S TOP-punt op hoofdsteunpunt Holtens Nieuwsblad 11 Hans Stolp vertelt over echte wijsheid Inleveren koninklijk huis Motordemonstraties door MAC Receptie Kampioensfeest dameshandbalteam Kortnieuws Boekverkoop bibliotheek pakketten voor Polen HOLTEN - Met de KNMV Motorweek wordt door de overkoepelende motorbond landelijke aandacht gevraagd voor het motorrijden. Motor club MAC de Holterberg haakt hierop in en houdt daarom woensdag 9 mei van 18.30 tot 21.00 uur een motorevenement. Motortoertocht, demonstratie met gps-apparatuur en proefrit op motor Hardloopwedstrijd voor alle leeftijden HOLTEN-Op het r hoofdsteunpunt op de Holterberg, bij Natuurdi- orama Holterberg, staat sinds kort een TOP. Brandveiligheid op de Borkeld Thema-expositie in Oudheidkamer Dinsdag 1 mei 2007 HOLTEN - Bij boerderij Zorg vliet aan de Larenseweg 106 is tot en met 5 mei nog een expo sitie te zien over het koninklijk huis. Zo zijn er vele postzegels te be zichtigen van het koninklijk huis, foto's en krantenartikelen, ledereen is welkom om een kijkje te nemen. De boerderij is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Ook na 5 mei. Dan is de kruidenhof te bezich tigen en het speciale grasdak- huis. Dit is een nieuwe manier van ecologisch wonen. Aloys Meulenbroek kan hierover heel veel uitleg geven. Dit wordt gehouden bij club huis 't Stuurhuus aan de Beuse- bergerweg 37. Achter het voor malig jongerencafé De Schure, boerderij 't Paalhuus. Iedereen is welkom langs te ko men. De entree is gratis. Er wordt een toertocht uitgezet van ongeveer 50 kilometer, waar men gratis aan kan deel nemen. De motorclub zou het leuk vin den wanneer er ook motortoer rijders aanwezig zijn die het moeilijk vinden om in een groep te rijden of die de stap niet durven te zetten om naar de motorclub te gaan. Voor de liefhebbers kan de toerrit onder begeleiding van een voorrijder gereden worden in groepen van vier personen. Ook kan men de ze tocht individueel rijden. Op deze avond zal ook iemand aanwezig zijn die een rondlei ding kan geven bij de motorclub en kan vertellen hoe alles reilt en zeilt binnen de vereniging. De MAC houdt namelijk elke maand wel een toerrit waar ie dereen aan deel kan nemen, de ze agenda kan men nalezen op www.macdeholterberg.nl. Ook zal de plaatselijke motorrij- schoolhouder, Verkeersschool Doornink aanwezig zijn waar eventueel toekomstige motor rijders een kleine proefrit kun nen maken. André Doornink zal zijn lesmo- toren en de benodigde kleding en helmen bij zich hebben. Hij kan informatie geven over de kosten van het behalen van een motorrijbewijs of een voort gezette rijopleiding. Anton Reilink zal demonstratie geven over het gebruik en het uitzetten van routes via een GPS-apparaat van Garmin en de daarbij behorende software MapSource. Voor informatie over het sportevenement van MAC de Holterberg kan men bellen met Ester Flierman, tele foon 0548-851595 of mailen es- ter.flierman@home.nl HOLTEN - Bar 't Mossink was afgelopen donderdag het terrein van de dames van het eerste handbalteam. Zij wonnen namelijk zon dag 15 april de beslissingswedstrijd tegen Heeten, waardoor ze kampioen werden in de Regioklasse B. Komend seizoen stromen ze door naar de hoofdklasse. En dat binnen een jaar tijd. Een hele prestatie. En dat mag best gevierd worden met een receptie. Natuur lijk horen daar vele felicitaties bij en een goede fles wijn. foto: johan bolink BEVRIJDINGSLOOP HOLTEN - Atletiekvereniging AV Holten houdt zaterdag 5 mei de bevrijdingsloop. Na de scholieren is het de beurt aan atleten met een verstande lijke beperking, die hun krach ten kunnen meten in een pres tatieloop over 400 meter. Sinds vorig jaar is aan het pro gramma een prestatieloop van 2,5 kilometer toegevoegd. Dit is gedaan om aansluiting te vin den bij de jeugd van het voort gezet onderwijs. De specialisten van het langere werk staan daarna aan de start van een wedstrijdloop van 10 kilometer. Wie dat nog een beetje te ver vindt kan vijf minuten later mee doen aan een prestatieloop van 5 kilometer. Bij de wedstrijdloop van 10 kilo meter worden drie categorieën onderscheiden: dames, heren senioren en heren veteranen. Voor elk van deze categorieën zijn drie geldprijzen beschik baar. Dit zogenaamde Toeristisch Overstap Punt is te herkennen aan een ranke kegel met stenen. Daaromheen staan poefs ge maakt van stenen, een wegwij- tor, plattegrond en een fiets- beugel. Het punt is makkelijk te berei ken met de auto en in het week end ook met de bus. Vanaf de VAKANTIEHUISJES HOLTEN - Er blijkt grote be reidheid te zijn onder de eige naren van vakantiehuisjes op de Borkeld, om mee te werken aan de brandveiligheid van het ge bied. Dit bleek uit een bijeenkomst van eigenaren in Zaal Vosman. Burgemeester Bort Koelewijn geeft hierbij wel aan dat niet al le eigenaren aanwezig waren. Maar degenen die er waren, lie ten weten bereid te zijn mee te werken. Het vakantiehuisjester rein op De Borkeld blijkt al jaren een doom in het oog te zijn van de hulpverleners. Zo blijkt de brandweer vaak grote moeite te hebben om op de goede plek te kunnen komen. Door slechte wegen, overhangende takken en slechte bereikbaarheid komt de brandveiligheid in gevaar. Omdat er zoveel verschillende eigenaren zijn, is het voor de ge meente moeilijk goede afspra ken te maken. Nu heeft de ge meente echter gedreigd er werk van te maken, waarbij in het ui terste geval zelfs onteigening als middel zou kunnen worden ge bruikt. De gemeente hoopt het project binnen een jaar te kun nen afronden. HOLTEN - De Oudheidkamer 'Hoolt'n' kent eens per twee jaar een wisselende thema-exposi tie. Deze is te zien in de exposi tieruimte van het voormalige gemeentehuis aan de Dorps straat en heeft als onderwerp 'De klearwinkel'. De toegang is gratis. De oudheidkamer is geo pend tot en met 27 oktober op maandag, dinsdag en vrijdag van 13.30 tot 16.00 uur en op za terdag van 10.00 tot 12.30 uuï. doorgaande weg leiden borden naar de TOP. Hier kan men gra tis de auto parkeren en wande lend of fietsend verder gaan. Op het informatiepaneel, staan bewegwijzerde fiets- en wan delroutes vermeld. Men kan zo eenvoudig kiezen welke route wordt gelopen of gefietst. De wegwijzer geeft de goede rich ting aan. Het punt maakt onderdeel uit van het net geopende fietsrou tenetwerk. Voor meer informatie over de TOP, kan men terecht op de website: www.topoverijssel.nl HOLTEN - Hans Stolp is pastor, auteur van talloze boeken en een begenadigd spreker. Op uit nodiging van de Holtengroep komt hij 9 mei om 20.00 uur naar de Kandelaar. De échte (levens)wijsheid ont staat daar, waar mensen de moed hebben om kritisch naar zichzelf te kijken. Er worden eenvoudige, maar doeltreffende oefeningen gegeven om jezelf te leren kennen, en om je ego en je zintuigen als het ware opnieuw op te voeden. Bovendien leer je ook nog eens je eigen karma op het spoor te komen, en zodoen de inzicht te krijgen in de diepe re en verborgen achtergronden van je leven. Ook leer je eerlijk waar te nemen, wanneer je je ei gen onvolkomenheden op een ander projecteert en leer je hoe je die projecties temg kunt ne men. Een belangrijke les, want hoeveel relaties gaan nu juist door dergelijke projecties kapot. Eerlijk leren kijken naar jezelf brengt zoveel innerlijke winst. Opgeven kan via e-mail: hol- ten.bezieling@planet.nl of tele fonisch: Carola Stam, 0548- 363123. HOLTEN - In de bibliotheek in Holten zijn boeken te koop die niet meer in de bibliotheekcol lectie passen. Omdat er elke week nieuwe boeken gekocht worden, moe ten wat oudere boeken zo nu en dan het veld mimen. Het is niet nodig om een lidmaatschap op de bibliotheek te hebben. De bibliotheek is geopend: maandag 13.30 - 17.30 uur en 18.30 - 20.00 uur; woensdag 10.00-12.00 uur en 13.30 -17.30 uur; vrijdag 13.30 -17.30 uur en 18.30 - 20.00 uur; zaterdag 10.00 -12.00 uur. MARKELO - Er is weer gelegen heid tot het inleveren van pak ketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Inleveren van pakketten kan ge schieden bij: familie G.H. Wis- sink, Haverstraat 8 te Markelo op woensdag 2 mei van 17.00 tot 20.00 uur. Voor informatie kunt u bellen: tel. 0547-361866. De pakketten moeten goed ver pakt zijn, bij voorkeur in een stevig kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzender dienen duidelijk lees baar op de doos geschreven te worden. Vanaf heden mogen ook meubels, koelkasten e.d.. ook geld pakketten. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg, de kosten zijn 3.40 euro per pakket plus 1.40 euro per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. De kegel van het TOP is goed te zien. foto: sander scheperman Het hele programma: 14:30 uur, Scholieren meisjes groep 1 en 2 - 700 meter; 14:40 uur, Scholieren jongens groep 1 en 2 - 700 meter; 14:50 uur, Scholieren meisjes groep 3 t/m 5 -1000 meter; 15:00 uur, Scholieren jongens groep 3 t/m 5- 1000 meter; 15:10 uur, Scholieren meisjes groep 6 t/m 8 - 1400 meter; 15:20 uur, Scholieren jongens groep 6 t/m 8 - 1400 meter; 15:30 uur, G-atleten - 400 me ter; 15:45 uur, Korte prestatie da mes en heren - 2,5 km; 16:00 uur, Wedstrijd dames, he ren senioren, heren veteranen - 10 km; 16:05 uur, Middellange presta tie dames en heren - 5 km

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 11