e Overijssel Samen werken aan samen leven Symbolen van vrijheid Zoekplaatje Nationale landschappen; wandelen, fietsen en varen. Belastinguitgave 2007 provincie redactieadres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 499 92 00 e-mail nieuwsredactie@overijssel. nl De nieuwe Belastinguitgave 2007 van de Overijsselse gemeenten is klaar. De opbrengsten van rioolrechten, de reinigingsheffingen en de onroerende- zaakbelastingen (ozb) zijn met 1,7 procent gestegen. Kijk voor uitgebreide informatie op provincie.overijssel.nl/belastinguitgave of bel voor een exem plaar naar 038 499 92 00. ui. Op zaterdag 12 mei aanstaande houden de Nationaal Landschappen IJsseldelta en Noordoost-Twente open huis! Op deze dag kunt u bijna vanuit uw eigen achtertuin diverse activiteiten ondernemen. Via speciale rondleidingen en routes maakt u bijzondere ontdekkings tochten door een buitengewoon mooi landschap. Ponyrijden of een theatervoorstel ling op de boerderij, een bezoekje aan een schaapskooi of een ritje met de paardentram. Maar ook kunt u zelf een archeologische opgraving doen, proeven van streekproducten, een partijtje boe rengolf spelen of luisteren naar de verhalen achter grote en kleine monumenten die u in het landschap kunt tegenkomen... Het is maar een greep uit het aanbod van activi teiten op 12 mei. Voor jong en oud is er wel iets leuks te vinden. Routes U kunt het landschap op eigen gelegenheid ontdekken, maar er zijn ook kant-en-klare routes die langs de diverse activiteiten gaan. Zo zijn er in het IJsseldeltagebied vier fietsroutes (Zwartewatersteden, Wilsum Zalk, Kampereiland Ganzendiep en Stadshagen Mastenbroek), twee bootroutes (Zwolle-Kampen en Kampen- Schokland) en één wandelroute (Zwartsluis). In Nationaal Landschap Noordoost-Twente zijn vier uit valsbasissen van waaruit u rou tes kunt volgen. In Fleringen (Tubbergen) wordt u bijvoorbeeld van harte welkom geheten tus sen de stieren van Erve Lenferink en Natura Docet is de uitvalsbasis in Denekamp (Dinkelland). Het Kalheupinkpark is de centrale plek in Oldenzaal en in Losser kunt u starten vanaf Erve Kraesgenberg. Unieke landschappen Nationale landschappen zijn gebie den in Nederland met zeldzame of unieke landschapskwaliteiten en bijzondere recreatie mogelijkheden. In ons land zijn in totaal 20 gebie den aangewezen als nationaal land schap. Overijssel heeft-maar liefst twee van die gebieden! Noordoost- Twente is aangewezen als Nationaal Landschap vanwege het glooiende beeklandschap dat zeer gevarieerd en groen is, de essen en de hout wallen. Nationaal Landschap IJsseldelta ligt precies tussen het Zwarte Water, de IJssel en het Zwarte Meer in. De IJsseldelta is een prachtig zoetwa- tergebied met een van de oudste polders van Nederland. Meer informatie In de Overijsselse nationale land schappen is op 12 mei van alles te zien, te doen en te ontdekken. Kortom: een dag om in de buurt te blijven! Via de website www.ijsseldelta.info en www.overijssel.nl/nlnotwente is alle actuele informatie te vinden. Met enige regelmaat bezoek ik de Overijsselse gemeenten. Zo was ik deze maand in de gemeenten Staphorst en Twenterand. Via een gemeentebezoek blijf ik op de hoogte van bijzondere ontwikkelingen in de gemeente en hoor ik wat er zoal leeft bij u als inwoner van Overijssel. Ook is het een mooie gele genheid om provinciale plannen in de praktijk tot leven te zien komen. Het Kulturhus is hiervan een goed voorbeeld. Een Kulturhus biedt voorzieningen als een crèche, een bibliotheek, een huisartsenpost en oefenruimtes voor amateurtoneelgezelschappen of bands: alles onder één dak. En dat niet alleen, ze organiseren ook samen activiteiten. In Overijssel hebben we inmiddels zo'n twintig Kulturhusen, waarvan actief gebruik wordt gemaakt. In kleine kernen, dorpen en stadswijken is de noodzaak van investeringen in voorzieningen direct verbonden met de leefbaarheid. En dat is goed om te zien, want de kwaliteit van de leefomgeving staat bovenaan de politieke agenda de komende jaren. Ik merk dat de Oplossing zoekplaatje maart: Schuivenhuisje bij Tilligte, gemeente Dinkelland. Overijssel is een provincie met verrassende, mooie en rustgevende gebieden. Weet u bijvoorbeeld waar deze foto is genomen? Zo ja, stuur dan uw oplossing voor vrijdag 4 mei 2007 op een briefkaart naar: Provincie Overijssel, t.a.v. Overijssel.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Of mail de oplossing naar: nieuwsredactie@overijssel.nl. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzen dingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. inwoners van Overijssel veel werk maken van 'samen leven'. Dat speelt de provincie in de kaart. Wij streven naar een vitale samenleving waarin alle inwoners zich thuis voelen en zich volop kunnen ontplooien. Dat betekent dat iedereen meedoet. En ook meedenkt, over de ontwikkeling van de regio en daarmee over de eigen toekomst in Overijssel. Ik hoor graag van u. Geert Jansen Commissaris van de Koningin in de provincie Overijssel Tijdens het Bevrijdingsfestival presenteren leden van Provinciale Staten en Gedeputeerde Staten een bijzon dere tentoonstelling onder de naam 'Overijsselse symbolen van vrijheid'. Via grote posters op de glazen brug van het provinciehuis laten de Overijsselse politici zien wat vrijheid voor hen betekent. Een prachtige serie en kleurrijke beelden zijn het resultaat. De brug vormt de letterlijke toegangsweg tot het festivalter rein achter het provinciehuis aan de Luttenbergstraat in Zwolle. De beelden worden op pranelen langs het voetgangerspad richting het festivalterrein van begeleidende teksten voorzien. Van de tentoonstelling is ook een boekje beschikbaar. Het thema van het Bevrijdingsfestival is dit jaar 'Een goed gesprek'. Met de tentoonstelling 'Overijsselse symbolen van vrijheid' worden de bezoekers uitgedaagd om met elkaar het gesprek aan te gaan over de betekenis van vrijheid. De provincie Overijssel laat zich op deze manier zien tijdens het Bevrijdingsfestival. Daarnaast levert de provincie ook een financiële bijdrage om dit kleurrijke festival mogelijk te maken. Vorig jaar trok het festival 120.000 bezoekers. Voor meer informatie over de tentoonstelling 'Overijsselse symbolen van vrijheid',

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 25