Berekening door Royal Haskoning Holtens 7 Nieuwe aanwinst voor 't Popp'nhuus Triatleten verdienen punten Spelen Peking 'Triatlon nooit te groot voor Holten' Vletgaarsmaten III blijkt toch duurder dan Lokerbroek Rabobank sponsort terrasmeubilair Diessenplas Hogere prijzenpot Vertraging Liesen door De Imhof Larenseweg krijgt extra deklaag 'Besmet geraakt met triatlonvirus' Rode Kruis Holten Dinsdag 24 april 2007 HOLTEN - Het Rabobank Projecten Fonds van Rabobank West Twente heeft samen met de Cliëntenraad en de Stichting Vrienden van Diessenplas ervoor gezorgd dat de bewoners van woonzorgcentrum Diessenplas deze zomer extra comfortabel van de znn kun nen genieten. De Rabobank schonk 5.000 euro voor de aanschaf van nieuw terrasmeubilair. Het resterende bedrag werd aangevuld door de Cliëntenraad en de Vriendenstichting. Het meubilair is vandaag tijdens een feestelijke bijeenkomst door twee bewoners van Diessenplas onthuld. FOTO: :.y,yy broeze HOLTEN - De bouw van indus trieterrein Vletgaarsmaten III gaat 3,3 miljoen euro duurder uitvallen dan de bouw van Lo kerbroek. Dit blijkt uit een voor lopige berekening van bureau Royal Haskoning uit Enschede. Hierbij is geen rekening gehou den met de te verwachten ver liezen op aankopen voor Loker broek. De gemeente Rijssen- Holten zal in een extra raads vergadering, op donderdag 26 april, hierover gaan vergaderen. Omdat een uitbreiding langs de provinciale weg N 332 onaccep tabel wordt gezien wegens landschappelijke inpassing, heeft het bureau gekeken naar een uitbreiding aan de westelij ke kant richting Doorlopende- dijk, langs de spoorlijn en de Dorperdijk. Met elkaar is het ge bied met 89,9 hectare iets groter dan wat Lokerbroek zou gaan worden. Namelijk 87 hectare. Om uiteindelijk op 51,5 hectare industriegrond uit te kunnen komen. Omdat de huidige we gen op het bestaande Vletgaars maten niet zijn berekend op verkeer van een achterliggend industriegebied, zou dit een grote ingreep betekenen op al DIJKERHOEK - Er stonden al driehonderd poppen in 't Pop- p'nhuus aan de Maneschijns- weg 6. Direct naast museum De Olie Tied met heel veel attribu ten uit vervlogen tijden. Nu zijn daar tachtig poppen met kle derdracht bijgekomen. Gekregen van Wilma Binnen- dijk-Bosvelt. Gerrie en Johan Nikkels van museum de Olie Tied zijn er erg blij mee. "Ze had zelf helemaal niets met pop pen", weet Johan. "Toch kocht ze in 1965 als kind een pop met klederdracht uit Walcheren". Gerrie: "Haar ouders stonden laar te kijken toen ze daarvoor koos. De eerste pop die ze van haar ouders kreeg, verstopte ze namelijk altijd." Deze pop leek echter op een tante van haar uit Zeeland, waarvan ze een armband had gekregen. HOLTEN - De prijzenpot van de triatlon op zaterdag 7 juli wordt opgehoogd naar 27.600 euro. Voorzitter Martin Pieters geeft nu al aan dat de pot jaarlijks ho ger zal moeten worden om triatleten naar Holten te halen. Zeker, wanneer in 2009 het EK naar Holten zou komen. Vol gend jaar zit hij al te denken aan S.OOO euro en het jaar daarna ®n 60.000 euro. uitgegeven bedrijfskavels. Daar naast wordt het nieuwe deel ge heel achter de rest weggestopt. Verder zou het hele terrein maar één ontsluiting hebben en dat is te weinig. Daarom is een eigen toegangsweg zeer wense lijk, volgens Haskoning. Er zou een nieuwe ontsluiting kunnen komen via een tunnel onder het spoor door met aansluiting op de Deventerweg. Dit is wel een dure optie. Daarnaast zou er ex tra vrachtverkeer door Holten kunnen gaan rijden. Verder wordt de afstand naar de Al on nodig groter. Haskoning heeft daarom een schets gemaakt met een ontsluitingsweg aan de zuidkant. Deze kruist echter wel de Dorperdijk, waar veel fietsers gebruik van maken. Doordat schooljeugd vaak met snelheid van de viaduct afrijden, is een gewone kruising daar niet ge wenst. Een tunnel kost teveel ruimte op het industrieterrein. Daarom adviseert Haskoning de Dorperdijk op te hogen tot na de ontsluitingsweg. Een ex tra ontsluitingsweg van de an dere delen van Vletgaarsmaten is dan ook makkelijker te reali seren. HOLTEN - "De triatlon wordt nooit te groot voor Holten", be nadrukte de kersverse triatlon voorzitter Martin Pieters. Hij zei dit tijdens het ondertekenen van de sponsorcontracten in zalencentrum De Poppe, afge lopen dinsdag 17 april. De hoofdsponsoren Rabobank West Twente, Oad Reizen en Countus waren vertegenwoor digd. Ook de Provincie Overijs sel, die de triatlon gaat spon- HOLTEN - Triatleten kunnen tijdens de triatlon in Holten op zaterdag 7 juli punten verdie nen voor deelname aan de Olympische Spelen in Peking 2008. Zo'n duizend atleten uit bin nen- en buitenland hebben zich soren. Net als de co-sponsoren Saxion Hogescholen, Mentes Makelaars, Zwanenberg, Müller Transport, AA-drink, Bouwbe drijf Roosdom-Tijhuis, Carino- va, Dura Vermeer, Nido, Enkco Foodgroup en Holland Casino. "We hebben altijd een warm hart toegedragen aan lokale sponsoren en recreanten", zegt Martin. "En dat zal in 2009 niet anders zijn". StichtingTriathlon Holten bestaat dan namelijk 25 inmiddels aangemeld. Hierbij zit ook de Zwitserse en Ierse se lectie onder de 23 jaar. Zwitser land en Ierland hebben de wed strijd in Holten tot kwalificatie wedstrijd benoemd voor de WK 2007 die begin september in Hamburg wordt gehouden. hele wereld. Haar verzameling stond ten toongesteld aan de Stromarkt in Deventer. De ruimte werd ech ter te klein. Zo hoorde dat Ger rie een poppenmuseum had en dat leek Wilma een goede op lossing. "We kregen ze in november, maar toen moesten we er nog ruimte voor vrij maken", geeft Gerrie aan. Johan: "We gingen op zoek naar een vitrinekast en deze hebben we ondertussen gevonden". Nu het museum sinds april weer open is, kunnen bezoekers de nieuwe aanwinst bekijken. Zeker de moeite waard om eens te bekijken. Dit kan elke woensdag van 10.00 tot 17.00 uur. Wie met een groep komt, kan het beste van tevoren even bellen: 0548- 361646. jaar en gaat een gooi doen om het Europees Kampioenschap naar Holten te halen. Tijdens de presentatie van de sponsoren in De Poppe, was Dolf Moed verkleed als timmer man van Roosdom-Tijhuis om de bordjes vast te spijkeren en te nieten. "Hij zit in z'n proef tijd", grapt Meindert Koopman van het bouwbedrijf. "Maar ik weet niet of we hem wel gaan houden". VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - Moet De Imhof toch verhuizen, dan kan het bestem mingsplan nog niet worden vastgesteld. Er komt dan eerst een onder zoek naar de mogelijkheden om het terrein te verplaatsen en hoe het kostenplaatje eruit ziet. Daarna moet eerst de bestem mingsplan van de nieuwe plek definitief zijn aangepast, voor dat verder kan worden gegaan met het vastleggen van bestem mingsplan De Liesen. Wel zou aan de Provincie ont heffing kunnen worden ge vraagd van de toetsingsgrens waarde van 45 decibel, zodat er wel goedkeuring kan worden gegeven. Maar wel met uitdrukkelijke voorwaarde dat het crosster- reintje op termijn wordt ver plaatst. Naar verwachting zal het struc tuurplan voor De Liesen in sep tember ter goedkeuring aan de gemeenteraad worden aange boden. HOLTEN - De wet geluidhinder is sinds 1 januari 2007 aange past. Hierdoor zal een extra deklaag van geluidsreducerend asfalt moeten worden aangebracht op de Larenseweg. Dit is wel pas nodig wanneer met de bouw van de nieuwe woonwijk De Liesen wordt be gonnen. HOLTEN - Martin Pieters is de nieuwe voorzitter van Stichting Triathlon Holten. Hij maakte zichzelf bekend tijdens de pers presentatie van Triathlon Hol ten in zalencentrum De Poppe in Markelo, afgelopen dinsdag 17 april. Hij volgt hiermee Hans Tutert op, die de voorzittersha mer enkele maanden geleden al had neergelegd. Martin is zeker geen onbekende bij de triatlon en zet zich al jaren in voor dit Holtense sportspektakel. Mar tin: "Ik ben een aantal jaren se cretaris geweest. Maar ik zit al veel langer bij de triatlon. Zo zat ik in 1987 in een tentje langs het parcours om nummertjes in te typen van de deelnemers die langskwamen". Volgens hem ging dat eigenlijk veel te lang zaam en hij wilde ervoor zorgen dat daar wat anders voor zou komen. "En sindsdien ben ik besmet geraakt met het triat lonvirus". HOLTEN - Het Rode Kruis Hol ten houdt jaarlijks een bootreis voor de inwoners van Holten - van jong tot oud - die moeilijk of niet in de gelegenheid zijn zelf standig een dag uit te gaan. De boottocht gaat dinsdag 22 mei over het Sneekermeer in Friesland. Voor opgave of informatie kun nen geïnteresseerden contact opnemen met Nelly Stevens- Krekel, telefoon 0548 - 36 46 22. Opgave is mogelijk tot uiterlijk vrijdag 18 mei. Gerrie Nikkels en Wilma Binnendijk-Bosvelt tussen de poppen in 't Popp'nhuus. foto: sander scheperman Het was voor Wilma het begin van een nieuwe verzamelhob- by. Niet de poppen, maar de klederdracht sprak haar erg aan. Johan: "Ze reist veel en daar naast kreeg ze vaak poppen van familie en kennissen.Er zit dan ook klederdracht bij vanuit de

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7