Rallyteam tevreden over debuut Vrag(i'n stellen over OlK|K|E één staatslot KADO J stamboomonderzoek Gooi je handen in de lucht.... a €13,50 Van da Maat Klassiek concert door Izhar Elias Blokker D collectie In Plopsaland van €99,- al voor €77,-p.p. Onze vergrote tuinafdeling staat vanaf nu voor u klaar. Op 100m2 tonen wij vanaf nu de Bij aankoop van 250,= tuinartikelen krijgt u Dinsdag 10 april 2007 15 Het Rijssens duo Erwin linde en Jan Kamphuis in actie in hun roede Opel Astra. RIJSSEN - Erwin Linde en Jan Kamphuis zijn met een tevre den gevoel teruggekeerd van hun eerste rallysprint. De de butanten haalden een 28e plaats algemeen en werden derde in de N3-klasse. De tweede wedstrijd van het Nederlands Rallysprint Kam pioenschap werd voor het nieu we Rijssense Rallyteam een vuurdoop die boven verwach ting goed ging. In Almere werd de rallysprint verreden waar Rijssenaren Erwin Linde en Jan Kamphuis met startnummer 11 aan de start verschenen. Het was hun eerste wedstrijd in de Opel Astra die het team nog maar een week in bezit heeft. Na de eerste serie klassements proeven was Linde al zeer en thousiast over de Astra, on danks dat het team een draag- arm had krom gereden op een gat in de weg. Na goed service- werk van hun monteurs die een reserve draagarm, geleend van concurent Jorg Mettlach, bin nen de daarvoor gestelde tijd konden monteren kon het team zijn weg weer vervolgen. De tweede serie proeven ging het tempo omhoog omdat Linde steeds meer vertrouwen in de auto kreeg. Een kleine aanva ring zorgde echter voor wat schade aan het linker voor- scherm. Het team kon echter zonder problemen de laatste serie proeven rijden ondanks dat het gedeeltelijk onverharde par cours door het grote aantal deelnemers grotendeels uitge reden was. Het resultaat stemde tevreden: met een 28e plaats algemeen en een 3e plaats in de N3-klasse keerde het team richting Rijssen terug. Slechts twee seconden was het verschil met de num mer twee, maar als een eerste rally van het team was de vuur doop zeker geslaagd te noemen. De auto wordt nu weer klaarge maakt voor de volgende rally- sprint; deze wordt 28 April in het Zeeuwse Hulst verreden. RIJSSEN - De Heemkundever- eniging houdt op donderdag 12 april van 18.30-20.00 uur weer haar maandelijkse spreekuur in het Historisch Informatie Punt in de bibliotheek in winkelcen trum De Hoge Wal. Belangstel lenden kunnen tijdens dit spreekuur aan de aanwezige ge nealogen vragen stellen over stamboomonderzoek. Behalve aan genealogie wordt in het Historisch Informatie Punt ook aandacht besteed aan zeer uiteenlopende (streek-) histori sche onderwerpen. Op het mo ment staat het onderwerp 'mu ziek' centraaL De Heemkundevereniging wil amateur-genealogen graag be hulpzaam zijn en heeft daarom aangeboden iedere tweede don derdag van de maand een spreekuur te houden in het His torisch Informatie Punt in de Rijssense bibliotheek. Veel men sen zijn tegenwoordig op zoek naar hun voorouders. Zij willen bijvoorbeeld weten waar hun fa milie vandaan komt, hoe de fa milie aan haar naam komt en of hun familie een wapen heeft. Vaak is het moeilijk het eerste be gin te vinden. Op Internet is veel informatie te vinden, maar beslist niet alles. Met behulp van de heer D. Poort man van de Oudheidkamer heeft de bibliotheek kopieën van doop-, trouw-, en begraafboeken uit de periode tussen 1640 en 1811 weten te verkrijgen. Deze materialen bieden een schat aan informatie die betrekking heeft op families uit de omgeving van Rijssen en Holten. De boeken worden op het moment inge bonden Aan het onderwerp „Muziek,, dat deze weken centraal staat in het Historisch Informatie Punt wordt meegewerkt door het Rijs sens Museum, de Muziekschool Rijssen en de muziekvereniging Wilhelmina hebben. Alle drie or ganisaties hebben materialen beschikbaar gesteld en van de Rijssense muziekvereniging zijn ook bewegende beelden uit de oude doos te bewonderen In de week van 16 tot 21 april zorgen leerlingen van de Muziekschool voor livemuziek in de biblio theek. RUSSEN - Izhar Elias geeft vrijdag 20 april om 20.00 uur een klassiek gitaarconcert in het Parkgebouw. Hij kreeg vanaf zijn zevende jaar gitaarles van Ton Terra aan de Muziekschool Amstelveen. Hij studeerde aan het Noord Neder lands Conservatorium in Gro ningen bij Remco de Haan en Erik Westerhof (Groningen Gui tar Duo), en bij Zoran Dukic aan het Koninklijk Conservatorium Den Haag. In 2002 sloot hij zijn 2e fase opleiding af met een 9,5 met onderscheiding en de Nico- laï prijs. Elias volgde een oplei ding aan de 'Accademia di Studi Superiori 1'Ottocento' bij Carlo Barone in Italië (uitvoeringsprak tijk 19e eeuwse muziek). Van de violist Kees Hendrikse kreeg hij interpretatielessen. WGGGNGR huis-aan-huiskranten Draai een keer in het rond, stamp met je voeten op de grond! Ademloos kijken de kinderen toe hoe Kabouter Plop de kabouterdans inzet. Kijk daar, Samson en Gert en de held Piet Piraat en zo komen de kinderen nog veel meer van hun helden tegen! Uw kinderen kunnen ze allemaal tegenkomen in Plopsaland bij De Panne en genieten van de vele attrac ties en shows. U verblijft in Novotel leper. Dit hotel ligt 35 km van Plopsaland. Het nieuwe ho tel staat in het centrum van leper op vijftig meter van de Grote Markt. In dit kind vriendelijke hotel staat in de zomermaanden een grote kinderspeelhoek waar ze zich prima kunnen verma ken. De ruime kamers zijn netjes ingericht met alle be nodigde faciliteiten. Bij aankomst in het hotel krij gen de kinderen een ge schenk. Wat een verrassing! Smidsbelt 7 - Holten - 0548 - 36 15 38 Kijk voor de uitgebreide Blokker tuincolectie op www.blokker.nl of haal de Blokker tuinfolder bij ons in de winkel Prijzen p.p. voor 2-daags Plopsaland arrangement Volwassenen: 2/4 t/m30/6en 1/10 t/m 05/11: €79,00 01/7 t/m 30/9: €77,00 Entree Kinderen: Kinderen kleiner dan 1 meter: gratis Kinderen groter dan 1 meter: €22,- Inbegrepen 1 overnachting met ont bijtbuffet 1 entreekaart voor Plop saland per volwassene geschenk bij aankomst voor de kinderen gebruik van hammam en fiüiess Uw voordeel Exclusieve aanbieding 2 kinderenverblijven gra tis in hotel bij 2 volbetalen- den (excl. entree Plopsa land) Kinderen tot 16 en groter dan 1 meter betalen slechts €22,- entree Plopsaland (entreekaarten via de re ceptie in uw hotel) Kinderen tot 1 meter gra tis entree tot Plopsaland Tevens is het ook mogelijk om een 3-daags Plopsaland arrangement te boeken. Informatie/reservering Zie www.pharosreizen.nl/ Weekkrant of via 0900 365 65 65 (20cp m) met behulp van zoek boekcode 70638 aanbieding is geldig t/m 14 april 2007 en geldt alleen in uw Blokkerwinkel in Holten

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 15