Cannova Leren leven met dementie dichterbij dan u denkt Cursusprogramma Hartfalen en voeding De kapper komt naar u toe Handig: avond- consuïtatiebureau vi - (arinova april 2007 Zorg bij u in de buurt Nederland telt ongeveer 250.000 mensen met dementie. De belangrijk ste en meest bekende oorzaak is de ziekte van Alzheimer. Bij mensen met dementie gaat het functioneren van de hersenen langzaam maar zeker achter uit. Zij worden in hun dagelijks leven steeds afhankelijker van de hulp van anderen. Een zorg die jaren achtereen, soms 24 uur per dag, nodig is. Alzheimer cafés Carinova, in samenwerking met de vereniging Alzheimer Nederland, helpt en ondersteunt mensen met dementie en degenen die deze patiënten dagelijks verzorgen en begeleiden. Dat doen we ondere ander met het Alzheimer Café en de Alzheimer-huiskamer, ontmoetings plekken voor patiënten, familie en professionele hulpverleners. Hier wisselen we ervaringen uit, vertellen deskundigen over hun aanpak en krijgt u tips en ideeën aangereikt. Ook maken wij u wegwijs in het doolhof van regels, subsidies en alles wat daarmee samenhangt. Vaste indeling De indeling van de avonden is steeds dezelfde: 19.00 - 19.30 uur: inloop met koffie 19.30 - 20.00 uur: start met het thema van de avond 20.00 - 20.30 uur: pauze met koffie 20.30 - 21.00 uur: gelegenheid tot stellen van vragen 21.00 - 21.30 uur: afsluiting van de avond en gezellige nazit. Carinova organiseert Alzheimer-cafés in Raalte, Ommen, Hardenberg en Deventer en een Alzheimer-huiskamer in Staphorst. Kijk op www.carinova.nl voor een overzicht van deze bijeenkomsten. Leden van Carinova Salland Plus kunnen ook 's avonds het consultatiebureau voor i zuigelingen bezoeken. Handig als u bijvoorbeeld vanwege uw werk overdag niet kunt of als u graag samen met uw partner naar het consultatiebureau wilt komen. Het kan ook gemakkelijk zijn dat de andere kinderen uit het gezin niet mee hoeven omdat één van de ouders kan oppassen, terwijl de ander naar het avondconsultatiebureau gaat. Het avondconsultatiebureau is in de wijkgebouwen van Baalderveld (Hardenberg) en Dalfsen. Maar ouders uit andere plaatsen kunnen hier ook 's avonds naar toe. Bij voldoende belangstelling kan in andere plaatsen het consultatiebureau daar ook 's avonds van start gaan. Wilt u het avond consultatiebureau gaan bezoeken, meldt u zich dan aan via (0900) 8662. Themabijeenkomst 'Peuters, lief maar lastig', Wispeiweg 2b (gezondheidscentrum De Parel), Luttenberg Datum: 24 april Themabijeenkomst 'Regels en grenzen', Veldpaperweg 2, Colmschate Datum: 25 april Themabijeenkomst 'Hartfalen', Oranjelaan 18a, Wijhe> Datum: 2 mei Cursus 'Babymassage', Jhr. van Nahuysstraat 66, Ommen Startdatum: 7 mei Cursus 'Leven met diabetes', Ruitenborghstraat 30, Dalfsen Startdatum: 8 mei Themabijeenkomst 'Osteoporose', Burg. Backxlaan 265, Nieuwleusen Dotum: 8 mei Cursus 'Kind en veiligheid', Zwolseweg 180, Deventer Startdatum: 10 mei Cursus 'Borstvoeding, de beste start', De Blekstraat 34, Raalte Startdatum: 10 mei Themabijeenkomst 'Weerbaarheid', Zwolseweg 180, Deventer Datum: 22 mei Cursus 'Aanstaande oudervoorlichting', van Reeuwijkstraat 50, Ommen Startdatum: 30 mei Cursus 'Kind en veiligheid', Meteoorlaan 2, Hardenberg (Heemse) Startdatum: 30 mei Op woensdagmiddag 2 mei organiseert Carinova in Wijhe een informatie bijeenkomst over Hartfalen en voeding. De middag vindt plaats in het Carinova- gebouw aan de Oranjelaan 18a en duurt van 14.00 - 16.00 uur. Opgave kan telefonisch bij Carinova, tel. (0900) 8662. Ook kunt u hier meer informatie krijgen. Kosten: €10. Leden Carinova Salland Plus betalen 5. Nederland telt ongeveer 200.000 patiënten met hartfalen. Naast medicijnen zijn leefregels en voedings adviezen van groot belang bij de behandeling van hartfalen. Mensen met hartfalen kunnen door aangepaste voeding en een gezonde leefstijl zich beter voelen en hun levensverwachting verhogen. De diëtist van Carinova geeft informatie over onder andere de werking van het hart, wat is hartfalen, voedingsadviezen bij hartfalen zoals vochtgebruik, zoutgebruik en zout- vervangers, gezonde voeding, onverzadigd en verzadigd vet. Er is volop de gelegenheid vragen te stellen en ervaringen uit te wisselen met andere deelnemers. Kijk ook op www.carinova.nl Een uitstapje naar de kapper kan een hele onderneming zijn. Carinova biedt dé oplossing: de kapper komt naar u! Bent u aan huis gebonden, heeft u een drukke agenda of heeft u kleine kinderen van wie de haren geknipt moeten worden. De kapper aan huis is dan de ideale oplossing. Carinova werkt samen met vakdeskundige kappers. De Carinova-servicepakketten Deze service is onderdeel van het Carinova servicepakket. In de regio Salland heet dit het Carinova Salland Pluspakket. Leden van het servicepakket hebben de volgende voordelen: 10% korting op de behandelingen; er wor.den geen voorrijkosten in rekening gebracht. Wilt u meer weten over de kapper aan huis, de Carinova service-pakketten of meteen een afspraak maken, neem dan telefonisch contact op: (0900) 8662. Bent u benieuwd naar onze diensten? Kijkt u dan op de vernieuwde website www.carinova.nl of bel met (0900) 8662. Korting op aanvullende Kraamzorg Soms vergoedt uw zorgverzekeraar niet alle uren kraamzorg die u wenst. Wilt u extra kraamzorg inkopen, neem dan contact op met Naviva of kijk op www.naviva.nl. Naviva is de kraamzorg- organisatie waar de kraamzorg van Carinova deel van uit maakt. Als abonnee van het Sefvicepakket van Carinova bent u bovendien goedkoper uit, want u ontvangt 5,- korting op het uurtarief. Zo betaalt u geen 32,50 maar 27,50 per uur. W. De wijkverpleegkundige helpt Zorg voor uw welzijn T(0900) 8662 I www.carinova.nl Bathmen Looweg 33 C Bergenlheim Burg. Oprelllaan 5-7, Broekland Bouwhuisplein 11 Colmschate Andriessenplein Hollerweg 108c, Veldpaperweg 2. Dalfsen Ruitenborghstraat 30, Dedemsvaart latyrusstraat 12c, Schuttevaer 39, Deventer Zwolseweg 180, Ruijsdaelstraat 33, Enkdwarsstraat 2A, M G Gooszenstraat 10, H J P Fesevusstraat Karei de Grotelaan 9a, Karei de Grotelaan 361, Spuistraat 18, Leliestraat 27, Diepenveen Molenweg 7, Gramsbergen Gramsberg er State 12 Hardenberg Stationsstraat 2e, Hessenweg 74a, Meteoorlaan 2, Lage Doelen 1, Floralaan 1, Heeten Stevens kamp 1, Heino Markstraat 27, Holten Gaardenstraat 31, Lemelerveld Ds. C. Keerstraat 1, Luttenberg Harmelinkstraat 13, Mariénheem Veenhorst 1, Nieuw Heeten Bathmenerweg 5, Nieuwleusen Burg. Backxlaan 265, Olst Averbergen 3c en 9, Ommen Jhr. Van Nahuysstraat 66, van Reeuwijkstraat 50, Veldkampweg 19, Raalte Atkelstein 2 De Blekstraat 34, Almelosestraat 40a, Kaagstraat 10a, Markstraat 65, Schalkhaar Ganzeboomsweg 9, Slagharen Dr. Willemslaan 150, Staphorst Hoogeweg 30, Wesepe Ds. E. Kreikenlaan 3, Wijhe Oranjelaan 18a. Wijkverpleegkundigen van Carinova kunnen gratis Advies, Instructie en Voorlichting (AIV) geven aan cliënten met een chronische of levensbedreigende ziekte en hun naasten. Hiervoor is geen indicatie van het CIZ (Centrum Indicatiestelling Zorg) nodig en een eigen bijdrage hoeft niet betaald te worden Carinova heeft haar wijkverpleegkundigen goed voorbereid op deze taak. Aanmelding U kunt zich op werkdagen van 8.30 - 17.00 uur aanmelden bij Carinova, telefoon (0900) 8662. De telefoniste geeft de aanvraag door aan de wijkverpleegkundige in uw woonplaats.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 17