'Ie kunt met voeding al heel veel bereiken' Holtens Nieuwsblad Zachtste maart sinds jaar 1901 Holtens Nieuwsblad 5 Programma eeuwfeest Regenboog Speciale kerkdienst Doosjes dvd's gestolen HOLTEN - Het christe lijk onderwijs bestaat honderd jaar in Holten. En dat wordt gevierd met een receptie op vrijdag 20 april,'een reünie op zaterdag 21 april, een fancyfair op woensdag 25 april en een leerlin- genfeest op donderdag 26 april. Van School met den Bijbel, naar Schakel en Het Kompas tot aan basisschool De Regenboog Met in Holten een gemid delde temperatuur van 8.4 graden, in Espelo 8.0 gra den en in De Bilt ook 8.0 graden tegen normaal 5.8 graden normaal eindigde maart op een gedeelde zes de plaats in de rij van zacht ste maartmaanden sinds 1901. jubileumfeest Christelijk onderwijs begon met School met den Bijbel Dinsdag 17 april 2007 Eeuw christelijke school "Al in 1893 waren ze in Holten van plan om een School met den Bijbel te gaan bouwen", weet de huidige directeur Rob Klein van school De Regen boog. "Een vijftal 'broeders', Breukink, Zwiers, Huzen, Crolli- us en Leurlink hadden de eerste vergadering op 2 maart 1893". Het duurde echter nog tot 3 ja nuari 1907 voordat de school, onder leiding van voorzitter ds. A. Vogel, echt werd geopend. "In 1897 werd hiervoor al een perceel grond aangekocht voor 180 gulden. Dit werd tot de bouw aan een lid voor 1,50 gul den per jaar verhuurd." Het opzetten van een school ging in die tijd niet zomaar. "Het Rijk en de koningin moes ten hiervoor toestemming ge ven", weet Rob. Deze christelijke tweeklassige school kwam aan de Stations straat en bleek een schot in de roos. Anderhalve maand na opening was het pand namelijk alweer te klein en moest er een derde lokaal worden bijge bouwd De eerste directeur moest na een ruzie na twee jaar het veld ruimen voor directeur P. Kene- mans. Hij werkte er tot en met 1942, waarna de heer Kroon hem opvolgde. Om aan de vraag te kunnen vol doen, werd op 28 februari 1956 school De Schakel gebouwd. Die stond op de plek waar nu De Regenboog staat: aan de Schoolstraat. In mei 1975 kwam daar nog eens de school op de Kol, Het Kompas, bij. De uitbreiding ging tot in 1985 door, toen de kleuterscholen zich bij de basisscholen voeg den. Daarna begon het aantal leer lingen te dalen, waardoor in juli 1993 Het Kompas werd geslo ten. Zo'n vier maanden later, op 12 november 1993, werd De Scha kel omgedoopt tot de huidige naam De Regenboog. Er volgde in 1994 een vergroting van de kelder en bleef het aantal leerlingen stijgen. Rob: "In 1999 had de school 247 leerlingen. Zo'n acht jaar later zijn dat er honderd meer geworden HOLTEN - Basisschool De Re genboog viert feest. Het christe lijk onderwijs bestaat in Holten honderd jaar. Daarom wordt er vrijdag 20 april van 20.00 tot 21.30 uur een receptie in De Re genboog gehouden. Iedereen die de school een warm hart toedraagt, is welkom. Het feest wordt de dag erna, zaterdag 21 april van 13.00 tot 23.00 uur, vervolgt door een grote reünie. Daarna volgt woensdag 25 april van 15.00 tot 20.00 uur een fan cyfair en donderdag 26 april van 8.30 tot 13.30 uur een leerlin- genfeest. Meer info: www.dere- genboog-holten.nl HOLTEN - De School met den Bijbel werd in 1907 geopend aan de Stationsstraat. Vele Holtenaren hebben tijdens hun jeugd op een christelijke school in Holten gezeten. Zo ook deze groep leerlingen uit 1923. Of zij op de reünie komen, is afwachten. De oudste reü nist, die zich, tot nu toe, heeft aangemeld is Teunis Aanstoot Hij verliet de school in 1934. De leerlingen op deze foto zouden nu er gens rond de negentig jaar moeten zijn. HOLTEN - Pak het eens anders aan. Dit is het thema van de aangepaste kerkdienst voor mensen met een verstandelijke beperking. Deze gaat uit van de oudervereniging Philadelphia en wordt gehouden op zondag 22 april om 9.30 uur in de gere formeerde kerk de Kandelaar. Voorganger is ds. H.P. Mulder. Kim, Sandra en Irene verlenen hun muzikale medewerking. HOLTEN - In een winkel aan de Smidsbelt in Holten vond dins dag 11 april omstreeks 14.00 uur een winkeldiefstal plaats. Een 59-jarige Holtenaar nam uit de winkel twee doosjes weg met daarin dvd's. Aan de hand van het kenteken van zijn auto werd de dader in zijn woning aange houden. Hij bekende de diefstal en van justitie kreeg hij een transactie aangeboden. HOLTEN - Het landlevengevoel staat centraal op deze eerste Oosterhoffair die op koningin nedag gehouden wordt. Voor de eerste keer wordt in de binnen tuin van havezate De Oosterhof een markt worden gehouden die geschoeid is op het Landle ven gevoel. De entree is gratis. Samen met collega Geke Veld huis is Dinie Wegstapel-Krijt uit Holten present op de Ooster hoffair. Onder de naam 'Better Vitality' worden mensen gehol pen aan een gezondere leefstijl, meer vitaliteit, meer energie, betere sportprestaties en ge wichtsbeheersing, zowel wat af slanken betreft als gewichtstoe name. Wegstapel-Krijt werkt met producten van Herbalife. „Niet alleen mensen die willen afvallen, maar ook veel sporters, zowel amateur- als topsporters, gebruiken deze voeding of sup plementen als aanvulling", geeft ze aan. Zelf is ze eveneens sportief bezig met hardlopen en Dinie Wegstapel: "Sport blijft leuk. En een goede voeding is daarbij onontbeerlijk." mountainbiken. „Nordic Wal king doe ik ook. Eigenlijk doe ik van alle sport. Sport blijft leuk. En een goede voeding is daarbij onontbeer lijk." Haar bedrijf past goed op de Oosterhoffair: „We zijn bezig De zachtste maand in deze lijst was die van 1991 met een gemid delde temperatuur van 8.8 gra den. Het zachte weer houdt in middels vrijwel onafgebroken aan vanaf september 2006, waar bij de afzonderlijke maanden al lemaal in de top 10 van zachtste overeenkomstige maanden -zijn .gekomen. Ook deze maand lag de temperatuur op de meeste dagen boven het langjarige, al leen rond de 20e was er enkele dagen sprake van vrij koud weer voor de tijd van het jaar. In Hol ten kwam over de hele maand maar 1 vorstdag voor, terwijl het langjarig gemiddelde negen da gen bedraagt. De laagste tempe ratuur -1.6 graden werd gemeten in Holten op 20 maart, Espelo noteerde toen -2.6 graden. Op 28 maart werd in Holten de hoogste maximumtemperatuur bereikt van 19.7 graden, Epelo noteerde 19.3 graden. Eind maart wordt voor De Bilt het koude getal be paald. Het is een maat voor de koude in een tijdvak november tot en met maart. Het Hellman- ngetal wordt verkregen door over dit tijdvak alle etmaalgemiddelde temperaturen beneden het vries punt te sommeren met wegla ting van het minteken. Over het tijdvak november 2006 tot en maart 2007 bedroeg het Hel- lmanngetal 4.8 graden. Hiermee komt deze periode bij de catego rie van buitengewoon zachte winters. Het aantal zonuren ge middeld over het land is uitgeko men op 183 tegen een langjarig gemiddelde van 115. Daarmee was maart zeer zonnig. In De Bilt werden 157 uren zon geregis treerd tegen 114 uren normaal. Dankzij de invloed van een hoge- drukgebied en de aanvoer van droge lucht verliep het tijdvak van 25 tot en met 28 maart zeer zonnig met dagelijks 10 zonuren of meer. Ook van 12 tot en met 15 maart scheen de zon in delen van het land vrijwel onafgebroken. En dan de neerslag van maart, het natst was het in het midden van het land met in Soesterberg 91.0 mm. Vooral het begin van de maand verliep uitermate wissel vallig en nat; over de eerste 9 da gen van de maand viel er gemid deld in Holten en de buurtschap pen 48.0 mm. Op 1 maart viel de meeste neerslag over het etmaal, Beuseberg noteerde 18.0 mm, Holten 15.0 mm, Rijssen 14.0 mm, Dijkerhoek 13.0 mm en tot slot Espelo 10.0 mm. Het tijdvak van 10 tot en met 16 maart en dat van 22 tot en met 29 maart verliep in grote delen van het land zonder neerslag. Holtens Nieuwsblad 5 een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W H. Beyere, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. FOTO: SANDER SCHEPERMAN om mensen op een natuurlijke manier gezonder te krijgen en te houden. Je kunt met voeding heel veel bereiken zonder dat je medicijnen hoeft te gebruiken", aldus de Holtense voedingsdes kundige. Klachten bezorging: Tel. 055 - 538 90 53 Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haaratraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Hoofd redactie: A. Schepers Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: |.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.J. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5