Overijssel! Vacature Ben jij ambitieus genoeg? Kort nieuws Vertrouwenverbinden, versnellen - Hlm Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel. Zie ook provincie.overijssel.nl Biobrandstof uit gft-afvaI Rijden op groente-, fruit- en tuinafval (gft). De provincie Overijssel, ROVA, VAR en Salland Olie hebben de handen ineen geslagen om een installatie in Zwolle te realiseren die gft-afval vergist tot biogas. Het biogas wordt vervolgens omgezet in brandstof voor voertuigen. Na het vergisten wordt van het restmateriaal compost gemaakt. Via dit proefproject willen de partners onderzoeken of biogas bijdraagt aan duurzame energie voorziening en aan een betere luchtkwaliteit in de stad. De partners spelen hiermee in op de toenemende behoefte aan duur zame energie. Het scheiden van gft-afval blijft onveranderd van het grootste belang. Op de fiets door Overijssel Overijssel ontdekken per fiets wordt steeds makkelijker. Eind 2008 is er in Overijssel ruim 3000 kilometer fietsroutenetwerk, vol gens het zogenaamde fietsknoop- puntensysteem. U kunt via dit netwerk uw eigen route kiezen en al fietsend deze verkorten of verlengen, wat u maar wilt. Op woensdag 25 april wordt het eerste deel van het fietsroutenet werk in Twente officieel geopend door gedeputeerde Carry Abbenhues. In de loop van dit jaar en ook komend jaar is de Kop van Overijssel, het Overijsselse Vechtdal en Salland aan de beurt. Het fietsroutenetwerk is voor het grootste deel gefinancierd met Europees en provinciaal geld. Bent u benieuwd naar de routes in Twente? Haal dan gauw uw fiets- routekaart, voor een bedrag van 5,95, bij één van de Twentse VW's. Minder verkeersdoden in Overijssel In Overijssel is het aantal ver keersdoden flink afgenomen. Waren er in 2005 nog 67 ver keersdoden te betreuren, in 2006 is dit aantal gedaald tot 56. Dat is een afname van 16 procent. Niet alleen het aantal verkeers doden daalt, maar ook het aantal ziekenhuisgewonden in Overijssel is in 2006 afgenomen. Vorig jaar zijn er 764 ziekenhuisgewonden geregistreerd. In 2005 waren dit er nog 851 De cijfers zijn opnieuw een goede steun in de rug voor het verkeersveiligheidsbeleid dat in de provincie Overijssel wordt gevoerd op het gebied van aan passingen in de infrastructuur, handhaving en voorlichting en educatie, door onder meer de provincie, de regio Twente, het Regionaal Orgaan voor de ver keersveiligheid in Overijssel ROVO en natuurlijk de gemeenten en politie. Overijssel als vitale samenleving waarin alle inwoners zich thuisvoe- len en zich volop kun nen ontplooien. Met bloeiende steden in een prachtig landschap. Dat is de ambitie die CDA, PvdA en WD uitspreken A ^jf in het coalitieakkoord SrOverijssel!. &Overijssel! toont een initia tiefrijke provincie die resultaten boekt, onderneemt en creatief is. Een provincie die met part ners optrekt. Burgers, bedrijven, kennisinstellingen, Rijk, gemeen ten, waterschappen, tal van maatschappelijke organisaties SOverijssel! investeren in inno vatieve projecten met regionale betekenis. De provincie Overijssel als partner biedt ruimte voor burgers en ondernemers om hun doelen waar te maken. Het motto van &Overijssel! is daarom: ver trouwen, verbinden, versnellen. Voorbeelden In &Overijssel! hebben de coali tiepartijen hun ambities voor de ontwikkeling van Overijssel voor de komende vier jaar verwoord. Enkele voorbeelden: de provincie Overijssel ...pakt de stationsomgevingen van Oldenzaal/Hengelo, Almelo, Deventer en Zwolle/Kampen aan. ...maakt ruimte voor bedrijven, door bedrijventerreinnen op te knappen en ruimte te maken voor nieuwe terreinen. ...verbetert de doorstroom op de A1A28, N35, N18 en N340, zorgt voor betere spoorverbinding tus sen Zwolle en Kampen en zorgt voor bussen om het kwartier in Deventer. .zorgt voor een flinke energie besparing en minder uitstoot van schadelijke stoffen. ...zorgt voor een vitaal landelijk gebied met landbouw en ecologi sche hoofdstructuur. .zorgt voor waterveiligheid door bijvoorbeeld project IJsseldelta Zuid. ...garandeert jeugdzorg met kor tere wachttijden en investeert in de sociale infrastructuur. ...investeert in innovatie en een kennisintensieve maakindustrie. ...zorgt voor een cultureel aanbod waar je u tegen zegt. CDA-fractievoorzitter Theo Rietkerk licht toe: "Bij alles wat we doen staan de sociaal economische ont wikkelingen, kwaliteit van de leefom geving en duurzaamheid voorop. De provincie neemt het voortouw. Wij verbinden en versnellen de ontwikke ling in het vertrouwen dat ieder zijn steentje bijdraagt". &Overijssel! zag afgelopen don derdag 19 april het levenslicht. Op donderdag 26 april bespreken Provinciale Staten van Overijssel het coalitieakkoord. En de volgende dag, 27 april, gaat het nieuwe College van Gedeputeerde Staten aan de slag met U &Overijssel! Meer informatie Nieuwsgierig naar SOverijssell? Kijk op provinde.overijssel.nl/ coalitieakkoord. Werken bij de provincie betekent werken in een dynamische omgeving waarin je ruimte krijgt je verder te ontwikkelen. De provincie Overijssel staat voor wervende, bloeiende ste den, voor natuur, water, landschap, toerisme en agrarische bedrijvigheid van hoge kwaliteit. De provincie wil resultaten en effecten bereiken die merkbaar zijn in het dagelijkse leven van mensen. Daarom zoekt de pro vincie een gedreven beleidsmedewer ker Subsidieregelingen. Beleidsmedewerker - Subsidieregelingen Je bent een professional die in nauwe samenwerking met col lega's in staat is om concepten te vertalen naar beleidsinstrumenten en regelingen. Je bent vernieu wend en tegelijkertijd gericht op de praktische haalbaarheid van de subsidieregelingen. Je bent in staat om complexe zaken terug te bren gen naar de essentie. Je bent een uitstekende, klantgerichte gespreks partner voor de belanghebbenden van de subsidies in de provincie Overijssel. Kernwoorden die bij deze functie horen, zijn: klantgericht - samen werken - doelgericht handelen - bestuurssensitief. Salaris: maximaal 4.079,26 bruto per maand (bij 36 uur per week). Sollicitatienummer: LNL.2007.04. Informatie en sollicitatie Je kunt tot 5 mei 2007 reageren op deze advertentie. Voor verdere informatie over de functie en de sollicitatieprocedure kun je kijken op provincie. Overijssel, nl/vacatures Je kunt ook contact opnemen met mevrouw Linda Meijer, teamleider Landbouw en Plattelandsontwikkeling, 038 499 85 11.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 24