Toneelgroep COV speelt: Wat is er mis met Juttemis? Holtens Nieuwsblad 13 Effecten aanleg nieuw Vletgaarsmaten III Junior Continental Cup Circuit tijdens triatlon Industrie krijgt mooie groene lijst Uitslagen WN-examen Cursus computer Holtenaren kunnen nog kans maken op een vierde plek jubileum Verkeersexamen voor kinderen en grootouders Kortnieuws Speciale hulplijn voor ouderen Piratenrockfeest Dinsdag 24 april 2007 HOLTEN - Om het nieuwe in dustrieterrein Vletgaarsmaten III visueel aantrekkelijk te ma ken, heeft bureau Royal Haste ning uit Enschede enkele schetsmodellen getekend. Hierbij wordt gebruik gemaakt van een groene lijst om het ter rein heen. Daarnaast zullen de voorkanten van bedrijven naar de buitenzij den van het terrein gericht zijn. Hiermee wordt voorkomen dat voorbijgangers tegen hoge ach terterreinen moeten kijken. Een verhoogde Dorperdijk zal on derdeel uit gaan maken van de groene lijst. HOLTEN - Leerlingen van de basisscholen hebben verkeers- examen gedaan. Niemand slaagde met nul fouten voor het schriftelijk deel. Het praktijk examen ging beter. Drie leerlin gen van de Bosschool deden mee. Zij wisten niet met nul fouten te slagen. Van de elf uit Dijkerhoek, slaagde er een zon der fouten. Bij de Haarschoo! (41) hadden dertien geen fou ten. Bij de Holterenk (17) slaag den vijf met nul fouten. Bij de Regenboog (34) waren dat 13. HOLTEN - Iedereen die redelijk overweg kan met de computer maar toch af en toe tegen een vraag aan loopt als: 'Hoe maak ik een nieuwe map aan?', 'Wat doe ik als de computer nergens meer op reageert?' of 'Hoe kan ik foto's van mijn digitale came ra op de computer zetten?', kan hiermee donderdag 26 april om 19.30 uur terecht in dorpshuis De Boschkamp. Voor meer informatie kan men bellen met de SoCuWe voor Holten: 0548-3627 55. Onnodig verlies Blauw Wit HOLTEN - Blauw Wit heeft in de laatste uitwedstrijd van het seizoen de kans op de derde plaats en de laatste periodetitel verspeeld. In en tegen Harfsen werd een onnodige 3-1 neder laag geleden. Hierdoor is SKVW niet meer te achterhalen. SKVW wist met 2-0 van Sp. Eefde te winnen. De ge hele wedstrijd was Blauw Wit voetballend de betere ploeg maar kreeg van Harfsen les in effectief voetbal. In de derde minuut had Blauw Wit de score moeten openen, via een goed opgezette aanval kwam de bal bij Jurrian Paal man maar zijn schot miste kracht. In de tegenaanval was het wel direct raak. Uit een strakke voorzet van Rudi Keizer schoot Sander Wilgenhof kei hard de 1-0 binnen. Blauw Wit herpakte zich goed. In deze fase was Blauw Wit de voetballende ploeg. Ondanks enkele kansen wist Blauw Wit niet tot scoren te komen. De thuisploeg bleef loe ren op de counter. De laatste fa se van de eerste helft was voor de thuisploeg. De start van de tweede helft was een kopie van de eerste. Blauw Wit zocht de aanval, kreeg direct via Maarten Kruimelaar een grote kans maar kreeg kort daarna een tegen doelpunt te verwerken. Via een zondagsschot schoot Gerben Leidekker de bal onhoudbaar achter doelman Nijhuis. Het verschil met de eerste helft was dat Blauw Wit in de hierop vol gende fase de greep op de wed strijd verloor. De overtuiging om alsnog een goed resultaat te halen ontbrak. Aan het einde van de wedstrijd zakte Harfsen te ver in waardoor Blauw Wit vol op de aanval ging spelen. De mooiste actie van de wedstrijd kwam van spits Remon Muller, hij slalomde door de gehele ver dediging maar miste precisie in de afwerking. Mede door zijn goede acties kreeg Blauw Wit meer zelfvertrouwen. Kort daar na viel de verdiende aanslui tingstreffer, het was wederom •Remon Muller die met een goe- HOLTEN - Het praktisch verkeersexamen van Veilig Verkeer Nederland (WN) bestaat 75 jaar en daarom mochten afgelopen woens dag zowel ruim honderd kinderen van de basisscholen als vijf opa's en oma's meedoen aan het examen in Holten. "We weten niet zeker of het ook in Holten al 75 jaar wordt gehouden", zegt Ab Hofhuis van WN. "Maar wel al heel erg lang." Eva Houbiers en opa Johan Kloosterboer deden ook mee. "Ik ben best zenuwachtig", bekent Johan. "Maar dat hoort erbij". De gemeente had een speciale route uitgezet, waarbij vrijwilligers en verkeersouders langs de weg stonden opgesteld om aantekeningen te maken van de verrich tingen van de deelnemers. FOTO: SANDER SCHEPERMAN HOLTEN - Toneelgroep COV uit Holten speelt zaterdag 28 april om 20.00 uur in De Kande laar de komedie: Wat is er mis met Juttemis? Het stuk speelt zich af in het al tijd zo rustige kustplaatsje Schuimgat. Maar de laatste da gen ziet het er zwart van de journalisten. Ze komen af op de geruchten over de zonderlinge dorpsfiguur Juttemis. Wat is er mis met Juttemis? Wethouder IJsbrand Bolle heeft wel wat an ders aan zijn hoofd. Hij heeft zijn handen meer dan vol aan de nieuwe vrouwelijke en zéér ambitieuze burgemeester. Sa men met de excentrieke Duitse toerist Frau Frommel heeft zij plannen om van Schuimgat een bloeiend toeristenoord te ma ken. Terwijl de wethouder en de nieuwbakken burgemeester in I de clinch liggen over de toe- I komst van het dorp is Bonne op HOLTEN - De aanleg van be drijventerrein Vletgaarsmaten III betekent dat zes woningen en een agrarisch bedrijf met twee dienstwoningen zullen verdwijnen. In een straal van 250 meter om het terrein liggen drie woningen en een agrarisch bedrijf met twee woningen, waarvan direct aansluitend aan het terrein drie woningen liggen die door de aanleg worden geraakt. De negatieve effecten op het landschap worden voor een deel ondervangen door de aan leg van een groene omlijsting rond het terrein. Daarnaast zorgt een verhoogde Dorperdijk ervoor, dat het verkeer op de N 332 voor een deel geen zicht heeft op de bebouwing. Toneelgroep COV speelde het stuk afgelopen weekend al in het Parkgebouw. Nu is de Kandelaar aan de beurt, foto: johan bolink zoek naar haar echte vader. Ze hoopt vurig dat het Juttemis is. Gaandeweg blijkt dat haar moe der, de wethouder, Juttemis en misschien nog een paar ande ren precies weten hoe de vork in de steel zit. Zal Bonne achter de waarheid komen voordat ze naar Nieuw-Guinea afreist? Kaarten zijn te reserveren via www.toneelgroepcov.nl of te koop bij de VW in Holten. HOLTEN - De triatlon in Holten is een van de vijf wedstrijden in Europa waar dit jaar de Junior Continental Cup wordt gehou den. Vorig jaar werd hier al voorzichtig mee gestart. De ju- nioratleten in de leeftijd van 16 tot en met 19 jaar, krijgen zo in ternationaal de kans zich te me ten met leeftijdgenoten uit an dere landen. De doelstelling is om hen beter voor te bereiden op hun overgang naar de senio ren. Er is nadrukkelijk gekozen voor stayerwedstrijden, om de jonge atleten beter voor te be reiden op de internationale kampioenschappen. De junio ren doen een sprintafstand over dezelfde route van de senioren. Om volop aandacht te geven aan deze groep, zal zij om 12.00 uur als eerste startgroep het wa ter van de Schipbeek ingaan. de actie invaller Jacco Karsten vrij voor doel zette. Deze schoot knap de 2-1 binnen. Helaas voor alle Blauw-Witters was de vreugde van zeer korte duur. Binnen de minuut was het na melijk al weer 3-1. Blauw Wit verdedigde zeer zwak uit en le verde de bal eenvoudig in. Rudi Keizer liet zich deze kans niet ontnemen en scoorde simpel de 3-1. Indien volgende week gewonnen wordt, kan het sei zoen afgesloten worden met een vierde plek. VOORLICHTING SENIOREN HOLTEN - Nadat de Senioren voorlichting 75-plus medio 2006 werd afgesloten, zijn bij de Stichting Welzijn Ouderen Hol ten (SWOH) vierhonderd tele foontjes van ouderen binnen gekomen met vragen op allerlei gebied. Deze vragen zijn zo goed moge lijk beantwoord en in enkele si tuaties zijn ouderen met com plexe vragen bezocht door een medewerker van de SWOH. Toch is er een lijst blijven liggen met opmerkingen en vragen van ouderen over veel onder werpen. Bijvoorbeeld over een zaamheid en het omgaan met toenemende lichamelijke en geestelijke beperkingen van henzelf of hun partner. Maar ook over financiële tegemoet komingen, vragen over verhuis- mogelijkheden, problemen met vervoer, hulp bij administratie en ondersteuning bij zorg voor een partner of familielid. Misschien heeft een aantal mensen al een antwoord op hun vraag of een oplossing voor hun probleem gevonden. Waar schijnlijk zijn er echter nog veel ouderen zijn die daarbij hulp zouden willen hebben. Iemand die hen de juiste weg wijst en sa men met hen een oplossing voor hun probleem zoekt. Die deskundige is er nu bij de SWOH, de ouderenadviseur. Sinds februari 2007 is bij de SWOH een medewerker in dienst die ook ouderenadviseur is. Op haar kan men een beroep doen als men er zelf niet meer uitkomt. Maar ook als men ge woon meer informatie over de verschillende mogelijkheden wil hebben waardoor men wel (weer) zelf de weg kan vinden. Voor het stellen van vragen of voor het maken van een af spraak kan men bellen op maandag, dinsdag en donder dag van 9.00 tot 12.00 uur naar de Stichting Welzijn Ouderen Holten telefoon 0548 - 364910. MIDWEEKSPECIAL HOLTEN - Het programma Midweekspecial van Radio 350 zendt woensdag van 20.00 tot 21.00 uur een special uit over het Piratenfeest in Espelo. Dit vond afgelopen vrijdag plaats in een grote feesttent aan de Espe- lodijk in Espelo. Onder andere Stef Ekkel en Jannes traden op. De zender is te vinden op 105.2 en op de kabel op 104.1.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 13