'Hier moeten we mee aan de slag' Herwi sponsort jeugdteam Okia Holtens Nieuwsblad 17 Lezing cultuurgeschiedenis Catalonië Win kaarten Lucky Reünie Expositie Joke Bakhuis Lezing over Handvest van Aarde Toertocht over Holterberg Projectprijs Theaterspektakel David krijgt cheque van 4000 euro HOLTEN - Na het zien van de film 'An inconve nient truth' over de op warming van de aarde, zijn Claire van Nyendaal en Bertine Bielderman van scholengemeen schap De Waerdenborch uit Holten overtuigd: "Hier moeten we mee aan de slag!" Twee leerlingen De Waerdenborch zetten zich in tegen klimaatverandering HOLTEN - De jeugd van touwtrekvereniging Okia presenteerde tijdens het toernooi op sportpark 't Vletgoor de nieuwe shirts met trainingspak ken. Gesponsord door Herwi. I Dinsdag 10 april 2007 }l RUSSEN - In Lucky co wordt ij vrijdag 27 april van 20.30 tot 1 1.30 uur de Lucky Reünie ge- I houden. Met oud-DJ's en voor- I al de gezelligheid van toen. I Lekker bij praten en swingen I met die oude bekende, maar I natuurlijk ook met alle 30-plus I stappers van nu. I Kaarten: kosten 5 euro en aan I de kassa 7,50 euro. Leeftijd is 30 F jaar en ouder. Het Holtens Nieuwsblad geeft viermaal twee kaarten weg. i' Stuur hiervoor een e-mail met naam, adres en telefoonnum- R mer naar holtens.nieuws- blad@whk.wegener.nl Op 2 en 3 april hebben zij twee dagen voor alle leerlingen, leer krachten en ouders van de school georganiseerd, om sa men te kijken wat iedereen zelf kan doen om de verandering van het klimaat tegen te gaan. De dagen blijken een groot suc ces, zowel leerlingen als ouders inspireren elkaar met initiatie ven voor energiebesparing die ze zelf kunnen realiseren. Dat varieert van het uitzetten van ongebruikte computers op de school tot korter douchen en de verwarming lager zetten. Deze actie laat duidelijk zien dat jongeren zich wel degelijk be trokken voelen bij het klimaat. De gezamenlijke NME-centra in Overijssel willen deze betrok kenheid stimuleren en vertalen in activiteiten. In de maand april zullen zij alle havo- en vwo-scholen in Overijssel de film An Inconvenient Truth aanbieden. Alleen de film van Al Gore kijken is echter niet vol doende. Juist er mee aan de slag gaan zorgt er voor dat de be trokkenheid omgezet kan wor den in eigen activiteiten. Daar om is een speciaal werkvor menboek voor leerkrachten van de bovenbouw van het voortge zet onderwijs ontwikkeld. Mid dels dit werkvormenboek wor den jongeren uitgedaagd om inspirerende toekomstideeën te leveren voor zichzelf, hun eigen omgeving en de politiek en om zelf aan de slag te gaan. De bes te ideeën worden eind dit jaar verwerkt tot tentoonstellingen en posters voor het brede pu bliek. Het eerste exemplaar van het werkvormenboek is uitge reikt aan de twee bevlogen leer lingen en Van Minderhout, rec tor van scholengemeenschap De Waerdenborch. De acties van de NME-centra worden fi nancieel ondersteund door de provincie Overijssel vanuit het programma Investeren in Duurzaam Overijssel. HOLTEN - Stichting Kunst Cultuur Holten verzorgt woens dag 11 april een lezing in De Boschkamp, Tuinstraat 2 in Holten. Sprekers zijn J. Timmer man en B. van der Ploeg cul tuurgeschiedenis van Frans en Spaans Catalonië. Catalonië is recent weer in het nieuws. Het huidige streven van de Catalanen naar meer auto nomie is niet zomaar een gril. Er bestaat een historische basis voor de gedachte dat de Cata laanse cultuur zich anders heeft ontwikkeld dan de rest van Spanje waardoor een zekere zelfstandigheid gerechtvaar digd is. De geschiedenis is zowel een Frans als een Spaans ver haal. Catalonië was in de mid deleeuwen de streek aan weers- De jeugd van Okia is erg blij met deze sponsoring. Voorzit ter Teun Stevens sprak zijn dank uit richting Herwi, tij dens het toernooi. Op de foto: staand van links naar rechts, mevrouw en Meneer ter Beest eigenaren van sponsor Herwi met kleind ochter, Teun Stevens coach, Hans Coster, Martijn Stevens, Mark Baltes, Patrick Jansen, Ia- win Oosterveld. Zittend van links naar rechts: Hendry Boode, Björn Jansen, Erik Arfman, Berry Bronsvoort, Arjan Stevens, Mark Berends. FOTO: IOHAN BOLINK zijden van de oostelijke Pyre neeën, bestaande uit kleine graafschappen en bisdommen. Langzamerhand kwamen die kleine staatjes allemaal onder het gezag van de graven van Barcelona. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaai. Aanvang lezing: 20.00 uur. Entree 5 euro voor donateurs en 8 euro voor niet-donateurs. HOLTEN/ RUSSEN - In de eta lage van de bibliotheek in win kelcentrum de Hoge Wal is tot 15 mei werk te zien van de Hol- tense kunstenares Joke Bakhuis. Joke heeft met collages, olie krijttekeningen en kleine sculp turen van de bibliotheeketalage een waar kunstwerk gemaakt. Ze is geboren in Holten. Ze be gon al op jonge leeftijd met te kenen. schilderen en boetseren. De technieken en stijlen heeft ze zichzelf aangeleerd. Joke houdt zich alleen bezig met vrij werk. Alles wat ze maakt komt uit haar eigen fantasiewereld. HOLTEN - De interkerkelijke commissie Vorming Toerus ting Holten houdt dinsdag 17 april een lezing over het Hand vest van de Aarde. Het Hand vest van de Aarde geeft funda mentele principes voor duurza me ontwikkeling en doet een beroep op de eigen verantwoor delijkheid. De principes zijn uit gewerkt voor thema's als re spect voor alle levensvormen, ecologische integriteit, sociale en economische rechtvaardig- heid en democratie, geweld loosheid vrede. Aan het Handvest is na een oproep van de Verenigde Naties in 1987 door duizenden mensen en honderden organisaties ge werkt. Op basis van alle bijdra gen is in 2000 de definitieve tekst samengesteld. De bijeen komst over het Handvest van de Aarde zal worden verzorgd door Kees Tinga, PKN-medewerker en lid van de projectgroep Kerk en Milieu van de Raad van Ker ken. De avond begint om 20.00 uur in de Kandelaar te Holten. HOLTEN - Wielervereniging Holten houdt zaterdag 21 april vanaf sporthal 't Mossink de Holterbergtoer. Het is een toertocht die zich al jaren mag verheugen in een meer dan normale belangstel ling. Het hoge kwaliteitsniveau van de tocht betekent dat de Holterbergtoer ook dit jaar weer voldoet aan de rivee sterren norm van de Nederlandse Toer Fiets Unie. Speciaal voor de deelnemers op een gewone fiets is er dit jaar ook weer een korte route van 35 j kilometer uitgezet. Via een ge- pijlde route en voor noodgeval len voorzien van een routebe schrijving, fietsen de deelne mers richting Haarle alwaar de rust is gepland. De route terug 1 naar Holten gaat via delen van het Nationaal Park. De langere afstanden zijn meer bedoeld voor de doelgroep 'toerfietser'. Er kan hierbij geko- j zen worden uit een 70, 100 of 150 kilometer lange gepijlde route. Zij zetten eerst koers rich ting de Rijssenseberg. In de om geving van Nieuw Heeten volgt er een splitsing. De 70 kilometer gaat van hieruit rechtstreeks naar de rust in Haarle. De lange re afstanden gaan ook naar de zelfde rustplaats maar moeten daarvoor wel eerst de beruchte Motieweg (10 porcent) en de Holterberg bedwingen. Na de rust gaan de deelnemers van de 70 kilometer route via de Hol terberg terug naar Holten. De 100 en 150 kilometer gaan vanaf de rust naar Luttenberg waarna de 100 km via de Hellendoom- seberg en de Holterberg weer in Holten arriveert. De langste af stand gaat na Luttenberg naar de Vechtstreek om hierna via de Lemelerberg de rustmogeiijk- heid in Lemele te bereiken. Ook de 150 kilometer krijgt hierna nog de Hellendoomseberg en de Holterberg voor de wielen. Na afloop is er in sporthal 't Mossink voldoende gelegen heid tot douchen. De starttijd van de 35 kilometer is van 9.00 tot 11.00 uur. De starttijd van de 70,100 en 150 ki lometer lange route is van 7.30 tot 10.00 uur. Alle routes starten vanaf sporthal 't Mossink aan de Keizersweg in Holten. Voor extra informatie kan men con tact opnemen met Jan Scbeper- man, telefoon. 0548-361809. HOLTEN - Er kwamen twee winnaars uit de bus tijdens de uitreiking van de Rabo Projectprijs Extra in de Poppe. Zowel het Maar- kels Landschap en Theaterspektakel David kregen beide vierduizend euro van de Rabobank. Het jongerenwerk m Holten kreeg ei cheque van drieduizend euro overhandigd door wethouder Wim Stegeman. F0T0; ,OHAN B°l

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 17