Holtens Nieuwsblad 3 Restauratie stenenbankje ^diedSeV^eSem Voor j aarsfeest Beuseberg in teken 12,5-jarig bestaan Speciale vlag Beuseberg Kunstenaars exposeren Column Agenda HOLTEN - Mans van Moatgait en Jenneken van de Striepe gaan 19 mei om 14.30 uur trou wen. En wel op ouder wetse manier met een boerenbruiloft. Op het feestterrein van buurt vereniging Beuseberg aan de Langstraat. Tfuwetgaankondiging Dinsdag 1 mei 2007 Boerenbruiloft HOLTEN - Het stenenbankje in het stenenbankje. Het is monu- ment opzich. Echter, door de ja ren heen is het bankje vervallen. Met hulp van de gemeente hoopt buurtvereniging Beuse berg het bankje met het Voor jaarsfeest weer in ere te kunnen herstellen. HOLTEN - Voor het jubileum feest van buurtvereniging Beus eberg worden speciale vlaggen gemaakt. In de kleuren roodwit met natuurlijk het logo van de buurtvereniging erop. De bedoeling is dat tijdens het Beusbergs Feest op 18 en 19 mei elke woning en boerderij in de Beuseberg de vlag gaat hijsen. Zo weet iedereen dat het feest HOLTEN - Kunstenaars uit Rijs- sen-Holten, Steinfurt en Win terberg houden tijdens de Ju- melageweek in juni gezamenlijk een expositie. Kunstwerken van kunstenaars uit de drie partner steden worden gedurende een week in het voormalige ge meentehuis van Holten ten toongesteld. Burgemeester Bort Koelewijn opent de expositie op maandag 11 juni om 17.00 uur. Leerlingen van de Muziek school Rijssen zorgen voor de muzikale omlijsting. De Beuseberger Boerendansers zijn druk bezig met het oefenen van dansen voor de boerenbruiloft. De buurtvereniging bestond op Wis en waarachtig, n'köögel is duur de karke, figuurlijk dan. Het Löókerbrook is van de bane. Achter in mei löpp de WVG doar of. De gemeen te geet vedan met Vletgoars- moat'n. Zie hebt a wier grootse plann'n. Een tèèg'n- vuurstel van Gemeentebe lang en de WD umama vas te een paar miljoen te bespo- am krèèg vuurèèrs nog gen meerderheid. Zöö is't met het Lookerbrook ok begun- n'n. Det kan nog wa wier aans word'n. In de politiek is vanals meugelijk. De SGP wil nog altied een niej industrie terrein op de Plaagslagen. Ak de leu mött geleum'n is det trekk'n an een dóód peerd. Ik wèèt't zó net nog neet. Doar schient 34 bunder te ligg'n en doar zet de SGP vol op in. Veröönderstel det ze toch nog is de helfte löss kriegt. De Riessner wilt noe één kèèr leever in Riess'n wark'n as in Hoolt'n. Doar völlt war vuur te zegg'n en det schealt a wier in stuk an ruumte in ööns darp. Eerlijk ezeg hak wal e dach det het op Vletgoarsma- ot'n an zöll goa. Wat det be treft hef de SGP gen spölleke spoilt en de aandere partiej'n bint 6k bie eur meining e blèèm'n. Disse kèèr könne wie de politiek vertrouw'n en zó heurt het, wis en waarach tig. Wat mie zelf angeet zit ik met een rot geveul. Nèèngtig bunder bruto op't Loöker brook, wordt nèèngtig bun der op Vletgoarsmoat'n. De leu diet noe angeet, die zit der ma met. En is't amoal neudig. Nèèngtig bunder an- legg'n um vieftig bunder uut te gèèm'n. De kèarls van höld het Hoolterbrook greun, blieft zich vaste höld'n an bu- ro Louter. Die goat nog altied vuur neet meer as viem'n- twintig bunder. Vuur de ge meente is det een gepassèèrd station. Die wilt een gróót in dustrieterrein, umdet ze dé nkt dat het neurig is. Ik wèèt't neet. Ik blieve ne twiefelkö- nte. Het zal mie beniej'n of de aktiegroep ok zien beste bliff doo um Vletgoarmoat'n zó klein meuglijk te höld'n. Ik rekkene der wal op. Det ter de kömm'nde joar'n indus trie bie kump in Hoolt'n, det mag wa duudelijk wèèr. Det ter in gedeeltes- bie an e bouwt mött word'n, det kan noe. Detter zuunig umme goane mött word'n met ruumte en geeld is nog völle duudelijker. Doarumme go- a'k met met het tèèg'nvuur- stel van Gemeentebelang en WD. Gen duure ontsluuting. Gewoon ontsluut'n via de gróönd met nummer 1 348. En doar kump dan de ne nie- je rotonde. Vuur de Hoolter wördt det, het rondje van Boer Biet. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop 11 november 12,5 jaar. Die dag werd gevierd door ieder huis houden in de Beuseberg en taart en een gegraveerde taart- schep te geven. Het grote feest wordt bewaard tot het weekend van 18 en 19 mei, tijdens het voorjaarsfeest. De boerenbruiloft is een ludieke actie van de feestcommisie. "Het idee was al een keer ont staan tijdens een brainstorm sessie in de Wippert", vertelt Harry Ebrecht. "Nu kwam het mooi van pas". Naast de vaste items van het feest, zoals het vogelschieten, playbackshow en de revue, ko men er enkele jubileumactivi teiten bij. "Het bruidspaar komt in ouder wetse klederdracht met paard en wagen door een speciale boog het feestterrein op", legt Jan Rietberg uit. "Maar voor dat dat zover is, wordt het gezel schap tegengehouden door de buren om een borrel te drin ken". Op het terrein zelf vindt op hila rische wijze de plechtigheid plaats. Het is eigenlijk een to neelstuk op zich. "Daarna krijgt iedereen de gelegenheid het bruidspaar te feliciteren en eventueel een cadeau te over handigen". In de tent zelf staan lange tafels waar het feest ver dergaat. "Bezoekers wordt gevraagd om in ouderwetse kledij langs te ko men", benadrukt Harry. "Ieder een heeft waarschijnlijk nog wel ergens wat liggen. Misschien zelfs nog wel steekmutsen op zolder". Er wordt Oud-Hollandse mu ziek gespeeld en een boeren- dansgroep, speciaal samenge steld voor deze middag, zal dansjes laten zien. Harry: "Ik zit er zelf ook bij. In het begin leek het nergens op, maar nu na en kele keren les te hebben gehad, ziet het er al veel beter uit. Je leert elkaar als groep en part- FOTO: IOHAN BOL1NK ners goed kennen. Je raakt op elkaar ingespeeld". De groep gaat acht oude klompendansen laten zien. Alle vriendengroepen uit de Beuseberg zijn opgeroepen om 's avonds rond 20.00 uur mee te doen aan een grote hilarische optocht. "De bedoeling is dat de deelnemers op een originele manier meedoen. Dat kan lo pend in gekke kleren of op een apart voertuig", zegt Harry. "Onder het publiek worden for mulieren uitgedeeld, waarop ze kunnen aangeven welke deel nemers zij het mooiste vinden". Na afloop worden er prijzen uit gereikt. Daarna komen de Hoolter Kor- hanen optreden en later op de avond Reijling Co en drive-in show Effe Dimmen. Bezoekers mogen verkleed komen in de ouderwetse kleren van tijdens de boerenbruiloft of van de op tocht. Jan: "Zo wordt het een mooi bont gezelschap." CMede namens onze geliefde wederzijdse ouders geven wij IMjVNS VjWïMOJVTgjlTT zoon van Cfteercnden Sticntjen van CMoatgait dochter tan Cf eert X \HCfem en (jeesken van de Striepe %ennis tan ons voorgenomen fiu%vc(ijk}Deo 'a lente 19 met 2(X)7. c£)e voltrekfjng zal plaatsvinden om 14.30 uur, in de feest weide Bij 'Jan-JA (hetl en Jo t an de Kwepe. JA Iwaar een ieder, By deze, tan harte wordt uitgenodigd om aanwezig te zijn. liet liuwelijk,~al worden voftrokjjen door de T \Jcledcle Trouwe van de burgerlijke Stand tan de Cjemeente <HeuseBerg, llendritia Hendriks 1 'ree Broeken. CKa afloop tan de t oft rekjjng zullen er enige feestelijkheden plaatsvinden. 7\pmt alien!! gepaste kfedtj wordt door het bruidspaar zeer op prijs gesteld MEI Meifluitjes maken, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 2 mei 2007 Roofvogelshow, Erve Deijk, Chur- chillstraat 19 Holten, donderdag 3 mei 2007, 14:00 Herdenking, Canadese Begraaf plaats, vrijdag 4 mei 2007, 11:00 Dodenherdenking, Molenbelter- weg Holten, vrijdag 4 mei 2007, 20:00 Bevrijdingsloop, Meermanskamp Holten, zaterdag 5 mei 2007 Gratis rondleiding, Natuurdiorama Holterberg, zondag 6 mei 2007 NBvP Holten, vocaal theaterensem ble Foon, Irene, maandag 14 mei 2007 NBvP Espelo: koffieochtend, Tref punt, woensdag 16 mei 2007^9:45 Dauwwandelen op Holterberg, Na tuurdiorama Holterberg, donderdag 17 mei 2007 Voorjaarsfeest Beuseberg, Langstraat, vrijdag 18 mei 2007 - za terdag 19 mei 2007 Bloemenmarkt, Smidsbelt, zaterdag 19 mei 2007 Voorjaarsrit klassieke motoren, Beusebergerweg 37 Holten, zondag 20 mei 2007, 11:00 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, dins dag 22 mei 2007 Uilenbraakballen pellen, Natuurdi orama Holterberg, zondag 27 mei 2007 - maandag 28 mei 2007 JUNI Stratenvoetbal, Meermanskamp, zaterdag 2 juni 2007 Op safari, Sallandse Heuvelrug, zater dag 2 juni 2007 - zondag 3 juni 2007 Wandelvierdaagse, Rijssen, dinsdag 5 juni 2007 - vrijdag 8 juni 2007 Optreden Normaal, Espelodijk, vrij dag 8 juni 2007 Koningsschieten, Aalpolsweg Hol ten, zaterdag 9 juni 2007 Koetsenrit Bergrijders, Holten, zondag 10 juni 2007 jumelagefeest, Rijsen en Holten, vrij dag 15 juni 2007 - zondag 17 juni 2007 jongerenjeugddag met thema Overleven, Holten, zaterdag 16 juni 2007 Vogelschieten, Bonte Paard Dijker- hoek, zaterdag 16 juni 2007 jeugdopstapdag motorcross, Crosscircuit Imhof, zaterdag 23 juni 2007 Fair De Panne, Schreursweg 12, zon dag 24 juni 2007, 11:00- 17:00 Concert Martin Mans en jan Vay- ne, Dorpskerk, vrijdag 29 juni 2007 JULI Triatlon, Holten, zaterdag 7 juli 2007 Kindervakantieweek, Holten, maandag 9 juli 2007 - donderdag 12 juli 2007 Roofvogelshow, Erve Deijk, Chur- chillstraat 19 Holten, donderdag 12 juli 2007, 14:00 Sploder Revue, Espelodijk, vrijdag 13 juli 2007 Sploder Feest, Espelodijk, vrijdag 13 juli 2007 - zondag 15 juli 2007 Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 25 juli 2007, 6:30 Erwin autocross, Schuppertsweg Holten, donderdag 26 juli 2007, 18:00 AUGUSTUS Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 1 augustus 2007, 6:30 Supermoto, Vletgaarsmaten Holten, zondag 5 augustus 2007, 13:00 Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 8 augustus 2007, 6:30 Beachsoccertoernooi Suffendo, Kalfstermansweide, zaterdag 11 au gustus 2007 SEPTEMBER Endurance Holten, Holten, zaterdag 1 september 2007 Keunerit klassieke motoren, Holten, zaterdag 1 september 2007, 11:00 Nationale nachtvlindernacht, Na tuurdiorama Holterberg, vrijdag 7 sep tember 2007 NBvP Holten, wereldreis per motor door Jacolien en Frank Roskam, Zaal Vosman, dinsdag 11 september 2007

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3