Fietsroutenetwerk kan eindelijk van start gaan Politie tegen jongeren amilieberichten jazzgroep Kampioen sneldammen dqS Succes voor E. Stam Joh. G. Stam-Hulsman Berendina Hendrika Veldhuis Riek Uitslagen Ons Vermaak Lil P derde in provinciale rapwedstrijd Aycan tweede bij NK Judo Fiets gestolen Dinsdag 24 april 2007 31 Uw geboorte-, huwelijks-, jubileum- en overlijdensberichten kunt u telefonisch, per fax of e-mail aanleveren bij ons kantoor in Enschede tot maandag 09.00 uur. Voor nadere informatie over o.a. formaten en tarieven kunt u contact opnemen met onze media-adviseurs. Telefoonnummer: (053) 484 24 50 Faxnummer: (053) 484 24 63 E-mail: familieberichten@whk.wegener.nl In plaats van kaarten Dankbaar hopen wij D.V. op 9 mei en met onze kinderen en kleinkinderen ons 50 jarig huwelijk te vieren. Gelegenheid om ons te feliciteren 's avonds om 20.00 uur in Café Restaurant "De Poppe", Holterweg 23, Markelo. Schreursweg3A 7451 RG Holten "Wij weten, dat wij uit God zijn. 1 Joh. 5:19 a Verdrietig, maar ook dankbaar dat wij haar zo lang in ons midden mochten hebben, geven wij u kennis van het overlijden van weduwe van Frederik Jan Kolkman 17 augustus 1912 Holten t 1,8 april 2007 Lida Ellens-Veldhuis Ina Veldhuis neven en nichten "Diessenplas", Vrijheidslaan 1, Holten Correspondentieadres: Boschkampsstraat 10 7451 GC Holten HOLTEN - De verwijs- bordjes hingen al een tijdje aan lantaarnpalen, maar nu kunnen fietsers ook echt gebruik maken van het fietsroutenetwerk. Op verschillende punten staan sinds kort namelijk de knooppuntborden, die nodig zijn om wegwijs te worden uit de verschillen de cijfers op de verwijs- bordjes. Het waren de mis sende puzzelstukjes uit het fietsroutenetwerk die door heel Twente loopt. Regio Twente heeft alle be staande fietsroutes beke ken en aan elkaar ge knoopt. Op een knoop punt staat een bord met een cijfer en een platte grond met daarop de fiets routes en knooppunten in de omgeving. RIJSSEN - De eerste vis wedstrijd van de zomer competitie van Ons Ver maak werd zaterdag 21 april gevist in het Bene- denkanaal bij Zutphen. Er waren totaal twintig deelnemers. Iedereen had vis maar de vangsten vie len waarschijnlijk door de koude nachten nogal te gen. Winnaar werd W. Danneberg met 5 vissen en 3.350 gram; tweede was G. Baan met 18 vissen en 3.020 gram en derde E. Nij- land met 10 vissen en 2.800 gram. De volgende wedstrijd is op zaterdag 12 mei bij het Banisgemaal in Almelo. Het duurde even, maar de knooppuntborden zijn er en er kan gebruik worden ge maakt van het netwerk. FOTO: SANDER SCHEPERMAN Door nu van knooppunt naar knooppunt te fietsen, stippelt de fietser zelf een route uit. Hij hoeft alleen de nummers van de knooppunten op te schrij ven en de verwijsbordjes onderweg met die num mers te volgen. Onderweg wordt ook duidelijk aange geven wanneer een vol gend knooppunt nadert. Duurt de route toch te lang of komen er ineens donke re wolken aandrijven, dan kan de fietser op een knooppuntbord snel een nieuwe route uitstippelen. Het idee van het fietsroute netwerk komt uit België en Limburg, waar het al jaren bestaat. De bedoeling is om het netwerk uit te brei den over heel Overijssel en in de toekomst zelfs over heel Nederland. Verder wordt gedacht aan een vergelijkbaar netwerk voor wandelaars en Nordic Walkers. RIJSSEN - De winnaar van de plaatselijke rapwed strijd, de Rijssense rapper Lil P. is derde geworden tij dens de finale in Zwolle. Deze finale van de Urban Poetry Battle vond plaats op donderdag 19 april in de Zwolse poptempel He- don. Lil P is leerling van de Rijssense locatie scholen gemeenschap Reggesteyn. De afgelopen maanden zijn Overijsselse middelba re scholen bezig geweest met het rapproject van de Overijsselse bibliotheken. Doormiddel van rapw- orkshops maakten de leer lingen kennis met een vorm van poëzie die dicht bij hun belevingswereld staat. Acht bibliotheken in Overijssel, waaronder de bibliotheek Rijssen-Hol- ten, hebben plaatselijk rapwedstrijden georgani seerd. De acht lokale winnaars deden afgelopen donder dag mee aan de finale in Hedon. De winnaar was het trio van het Etty Hille- sumcollege uit Deventer. Zij wonnen een studioar rangement ter waarde van 1000,-. De begrafenisplechtigheid heeft inmiddels plaatsgevonden. RUSSEN - In het Parkge bouw van Rijssen werd dinsdag 17 april in onder linge wedstrijden gestre den om het sneldamkam- pioenschap van Rijssen. Raymond Warnaar voor het eerste jaar weer terug bij de damclub, wist met slechts een verliespartij de titel te bemachtigen. De strijd voor de tweede plaats moest in een beslis singspartij worden uitge maakt tussen Johan lansen en Herman Pongers. In een spannende partij wist Herman Pongers te winnen. Tevens was dit de afsluiting van een damsei- zoen waarin Damclub Rijssen-1 in de Provincale competitie vijfde werd. Het team van Rijssen-2 werd ongeslagen eerste in zijn klasse met als uitblin ker en topscorer Evert Averesch. RIJSSEN - De Rijssense 13- jarige Aycan Durmusoglu heeft gisteren mee gedaan "iet NK Judo -15 in Eind hoven. 2e heeft vier wedstrijden Bespeeld. De eerste wed strijd was ze vrijgeloot. Ze heeft de eerste drie wed strijden met ippon. Daar na kwam ze in de finale. Daar heeft ze heel erg haar best gedaan maar helaas niet gewonnen. Ze heeft verloren met een ippon. Ze werd dus tweede bij het Nederlands Kampioen schap in Eindhoven. de dader vol in beeld stond op het moment dat hij de fiets wegnam. De dader, een 17jarige jongen uitNij- verdal, bekende de diefstal en deed afstand van de ge stolen fiets. In overleg met zijn vader gaat hij naar bu reau Halt voor een alterna tieve straf. RIJSSEN - De jazzgroep in de C categorie, 16 jaar en ouder van de Rijssense gymnastiekvereniging D.O.S. is zaterdag 21 april tijdens de jazzdanswed- strijd in de Reggehal twee de geworden. De groep tot 16 jaar behaalde een zesde plaats. Aan deze jazzdanswed- strijden namen 25 vereni gingen met in totaal 750 gymnasten deel. De groe pen streden om een plaats bij de Nederlandse kam pioenschappen, die op za terdag 9 juni in Nieuwe- gein worden gehouden. Of D.O.S. daar dan ook bij zit is nog niet bekend. Dat hangt af van de uitslagen bij de kwalificatie wedstrij den die in de andere lan delijke voorrondes worden gehouden. De publieke belangstelling in de Regge hal was tijdens de wedstrij den groot. Van 's morgens vroeg tot aan het eind van de middag waren de tribu nes vol en genoot het pu bliek van een hoog gehalte aan jazzdans uitvoeringen. De ene groep had een bij zondere choreografie en bij een andere groep was weer de uitvoering perfect. ne pouue en ae jongeren waren goed aan elkaar gewaagd. RIJSSEN - De politie en een groot aantal Rijs sense jongeren stonden elkaar donderdag naar het leven. Niet letterlijk, maar tijdens een potje zaalvoetbal. De politie in Rijssen kent de jeugd die op donderdagavond regel matig in de binnenstad hangt. "Maar we willen ze beter leren kennen. En we willen contact houden", zegt Harry Sjoers van de Rijssense politie. Waar in het ver leden op gezette tijden corrigerend opgetreden werd en verder niks wil de politie tegenwoordig de vinger aan de pols houden. "Gewoon in contact blijven, weten wat de jeugd aan het doen is." Eén van de manieren om het contact te inten siveren is het organise ren van gezamenlijke activiteiten. "Peter Proos van de politie en straathoekwerker Peter Even van de gemeente zijn samen tot de orga nisatie van zit zaalvoet baltoernooi gekomen. Dat bleek wel een goede zet te zijn." De politie vroeg georganiseerde jongeren (bijvoorbeeld van jeugdhonken) en ongeorganiseerde jon geren zich aan te mel den. Uiteindelijk lever de die oproep ongeveer vijftig jongeren op. Van politiekant deden twaalf agenten mee aan het toernooi. De opkomst noemt Sjoers 'een mooi begin'. "Je moet klein beginnen en dan vind ik dit hele mooie aantal len." De wedstrijden werden gespeeld in de sporthal van Reggesteyn die deze zaal ter beschikking stelde. De Rijssense herman dad wil af van het beeld dat de politie altijd maar de tegenpartij is. "De politie is geen boeman; op dit toernooi hebben we dat laten zien" Sjoers was content met het FOTO: SANDER SCHEPERMAN aantal deelnemers, maar ook de tribunes waren goed vol. En de wedstrijden verliepen uiterst sportief. De win naars, team 1 van Pand 11, gingen met een wis selbeker en elk met een bon voor de fietsenma ker naar huis. "We wil- den het nuttige met het aangename verenigen." j Het succes van deze eer ste editie van het zaal voetbaltoernooi heeft de politie nu al doen be sluiten een tweede toer nooi te organiseren. "En waarschijnlijk nog wel meer. Er komen binnenkort ongetwijfeld nog andere activiteiten."

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 31