de Dorpskerk open gesteld voor publiek. Belangstellenden kunnen het gebouw bezichtigen. Er is een gastheer aanwezig die wat van het gebouw en van de Her vormde Gemeente kan vertel len. Er is een interessant boekje met informatie over de ge schiedenis van het kerkge bouw en van het Naber-orgel samengesteld. Dit boekje en ook enkele ande re boekjes kan men kopen. - De Wandelende Tak Het is begonnen met een aantal mensen die om diverse redenen ervoor hebben gekozen om te gaan nordic walken in plaats van hard te lopen. Deze mensen hebben het plezier van het sa men nordic walken aan den lij ve ervaren. Na de probeerperio- de vinden zij nu de tijd geko men om de groep verder uit te breiden. Iedereen die minimaal een beginnerscursus heeft ge volgd wordt uitgenodigd om eens op de vaste tijdstippen mee te lopen. Tot aan de zo mervakantie kan iedereen gratis meelopen met de loopgroepen. Daarna kan men deelnemen door lid te worden van de AV Holten. De contributie voor de Nordic Walking groep is onge veer 50 euro per jaar, dat is in clusief het lidmaatschap van de KNAU. De AV Holten Nordic walking groepen lopen op maandag avond en donderdagmiddag. Beide keren is het startpunt de atletiekaccommodatie op het Meermanskamp. Elke maandagavond start de groep onder leiding van Ria Ud- ink om 19.15 uur en loopt an derhalf tot twee uur. Ria Udink zorgt steeds weer voor een aan trekkelijke en gevarieerde route. Elke donderdagmiddag begint de groep onder leiding van Hanneke van der Spek aan de door Hanneke uitgestippelde route om 13.30 uurenisom on geveer kwart voor drie weer te rug. Mensen die hun kinderen uit school moeten halen zijn dus weer op tijd terug. Geïnteresseerden kunnen con tact opnemen met Ria Udink (telefoon 0548-363038) of met Hanneke van der Spek (telefoon 0548-361284). Het vooraf volgen van een cur sus is belangrijk om met de juis te techniek te lopen zodat men optimaal kan genieten van deze sport. Deze techniek is met de juiste begeleiding gemakkelijk te le ren. Informatie over een begin nerscursus is onder meer te vin den op de site www.nordicwal- kingholten.nl. Ongeveer 90 procent van alle spieren worden actief ingezet tijdens Nordic walking (bij wan delen bedraagt dit slechts 50 procent van alle spieren). HOLTEN - ANBO Holten houdt donderdag 10 mei om 14.30 uur een bijeenkomst in De Bosch kamp. Jan de Maar uit Assert is uitge nodigd als gastspreker. Hij zal vertellen over het ontstaan en ontwikkeling van het dorp Veenhuizen en de actuele situ atie binnen het gevangeniswe zen. Wie geen vervoer heeft en toch graag de bijeenkomst wil bijwonen, kan bellen naar Sieny Lodeweges, telefoon 0548- 363419 of 06-23988769. HOLTEN - Koor Amazing heeft tijdens Koninginnedag een ver loting gehouden. De uitslag hiervan is inmiddels bekend. Een foto ter waarde van 90 euro, te besteden bij René Block, is gewonnen door Bianca Klein Teeselink aan de Canadastraat 8 in Holten. Tweemaal een arrangement bij Thermen Busloo is gewonnen door mevrouw Kuiper aan de Tuinstraat 15-202 in Holten en Willemien Grobben aan de Kerkhofsweg 2 in Holten. Voor het eerst wordt Wereld winkeldag over de hele wereld op dezelfde dag gevierd, met hetzelfde onderwerp: kinderar beid. Ook Wereldwinkel Holten doet mee. Zaterdag 12 mei is de caravan vanaf 10.30 tot 16.00 uur op het rode plein. Met speciale aanbie dingen en aantrekkelijke moe derdag cadeaus. Het gaat goed met de Wereld winkel. Er zijn regelmatig nieu we, leuke artikelen in het assor timent en dat bevordert de ver koop. Zo zijn er nu bijvoorbeeld weer veel nieuwe sieraden en zijn er bijzondere pakketjes sa mengesteld voor moederdag. Speciaal voor de aankomende zomermaanden zijn er diverse leuke buiten artikelen te koop, zoals vogelkringen, mobiles en windgongen. Ook is er een mooie collectie vazen en beel den ingekocht. Vrijdag 11 en za terdag 12 mei bieden we deze met 20 procent korting aan. De Wereldwinkel verkoopt pro ducten verkregen uit eerlijke handel. Door deze vorm van handel vinden producten van boeren en ambachtslieden hun weg naai' de exportmarkt. Dit schept werkgelegenheid waar door de welvaart van de men sen stijgt. De noodzaak voor kinderarbeid wordt hierdoor ook minder. Een belangrijke re den dat kinderarbeid blijft be staan, is namelijk armoede. Eer lijke handel en de Wereldwin kels dragen bij aan het vermin deren van armoede en dus ook aan het aanpakken van de oor zaken van kinderarbeid. De Wereldwinkels streven er naar dat handelspartners in Afrika, Azië en Zuid-Amerika sterke spelers worden op de ex portmarkt. Handelspartners krijgen training in productont wikkeling en organisatieverster king, en advies hoe ze kunnen voldoen aan de internationale standaarden van duurzaam on dernemen. HOLTEN - Omdat het Rode Kruis op dezelfde dag een boot reisje heeft gepland, wordt het reisje van de Bejaardensociëteit Holten verschoven. Waarschijnlijk zal dat in het na jaar worden gehouden. HOLTEN - Het Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug houdt woensdag 30 mei om 13.00 uur een fietstocht langs de mooiste plekjes van het gebied. Deze wordt begeleid door de bos wachter van het nationaal park. Hij zal af en toe de gebaande fietsroutes verlaten om juist dat andere plekje te laten zien. De start is bij Natuurdiorama HOLTEN - Dirk Jan Beldman speelde zaterdag 28 april voor het laatst bij Blauw Wit. Ter ge legenheid hiervan verrichtte een van zijn drie zoontjes de af trap van deze wedstrijd. Na on geveer 275 wedstrijden in de hoofdmacht van Blauw Wit '66 gaat Dirk Jan volgend seizoen bij Schalkhaar spelen, omdat hij om privé-redenen niet meer de mogelijkheid heeft om op zater- Holterberg, Holterbergweg 12. De kosten voor deze fietstocht zijn 7,50 euro per persoon. Er kunnen maximaal vijftien personen deelnemen. Opgave is noodzakelijk. Dat kan bij het secretariaat van het nationaal park via e-mail: info@natuur- milieu.nl onder vermelding van 'Fietstocht NP' of telefonisch: 038-4250960. dag te voetballen. Hij woont met zijn gezin al een aantal ja ren in Deventer. Tegen het ein de van de wedstrijd tegen SKVW kreeg Dirk Jan in het tenue van Blauw'Wit zijn laatste wissel en werd hij onder daverend ap plaus op de schouders van zijn medespelers van het veld ge dragen. Voor de dug-out werd hem door de begeleiding een ludieke attentie aangeboden. VEROORZAKER RIJDT DOOR HOLTEN - Een twintigjarige Rijssenaar kwam donderdag 26 april zag rond 19.40 uur op de Oranjestraat, tussen Vosman en de Rabobank, een aanrijding. De tegenpartij reed hierbij door. De Rijssenaar reed in zijn zwar te VW Golf op de Oranjestraat toen uit de tegenovergestelde richting een groene Renault aan kwam rijden. Voor de ze auto reed een groep je fietsers en op het moment dat deze de fietsers inhaalde kwam deze gedeeltelijk op de andere weghelft waardoor beide voer tuigen met elkaar in aanraking kwamen. De linkerbuitenspiegel van de personenauto van de Rijssenaar werd geraakt, klapte naar bin nen, en het spiegelglas knapte en versplinterde. Bovendien raakte een gedeelte van de kapotte spiegel het lin- kervoorportier waardoor hierop een forse kras ontstond. De be stuurder van de Renault moet dit ongetwijfeld gemerkt heb ben maar reed door. De politie is op zoek naar dege ne die betrokken was bij dit on geval of eventuele getuigen. HOLTEN - De Orgelcommissie van de gereformeerde kerk van Holten heeft vrijdag 11 mei om 20.00 uur in de Kandelaar een orgelconcert gepland van Wim Magreé uit Elburg. Hij zal onder andere stukken spelen van F. Asma, J. Zwart, G.F. Handel, J. Bonset en W.H. Zwart. De toegang is 5 euro. DRIE VOORSTELLINGEN ESPELO - In kinderboerderij Dondertman wordt zaterdag middag 19 mei een groot ka bouterfeest gehouden. De kabouters Appie, Eppie, Uk- kie en Okkie zijn dan weer te gast bij Dondertman. In drie voorstellingen (14.00, 15.00 en 16.00 uur) laten zij jong en oud weer meegenieten van hun dol dwaze avonturen. Volgende week meer over het kabouter feest. HOLTEN - Het was een drukte van jewelste bij de start van de Bevrijdingsloop van AV Holten. Het mooie weer had vele lopers, van groot tot klein, naar Meermanskamp getrokken. Er was dan ook een mooie route uitgezet, waar de deelnemers met volle teugen van genoten. foto: johan bolink

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 15