reisje Zwaar weer bil W Holten Doet Lichtenberg straks ook mee in boakestrijd? Holtens Nieuwsblad 7 Genieten van natuur en muziekinstrumenten Bijeenkomst Vrouwen van Nu Dijkerhoek Bijeenkomst r~w 1 IJIT TT NBvP Holten Ondanks de stralende zon pakken de donkere wolken zich samen Boottocht Toneel DAT brengt première Er zit een luchtje aan Politienieuws Bijeenkomst bejaardensoos Rode Kruis LOO-BATHMEN-Mid den tussen de groene weilanden en bloeiende bomen en struiken ligt in het Sallandse landschap de Pothaar. Scooterbestuurders negeren stopteken Asociaal rijgedrag Te hard over Aaltinksweg Dinsdag 17 april 2007 HOLTEN - NBvP Holten houdt woensdag 21 maart om 20.00 uur in Zaal Vosman een bijeen komst. De avond wordt verzorgd door A.F. ten Have uit Hattem. Hij zal een audiovisuele diapresentatie in overvloeiprojectie over de historische stad Praag verzor gen. Het jaarlijkse reisje van de NBvP is dinsdag 8 mei en gaat naar 's-Hertogenbosch. Met de schippersgids van' de Binnen- dieze vaart men door het histo rische stadscentrum. Vertrek om 8.30 uur bij Vosman. Voor inlichtingen telefoon 0548- 363600. HOLTEN - Holten verkeert na de nederlaag van afgelopen zondag in zwaar weer. Ondanks een stralende zon bo ven Meermanskamp, pakken fi guurlijk de donkere wolken zich samen boven het eerste elftal. Koploper Lemelerveld kon na de wedstrijd de bloemen in ont vangst nemen nadat ze Holten met 2-0 verslagen hadden. Daar de concurrentie onderin geen punten liet liggen, staan er nog twee finales op het spel voor de ploeg van Jos Bakker. Holten begon redelijk aan de wedstrijd en de tactische om zetting naar een 4-3-3 systeem leek lange tijd goed uit te pak ken. Ondanks dit op papier meer aanvallende plan creëer de Holten geen enkele kans, maar gaf het zelf ook weinig weg. De in grote getale op ko men dagen toeschouwers geno ten dan ook meer van het weer dan van het geboden spel. Lan ge tijd leek Holten een punt te gaan afsnoepen van de gedood verfde kampioen. Nadat in de rust Nijland inviel voor de ver moeide Bakker bleef Holten be houdend spelen en loeren op die ene kans.Die kans die er niet kwam op een rollertje van Stoe- venbeld na dan. Een kwartier voor het einde sloeg het noodlot alsnog toe. Een terugspeelbal van Paalman werd door Koet sier niet goed verwerkt. Het le der belandde namelijk vol in de voeten van een van de spitsen van de bezoekers. Deze bleef ijs koud en maakte gedecideerd de openingsgoal. Hierna probeer de Holten meer vooruit te voet ballen om zo nog het een en an der te kunnen creëren, maar dit bleek vergeefs. Er zat zelfs nog een slok meer in de gifbeker voor de roodzwarten. Vlak voor tijd viel namelijk de 2-0 uit een schitterende vrije trap aan de linkerkant van de zestienmeter. Holten vormt nu samen met drie andere ploegen de staart van de vierde klasse H. Een plek die deze ploeg onwaardig is en waarvan in de komende twee weken vandaan geprobeerd moet zien te komen. Volgende week wordt er een bezoek ge bracht aan oude bekende Hee- ten en de laatste wedstrijd van het seizoen zal thuis tegen Dalf- sen zijn. Wedstrijden waarbij de ploeg aan zijn trouwe suppor ters kan laten zien wel degelijk in de vierde klasse thuis te ho ren. Want ook eventuele ver sterkingen voor in de toekomst zullen hun enthousiasme ver liezen wanneer er volgend jaar op een treetje lager geacteerd zou moeten worden. HOLTEN - Het Rode Kruis Hol ten houdt jaarlijks een bootreis voor de inwoners van Holten - van jong tot oud - die moeilijk of niet in de gelegenheid zijn zelf standig een dag uit te gaan. De boottocht gaat dinsdag 22 mei over het Sneekermeer in Friesland. Voor opgave of informatie kun nen geïnteresseerden contact opnemen met Nelly Stevens- Krekel, telefoon 0548 - 36 46 22. Opgave is mogelijk tot uiterlijk vrijdag 18 mei. HOLTEN - Bejaardensociëteit Holten houdt dinsdag 24 april om 14.30 uur een bijeenkomst in de Kandelaar. Teun Beuzel uit Laren komt langs om te vertellen over vroe ger. ledereen is welkom. Neem gerust iemand mee. Het voorgenomen reisje op 22 mei kan helaas niet doorgaan. Het Rode Kruis gaat namelijk die dag voor een rondvaart naar Friesland. Daarom moet er een andere datum worden gevon den. DIJKERHOEK - Toneelvereniging DAT bracht afgelopen zaterdag de klucht Er zit een luchtje aan. Zij deed dit tijdens de feestavond van buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek in Het Bonte Paard. Velen kwamen langs om te genieten van stuk, dat nog niet eerder was opgevoerd. FOTO: JOHAN BOLINK HOLTEN - Alhoewel de poasbo- ake aan de Lichtenbergerdijk ei genlijk in Rijssen ligt, waren er toch veel Holtense boakebou- wers druk mee. In de paasvuur commissie gaan dan ook gelui den op om deze boake eventu eel volgend jaar mee te nemen in de keuring. De zaterdag voor Pasen werd de boake wel opgemeten, maar viel deze buiten mededinging. De boakebouwers hadden zich namelijk te laat opgegeven. Daarnaast hebben zij zich niet aan de regels gehouden, omdat ze de boake voor een groot deel machinaal hebben opgebouwd. Had de bult op de Borkeld ge staan, dan was het voor de com missie makkelijker geweest om boake toe te laten. Dan stond deze immers op Holtense grond. Op de Lichtenberg valt dit niet te regelen. "Dan komt de boake ergens op de Holter- berg terecht", lacht voorzitter Een ideale plek voor een dag muziek. Een citergroep onder leiding van Alie van Zee geeft hier zondag 22 april een works hop. Een hele dag doorlopend mu ziek met onder meer harp, citer, alphoom en steirische harmo nica. Vanll.00totl7.00uur kan men genieten van de instrumenten. Toegang 2 euro per persoon. Pothaarsweg 8, Loo-Bathmen. Inlichtingen: 0570-541775 Espelo won de eerste prijs. Holterbroek had de mooiste. Volgend jaar komt er wellicht ten concurrent bij. foto: johan bolink Bert van Eijk van de paasvuur commissie. Hij staat er wel een beetje gereserveerd tegenover. "Het gaat om een Holtense tra ditie. Moet je dan ook Rijssense poasboakes toelaten?" In de evaluatie zal hierover worden gesproken. Daarbij telt vooral de mening van de Holtense bo akebouwers, of zij deze 'vreem de eend in de bijt' toe willen la ten of niet. DIJKERHOEK - Vrouwen van Nu Dijkerhoek houdt dinsdag 24 april om 20.00 uur haar maandelijkse bijeenkomst in Het Bonte Paard. Landeweert komt vertellen over glutenallergie. Deze allergie komt steeds vaker voor. Het is een aandoening waarbij de pa tiënt chronisch overgevoelig is voor bepaalde eiwitketens, glu ten genaamd. Op 22 maart ver telde Arnita v/d Weerd- Kolde- wee over de nieuwe ontwikke lingen van het platteland en het opstarten van een reconstructie Salland. Daarna was het woord aan de B. Rijghart, ambassadeur van de Clini Clowns. Kinderen met een ziekte, handicap of een trauma hebben contact met de Clini Clowns. Ze komen in alle ziekenhuizen en hebben zestig clowns in dienst. HOLTEN - Drie scooterbestuur ders werden vrijdag 6 april aan gehouden nadat zij een stopte ken negeerden die de politie hen gaf op de Deventerweg. Twee scooterbestuurders met hun passagiers kwamen ten val toen ze tegen een muurtje aan reden. De derde scooterbe stuurder kon worden klemgere den aan de Reilinksweg. Omdat het vermoeden bestond dat de ze zestienjarige Deventernaar alcohol had genuttigd, moest hij meewerken aan een adem analyse. Met als resultaat 0.35 promille. Uiteindelijk kon hij, nadat zijn ouders in kennis wa ren gesteld, het politiebureau verlaten met een bekeuring voor het rijden zonder helm, voor het negeren van het stop teken en wegens het rijden on der invloed van alcohol. Rif BEWIJS INGEVORDERD HOLTEN - Getuigen zagen za terdag 7 april op de Heideweg in Holten dat een bestuurder van een personenauto asociaal rij gedrag vertoonde en dat het vermoeden bestond dat de be stuurder onder invloed was van alcohol. De getuigen hadden een kenteken genoteerd, waar na de politie op het erf van de eigenaar van de auto de be stuurder aan kon houden. Hij had op zijn eigen erf een aanrij ding veroorzaakt waardoor de auto flink werd beschadigd. De ademanalyse wees een resul taat aan van 1,65 promille. Het rijbewijs van de Holtenaar werd ingevorderd. VERKEERSCONTROLE HOLTEN - Op de Aaltinksweg in Holten werd dinsdag 3 april een verkeerscontrole gehouden. Er werden 49 voertuigen gecontro leerd op snelheid waarvan er acht te hard reden. De hoogst gemeten snelheid 81 kilometer per uur, toegestaan is 50 kilo meter per uur. Verder werd er geverbaliseerd voor: eenmaal rijden zonder BE-rijbewijs; een maal voor gordel; eenmaal voor losliggende lading; eenmaal voor kleven; eenmaal geen gas- dichte bromfietsuitlaat; een maal niet tonen van het brom fietscertificaat; eenmaal gladde band op bromfiets. MET SLOK OF

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7