Rooftop wil uitbreiden met studio Veel activiteiten jumelagefeest Holtens Nieuwsblad 9 If Veel muziek met jumelageweek Meifluitjes maken bij Extra zangstudio nodig om aan grote vraag te kunnen voldoen Reünie Fancyfair en leerlingenfeest De Regenboog Ingezonden brief Natuurdiorama Holterberg Overeenkomstig en contrastrijk Boottocht Rode Kruis IESPELO - Edwin van Hoevelaak heeft bij de gemeente een verzoek ingediend om de Roof topstudio's aan de Espe- lodijk 5 uit te mogen breiden. HOLTEN-Dejumela geweek in de week van 11 tot en met 17 juni heeft heel veel muziek in het programma. Dinsdag 1 mei 2007 "Het college van B en W gaat hiermee akkoord, maar alleen als bestaande bebouwing hier voor wordt gesloopt met mini maal dezelfde oppervlakte als de nieuw te bouwen studio. De bedoeling is om er een zangstudio bij te bouwen, zodat producers tegelijkertijd bezig kunnen zijn. Hiermee wordt voorkomen dat er dag en nacht moet worden gewerkt. Het maximaal aantal vierkante meter bijgebouwen in het bui tengebied is 75 vierkante meter. Het bestaande aantal op die plek is ongeveer 350 vierkante meter. Als het aantal vierkante meters aan bijgebouwen het zelfde blijft, kan de gemeente wel toestemming geven om er nieuw te bouwen. Mocht dit toch niet lukken, dan is wellicht een verevening mo gelijk in het kader van de rege ling rood voor rood. Er ligt ech ter wel een verzoek bij de ge meente voor uitbreiding van het agrarische bedrijf aan de Es- pelodijk 5a/ 7. Maar deze uit breiding staat niet gepland rich ting de studio. De gemeente zal nu een brief sturen naar Van Hoevelaak met daarin alle uitgangspunten ver meld. Het bedrijf heeft namelijk een jaarlang niet gereageerd op een voorstel van overeenkomst van de gemeente. Wel is toen de legesrekening betaald, maar de overeenkomst werd echter niet ondertekend. Hierdoor zit het bedrijf er eigenlijk in strijd met de woonbestemming, omdat er geen sprake meer is van een on dergeschikt beroep of bedrijf aan huis. De raadscommissie Grondge bied zal over de uitbreiding nog gaan discussiëren. De Rooftopstudio is ondertus sen ontdekt door vele artiesten. Zo weten Jan Smit, Nick Si mon, Henk Wijngaard, Dennie Christian en Jannes de weg er feilloos naartoe te vinden. Henk Wijngaard nam er zijn jubileu malbum op en Nick Simon hun debuutalbum. HOLTEN - Het jubileumfeest van de christelijke basisschool De Regenboog ging vorige week nog even door. Het christelijk onder wijs bestaat in Holten namelijk honderd jaar. Naast een receptie en een grote reünie, werd dit afgelopen week gevierd met een fan cyfair en een leerlingenfeest. De scholieren vermaakten zich opperbest in de school en in de grote tent op het schoolplein, foto: harry HOLTEN - Het is er de tijd voor, maar er zijn niet veel jongeren meer die de vaardigheid nog be zitten. Het maken van een fluit je uit de tak van de lijsterbes. Een stukje tak van de lijsterbes met een mesje op de juiste ma nier te bewerken en er komen de meest bijzondere klanken uit het fluitje. Natuurdiorama Hol terberg gaat deze traditie voort zetten. Op woensdag 2 mei kun nen kinderen vanaf 6 jaar onder begeleiding meifluitjes maken, waarbij de ouders actief betrok ken worden. HOLTEN - Met bussen vol ko men burgers uit Winterberg en Steinfurt de tweede week van juni naar de gemeente Rijssen- Holten. Kunstenaars, muzikan ten, scholieren, voetballertjes, oud en jong mengen zich met de burgers uit Rijssen en Holten om van de Jumelageweek een waar feest te maken. Een feest waar 'ontmoeten' centraal staat. Met name vrijdags en zater dags, tijdens het hoogtepunt van de festiviteiten, worden naast de ruim zeshonderd deel nemers uit Duitsland ook nog eens honderden, zo niet dui zenden, bezoekers uit het buur land verwacht die een dag de lumelage meemaken en in Rijs sen en Holten een kijkje nemen. Meerdere (vrouwen)verenigin- gen uit Steinfurt maken eerder in deze Jumelageweek al een HOLTEN - Het Rode Kruis Hol ten houdt een bootreis voor de inwoners van Holten - van jong tot oud - die moeilijk of niet in de gelegenheid zijn zelfstandig een dag uit te gaan. De boot tocht gaat dinsdag 22 mei over het Sneekermeer in Friesland. Voor informatie kan men con tact opnemen met Nelly Ste vens-Krekel, 0548-364622. Op gave tot vrijdag 18 mei. Het bestuur van het jumelagefeest heeft een boordevol pro gramma gemaakt. busexcursie naar de gemeente Rijssen-Holten. De Jumelageweek, die van 11 tot en met 17 juni gehouden wordt, belooft een aaneenscha keling van feestelijke activitei ten te worden. In het program ma is voor sport, muziek en cul tuur veel plaats ingeruimd. Aan de activiteiten werken alledrie de partnersteden mee. Er is die week van alles te doen. Een rit met klassieke auto's waarbij ook gehandicapten betrokken wor den, een motorenparade, voet baltoernooien voor junioren en senioren. Zo zetten voetballer tjes uit Steinfurt hun tentjes op rond de velden van Excelsior'31 Er is onder meer een zwemtoer- nooi, schaaktoernooi, zaalvol- leybaltoemooi en in het cen trum van Rijssen, ongeveer op de plek waar eerder de ingang van het oude stadhuis was, wordt een beachvolleybalveld aangelegd. In het centrum van Rijssen en Holten zorgen de plaatselijke middenstandsver enigingen voor een 'Duitse week' met veel activiteiten. Ook winkelcentrum De Hoge Wal doet daaraan volop mee. in Holten is vrijdagavond een Zomerconcert in De Kandelaar met onder andere koor Ama zing, het Holtens Mannenkoor, HMV, Waerdenborch koor, Ge- schw. Scholl Winterberg, Nepo- muk Steinfurt en Gemengd Koor Winterberg. In Rijssen is diezelfde avond in het Park een muziekfestival op z'n Duits, met lange banken, de Big Band Steinfurt en de Egerlander Twentse Blazers. Zaterdag is er muziek in beide plaatselijke centra. Zaterdagsmiddags begint op de Smidsbelt in Holten een uitge breid Muziekfestival, dat tot in de avond duurt. Met Folklore- tanzgmppe Winterberg; Trach- tengruppe Steinfurt; Hoolter Daansers; Linedance Holten; Hoolter Korhanen; Braandheul- tjes; draaiorgel uit Winterberg; Once Again Steinfurt; Leesan- gers Enter. En ter afsluiüng: de Reeperbahner Stimmungsma- cher. Zaterdagsavonds wordt in sa menwerking met de Kulturele Raad Rijssen in het Park een Zo meravondconcert gehouden. In de media is er inmiddels enige berichtgeving aangaande de aan staande herdenking op de vierde mei van de slachtoffers van de tweede wereldoorlog. Daar tussendoor kruisen de berichten met betrekking tot het sneu velen in Afghanistan van de eerste Nederlandse militair aldaar bij een indirect treffen met de Taliban. Over het schietincident waarbij de Nederlandse militair Eric O. betrokken was zijn vele pagina's volgeschreven. De taak van de militairen is het herstellen en bewaken van orde en vrede. Dit motto heeft al eens eerder geklonken voor de Neder landse militairen en wel in de naoorlogse periode bii de uitzending van troepen naar het voormalig Nederlands-Oost-Indië. In mijn woonplaats Holten worden op 4 mei herdacht de gesneu velden uit de meidagen van 1940, de afgevoerde en niet terugge keerde Joodse bevolkingsgroep, verzetstrijders, enkele bij inciden ten omgekomen burgers alsmede de in N.O.I. gesneuvelde militai- Dit laatste is niet overal in het land van toepassing. De datum 8 mei a.s. is voor mij persoonlijk een dag van herinnering aangezien het dan precies 60 jaar geleden is dat ik als dienstplichtig militair met vele anderen voor een periode van twee jaar werd uitgezonden naar N.O.I. met de uniforme opdracht van het herstellen en hand haven van orde en vrede. De periode werd echter opgerekt tot bij na drie jaar. Enkele weken terug was ik bij de crematieplechtig van een van mijn beste kameraden uit die periode en uit mijn toespraak in dicht vorm citeer ik het volgende: Men kon niet gaan zitten voor de buis Om te zien hoe is het thuis Brieven schrijven was er voor het contact Want het mobieltje was nog niet intact Het blad Wapenbroeders, een voor en door en de militairen uitge geven blad, had vrijwel bij elke uitgave een zwart omrande lijst van omgekomen makkers. Gemiddeld sneuvelden er in die periode 1946-1950 per dag twee militairen. Indien nu in Afghanistan onverhoopt nog een tweede en derde militair zou sneuvelen zal er grote druk komen om alle mili tairen uit dat gebied terug te trekken. Uit voornoemde toespraak citeer ik vervolgens: Drie jaren gingen dag voor dag Toen moesten ook wij weer aan de slag Teruggekeerd en heel gewoon Weer opgenomen in de mensenstroom De vraag dringt zich op van hoeveel maatschappelijke werkers zou men thans wel inzetten voor begeleiding van 130.000 militairen te rugkomend van een ononderbroken missie van drie jaren in de tr open. G.H. Vlogtman

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 9