Leerlingen Bosschool hangen nestkastjes op Holtens Nieuwsblad 7 Start van voorverkoop zwemabonnementen Leden bibliotheek kunnen nu ook online gaan lenen Receptie koster Meijerink 'Ik heb er altijd met heel veel plezier gewerkt' Herdenking Afscheid 'Je bent altijd met mensen bezig' begraafplaats Win kaarten Melanie Expositie Stien Eelsingh Sportagenda Dinsdag 10 april 2007 Meijerink stopt als koster HOLTEN Alhoewel Bernhard Meijerink vorige week al is ge stopt als koster bij de Kandelaar, krijgt hij eind deze week nog een officieel afscheidsreceptie aangeboden. Tjeerd Reitsema zal vanaf nu zijn werkzaamheden als koster overnemen. Hij heeft in de ho reca gezeten. Bernhard heeft hem ondertussen al goed inge werkt. De receptie wordt vrijdag 13 april van 20.00 tot en met 22.00 uur gehouden in de Kandelaar. Iedereen is dan welkom om af scheid van Bernhard te nemen. HOLTEN - Bernhard Meijerink is na 22 jaar gestopt als koster van de gereformeerde kerk De Kandelaar. "Ik heb er altijd met heel veel plezier gewerkt". Voordat hij als koster begon, werkte hij 25 jaar in de metaal. "Dat is toch wel even totaal wat anders", lacht Bernhard. "Het ging bij dat bedrijf niet zo goed meer. Ik zocht daarom iets an ders." Zijn vrouw Hanneke deed op dat moment al schoon maakwerk bij de Kandelaar, zo dat hij er op die manier mooi in kon rollen. "Je bent altijd met mensen be zig", vertelt Bernhard wat hij zo mooi aan het kostervak vindt. "Van jong tot oud kom je te gen", vult zijn vrouw hem aan. "Maar het is wel veel avond- en weekendwerk". Voor het echt paar is dat echter nooit een pro bleem geweest. "Het grote voor deel was, dat we met elkaar werkten. Je kunt dan je eigen tijd indelen en dat is ideaal", vindt Hanneke. Het werk van koster bestaat voor een groot deel uit het uit voeren van klein onderhoud, schoonmaken, koffie zetten en het klaar zetten van de zaal tij dens rouw- en trouwdiensten, doop en kerkdiensten. "Winters ben je drukker dan bijvoorbeeld in de zomermaanden", weet Bernhard. "Verder is het erg af hankelijk van of de zaal is ver huurd". Zo is de koster aanwe zig als er concerten van onder meer HMV en het Mannenkoor worden gehouden of wanneer er een toneelvoorstelling van COV is. Maar ook tijdens de jaarlijkse Holtense dag van CDA Overijssel. "Soms heb je iets ge pland voor die dag, maar komt er ineens een begrafenis tussen door. Juist die begrafenissen zullen de twee bij blijven. Bern hard: "Het brengt toch een stuk je spanning met zich mee. En emotie. Vooral als het om kleine kinderen gaat. Dat is erg indruk wekkend." Hanneke: "Je wilt dan toch dat alles goed gebeurt. Er mag niets fout gaan." Zijn vrouw stopte anderhalfjaar geleden met schoonmaken bij de Kandelaar. Gezien de leeftijd dacht Bernhard er ook aan om het wat rustiger aan te gaan doen. Maar hij kon nog geen af scheid nemen en ging door tot zijn 65ste. "Een prachtige afslui ting", vindt hij het dan ook. Bei den gaan de extra vrije tijd ge bruiken voor hun grote hobby. "We doen veel aan lange af- standswandelen", vertelt Bern- hard. Hanneke: "En we hebben nu mooi tijd voor de kleinkinde ren". VOETBAL HOLTEN HOLTEN - Op de Canadese Be graafplaats wordt zondag 15 april om 14.30 uur een herden king gehouden. Iedereen is wel kom hierbij aanwezig te zijn. Dan wordt de 62-jarige bevrij ding van de Oost-Veluwe her dacht. Hierbij sneuvelden veel solda ten van het 48th Highlanders of Canada, die op de Canadese Be graafplaats liggen begraven. Naast een muzikale ode, wor den er bloemen gelegd bij de graven. RUSSEN - Woodstockgrootheid Melanie stond in 1969 op Woodstock samen met alle gro tenvan toen zoals Jimi Hendrix, The Who, Janis Joplin. Vrijdag 20 april komt ze naar Lucky Co in Rijssen. De kaart verkoop hiervoor is al begon nen. Maar abonnees van het Holtens Nieuwsblad kunnen kaarten winnen. Stuur het ant woord op de vraag op welk we reldberoemd festival in 1969 was Melanie te zien, whk.rijs- sen@whk.wegener.nl Woensdag 11 april De Zweef C2 - Holten Cl Zaterdag 14 april Sallandia Al - Holten Al Holten A2 - Vroomsh. Boys A2 Holten BI - GSV63 BI Hellendoorn C2 - Holten C1 Holten C2 - Stevo C3 Holten C3 - Markelo C2 Nw-Heeten Dl - Holten Dl Holten D2 - Nw.Heeten D2 Holten El - De Zweef E4 Broekland E2 - Holten E2 Wesepe E2 - Holten E3 Holten E4 - Dalfsen E2 Zweef F2 - Holten F1 Holten F2 - Dalfsen F3 Holten F3 - Marienheem F2 Haarle F3 - Holten F4 Hellendoorn F4 - Holten F5 Raalte F5 - Holten F6 Holten MB1 - Apeldoorn MB Zondag 15 april Holten 1 - Lemelerveld 1 Rohda R 8 - Holten 2 Neede 4 - Holten 3 Holten 4 - Enter 6 Holten 5 - Achilles 8 Holten 6 - Zweef 12 Helios 7 - Holten 7 Holten DA1 - Stevo DA1 HOLTEN - Koster Bernhard Meijerink zet er een punt achter. Hij stopt als koster bij de gereformeerde kerk ue Kanaeiaar. t jeero Reitsema neemt zijn taken over. F0TO SANDER sperman ESPELO - Wild Beheer Eenheid Holten (WBE) heeft afgelopen donderdag 5 april bij de Bos school enkele nestkastjes ver vangen. Leerlingen Wilfred Vos en Wieke Oostenenk mochten meehelpen om de kastjes op te hangen. "We hebben zestig nestkastjes hangen bij de Bosschool en in Dijkerhoek", weet Victor Brau- nius van WBE. "Het is ongeloof lijk, maar deze worden altijd voor honderd procent bezet". De kinderen van de Bosschool en sinds kort ook van de school in Dijkerhoek, houden de kast jes zo nu en dan in de gaten. "Na drie, vier jaar waren enkele kastjes aan vervanging toe", vertelt Victor. "Sommigen wa ren zelfs helemaal aangevre ten". Deze zijn nu verstevigd met metaal. "Het maken van de kastjes is behoorlijk tijdrovend, daarom laten we dat meestal doen." De Rabobank heeft voor HOLTEN - De voorverkoop van zwemabonnementen vindt plaats aan de kassa van het zwembad van dinsdag 17 april tot en met vrijdag 27 april van 09.00 tot 16.00 uur. De abonnementen in de voor verkoop zijn geldig vanaf datum aankoop tot 1 september en zijn geldig voor de zwembaden Twenhaarsveld en De Koerbelt. Openingsdatum van het zwem bad Twenhaarsveld in Holten is van 1 mei tot en met 31 augus tus. Tarieven viermaandsabon- nementen: jeugd 3 tot en met 17 jaar 19,90 euro; volwassenen 18 tot en met 64 jaar 30,10 euro; 65+ 19,90 euro. Gezinsabonne ment: een van de ouders 30,10 euro en overige gezinsleden 3 tot 18 jaar 15 euro. Scholieren Wilfred Vos en Wieke Oostenenk mochten met de le den van WBE Holten mee om nestkastjes op te hangen. FOTO: HARRY BROEZE dit project dan ook ruim 750 eu- van de natuur en zich er en- ro geschonken. "Ze vonden het thousiast voor kunnen maken, een erg leuk idee." Naast het ophangen van de WBE Holten is dan ook erg blij nestkastjes, wordt een keer per met deze gift. Het zorgt ervoor jaar een bezoek gebracht aan dat leerlingen bewust worden Natuurdiorama Holterberg. HOLTEN - Bibliotheekleden uit Overijssel kunnen met ingang van deze week zelf thuis online boeken, cd's en muziek dvd's lenen uit vrijwel de gehele geza menlijke collectie van de Over ijsselse bibliotheken. Hierdoor hebben zij in een keer de beschikking over miljoenen titels. Het servicesysteem dat dit alles mogelijk maakt heeft als veel- 19.00 14.30 14.30 14.30 9.00 11.00 13.00 11 00 10.00 10.00 9.00 9.30 10.00 9.30 9.00 9.00 11.00 10.00 10.15 13.00 14.00 9.30 9.30 10.00 9.00 9.00 9.30 10.00 zeggende naam Zoek Boek en is deze week officieel gelan ceerd door demissionair gede puteerde J. Kristen. In het provinciehuis te Zwolle werd gistermiddag een speels stukje opgevoerd door de direc teuren van de openbare bibliot heken Deventer en Zwolle om de opening van Zoek Boek in Overijssel extra luister bij te zet- Maandag 16 april Holten MB1 - Loenermark MB 18.30 HOLTEN - In de bovenhal van het gemeentehuis van Holten aan de Smidsbelt in Holten wordt van 29 maart tot en met 31 mei een expositie van wer ken van Stien Eelsingh gehou den. Dit werk is door haar in ok tober 1950 gemaakt tijdens de Nagelhoutreis naar het Zuid franse Saint Tropez. Een groot deel van de geëxposeerde wer ken zijn ten behoeve van deze expositie uit bruiklenen verkre gen. Stien Eelsingh (1903-1994) was één van de eerste kunste naars die door bemiddeling van de Holtense huisarts J.P. Nagel hout werd uitgezonden. Door de contacten met collega-arts Schönfeld Wichers (Belcampo) werd Nagelhout waarschijnlijk geattendeerd op de in Staphorst wonende kunstenares. Schön feld Wichers woonde en werkte in Bathmen; daarvoor had hij waargenomen in Staphorst. Nagelhout bracht Stien Eel singh onder in het Zuidfranse plaatsje Le Rayol, waar hotelei genaar André Halier de scepter zwaaide. De expositie op de bo venverdieping van het gemeen tehuis kan bezocht worden op maandag tot en met vrijdag tij dens kantooruren en op don derdagavond bovendien van 18.00 tot 19.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7