Heerze Makelaars richt zich op Noodgewongen ander ouderen die kleiner willen wonen kwijtscheldingsbeleid indivipro Musea geopend op koninginnedag UW INTERIEUR SPECIALIST: INDIVIDUELE PRODUCTEN OF PROJECTEN HOLTEN-Via het pro ject Kansrijk Eigen Baas begint Charles Heerze vanuit zijn huis aan de Winkelbergweg 36 met Heerze Makelaars. Carlucci Chivasso Limited Edition Nature Deco Bonaparte Nouwens-Bogaers Parade Silvera Kobé Artelux Baumann Interfloor M.I.D. Van besouw Christian Fiscbacher Meridiani Dorpsstraat 143a 7468 O Enter Telefoon:0547-385007 Telefax:0547-385006 E-mail: info@indivipro.nl Internet: www.indivipro.nl Dinsdag 24 april 2007 10 "Ik richt me vooral op oudere mensen die graag kleiner wil len gaan wonen", vertelt Char les. "Ze hebben een overwaar de op hun huis en ik help ze om met hoog rendement te kunnen gaan beleggen". Hij heeft zelf dertig jaar op de effectenbeurs gewerkt, zodat hij van de hoed en de rand weet. Charles kan daarnaast goed advies geven welke hypo theek bij de mensen past. "Als onafhankelijk persoon kan ik dat objectief bekijken en meer dere kanalen benaderen om te zoeken naar de juiste hypo theek. Want die kan voor elke situatie weer anders zijn. Charles heeft nog een belang rijk punt, die andere makelaars niet hebben. "Ik kan mensen een video laten zien van het pand dat ze willen kopen", ver telt hij. "Niet alleen van een toevallig moment, maar opge nomen over de hele dag". Vol gens hem hebben kopers vaak geen goed zicht op het huis wat ze willen kopen. "Overdag kan het heel erg mooi lijken, maar 's avonds zou je bijvoor beeld last kunnen hebben van naar binnen schijnende kop lampen van voorbijkomende auto's. Op een video kan ik ze Charles Heerze helpt ouderen met kleiner wonen en het beleggen van de overwaarde. FOTO: SANDER SCHEPERMAN de voor- en nadelen van een huis over een hele dag goed la ten zien." Op de effectenbeurs heeft hij geleerd goed naar vraag en aanbod te kijken. Dat wordt, volgens hem, vaak door make laars vergeten bij het taxeren van een woning. "Als de vraag hoger is dan het aanbod, dan kun je het huis ook hoger in schalen". Hij wil zich vooral gaan richten op ouderen die graag kleiner willen gaan wonen, maar niet weten hoe ze dit moeten aan pakken. "Ik zie de behoefte bij veel ouderen, die wel zelfstan dig willen blijven wonen maar het huis te groot vinden of het werken in de tuin niet meer aankunnen". Het Project Kansrijk Eigen Baas wordt ondersteund door RUSSEN/ HOLTEN - De ge meente gaat de komende jaren noodgedwongen bij het kwijt scheldingsbeleid rekening hou den met de geldende rijksnor men. Zij is daartoe verplicht door de zogeheten rechtmatigheid. Het tot nu toe gevoerde beleid wordt in drie jaar omgezet naar het rijksbeleid. Maximaal dertig uitkeringen kunnen hiervan de gevolgen ondervinden. De nieu we aanvragen worden direct vol gens de wettelijke normen be handeld. In 2007 gaan er in Rijs- sen-Holten andere (dus de rijks) normen gelden als mensen om kwijtschelding van de gemeente lijke heffingen verzoeken. Tot op heden golden er soepeler nor men maar die zijn in het kader van de rechtmatigheid niet toe gestaan. De gemeente heeft geen beleidsvrijheid en gaat het kwijt scheldingsbeleid dus uitvoeren volgens de landelijk vastgestelde regels. De normen voor het inko men veranderen niet. Die voor het vermogen wel. Mensen mogen niet meer zoveel vermogen hebben om nog voor kwijtschelding in aanmerking te komen. De vermogensnorm (bijv. saldo op een bankrekening of de waarde van een auto die niet onmisbaar is voor ziekte of beroep) wordt teruggebracht tot de wettelijke norm. Het college heeft wel besloten om voor de getroffen huishou dens een overgangsregeling van drie jaar te treffen. Nieuwe aan vragen worden direct volgens de wettelijke normen behandeld. 'Deze wettelijke verplichting wordt met tegenzin uitgevoerd', aldus de wethouder van Finan ciën, Willem ter Schure. In 2006 is er ruim 100.000 euro aan belastingaanslagen kwijtge scholden. De schatting is dat er door de aangepaste normen on geveer 15.000 euro minder zal worden kwijtgescholden. Universiteit Twente. Daar wordt onderzoek gedaan naar zelfstandig werken en zij bege leiden op een wetenschappe lijke manier dit project. Verder wordt het gesteund door de Europese Unie, Provincie Overijssel en de Rabobank. Voor meer informatie: Heerze Makelaars, Winkelbergweg 36, 7451 SH Holten, e-mail hichol- ten@cs.com, telefoon 0548- 366112. RUSSEN - De Rijssense Musea zijn zoals ieder jaar geopend met koninginnedag. Hoewel het kasteel Havezate De Ooster hof op koninginnedag geheel is ingepakt met steigers voor de renovatie van het dak, is de toe gang tot grote delen van het kasteel mogelijk. Zo zijn in de opkamer het 17de en 18de eeuwse aardewerk en kostuums te zien. Ook is in het kasteel een tijdelijke kunstexpositie inge richt met de titel 'Glas en Steen in beeld. Werk van Annejet van Stekelenburg en Karin Zwaving. De massieve beelden en de lich tere glaswerken combineren daarin goed. In het bouwhuis is naast de tentoonstelling van het Rijssens Museum ook de collec tie van het Internationaal

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 10