Vlinders tellen bij Dondertman Klavier en Klavertje bestaan 25 jaar Meester Knijfftoernooi Holtens Nieuwsblad 11 Verkoop bungalows aan Vianenweg vanaf juni Veel leuke activiteiten tijdens Kinderboerderijen Weekend Fluitjes maken in Natuurdiorama Holterberg Ingezonden brief Reünie 't Klavier ESPELO - Ook kinder boerderij Dondertman staat zaterdag 12 en zon dag 13 mei in het teken van het Nationaal Kin derboerderijen Weekend en de Nationale Vlinder telling. De kinderboerde rij is geopend van 13.00 tot 17.00 uur. College Rijssen-Holten met ambitie HOLTEN-Blauw Wit houdt zaterdag 19 mei voor de dertiende keer het Meester Knijff-toer- nooi op sportpark 't Vlet- goor. Dinsdag 7 mei 2007 Gedurende het Kinderboerde rijen Weekend kunnen kinde ren gratis meedoen aan een puzzeltocht met opdrachten. Volg de route met de biggetjes op het terrein en beantwoordt de bijbehorende vragen. Bij in levering aan de kassa is er een bescheiden verrassing. Zaterdagmiddag 12 mei kun nen kinderen van 3 tot 6 jaar met hulp van enkele mede werksters in het Speelhonk een leuke vlinder maken. Kosten: 0,50 euro. Bonnetjes voor deel name zijn verkrijgbaar aan de kassa. De keuze voor de vlinder houdt verband met de Nationale Vlin dertelling waar Dondertman eveneens aandacht aan be steedt. Sinds enige tijd staat aan de noordzijde van het grote par keerterrein, vlak naast de nieu we opslagschuur van de kinder boerderij, de zogenoemde Nec- tarkroeg. Een soort bar die uitkijkt op een kleine tuin. He tuintje is zo aan gelegd, dat het bepaalde insec ten en vlinders aantrekt. Als het goed weer is, zullen er vlinders te zien zijn. Bij minderweer zul len er wellicht hommels op de bloemen zitten of solitaire bij tjes bij het bijenhotel. In de Nectarkroeg liggen formulieren waarop genoteerd kan worden of er vlinders of bloeiende plan ten te zien zijn, maar ook zaken zoals bewolking en tempera tuur. De ingevulde kunnen geduren de dit weekend worden ingele verd in de kantine van de kin derboerderij. Daar ontvangt men een klein zaaimatje. De formulieren wor den door Dondertman opge stuurd naar de N'atuurkalender waar de gegevens worden ge analyseerd. Met de waarnemin gen wordt onderzoek gedaan naar de effecten van klimaat verandering op de natuur. HOLTEN - In Natuurdiorama Holterberg werd een oud gebruik weer boven water gehaald. Vroeger maakten de kinderen vaak mei fluitjes uit takken. De kinderen van nu kennen dit helemaal niet meer. Daarom konden ze in het museum dit oude gebruik zelf eens uitproberen. foto: harry broeze HOLTEN - Casa Familia wil, volgens planning, met de daad werkelijke overdracht van het park in juni/ juli van dit jaar gaan starten. De verkoopdocumentatie van Casa Familia Salland zal dan ook beschikbaar zijn. Op korte termijn kunnen geïn teresseerden op de locatie ont vangen worden. Het gaat om de verkoop van bungalows aan de Vianenweg, die bedoeld zijn voor vakantie gangers van reformatorische geloofsovertuiging. HOLTEN - Café 't Klavier en caf etaria 't Klavertje bestaan 25 jaar. Om dit te vieren wordt 19 mei van 16.00 tot 19.00 uur een receptie gehouden. Om de sfeer te verhogen komt er rond 17.00 uur een band spe len. Verder zijn er verschillende voordeelacties en in het najaar gevolgd door een reünie. "Ik heb de zaak 25 jaar geleden overgenomen van Dikkers. Het heette toen nog Dikkie Down en het was meer een bistro met cafetaria", weet Jos Kamphuis. "De kelder zat er ook bij, maar die heb ik toen niet overgeno men. Verder was de cafetaria een stuk kleiner". Annemie speelde piano en die kreeg een plek in het café. "Daarom werd gekozen voor de naam 't Klavier", vertelt Jos. "De cafetaria kreeg in dezelfde trend HOLTEN - "In oude schriftjes staan alle namen van perso neelsleden die hier hebben ge werkt", vertelt Jos Kamphuis van café 't Klavier. "En dat zijn er heel veel. We zijn namelijk ook een leerbedrijf, waardoor je veel personeelsleden voor korte tijd in dienst hebt". Iedereen zal voor de reünie worden aange schreven. Deze zal in het najaar worden gehouden. Jos Kamphuis nodigt iedereen uit voor de receptie. FOTO: IOHAN BOL1NK de naam Klavertje, omdat het bij een kruising zit". De snackbar werd nog het meest onderhanden genomen. Deze werd groter en kreeg en kele keren een interne verbou wing. Het liefst zou Jos het café ook groter maken, maar daarvoor zijn de toekomstplannen te on zeker. Annet Dikkers wil super markt C1000 verkopen. En om dat Jos het pand van haar huurt, is het afwachten wat de nieuwe eigenaar wil. Anders zou Jos er gens anders in Holten verder willen gaan. "Het is een goedlopend café", geeft Jos aan. "Naast de stam gasten komen er ook veel jonge ren. De vrijdag is hier echt de Waerdenborchdag". Verder is er een biljartclub en een dart club. Klanten van zowel 't Kla vier als 't Klavertje zullen zeker gaan merken dat dit jaar het ju bileum wordt gevierd. We heb ben vier weken lang gratis arti kelen, speciale menu's en ver der maandkrakers. Daarnaast kunnen er prijzen worden ge wonnen door de kassabon met adresgegevens in te leveren. Vorig jaar kon het toernooi niet doorgaan door een verlengd competitieprogramma wegens regenproblemen. Maar dat geldt dit jaar zeker niet. Meester Knijff, van 1940 tot 1975 onderwijzer in Holten, is de naamgever van dit jeugd- toemooi. Hij was een man die vanaf de oprichting in mei 1966 bij de vereniging betrokken is geweest en ook in de jaren daarna zich op een buitengewoon indruk wekkende manier voor de ver eniging heeft ingezet. Vanaf 9.00 uur begint het toer nooi met de F-poules, daarna om 10.30 uur de E-poules, en om ca. 12.00 uur gevolgd door de diverse D- C- en MB-poules. Deelnemende teams zijn AZC, Excelsior '31, SVZW, Zenderen Vooruit, W Holten, Quick '20, Nieuw-Heeten, De Tukkers, Bon. Boys, Be Quick Zutphen, Colmschate '33, Witkampers, V en L, Enter Vooruit, Helios, Raalte, De Weide en De Zweef. Meer info: vww.blauwwit66.nl. De raad van Rijssen-Holten heeft afgelopen donderdag 26 april de finitief koers gezet op de ontwik keling van het nieuwe industrie terrein Vletgaarsmaten 111. Voor de ontsluiting van dit ter rein heeft het college een dure oplossing gekozen met een nieu we ontsluitingsweg ruim 1 kilo meter aan de zuidzijde. Bij Vlet gaarsmaten I en n is achteraf kennelijk onvoldoende rekening gehouden met een mogelijke ontsluiting van het nieuwe in dustrieterrein. Daarom is vol gens het college een geheel nieu we weg nodig met een onder doorgang onder de Dorperdijk door, met een nieuwe aanslui ting op de N332. Volgens het col lege is het van essentieel belang dat goed rekening wordt gehou den met de toekomstige behoef ten. Daarom worden voor de ontsluiting en inrichting van het nieuwe industrieterrein door het college kosten nog moeite ge spaard. Ambitie is te prijzen en mag wat kosten lijkt het. Maar dat is soms wel eens anders. La ten we maar eens kijken naar de gepresenteerde plannen voor de Kol en Kom Holten. Voor de ver keersfunctie worden daarin een aantal dure niet toekomstvaste maatregelen voorzien. Zb wordt er gesproken over een nieuwe randbebouwing op de Kol met zicht op de Holterberg. Dat ziet er op tekening fraai uit. Alleen wordt daarbij voorbijgegaan aan het feit dat het zicht gebroken wordt door een spoorlijn, ge luidsschermen, een gepland te asfalteren en te verbreden Groe- newegje aan de bergzijde van het spoor en een nieuwe zeer drukke brede doorgaande verkeersweg aan de dorpszijde van het spoor, waar een sterk toenemende doorgaande stroom vracht- en personenauto's overheen zal gaan rijden. Daarnaast wordt ge sproken over het verbinden van de Kom Holten via het stations gebied met de Holterberg. Maar de verkeers- en gèluidsblokkade die in de stationsomgeving zul len ontstaan worden daarmee in deze planfase nog niet als zoda nig ervaren. Naar wij hopen is het college ook hier alsnog bereid om ambitieus en echt toekomst gericht te gaan denken. Door de verkeersader aan de an dere zijde, op de plaats van het Groenewegje, verdiept langs het spoor, aan te leggen kan een sub stantiële verbetering voor de Kol bereikt worden voor zowel ver keersveiligheid, fijnstofbelasting zichtlocaties en geluid- en tril lingsbelasting. Aan de dorpszijde van de spoorbaan kan dan de fietsverkeersfunctie op een veili ge manier worden afgewikkeld. Ter hoogte van het station kan die verdiepte verkeersader dan zodanig overdekt en afgedekt worden dat het landschap rich ting Holterberg niet gebroken wordt. De peperdure verlengde Waagweg wordt overbodig. De visuele verbinding van Kom Hol ten met de Holterberg wordt dan echt mogelijk en aan de stations zijde komt dan een verkeersveili ge oplossing in zicht. Bovendien kan de parkeerruimte voor ge bruikers van het openbaar ver voer dan in het sportdal gepro jecteerd worden, waarmee het geparkeerde blik ook meer aan het oog wordt onttrokken. Het omstreden Zilverzandtracé wordt dan een echte ontslui tingsweg voor het woongebied de Kol zoals oorspronkelijk be doeld. Het HJ Wansinktracé wordt dan een echte omleidings route voor het lokale verkeer. En tot slot kan het zand wat vrijkomt bij de verdiepte aanleg voor een deel gebruikt worden voor de op hoging van het nieuwe industrie terrein. Toekomst gericht den ken is, zoals blijkt bij Vletgaars maten in niet alleen de cijfers la ten spreken, maar ook visie etale ren. Voor de Kom Holten en de Kol zou een toekomstgerichte oplossing van de verkeersfunc tie zoals hiervoor geschetst na gestreefd kunnen worden. HS Support

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 11