Bevrijdingsloop AV Holten Mintonette mini's 2 kampioen Holtens Nieuwsblad 21 Vijfde plek voor Rob Steegink Open dag politie en brandweer Voetbal Spannende wedstrijden schoolvoetbal Jan Vayne in Dorpskerk Evensong door Campanella Meifluitjes en vogels maken HOLTEN - Atletiekver eniging AV Holten houdt zaterdag 5 mei de bevrij dingsloop. Inschrijven kan vanaf 14.00 uur in kantine op Meermanskamp HOLTEN - In het kader van de jumelagefeesten zal er op zaterdag 16 juni een spectaculaire open dag gehouden worden door de brandweer en politie van Rijssen-Hol- ten maar ook door hun collega's uit Steinfurt en Winterberg Duitsland. I HOLTEN - Volleybal team Mintonette mini 2 kreeg afgelopen zaterdag 14 april de kampioens beker uitgereikt. Dinsdag 24 april 2007 HOLTEN - Rob Steegink is tij dens het NK Powerman duath- lon in Horst aan de Maas als vijfde geëindigd. In het sterk bezette veld kon triatleet Rob uit Holten goed meekomen met duatlonspecia- listen van hoog niveau. De wedstrijd in Horst ging over 15 kilometer lopen, 62 kilome ter fietsen en nog eens 7.5 kilo meter lopen. Steegink legde de ze afstand af in 2 uur en 57 mi nuten. Vorig jaar werd Rob nog tweede bij de neo-senioren, de leeftijdscategorie tot en met 22 jaar. Dit jaar moest hij starten bij de 'grote jongens'. Honderden jonge scholieren verschijnen hierbij jaarlijks aan de start van een aantal korte loopjes die, qua afstand, zijn aangepast aan de leeftijd van de dëelnemers. Na de scholieren is het de beurt aan atleten met een verstande lijke beperking, die hun krach ten kunnen meten in een pres tatieloop over 400 meter. Sinds vorig jaar is aan het pro gramma een prestatieloop van 2,5 kilometer toegevoegd. Dit is gedaan om aansluiting te vin den bij de jeugd van het voort gezet onderwijs. Liefhebbers van de korte baan en minder getrainde atleten zijn natuurlijk ook van harte welkom bij dit onderdeel. De specialisten van het langere werk staan daarna aan de start van een wedstrijdloop van 10 kilometer. Dit is voor hen een goede test om te kijken hoe ze er voor staan aan het begin van het wegseizoen. Wie dat nog een beetje te ver vindt kan vijf minu ten later mee doen aan een prestatieloop van 5 kilometer. Bij de wedstrijdloop van 10 kilo meter worden drie categorieën onderscheiden: dames, heren senioren en heren veteranen. Voor elk van deze categorieën zijn drie geldprijzen beschik baar. Bij dit onderdeel zullen ook de Holtense mannen en vrouwen de strijd aangaan om de felbe geerde wisselbekers voor het Holtens kampioenschap. Het hele programma: 14:30 uur, Scholierenloop Meis jes groep 1 en 2 - 700 meter; 14:40 uur, Scholierenloop Jon gens groep 1 en 2 - 700 meter; 14:50 uur, Scholierenloop Meis jes groep 3 t/m 5 - 1000 meten 15:00 uur, Scholierenloop Jon gens groep 3 t/m 5-1000 meter; 15:10 uur, Scholierenloop Meis jes groep 6 t/m 8 - 1400 meter; 15:20 uur, Scholierenloop Jon gens groep 6 t/m 8- 1400 meter; 15:30 uur, G-atleten - 400 meter; 15:45 uur, Korte prestatieloop dames en heren - 2,5 km; 16:00 uur, Wedstrijd dames, heren se nioren, heren veteranen - 10 km; 16:05 uur, Middellange prestatieloop dames en heren - 5 km Frits Groothaar contactpersoon namens de jumelage voor deze open dag is zeer bijzonder te spreken over de samenwerking met de Politie en Brandweer, hun beide contactpersonen (Henk Maneschijn voor de brandweer en Hans Bouman voor de politiejhalen werkelijk alles uit de kast om er een ge slaagde dag van te maken. Zonder deze mensen was het niet zo grandioos geweest. Hoewel alle onderdelen nog niet bekend zijn en onder voor behoud, valt al wel te meiden dat deze dag vanaf 10.00 tot 16.00 uur zal duren, als locatie is gekozen voor de Kasteellaan in Rijssen bij de Oosterhof. Van de heer G.Vosman heeft men toe stemming gekregen om ook het weiland te gebruiken. Het gaat zo groots worden dat alleen de Kasteellaan te klein is. Te denken valt aan realistische bevrijding acties door de brand weer, waar het zelfs mogelijk is dat er een heuse crashtender van vliegbasis Twente komt. Ook zullen er ouderwetse brandweer auto's komen te staan, zal er een ultra grote bos brandtankauto komen, of het omgaan met vlam in de pan. Natuurlijk let de brandweer ook op de kleintjes en er zullen di verse waterspelletjes zijn en een verkoopkraam om leuke zaken te kopen. Ook de politie van Twente laat haar beste kant zien, de afdeling Rijssen-Holten zal paraat staan om allerlei zaken te demonstre ren, zullen er hondenbegelei ders zijn om te laten zien wat voor werk deze honden kunnen en moeten verrichten. Als het mee zit zullen ook de mensen van de KLPD uit Driebergen aanwezig zijn en zullen er unie ke optredens zijn van de arres tatie en mountainbike eenhe den. Natuurlijk zullen er zoveel mogelijk voertuigen komen te staan, leuk om erin of erop te zitten en dan maar foto's ma ken. Tijdens deze open dag zullen er meerdere keren demonstraties worden gehouden. Houd daar om steèds de website van www.jumelagerijssen- holten.eu in de gaten waarop al le zaken staan die te maken hebben met de jumelagefees ten. HOLTEN - De beroemde lang harige pianovirtuoos Jan Vayne en de bekende organist Martin Mans geven vrijdag 29 juni een zomerconcert in de Hervormde Kerk, Boschkampsstraat, in Holten. Zij brengen een nieuw pro gramma met werken van hun langverwachte, EERSTE CD ten gehore met spectaculaire, vier handige werken, muziek voor twee instrumenten en improvi saties op hun eigen instrument. Enkele programmatitels zijn: Mars uit Aïda van Verdi, The Battle Hymn van Wilhousky, Air en Badinerie van Bach, thema's van Bach en Mozart en impro visaties over geestelijke en klas siek/populaire liederen. Martin Mans speelt enkele geliefde or gelimprovisaties op het kerkor gel en Jan Vayne improviseert ter plaatse op verzoeken uit het publiek. HULI tN - Leerlingen van de basisscholen streden afgelopen donderdag tegen elkaar in voetbalwedstrijden. Sportpark 't Vletgoor was dan ook het terrein waar vele spannende momenten zich afspeelden. foto: johan bolink HOLTEN - Leden van ponyclub De Bergruitertjes deden 14 april mee aan een outdoor dressuur- en springwedstrijd in Vorden. Myrthe Barvelink behaalde daar met Nightmare in de klasse B categorie E een tweede prijs met 199 punten. Beau Barvelink be haalde bij het springen klasse M categorie E met Xarola een eer ste prijs. Myrthe behaalde 7 april in Hellendoom tijdens een springwedstrijd maar twee eer ste prijzen in de klasse B catego rie D. Op een springconcours in Kapel-Avezaath 31 maart, be haalde Myrthe met Nightmare in klasse B categorie E in het klassieke parcours een tweede prijs en in het progressieve par cours een eerste prijs. Britt Bar velink behaalde met haar pony Het team heeft alle wedstrijden in de competitie gewonnen. Ze werden twee weken geleden al kampioen door de nummer twee van de ranglijst, in een spannende wedstrijd, met 2-1 te verslaan. Met bloemen, taart (van hun trainer Johan Strokap), cadeau tjes. slingers en ballonnen werd toen in de sporthal in Vriezen- veen een klein feestje gevierd. Maar nu werd met de beker een zegerondje door Holten ge maakt en werden de meiden door hun sponsor Bob Kaayk Montage getrakteerd op frietjes en limonade. Volgend seizoen spelen de meisjes in de C-jeugdcompeti- tie. Op de foto: Trainer Johan Stro- kap, Chiara van Surksum, Josta ten Wolthuis, Merel Hartgerink en trainster Ellen Wielaard. Vooraan: Iris Paalman en Kim Ziveers.. Beukenhof s Sundra in de klas se L categorie D een derde prijs in het klassieke parcours en een tweede prijs in het progressieve parcours. Tenslotte won Beau in klasse M categorie E een eer ste prijs in het klassieke par cours. Emmalie den Heijer won op een dressuurconcours in Hellendoom, in klasse Ml cate gorie D een tweede prijs. HOLTEN - Campanella houdt zondag 29 april om 19.00 uur een Evensong in de Kandelaar. Het thema van deze Evensong is de heer is God, gebaseerd op psalm 100. Een Evensong is een soort ve sperviering, een zang- en bezin ningsbijeenkomst. Tijdens de Evensong is er ook gemeentezang naast de door Campanella gezongen hymnes. Het orgel zal worden bespeeld door Henk Linker en het koor staat onder leiding van Jan van Dijk HOLTEN - Het is er de tijd voor, maar er zijn niet veel jongeren meer die de vaardigheid nog be zitten. Het maken van een fluit je uit de tak van de lijsterbes. Een stukje tak van de lijsterbes met een mesje op de juiste ma nier te bewerken en er komen de meest bijzondere klanken uit het fluitje. Natuurdiorama Holterberg gaat deze traditie voortzetten. Op zondag 29 april en woensdag 2 mei kunnen kinderen vanaf 6 jaar onder begeleiding meifluit jes maken, waarbij de ouders actief betrokken worden. Van zelfsprekend wordt er ook ge zongen, want zónder het bijbe- horene liedje 'Siepe sappe sie- pe, wanneer bin ie riepe', lukt het niet. Bij voorjaarsfluitjes horen vo gels. Met papier, kleuren, schaar en lijm kunnen de kinde ren aan de slag om een bijzon dere vogel in elkaar te knutse len. Deze knutselmogelijkheid is er overigens gedurende de hele vakantie week.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 21