Open podium met Koninginnedag l Zege voor damesteam handbal tegen Pacelli Holtens Nieuwsblad 7 "w t a TT "It Vl"!1 T Fietsenbeurs jubilarissen Saxofonist Jan Schippers 70 jaar lid van HMV Te hard over Holterberg Open Deur over kiezen Kort nieuws HOLTEN - De Holtense muziekvereniging HMV hield afgelopen vrijdag 23 maart haar jaarlijkse voorjaarsconcert met een veelzijdig en aan trekkelijk programma. De Kandelaar was dan ook goed gevuld met fa milie, vrienden, suppor ters en andere muziek liefhebbers. Muziekvereniging HMV huldigt jubilarissen tijdens Voorjaarsconcert Laat de caravan alvast controleren Fair De Panne Landbouw of industrie? Dinsdag 27 maart 2007 Voorjaarsconcert HMV ^xeek De avond werd begonnen door een vrolijk aangekleed jeugdor kest dat het publiek meevoerde in allerlei muziekstijlen over de hele wereld. Het jeugdorkest speelde voor de laatste keer on der leiding van dirigente Brendy Dalfsum. Na het jeugdorkest liet de hoomsectie van het orkest ho ren wat voor mooie muziek je kunt maken met dit instrument. Onder leiding van Alieke Jonk man begon het orkest de avond methet Nieuw-Zeelandse 'Hine e hine'. Verschillende soorten muziek werden afgewisseld, van Hon gaarse muziek tot de voor vele mensen in de zaal bekende mars 'Mars der Medici'. Voordat de pauze begon, wer den enkele jubilarissen onder de aandacht gebracht door voorzitter Gerard Voordes. Zo waren saxofoniste Kim Aan stoot en drummer Dirk-Jan Aaf- tink 12,5 jaar lid van HMV. Drummer Bennie Veltkamp was zelfs vijftig jaar lid. Saxofo nist Jan Schippers werd echter het meest in het zonnetje gezet: hij is inmiddels 70 jaar lid van HMV en hij mocht het bewijs hiervoor ontvangen van een af gevaardigde van de KNFM. Na een mooie toespraak mocht Jan een certificaat en een hoop applaus van het publiek en me demuzikanten in ontvangst ne men. Na de pauze liet de jeugddrum band enkele stukken horen on der leiding van gelegenheidsin structeur Jan van Bruggen. Vol trots werden enkele marsen ten gehore gebracht, wat leidde tot veel applaus vanuit het publiek. Doordat een aantal saxofoon spelers gezamenlijk een tweetal stukken had ingestudeerd werd nog maar eens duidelijk ge maakt aan het publiek hoe veel zijdig en talentvol HMV is. Het orkest vervolgde de avond met een aantal bekende stuk ken als Bohemian Rapsody, Without you en een medley van Doe Maar. Er werd afgesloten met het rocknummer Final Countdown van Europe. Het aanwezige publiek genoot dan ook met volle teugen. HOLTEN - Speel-o-theek de Boshut houdt zaterdag 31 maart van 13.30 tot 15.00 uur een fietsenbeurs in de Bosch kamp. Op de beurs kan men allerlei fietsen inbrengen of kopen. In brengen kan die dag bij de Boschkamp, van 10.00 tot 11.30 uur. Van de opbrengst is 20 pro cent voor de Boshut. Het geld dat het verkochte materiaal heeft opgebracht en het materi aal dat niet verkocht is, kan wor den opgehaald van 16.00 tot 16.30 uur. Voor inlichtingen: J. Wesseldijk: 36 44 78; J. Bosman: 36 53 13. HOLTEN - Jan Schippers is maar liefst zeventig jaar lid van de Holtense muziekvereniging HMV. Hij werd dan ook gehuldigd tijdens het Voorjaarsconcert dat afgelopen vrijdag werd gehouden in de Kandelaar. Hij was overigens niet de enige jubilaris. Ook Kim Aan stoot, Dirk-Jan Aaftink en Bennie Veltkamp werden gefeliciteerd. foto: johan bounk HOLTEN - De politie contro leerde maandag 19 maart met een lasergun op snelheid op de Holterbergweg. Daar geldt een maximumsnel heid van 50 kilometer per uur. Er werden negen metingen ge daan. Deze automobilisten re den allen te hard en kregen pro ces-verbaal. De hoogst gemeten snelheid was 92 kilometer per uur. HOLTEN - In de gereformeerde kerk De Kandelaar wordt zon dag 1 april een Open Deur- dienst gehouden. De dienst be gint om 19.00 uur. Vanaf 18.50 uur is er samenzang. Naar aanleiding van het Open- deurblad van april luidt het the ma'Kiezen1. Voorganger is ds. M.H. Valk uit Wijhe. Gospelkoor Spirit uit Ei bergen zorgt voor muziek. HOLTEN - In de laatste thuis wedstrijd van het eerste seizoen in de regioklasse, hebben de handbaldames van Holten te gen Hoenderboom/ Pacelli de volle winst gepakt. Na de zege op zaterdagavond van Heeten op Haarle, kon Hol ten niets anders doen dan ook te winnen. Voor een volle sport hal 't Mossink startte de wed strijd met veel treffers. Binnen tien minuten stond er al een 6- 3-stand op het bord. Daarna werd het wat rustiger. Pacelli verdedigde stug met een prima doelvrouwe in het doel, maar ook Holten had defensief de za ken goed op orde. Holten hield de genomen voorsprong vast en leidde bij rust verdiende met 10-8. Na rust zag het publiek eenzelf de spelbeeld. Pacelli hield goed grip op de Holtense aanval, maar was zelf niet bij machte veel gevaar te stichten. De scheidende Coach Samir Saba - hij vertrekt na afloop van dit sei zoen bij Holten - wisselde aan vallend diverse malen van op stelling, waardoor Holten enke le keren gevaarlijk door kon ko men. Kroon op de aanval was een schitterende dubbelcombinatie die door cirkelloopster Paulien Schooien voortreffelijk werd af gerond. Holten behield met eni ge moeite het initiatief, maar wist door een 18-15 zege de tweede plaats vast te houden. HOLTEN - Stichting Viering Na tionale Feestdagen is op zoek naar artistiek talent. Tijdens Ko ninginnedag is er namelijk 's middags een open podium waarop zij, die denken dat het voor anderen de moeite waard is om kennis te maken met hun kunsten, zich kunnen presente ren. Diegenen die hun steentje wil len bijdragen, kunnen contact opnemen Joke Voordes tele foon 0548-362306 of Margriet Hanewinkel telefoon 0548- DOE EEN VEILIGHEIDSCHECK HOLTEN - Veilig Verkeer Ne derland Holten biedt caravan- bezitters uit Holten en omge ving de gelegenheid hun cara van op veiligheid te laten be oordelen. De caravan zal wor den getest op veiligheid, tech nische conditie en het voldoen aan de wettelijke voorschrif- ten.De technische keuring wordt uitgevoerd door mede werkers van Autobedrijf Erik Huzen op industrieterrein Vletgaarsmaten. De politie ad viseert vrijblijvend over aan te brengen verbeteringen of nieuwe voorschriften. Alles in het belang van de eigen veilig heid en uiteraard van alle weg gebruikers.De kosten bedra gen 15 euro voor niet-leden van Veilig Verkeer Holten. Een mooie gelegenheid om voor het zelfde bedrag, slechts 15 euro per jaar, lid te worden van VVN Holten, want de leden kunnen de inspectie gratis la ten uitvoeren. Men ontvangt dan minstens viermaal per jaar het verenigingsmagazine Vei ligheid Voorop gratis thuis. De keuringsdagen zijn vrijdag 30 en zaterdag 31 maart. Aanmelden kan bij Autobedrijf Erik Huzen, telefoon 0548- 366101. In overleg wordt het keuringsmoment afgesproken. HOLTEN - Aan de Schreursweg 12 wordt zondag 24 juni voor de tweede keer een fair gehouden. Er komen ongeveer 35 verschil lende standhouders. 362777. Verder wordt er een brunch ge houden. Iedereen kan en mag aanschuiven. De kosten zijn 5 euro voor een volwassene en 2,50 euro voor kinderen tot en met de basis schoolleeftijd. De Stichting Viering Nationale Feestdagen verloot onder haar donateurs 25 brunchbonnen. Deze verloting zal verricht wor den door wethouder Wim ter Schure. De prijswinnaars krij gen persoonlijk bericht. INGEZONDEN BRIEF Zowel het plan Lokerbroek als uitbreiding Vletgaarsmaten lig gen in een gebied dat in de re constructie is aangewezen als Landbouw ontwikkelingsge bied. Diverse partijen proberen een beeld te schetsen dat als er geen industrieterrein komt, het gebied volgebouwd zal worden met intensieve veehouderijbe drijven. In de reconstructie plannen voor het buitengebied zijn stroken langs natuurgebie den aangewezen als Extensive- ringsgebied. Daarin is geen plaats meer voor intensieve veehouderij. Het is niet meer dan logisch dat er ook land- bouwontwikkelingsgebieden zijn aangewezen. Bij deze ver plaatsingen moet nog steeds aan een groot aantal eisen wor den voldaan waaronder een Mi lieu Effect Rapportage. Het is daarom uitgesloten dat er grote aantallen veehouderijbedrijven in het landbouwontwikkelings- gebied zullen ontstaan zoals door diverse partijen wordt ge schetst. De schaal staat dan ook in geen verhouding tot dat van een nieuwe industrieterrein. Voor zowel veehouder als na tuurgebied is het ongewenst dat een intensief bedrijf in een ex- tensiveringsgebied blijft be staan. Ook in de gemeente Rijs- sen-Holten kennen we dit soort bedrijven. Het is daarom van belang dat er ruimte blijft voor verplaatsing van veehouderij bedrijven om zo uitvoering te geven aan het reconstructie plan. Bestuur LTO Noord Rijssen- Holten &..V.V. Het damesteam won zondag van Hoenderboom/ Pacelli. Hier mee houdt Holten de tweede plek vast. foto: johan bolink

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7