gekocht Bij genoeg subsidie starten workshops in oktober Met 30 jaar rentevast voor de prijs van 10* hy otheek Theaterstuk niet op K'weide? Verkade viert 101ste verjaardag Agenda Het is tijd voor de Rabobank. I HOLTEN - Theater spektakel David wordt de opvolger van het succes volle Daniël. Tot twee keer toe trok dit in 2004 een uitverkocht Kalfster mansweide. "Het wordt nu nog veel spectaculair der!", verklapt Harry Gij sen alvast. Column Rabobank Vraag naar de actievoorwaarden van Rabobank West Twente. Dinsdag 27 maart 2007 H3 HOLTEN - Het is volgens Harry Gijsen van Stichting Theater spektakel Holten nog niet dui delijk of het cultuurevenement David volgend jaar april wel op Kalfstermansweide kan worden gehouden. De gemeente heeft namelijk plannen om het plein onder handen te nemen. Het zal dan worden betrokken bij het op nieuw inrichten van het winkel centrum. "Mochten we er niet terecht kunnen, dan zijn er volgens de gemeente andere geschikte plekken te vinden". Smidsbelt valt hiervoor al me teen af, omdat het te klein is voor zo'n groot evenement. HOLTEN - J. Verkade viert don derdag 29 maart zijn 101ste ver jaardag. De gezondheid van meneer Verkade is gezien zijn leeftijd nog redelijk. Hij zit wei aan zijn rolstoel gekluisterd. Hij is oud directeur van Verkade Fabrie ken in Zaandam. Theaterspektakel Het wachten is echter op vol doende subsidie. Dan kan eind april het groene licht worden gegeven, voor het tweedaagse evenement op 27 en 28 april 2008. Met een uitloopdag, mocht het weer tegenzitten. "We hadden eigenlijk meteen wel het idee dat er een vervolg op Daniël moest komen", geeft Harry aan. Ondanks de regen en kou, trok het spektakel toen een volle bak. "Het was voor ons de eerste keer en we hebben goed geke ken wat beter zou kunnen". Zo moeten de acts volgens de ver haallijn gaan lopen en wordt er gedacht aan een ver teller, die de kijkers door het verhaal heen loodst. Ook moet het geheel korter Ondanks de harde regen, werd Theaterspektakel Daniël een da verend succes. David wordt de opvolger, foto: johan bolink krachtiger worden gemaakt. Maximaal twee uur. "Het stuk werd toen vanuit de kerk georganiseerd. Dat bleek toch niet de goede manier. Daarom is ervoor gekozen om een stichting op te richten", zegt Harry. "Het is voor het hele dorp bedoeld. Daarnaast loop je anders sommige subsidies mis"En subsidie is er zeker no dig voor onder meer het huren van tribunes, licht en geluid. Maar ook voor de aankoop van stof voor kleding en andere at tributen. "De tribunes worden hoger, zo dat er meer zitplaatsen zijn. Daardoor moet alles op het ter rein ook groter, omdat het an ders voor de kijkers niet goed is te zien". Verder wordt er meer met licht en geluid gewerkt en zal er zelfgemaakte muziek worden gebruikt. Het verhaal dat wordt verteld, gaat over de Bijbelse David, al leen wordt het geactualiseerd naar de huidige tijd. De bedoeling is om vanaf okto ber te starten met workshops voor de toneelspelers. Hier wordt ook gekeken wie geschikt is voor een bepaalde rol. "We willen een evenement gaan neerzetten dat iets heeft!" MAART Informatieavond Emotioneel Even wicht, Keizersweg 25 Holten, woens dag 28 maart 2007, 20:00 Filmhuis Holten: Stiene Eelsingh, Boschkamp, donderdag 29 maart 2007, 20:15 Fietsenbeurs, Boschkamp, zaterdag 31 maart 2007, 13:30 - 15:00 APRIL Touwtrektoernooi Okia, Sportpark 't Vletgoor, zondag 1 april 2007 jubileumoptreden Reeperbahner Stimmungsmacher, Bonte Paard, zon dag 1 april 2007, 16:00 Bejaardensociëteit Holten, Irene, dinsdag 3 april 2007, 14:30 Paaseieren zoeken, Natuurdiorama Holterberg, zondag 8 april 2007 - maandag 9 april 2007 Erwin autocross, Schuppertsweg Holten, maandag 9 april 2007, 12:00 Toneelavond buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, zaterdag 14 april 2007 Museumweekend, Natuurdiorama Holterberg, zaterdag 14 april 2007 - zondag 15 april 2007 Herdenking 48th Highlanders of Holland Pipes and Drums, Kalfster mansweide, zondag 15 april 2007, 14:40 NBvP Espelo: Paul Akkermans, ont wikkelingshulp BedandaTrefpunt, maandag 16 april 2007, 19:45 Wis en waarachtig. Zö of en tou bint der van die daag'n, dan likk alles zeldzaam. Misschien is't det wa neet en likk het alène ma zóó. Vuurige wekke is der WVG e ves tigt op Vletgoarsmoat'n. Noe möi neet dèènk'n det doar met het grööte industrieterrein uut de wèèreld is. Hèèmoal neet. Op zess'ntwintig april zal duudelijk word'n wat ut wordt, Löökerbrook of Vletgo arsmoat'n. Driet in de bökse of mieg in de bök- se. Dan begint het pas. Het bliff der umme goa, dèwe zö zuunig meuge- lijk bint op öónze natuur. De bewonners op Vlet goarsmoat'n laèèg'n vuurige wekke de schrik van eur lèèm'n. WVG. Zie mögg'n hun huuze en de gröönd neet zö ma meer verköóp'n. Zie mött het noe èèrs te kóóp an bèè an de ge meente. Det is zö onver- wachsegoane. Ziemös- s'n het in de kraante lèèz'n. Het was ne com- pleet'n oaverval. Twei ambtenaar'n bint de hèèle wekke stillekes gangs e wes um het ma op tied vuur mekaar te krieg"n. En 't is e lukt De kömpelemèènt'n. Bin- n'n ne wekke!! Noe mött ze mie nóóit meer ver- tell'n det bie de gemeen te alles zö lange duurt. At ze wilt könt dinge hèèl vlot e régelt word'n. Of zöllt bie disse ene zeldza me kèèr bliem'n? Wis en waarachtig neet. Wie höölt der vertrouw" n in. Trouwens noe wet oaver zeldzaam hebt. Haas noot van de Preuter an'n duurlóöpenden diek hef de "Marssalamander" ontdekt. Dèn zit op Vlet goarsmoat'n. Zóó köi lèèz'n in de Dèèmter Kraante. Hooit'n hef zien eeg'n "Monster van Lochness". Noe bint ter wa zeldzame salaman ders, ma volgens mie bint det kamsalaman- ders. As die op Vletgoars moat'n zit, hei grööte kaans det ze ök op't Löö kerbrook bint te vind'n. Marssalamanders, doar hèk nog nööit van e heurt. Volgens mie be- staot ze neet. Ma de jach is löss. Wie lött de èèrste foto zeen van ne marssa lamander op het Hool- terbrook? Over de jach e sprökk'n. Wuss iele det ter ök nog jagers bint diet hèèle móóie dinge doot. Zie bint zeldzaam mar in Hoolt'n bint ze der, de kearls van de WBE. Zie jaagt neet allène. Zie gèèft de wichter vuur- lichting oaver vogels en nog völle mèèr. Zie zörgt der ök vuur det ter in Hoolt'n, in het Splöö- se, nösskast'n wordt op e hang'n. Zie hebt doar geeld vuur e krèèg'n van de boer'nleenbaanke en zöö hoale wie anioa met meka de als maar zeldzaam word'nde na tuur nog een betje in staand. Ik bin beni-jd noar den marssalaman der, Wis en waarachtig. De Vèèrkaünte Viefkop S

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3