Gaat boake van Espelo winnen? Espelo nu ook voorzien van AED Holtens Nieuwsblad 7 Nieuwe bosaanplant op parkeerplaats steunpunt Pasen Strijd om hoogste poasboake kan gaan beginnen Zowel Dijkerhoek als Espelo strijden fel om hoofdprijs Controle op Paasactiviteiten Natuurdiorama Holterberg I HOLTEN - Wie maakt de grootste poasboake, dit jaar? Wordt het Espe lo, Dijkerhoek, Beuse- berg of toch Holter- broek? Zaterdag wordt de winnaar bekendge maakt in Bierlokal am Bahnhof. ESPELO - Espelo is sinds woensdag 28 maart voorzien van een Auto matische Externe Defri- billator (AED). Met ande re woorden: een hart massage-apparaat. HOLTEN - In en rond om Natuurdiorama Hol terberg worden tijdens de paasdagen allerlei ac tiviteiten gehouden. Kin deren kunnen 'versteen de' eieren zoeken in het Bos van Daantje Das. Dinsdag 3 april 2007 De mening onder de boakebou- vvers van de verschillende plaat sen, denken dat het waarschijn lijk Espelo gaat worden. "Die hebben al een behoorlijke bult", weet Hans Coster van de Beuse- berg. Maar ook zijn buurtschap zai een poging wagen om, net als vorig jaar, te winnen. Ze hebben dan ook weinig moeite om hout te vinden voor de bouw. Wel was het een groot probleem om een geschikte plek te vin den. Hans: "Door de nieuwe re gelgeving mag je binnen een straal van 250 meter niet in de buurt staan van een woning met rieten dak. Ik heb het op een kaart uitgetekend, maar dan blijft er weinig over". Ook Dijkerhoek is niet te spre ken over de strengere regels. Pe ter Martijn Meendering: "Het is altijd goed gegaan. Daarnaast heeft het ook weinig zin. Want als de wind verkeerd staat, mag de brand er sowieso niet in". Dijkerhoek heeft er nu voor moeten kiezen, om de bult ver buiten de bebouwde kom te plaatsen. De steigers zijn gezet en zowel jong als oud helpt mee om de hoogste bult er neer te zetten. Espelo heeft de bult aan de Raalterweg staan. Bijna tegen Nieuw-Heeten aan. "Het gaat zeer goed met de bouw", geeft Erwin Krikkink aan. "Dit jaar hebben we geen probleem om jeugd te vinden, die mee wil hel pen". Wat manschap betreft, heeft Holterbroek ook geen pro bleem. Wel met het vinden van hout. "We gaan voor de mooi ste", vertelt Jan Willem Wegsta- pel. "Het is een kleine bult met te weinig omtrek. Dus de hoog ste worden we niet" Rond 19.30 uur zal de uitslag bekend worden gemaakt. De dag ema, om 21.00 uur steekt burgemeester Bort Koelewijn de winnaar in brand. In de Beuseberg is men bezig om de steigers neer te zetten langs de paasbult. Om zo hoog genoeg te kunnen komen om hout op de bult te krijgen. Het gebruik van hoogwerkers is namelijk ver boden. FOTO: SANDER SCHEPERMAN DIJKERHOEK - Met man en macht wordt er door jong en oud gewerkt om een zo hoog mogelijke poasboake neer te zetten, zo ook in Dijkerhoek. Waarbij de bult eigenlijk al in Espelo staat, aan de Pasmansweg. De concurrentie tussen beide plaatsen is dan ook in alle hevigheid losgebarsten. Zaterdag is bekend wie er uiteindelijk gaat winnen. foto: sander scheperman HOLTEN - Omwonenden van het nieuwe hoofdsteunpunt op de Holterberg hebben geklaagd over de parkeerplaats aan de zuidkant. Volgens het plan zou dit worden ingericht in het be staande bos, maar ondertussen is er nog weinig bos op die plek te vinden. Volgens de gemeente heeft de storm in januari ge zorgd voor een grote aanslag. Er is nu afgesproken om de par keerplaats te voorzien van nieuw bos. Waarbij er kleine groepjes van maximaal vier par keerplekken ontstaan. Het apparaat is te vinden in een kastje aan de muur bij kinder boerderij Dondertman. "De AED is niet alleen bedoeld voor de kinderboerderij", benadrukt Wil Fronenbroek. "Maar is bij nood, ook te gebruiken in de Es pelo". Naast dat er bij de kinder boerderij enkele personeelsle den werken die het apparaat mogen bedienen, zijn er ook enkele omwonenden die een cursus hebben gehad. Zo is het gebruik van het apparaat niet afhankelijk van openingstijden. In Holten hangen zes van deze Wil Fronenbroek hangt de AED in het kastje. Nadat Rabo-am- bassadeur Barend Schaap het apparaat heeft overhandigd. FOTO: SANDER SCHEPERMAN apparaten en ook Dijkerhoek is zoekers op een dag langsko- voorzien. Alleen Espelo was nog men. "We hebben die seizoen een lege plek. Terwijl, juist bij toch zeker 77 duizend bezoeker Dondertman, soms duizend be- geteld", weet Wil. "Niet alleen maar kinderen. Maar ook ou ders en grootouders". Om het apparaat te kunnen fi nancieren, meldde Wil zich bij de Rabobank om mee te kun nen dingen naar een deel van de Rabo Projectprijs Extra. Het project werd echter niet geno mineerd voor een prijs. Maar de Rabobank vond het AED-project zo'n goed initia tief, dat de bank toch een drie kwart van het bedrag voor zijn rekening neemt. "We vonden het erg sympathiek. Daarnaast is het niet alleen bedoeld voor Dondertman, maar ook voor de omgeving", vertelt Ben Beens van de Rabobank West Twente. Wanneer het kastje wordt geo pend, klinkt er een alarm. In het kastje zelf zit de AED en enkele telefoonnummers van degenen die ermee om kunnen gaan. Espelo gaat zeker een gooi doen naar het hoogste paasvuur. Of dit ook daadwerkelijk gaat lukken, is nog even afwachten. De concurrentie van de andere boakebouwers is behoorlijk groot. Zo zal Dijkerhoek proberen de beker binnen te halen en wil de Beuseberg nog wel een jaartje in de kast houden. FOTO: SANDER SCHEPERMAN HOLTEN - De politie heeft dins dag 27 maart tussen 20.00 en 21.00 uur op de Holterbergweg met een lasergun gecontroleerd op de maximumsnelheid van 50 kilometer per uur. Hierbij werd viermaal een be keuring uitgeschreven wegens te hard rijden. De hoogst gemeten snelheid was 87 kilometer per uur. In Natuurdiorama Holterberg zijn speciale kinderrondleidin gen, waarbij een natuurgids van het museum vertelt over de le gende van de paashaas en de vele bijzonderheden in de na tuur. De paashaas is de hele dag aan wezig in Natuurdiorama Hol terberg en op het terras tegen over het natuurmuseum om paaseieren uit te delen. Natuurdiorama Holterberg is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur en zondags van 11.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie kan men kijken op: www.museumholter- berg.nl of telefonisch contact opnemen. Telefoon: 0548- 361979. Bij Woody's Pancakes Steaks, is het mogelijk om te genieten van een paasbrunch. Voor meer informatie kan men kijken op www.woodysholten.nl Holterbroek zal niet voor de hoogte boake gaan, maar kiest er voor om de schoonheidsprijs binnen te halen. Dan is vooral de uitstraling van de bult belangrijk. En vooral: steken er geen tak jes meer uit, maar is het juist net alsof er een strijkijzer overheen is geweest. foto: sander scheperman

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7