Expositie snijwerk van Fred Mutebi Oranje Fico Avond met Duo HBK en EK 1988 Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 5 Lezing over Da Vinei Code Leegverkoop HMV-winkel Gift komt van fans Tuitert HOLTEN - Het christe lijk onderwijs bestaat in Holten honderd jaar en dat wordt gevierd met een feestweek. Vol programma rondom honderd jaar christelijk onderijs in Holten Ouderenadviseur bij SWOH jubileum Vol programma wegens jubileum christelijk onderwijs Dinsdag 10 april 2007 Grote reünie Regenboog "We houden vrijdag 20 april van 20.00 tot 21.30 uur een recep tie", vertelt directeur Rob Klein van De Regenboog. "Sommigen hebben we een persoonlijke uit nodiging gestuurd, maar het is voor ons ondoenlijk om dat naar iedereen te doen. Wie zich bij de school betrokken voelt, mag dan ook komen." Daar blijft het niet bij, want za terdag 21 april staat de school helemaal in teken van een grote reünie. "Ondertussen hebben zich al bijna achthonderd men sen zich aangemeld", weet Rob. Om dit in de school te kunnen herbergen, wordt er een grote tent op het schoolplein ge plaatst. Daarnaast is er een tijdsschema gemaakt wanneer leeftijdsgroepen worden uitge nodigd. Om 13.00 uur wordt be gonnen met de 60-plussers. Oml4.00 uur komt de leeftijds groep tussen 45 en 60 jaar aan de beurt. Daarna gevolgd om 15.30 door de groep 30 tot en met 44 jaar en om 17.00 uur door de groep 12 tot en met 29 jaar. "In school worden onder meer video's gedraaid van vroeger en zijn er foto's te bekijken." Maar het gaat natuurlijk vooral om het weerzien van oude klas genoten. En ze komen overal vandaan, weet Rob. "We heb ben zelfs aanmeldingen uit Ca nada, Duitsland en Australië". Vooral de mond-tot-mondre- clame en de acties van oud leerlingen om zelf oude klasge noten op te trommelen hebben geleid tot het grote aantal aan meldingen. "Zo belde een oud leerling die graag de hele klas weer terug wilde zien. Met be hulp van oude foto's, heeft hij namen en telefoonnummers weten te achterhalen. En daar na heeft hij iedereen opgebeld. Complete groepen uit 1962 zijn dan bijvoorbeeld ook aanwe zig". Tot nu toe heeft de oudste leerling die zich heeft aange meld, in 1934 op school geze ten. Aanmelden voor de reünie is nog steeds mogelijk via de website: www.deregenboog- holten.nl. Verder staat er woensdag 25 april van 15.00 tot 20.00 uur een Fancy Fair op het programma. Er is onder meer een veiling van kunstwerken ge maakt door leerlingen en oud leerlingen. De veilingstukken zijn op de website alvast te be kijken. Verder is er een kunst café, diverse optredens en een rommelmarkt. De leerlingen hebben donderdag 26 april van 8.30 tot 13.30 uur groot feest. HOLTEN - Wegens het uitvallen van de lezing in december 2006 wordt de lezing over de Zin en Onzin van de Da Vinei Code verschoven naar 25 april. Kunsthistorica Karin Braam horst is gastspreker. De avond begint om 20.00 uur in het Dorpshuis de Boschkamp. En tree bedraagt 8 euro, donateurs 5 euro, scholieren 3 euro. Van de Da Vinci Code werden tot nu toe alleen al in Nederland rond de 800.000 exemplaren ver kocht. De thriller van Dan Brown is daarmee het best ver kochte boek voor volwassenen ooit, op de bijbel na. HOLTEN - Supportersvereni ging HMV houdt zaterdag 21 april de voorjaarsleegverkoop in de winkel aan het Zwartepad 8 en in de opslagloods aan de leurlinksweg. Alle opbrengsten zijn voor de Holtense muziekvereniging HMV. Er is van alles te koop. Bijvoor beeld huishoudelijke artikelen, zoals bedden, tafels en kasten. HOLTEN - In het Holtens Nieuwsblad van dinsdag 3 april stond een artikel over duizend euro voor stichting Young Afri ca. Hierin staat vermeld dat het personeel van het postkantoor met eigen activiteiten ook nog eens een paar honderd euro bij elkaar hebben gekregen. Dit is niet juist. Het bedrag is üjdens de supportersavond van Mark Tuitert bij elkaar gebracht. HOLTEN - Bierlokal am Bahn- hof wordt vrijdag 13 april hele maal oranje. Dan begint name lijk rond 21.00 uur de Oranje Fi co Avond. Iedereen is welkom en de toegang is gratis. De dres- scode is: oranje. 'Doordat Hakken on Ice bij ijs- club De Noordpool op het laat ste moment is afgeblazen, wil den we toch wat anders doen voor de jeugd", zegt Nick Jong bloed. "CV De Hazelnootrid ders laten hunnen koppen ze ker niet hangen!" Jan Deijk: "Ik heb thuis een voetbaldocumentaire op dvd over het Europees Kampioen schap in 1988. Dat is echt don- dersmooi om te zien. Je blijft er gewoon naar kijken". Tijdens de pauze, treedt Duo HBK op. Met aanstekelijke nummers zal het duo ervoor zorgen dat de bezoekers hele maal in de sfeer komen. Gerda Brands van Bierlokal am Bahn- hof: "We gaan het hele café oranje aankleden. Verder loopt iedereen in het oranje". Zoals het bij een goede voetbal wedstrijd hoort: in de derde helft is er tijd om na te praten en te swingen op de muziek van Duo HBK. De Fico Avond, doet de leden van CV De Hazelnootridders denken aan de filmavonden in de kanüne van de scholenge meenschap. "Toen werd er elke vrijdagavond voor weinig geld een film gedraaid", zegt Jan. HOLTEN - In de hal van het ge meentehuis in Holten wordt van maandag 2 april tot vrijdag 1 juni een nieuwe expositie ge houden. De kunstenaar Fred Mutebi uit Uganda stelt door middel van de Stichting Kinde ren van Uganda zijn kunstwer ken tentoon. De kunstvorm waar Mutebi regelmatig gebruik van maakt, is het drukken van gekleurd houtsnijwerk op pa pier. Door deze intensieve tech niek kan van elk werk slechts vijf afdrukken gemaakt worden. Bij HOLTEN - Nadat de Senioren voorlichting 75-plus medio 2006 werd afgesloten, zijn bij de Stich ting Welzijn Ouderen Holten (SWOH) vierhonderd telefoon tjes van ouderen binnengeko men met vragen op allerlei ge bied. Deze vragen zijn zo goed mogelijk beantwoord en in enke le situaties zijn ouderen met complexe vragen bezocht door een medewerker van de SWOH. Toch is er een lijst blijven liggen met opmerkingen en vragen van ouderen over veel onderwerpen. Bijvoorbeeld over eenzaamheid en het omgaan met toenemende lichamelijke en geestelijke beper kingen van henzelf of hun part ner. Maar ook over financiële te gemoetkomingen, vragen over verhuismogelijkheden, proble men met vervoer, hulp bij admi nistratie en ondersteuning bij zijn kunstwerken speelt Mutebi met kleuren en het verschil tus sen licht en donker. Zijn werken zijn de afgelopen jaren over heel de wereld tentoongesteld. Naast het organiseren van workshops, richt Fred Mutebi zich op het behoud van de Afri kaanse cultuur. Hij coacht jonge kunstenaars, zodat zij door middel van hun kunstwerken in hun eigen onderhoud kunnen voorzien. De exposiüe is tijdens kantooruren te bezichtigen en gratis toegankelijk. zorg voor een partner of familiel id. Misschien heeft een aantal mensen al een antwoord op hun vraag of een oplossing voor hun probleem gevonden. Maar waar schijnlijk zijn er nog veel ouderen die daarbij hulp zouden willen hebben. Iemand die hen de juis te weg wijst en samen met hen een oplossing voor hun pro bleem zoekt. Die deskundige is er nu bij de SWOH, de ouderen adviseur. Sinds februari 2007 is bij de SWOH een medewerker in dienst die ook ouderenadviseur is. Voor het stellen van vragen of voor het maken van een afspraak kunt u bellen op maandag, dins dag en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur naar de Stichting Wel zijn Ouderen Holten telefoon 0548-364910. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 055 - 558 90 53 Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur: Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Hoofd redactie: A. Schepers Commercieel regiodirecteur G.j.M. ter Hedde Directie: |.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl Gerda Brands proost met Yke de Veer, Gerben Grave, Nick Jong bloed en Jan Deijk op de Oranje Fico Avond. foto: johan bounk HOLTEN - Het christelijk onderwijs bestaat in Holten honderd jaar en dat moet worden gevierd. Er komt dan ook een reünie bij de Regenboog. Maar ook een receptie, een fancy fair en een leerlingenfeest. foto: sander scheperman

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5