Inhaalslag achterstand huizenbouw Cursus Klussen in en om het huis Kruising Kolweg niet anders Holtens Nieuwsblad 9 Binnen vier jaar 220 nieuwe woningen in kom Holten Wie was toch die Judas die Jezus verraadde? Leegstaande huizen Lageweg blijven nog even staan Sherry's op Radio 350 HOLTEN - Er is sinds 2005 een woningbouw- achterstand ontstaan van 95 woningen. Moei zame ontwikkelingen heeft voor vertraging ge zorgd bij het tot stand komen van project De Liesen. HOLTEN - "Hoe gaan we nu verder?", is de vraag aan een van de monteurs van garage Erik Huzen. Jeanette en Chantal, vragen zich dit af, terwijl ze net het re servewiel onder de auto hebben gehaald. 1 Kortnieuws Herenhuizen langs spoorbaan Rijtjeswoningen met binnenplein Verkeerscontrole Ledenvergadering ANBO Holten Emotioneel evenwicht Bijeenkomst Passage Dinsdag 27 maart 2007 Wanneer er nu geen nieuwe problemen ontstaan, gaat de eerste fase van het plan de Lie-, sen, met 120 woningen, in sep tember voor goedkeuring naar de Provincie. Daarna kan wor den begonnen aan de inhaal slag. De bedoeling is om deze huizen in een periode tot en met 2010 te bouwen. Daarnaast wil de gemeente ook snel beginnen aan het plan De Kol, goed voor zo'n 275 wonin gen. Hiervan worden er hon derd gebouwd binnen de perio de van 2010. Daarna tot en met 2020 nog eens 175 woningen. Er moet zowel worden ge bouwd voor starters, senioren en doorstromers. Uitgangspunt van de gemeente en Provincie is dat er wordt gebouwd voor ei gen bevolking. Bij de inschrij ving kunnen ook bewoners uit Rijssen meedoen. Burgemeester Bort Koelewijn: We denken sneller te kunnen beginnen dan verwacht. De panden van Waterloo, Udema en Nido zijn inmiddels al door de gemeente aangekocht. Daar naast zijn we in overleg met Enkco". Wat nog overblijft, is Hogeslag. Maar dat vleesver werkingsbedrijf hoeft de start van de nieuwbouw niet te ver tragen. Nieuwe woningen De Kol: 30 sociale huurwoningen 10 sociale huurappartemen- ten 24 sociale rijtjeskoopwonin gen 24 goedkope rijtjeswonin gen •24 goedkope 2-onder-l -kap 38 twee-onder-een-kap 20 seniorenwoningen 28 rijtjesdorpswoningen 8 appartementen 30 herenhuisrijen (met bergzicht) 39 vrijstaande woningen HOLTEN - Dat Judas Jezus Christus verraadde is algemeen bekend. Maar wat voor man was Judas eigenlijk? In het toneelstuk Een man genaamd Judas, dat werd gespeeld door de Stichting Judas 6, kwam dit afgelopen vrijdag naar voren. De Stichting was er op uitnodiging van V T Holten. Het verhaal toont een heel andere Judas. Hij is de enige van de discipelen die meent te begrijpen hoe het Koninkrijk, waar Jezus steeds over sprak, gerealiseerd zou moeten worden. Hij zal Jezus helpen! foto: johan bolink HOLTEN - De woningen en ga rageboxen die moeten wijken voor nieuwbouw, blijven nog even staan. Spectrum Wonen wil eerst een informatiebijeen komst houden voor omwonen den. De bedoeling is dat deze in april zal worden gehouden. Er komen negen koopwonin gen, parkeerplaatsen en een speeltuintje voor de kinderen. Hiervoor wordt de ruimte ge bruikt die nu bestaat uit een rij garageboxen, vier leegstaande woningen, een veldje en een plein. Het was vorige week maan dag de laatste van de vijf cur susavonden van de cursus Klussen in en om het huis. Zo stond de vijfde en laatste cur susavond in het kader van klussen aan de auto. Maarten Schots die deze cursus voor de derde keer in samenwer king met het dorpshuis De Boschkamp organiseerde, heeft de eerste vier avonden de klusjes behandeld die in HOLTEN - In het programma The Midweekspecial van Radio 350 wordt woensdag om 20.00 uur een special uitgezonden over The Sherry's. Deze band uit Markelo bestaat 25 jaar en hield een cd-presentatie.Hun nieuwe album heet: Dom yer- dan goan. Midweekspecial is te beluiste ren op 105.2 Mhz en op de kabel 104.1 Mhz. De cursus leerde onder meer hoe een reservewiel moet worden geplaatst. het huis voorkomen. De eer ste avond hebben de groep cursisten, bestaande uit een gezelschap van acht dames en een heer, geleerd hoe er elektrische klusjes kunnen worden opgelost. Zoals het monteren van een stekker aan een snoer. De andere cursusavonden werden in de Boschkamp ge vuld met het repareren van een druppelende kraan, het boren van een gaatje in de muur, het ophangen van een schilderijtje en het plakken van een lekke fietsband. Als excursie werd er een be zoek gebracht aan de doe- het-zelfwinkel Fixet, waar on der het genot van een kopje koffie, onder vakkundige lei ding alle gebruikte gereed schappen en materialen wer den bekeken en besproken. Omdat er voor de laatste les geen auto in het cursuslokaal paste, werd deze praktijk avond in de werkplaats van garage Huzen gehouden. De cursisten konden zo al het geleerde zelf aan hun eigen auto toepassen. HOLTEN - De politie heeft ge vraagd om aanpassing van de voorrang op de kruising Rijs- senseweg met de Kolweg. In overleg met de Verkeersoverleg- groep heeft de gemeente echter besloten om de voorrang onge- wijzigd te laten. De Rijssenseweg en de parallel weg heeft nu voorrang op ver keer vanaf de Kolweg. Echter, de parallelweg heeft ook voorrang op afslaand verkeer vanaf de Rijssenseweg. Dit levert soms gevaarlijke situ aties op, doordat auto's die de Kolweg op willen rijden een fiet ser of brommer over het hoofd zien. Zo kwam in 2005 een bromfiet ser om het leven na een botsing met een auto. Volgens de Verkeersoverleg- groep gebeuren er echter op de kruising verder weinig tot geen ongevallen. Daarnaast is de be- bording er net aangepast en is een deel van de parallelweg eenrichtingsverkeer geworden. De gemeente is daarnaast van plan om deze kruising met de Rijssenseweg helemaal af te sluiten, net als aan de overkant is gebeurd. Hier is de Schreursweg van de provinciale weg afgesloten. Ver keer wordt dan omgeleid via de rotonde en het toekomstige Zil verzandtracé. BERCZICHT WONEN HOLTEN - Bergzicht Wonen, zo heet het toekomstige plan van de gemeente om huizen langs de spoorbaan in de Kol te bou wen. Het gaat om herenhuizen die van een mooi uitzicht over de Holterenk en de Holterberg kunnen gaan genieten. Daar naast is er ruimte voor een zon nige tuin. Het probleem is de geluidsover last van het spoor. Hiervoor wordt gedacht om een geluids afscherming te plaatsen. Maar deze mag niet de overgang van het dorp naar de Holterenk gaan verpesten. Het moet niet als een stedelijke wand worden ervaren. Ook wordt gedacht aan het aanbrengen van geluids demping aan het spoor en het maken van geluidsdichte ge vels. De maatregelen mogen in elk geval het zicht op de Holterenk en de Holterberg niet verpesten. BOUWEN IN BLOKKEN HOLTEN - De voorgenomen nieuwbouw in De Kol zal niet bestaan uit rijtjeswoningen. Het is namelijk de bedoeling om huizen in blokken te gaan bou wen. Hierdoor ontstaat er mid denin een binnenterrein, dat gebruikt gaat worden om te par keren. Dit zorgt ervoor dat ge parkeerde auto's het straat beeld niet ontsieren. HOLTEN - Op de Holterberg- weg werd vorige week een snel heidscontrole gehouden. Ter plaatse geldt een maximum snelheid van 50 kilometer per uur. In totaal werden negen au tomobilisten bekeurd. De hoogst gemeten snelheid be droeg 92 kilometer per uur. VERHALEN EN GEDICHTEN HOLTEN - ANBO voor 50-plus- sers houdt donderdag 29 maart om 14.30 uur een ledenbijeen komst in De Boschkamp. Het eerste deel van de middag bestaat uit de jaarvergadering. Herman Koetsier wordt als nieuw bestuurslid welkom ge heten. Daarna zal mevrouw Hiddink uit Lochem verhalen vertellen en gedichten voordragen. INFORMATIEBIJEENKOMST HOLTEN - Er wordt woensdag 28 maart om 20.00 uur een in formatieavond gehouden over emotioneel evenwicht. De informatie wordt gegeven in het integraal therapeutisch cen trum aan de Keizersweg 25 in Holten. Kosten zijn 10 euro, Opgave en inlichtingen bij Ca- rola (0548-363123) of Gijs (0546- 821590) of via www.eigen-wijs- heid.com Emotioneel Evenwicht is an ders leren omgaan met je emo ties. Voor iedereen die bewust op zoek is of wil gaan naar levens geluk, gezondheid en persoon lijke groei. TUSSEN CARNAVAL HOLTEN - Passage Holten houdt donderdag 29 maart om 20.00 uur een bijeenkomst in de Kandelaar. Te gast is Gerrit Hazewinkel uit Eibergen. Hij komt vertellen over Tussen Carnaval en Pasen. Belangstel lenden en ook nieuwe leden zijn van harte welkom.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 9