Eindeloos wandelen over de Sallandse Heuvelrug PRAXIS sffeweg.nl or lezers van deze krant effeweg.nl Praxis Spoelerstraat 23 Rijssen Presentatie over landschapsverbetering 9 april a.s. Paasvuur in buurtschap Lichtenberg Rohaan Beton ROHAAN-BETON B.V. Rijssenseweg 42 7468AE Enter 0547-381233 Voor afhalen van beton en vloerspecie Op werkdagen van 07.00 uur tot 16.00 uur Op zaterdag van 07.00 uur tot 11.00 uur HET WORDT PRACHTIG MET PRAXIS HOLTEN - Nationaal Park de Sallandse Heu velrug houdt in samen werking met Landschap Overijssel, Vereniging Natuurmonumenten en Staatsbosbeheer een on gelooflijk mooie wandel tocht over de Sallandse Heuvelrug. Rondreis Roemenië I Li* ■y, Boedapest Halle, Leipzig en Wörlitz Templin ALL INCLUSIVE Dinsdag 3 april 2007 17 In navolging van het succes van vorig jaar, worden in de zomer van 2007 twee Eindelo ze Heuvelentochten gehou den. De eerste tocht is gepland van 19 tot en met 21 juli, de tweede van 29 tot en met 31 augustus. Drie dagen wandelen onder begeleiding van een ervaren natuurgids over restanten van de voorlaatste ijstijd. De tocht zal gaan van de Lemelerberg, via de Eelerberg, de Hellen- doornseberg, de 'bergen' in het Nationaal Park de Salland- RUSSEN/ HOLTEN - Voor het eerst sinds vete jaren is er een paasvuur in de buurt schap De Lichtenberg. Een aantal maanden gele den is bij een aantal Lich tenbergers spontaan het idee opgekomen om een paasvuur te bouwen. Zoals verwacht, bleken de overi ge buurtbewoners zeer en thousiast. ledereen heeft dan ook meegeholpen om deze reusachtige boake te realiseren. Het paasvuur wordt ontstoken op Eerste Paasdag, omstreeks 20:30 uur aan De Meente. Meer info op www.leggenbarg.nl se Heuvelrug en eindigt aan de voet van de Holterberg. On derweg zullen boswachters die werkzaam zijn in het gebied de wandelaars meenemen naar de mooiste plekjes en ze wij zen op de eindeloze variatie van de flora en fauna van de heuvelrug. Men komt daarmee op plekken waar men normaal gesproken niet zo snel komt. Aan deze Eindeloze Heuvelen- tocht kunnen maximaal vijf tien mensen deelnemen. Aan gezien er flinke wandelingen (20 tot 25 kilometer per dag) op het programma staan, is een goede conditie noodzakelijk. Alleen dan kan men onderweg volop genieten van de rust, de afwisseling in het landschap, het reliëf, de vele vogels en hei develden én de verhalen die over het gebied te vertellen zijn. De kosten voor deze begeleide groepstocht zijn 125 euro per persoon op basis van over nachting in eigen tentjes op eenvoudige kampeerplaatsen. Voor de inwendige mens wordt gezorgd en met de groep zal worden gekookt. Tijdens de dagtochten draagt men alleen dagbagage, de tenten en overi ge materialen worden ver voerd. Voor meer informatie en opgave kan men op maan dag, dinsdag en woensdag contact opnemen met Thea Peters, coördinator communi catie en educatie van het Na tionaal Park de Sallandse Heu velrug: 038-4250977 06-124 72 155 of per e-mail t.c.pe- ters@ivn.nl HOLTEN/ RIJSSEN - Het bu reau BRO zal donderdag 12 april tijdens een commissie vergadering een presentatie geven over het landschapsont wikkelingsplan van de ge meente. Financiële ruimte voor uitvoe ringsprojecten is niet alleen af hankelijk van gemeentelijke budgetten, maar is ook te vin den in subsidies, particuliere investeringen als compensatie in bijvoorbeeld rood voor rood-projecten, vorming van een landschapsfonds en vor men van verevening. Het project komt tot stand met een brede projectgroep en een brede klankbordgroep. In deze laatste zitten IVN, Milieuraad, LTO, Wildbeheerseenheid Holten, Wildbeheerseenheid Rijssen, Overijsselse Particu lier Grondbezit, Waterschap en Dinkel, Waterschap Rijn en IJssel, Waterschap Groot Salland, het Oversticht en Landschap Overijssel. Projecten die in het ontwikke lingsplan worden meegeno men, zijn onder meer: verster ken openheid en herkenbaar heid van de enken; stimuleren van graanteelt; zichtbaar ma ken van cultuurhistorische en archeologische vindplaatsen; behoud zandwegen; verster ken landschappelijke kwaliteit dorpsrand Dijkerhoek; herstel historische beplantingsstruc tuur Holterberg; herinrichting beekdal Schipbeek; zichtbaar maken landweren; realiseren uitzichttoren Holterberg; ver groten beleefbaarheid Waer- denborch; versterking beleef baarheid waterwingebied Es- pelo; ontwikkelingsvisie Lig- tenbergerweg; herstel Zuna- sche wal; landschappelijke overgang Rijssen-Wierden. supervoordelige 2 ft- n2 i l 12 dagen Vertrekdata 23 april, 9 juli, 6 aug., 17 sept., 1 okt. Omschrijving Beleef uniek Roemenië! Ervaar traditie en folklore, bezoek authentieke kloosters en dorpjes, maak een rondrit door Maramuresch en geniet van de veelzijdige natuur, bezoek de 'Sixtijnse kapel van het Oosten', de Rode Zee, Bazna, het huis van Dracula, Boekarest en Sibiu Europese Culturele hoofdstad van 2007! Inclusief 4 hotelovernachtingen in een overnachtings hotel; 7 hotelovernachtingen in Roemenië; 11 maal ontbijt; 11 maal diner; Rit met paar- denwagen; Folkloristische muziekavond Vervoer per luxe touringcar supervoordelige busreizen Hp 8 dagen 4-5 dagen 5 dagen Vertrekdata: 27 april, 17,26 mei, 1 juni, 16,30 november, 14 december Omschrijving Bekijk één van de modernste steden van Europa, met een prachtige skyline! Zie het Goethe Haus, de Main Tower vanwaar u een verbluffend uitzicht heeft! Geniet van het historische stadscentrum en bezoek de bijzondere Palmengarten! Inclusief 2/3 overnachtingen in een 4* hotel 2/3 maal ontbijtbuffet en diner Stadsrondrit en -wandeling Frankfurt Vervoer per luxe touringcar Vertrekdata: 20 april, 6 juli, 10 augustus, 28 september Omschrijving Geniet van historisch Boedapest! Bezoek de Matthiaskerk,de Magdolnatoren en het Vissersbastion. Bekijk het slot van Keizerin Sissi en Franz Jozef in Gödöllö, vaar over de Donau en maak een mooie natuurrondrit door de Donauknie! Inclusief - 7 hotelovernachtingen - 7 maal ontbijt - 7 maal diner - stadsrondrit o.l.v.gids in Boedapest - vervoer per luxe touringcar Vertrekdata: 9,23 april, 4 mei, 18 juni, 9,23 juli Omschrijving Bekijk de oudste chocoladefabriek van Duitsland, bezoek het Beatles museum, maak een rondvaart over de Saaie, maak kennis met uniek Leipzig en vaar in een gondel over de Wörlitzer See, door een prachtig UNESCO Park. Inclusief: - 3/4 overnachtingen in een 4* hotel - 3/4 maal ontbijtbuffet - 4 maal dinerbuffet (bij 5 daagse) - stadsrondrit en -wandeling Leipzig - stadsrondrit en -wandeling Hall^ - vervoer per luxe touringcar Vertrekdata: 30 april, 11 juni, 10, 17 september, 5,26 november Omschrijving Bezoek het prachtige Templin! Bezoek de Poolse stad Stettin, het prachtige Berlijn en het Müritz Nationaal Park, wat met meer dan 1.000 meren voor vele zeldzame vogelsoorten een broedplaats is. Inclusief - 4 hotelovernachtingen - 4 maal ontbijtbuffet - 4 maal dinerbuffet - diverse dranken in het hotel - 2 maal lunch op heen- en terugreis - 3 maal lunchpakket - afscheidsdiner F- vervoer per luxe touringcar

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 17