Holtens Nieuwsblad Speciale fietsroute langs plekken uit de oorlog Holtens Nieuwsblad 5 Fietspuzzeltocht en bingo in Dijkerhoek ■i. JT in diorama Zwembad Twenhaarsveld krijgt Aqua Drolics Vliegshow met roofvogels Bevrijdingsrit op motor HOLTEN - De gemeen te legt de verontruste brief van Koninklijk Ho reca Nederland naast zich neer. Volgens burge meester Bort Koelewijn is er geen sprake van on eerlijke concurrentie tus sen de horeca, dorpsfees ten en drinkketen. Horeca Nederland: dorpsfeesten en drinkketen zijn oneerlijke concurrenten Lekker glijen Dinsdag lmei 2007 'Dorpsfeesten beperken' Horeca Nederland vindt in de brief het tegenovergestelde. Dorpsfeesten zouden wat hen betreft, tot het minimum be perkt moeten blijven. En drink keten zouden helemaal oneer lijke concurrentie zijn. Horeca moet aan strenge regels vol doen, terwijl de keten hun gang maar kunnen gaan. Als het be leid niet snel gaat veranderen, dan zijn er straks geen discothe ken en danscafés meer, bena drukt Horeca Nederland. Koelewijn ziet het niet zo. "Dorpsfeesten moeten zich ook aan de regels houden en heb ben ook een vergunning nodig" Beperken is dan ook niet moge lijk volgens de Algemene Politie Verordening. René Tijhuis van Lucky Co zegt duidelijk hinder te onder vinden van het indrinken in ke ten. Met name omdat bezoekers la ter naar zijn horecagelegenheid komen. Omdat de keten niet aan bepaalde eisen hoeven te voldoen, bestempelt hij als on eerlijk. Koelewijn: "Het zijn vooral vrienden onder elkaar die een pilsje of fris met elkaar drinken. Een buitenstaander gaat daar niet heen. Het is dus een beslo ten club, die zich ook net zo goed in de huiskamer had kun nen afspelen". Ook is het, volgens hem, niet de bedoeling om met de keten winst te maken door drank te verkopen. "Meestal wordt een keer per maand door iedereen een bepaald bedrag betaald. Daarna gaan ze met de trekker en aanhanger naar de super markt om voor het totale be drag bier in te slaan. Ze betalen dus met elkaar de onkosten en niet per biertje. Dat valt niet on der de wet". Wel vindt de burgemeester het een terechte klacht van Horeca Nederland, dat keten zich ner gens aan hoeven te houden. Toch zijn de keten niet over een kam te scheren. Elke keet is weer anders. Daarnaast zegt Koelewijn: "Ge zien de hoeveelheid jongeren die in de keten drinken en het aantal jongeren dat in horeca komt, gaat het maar om een klein percentage". HOLTEN - In Natuurdiorama Holterberg worden zondag 6 mei gedurende de hele dag gra tis rondleidingen gegeven. Er is dan ook van alles te doen op de Holterberg tijdens deze meivakantie. Zoals op woens dag 2 mei, maken van meifluit jes. Het Natuurdiorama is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur en zondags van 11.00 tot 17.00uur. Voor meer informatie kan men kijken op: www.museumholter- berg.nl of telefonisch contact opnemen. Telefoon: 0548- 361979. DIJKERHOEK - Buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek houdt zondag 6 mei een fiets puzzeltocht. De start is bij mo len De Hegeman tussen 10.00 en 11.00 uur. Bij het eindpunt wordt om 16.15 uur een fietsbingo gehou den. Iedere deelnemer speelt automatisch mee voor enkele prachtige prijzen. Inschrijfgeld bedraagt 6 euro voor volwasse nen en voor de jeugd (groep 3 tot en met 8) 4 euro. Kinderen tot en met groep twee kunnen gratis mee. Bij het inschrijfgeld is een bin gokaart in begrepen. Men kan bij de start extra bingokaarten kopen. Wel even een pen mee nemen om de cijfertjes aan te kunnen strepen. Tijdens de middagstop is er patat met een bal gehakt. Wie wat anders wenst, kan dit bij het inschrij ven aangeven. Consumpties bij de middagstop zijn voor eigen rekening. Bij pechgevallen wordt voor vervoer naar Dijker- hoek gezorgd. HOLTEN - Burgemeester Bort Koelewijn wil alle drinkketen gaan controleren op brandvei ligheid. Brandweercomman dant Jan Harbers en de wijk agent gaan de keten bekijken. Jongeren in het buitengebied hebben vaak op het erf van fa milie of kennissen een keet staan, waar ze met vrienden ge zellig een biertje kunnen drin ken. Vaak zijn de jongeren en eige naren van de keet zich niet be wust van de gevaren die zo'n plek met zich meebrengt. "Vaak hoor je van mensen dat het toch heel erg leuk is voor die jonge ren om een eigen plek te heb ben. Waar ze met vrienden kun nen bijkletsen en een biertje kunnen drinken", zegt burge meester Bort Koelewijn. Maar gebeurt er dan echt wat, dan wordt er met de beschuldigde vinger naar de gemeente gewe zen. Dat de gemeente veel eer der had moeten optreden en de keten niet had moeten gedo gen. Daarom wil Koelewijn de jonge ren en eigenaren binnen vier weken uitnodigen om naar een speciale raadsvergadering te komen waar wordt uitgelegd wie verantwoordelijk is voor de keten en welke stappen worden ondernomen. Mocht de brandweer een keet tegenkomen, die acuut gevaar oplevert voor de veiligheid van de jongeren, dan wordt deze af gesloten. Ook kan er dwingend advies worden gegeven om iets aan te passen. De jongeren in de keet, moeten makkelijk kun nen vluchten, wanneer er on verhoopt brand uit breekt. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 055 - 538 90 53 Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur. Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbeit 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Hoofd redactie: A Schepers Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl HOLTEN - Het openluchtzwembad Twenhaarsveld gaat volgende week open en er komt wat nieuws. Namelijk een mooie familie glijbaan. Sommige kinderen konden al niet meer wachten en wilden het nieuwe kleurrijke apparaat al gaan uitproberen. Maar ze moeten toch nog even een paar nachtjes slapen, voordat het echt zover is. foto: sander scheperman HOI.TEN - Bij Erve Deijk aan de Churchillstraat 19 geven Gerrit en Jannie Zandvoort op don derdag 3 mei om 14.00 uur een roofvogelshow. De valkenier vertelt niet alleen over zijn vogels maar laat ze ook vliegen. Er zijn woestijnbui zerds, valken, uilen en een gier met een spanwijdte van 2.20 meter. De toegang is gratis. HOLTEN - MAC de Holterberg houdt zondag 6 mei een motor dagtocht, genaamd Bevrijdings rit. Deze toertocht heeft een lengte van ongeveer 300 kilometer. Vertrektijd is om 08.30 uur. Inschrijfgeld bedraagt voor le den 3 euro en niet-leden 5 euro. Vertrek is vanaf clubgebouw 't Stuurhuus aan de Beuseberger- weg37 in Holten. HOLTEN - Bij VW Holten is de fietsroute genaamd de Canade- zenroute verkrijgbaar. Het is een route die bestaat uit twee delen met lengtes van 20 en 30 kilometer. Deze kunnen ook af zonderlijk worden gefietst. De route is uitgewerkt door VW Holten op initiatief van Teun Deijk. Hij heeft jaren geleden in het kader van verbondenheid met de bevrijders een artikel daarover geschreven. Er zat ook een fietstocht aan vast. Hij benaderde onlangs de VW met de vraag, of het misschien een idee was om deze route jaarlijks rond 5 mei te promoten en daar misschien nog ideeën aan toe te voegen. De VW heeft dit opgepakt en in eerste instantie de route be werkt op een eenvoudige ma nier vanwege de korte termijn. Omdat de route langs een aan tal plekken voert, die in het ka der van de jaren 1940-'45 bij zonder zijn. Die zijn in de route Bedenker Teun Deijk ontvangt van Marina Dalhuisen van de VW het eerste exemplaar van de Canadezenroute. FOTO: SANDER SCHEPERMAN ook kort beschreven. Het ligt in de bedoeling om dit in de ko mende jaren verder uit te brei den door ook anderen daarbij te betrekken. Wellicht zelfs met fo to's en informatie langs de rou te. De eerste contacten zijn daarover al gelegd met de Stich ting Viering Nationale Feestda gen. De route is bij het VW- kantoor verkrijgbaar voor 1 eu ro per stuk. Voor meer inlichtingen, WV Holten, telefoon 0548-361533.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5