Kom naar de CWI Banen markt op zaterdag 31 maart! [en andere baan CWI Banenmarkt Vacature Top-200 Oost Nederland Meer dan 15.000 vacatures! Testen en tips Kansen voor 45-plussers Leerwerkbanen voor jongeren Scholing werkt De (regionale) arbeidsmarkt in één oogopslag! heeft u een CV, neem het mee! VAN 10.00 TOT 15.00 UUR CENTRUM VOOR WERK EN INKOMEN VOOR ADRESSEN ZIE HET KADER LINKS CWI Almelo R. Luxemburgstraat 4, 7607 SM Almelo (0546)768500 CWI Enschede Korte Hengelosestraat 1, 7511 JA Enschede (053)7508090 CWI Hengelo Oldenzaalsestraat 15, 7551 AM Hengelo (074)7508180 CWI Nijverdai Constantijnstraat 32 A, 7442 ME Nijverdai (0548)788560 CWI Oldenzaal Steenstraat 44, 7571 BL Oldenzaal (0541)768440 CWI Oost-Achterhoek (Winterswijk) Gasthuisstraat 6, 7101 DV Winterswijk (0543)788460 De arbeidsmarkt bruist. Veel werkgevers zijn op zoek naar perso neel. Op de banenmarkt die CWI op 31 maart op (bijna) alle CWI vestigingen in de regio organiseert, kunnen werkzoekenden de nieuwste vacatures bekijken en erop reageren. Op de banenmarkt zijn ook werkgevers en uitzendbureaus aanwezig die banen aan bieden. Wie meer wil weten over in welke sectoren er werk is, wat voor soort functies er zijn, fulltime of parttime, in Welke regio, wat de gevraagde opleidingen zijn, enzovoort, kan die informatie op de banenmarkt vinden. Bezoekers kunnen een korte competentietest doen en deze bespre ken met een van de CWI adviseurs. De test geeft beter inzicht in kwaliteiten en mogelijkheden. Dat helpt bij de zoektocht naar een nieuwe baan. De helft van de werkzoekenden geeft aan dat ze na de test ook op andere banen solliciteren dan voorheen. Wie een CV meeneemt, kan daarover tips krijgen van de CWI advi seur. Ook voor adviezen voor een goede sollicitatiebrief kunt u bij hen terecht. Voor vragen over arbeidscontracten en ontslagzaken staan adviseurs van Juridische Zaken van CWI voor u klaar. UWV geeft in samenwerking met Kamer van koophandel op de ba nenmarkt informatie over zelfstandig ondernemerschap en het starten van een eigen bedrijf. De werkloosheid onder jongeren is in 2006 met ruim 40% gedaald. De kansen voor ouderen om aan het werk te komen waren echter kleiner. Toch lijken deze kansen te keren. Werkgevers zitten inmiddels te springen om personeel voor een groot aantal functies. CWI kan 45-plussers die de banenmarkt bezoe ken met raad en daad bijstaan. Denk daarbij aan proefplaatsingen, competentietests en scholing. Vraag ernaar op de banenmarkt. Veel jongeren staan nu voor de keuze of zij een baan gaan zoeken of een vervolgopleiding willen volgen, en welke opleiding. Een andere mogelijkheid is de leerwerkbaan. De naam zegt het al, het is een com binatie van leren (één dag per week) en werken (vier dagen per week)De jongere heeft een contract en ontvangt loon. Met name voor jongeren die niet elke dag in de schoolbanken willen zitten is de leer werkbaan een uitkomst. Op de banenmarkt staat een aantal organisaties klaar om informatie te geven over mogelijkheden om aan het werk te komen via om- en bijscholing. Naarmate het opleidingsniveau stijgt, daalt de kans op werkloosheid. Heb je een mbo-diploma en word je werkloos dan is de kans dat je binnen een half jaar weer aan de slag bent ruim 85%. Maar ben je ongeschoold en ouder dan 23 jaar dan is de kans ongeveer 40% dat je binnen die tijd weer werk vindt. Voor ongeschoolden is niet alleen de kans op werk kleiner, ook is de kans op ontslag groter. De opleidingseisen die werkgevers stellen, nemen steeds verder toe. Zo wordt bij het overgrote deel van de vacatures mbo-niveau of hoger gevraagd. Kortom: ben je in staat om je opleidingsniveau op te krikken, grijp die kans! CWI verwacht ruim 17.000 bezoekers op 20 vestigingen, waaronder veel werkenden die op zoek zijn naar een beter passende baan. Pro jectleider Banenmarkt Henk Korten daar- oven'Tn de afgelopen jaren zijn veel mensen bij gebrek aan geschikte vacatures gaan wer ken in banen die zij minder passend vinden. Omdat de arbeidsmarkt enorm is aangetrok ken en er nu veel meer vacatures zijn, is de kans op het vinden van die passende baan aanmerkelijk groter." Let wel: deze vacatures worden op de banenmarkt gepresenteerd. Het heeft geen zin het CWI vóór zaterdag over deze functies te benaderen. Accountmanager technische producten Acquisiteur zakelijke diensten Administratief medewerker secretariaat Administratief medewerker verzekeringen Afwasser Afwerker gieterij Allround monteur huisaansluitingen Assemblagemedewerker metaal/elektro Assistent-accountant Assistent-loodgieter Assurantieadviseur Autokeurmeester Autotechnicus Barkeeper Basiskok Bedrijfsautotechnicus Bedrijfsleider/ondernemer supermarkt Bedrijfsleider/ondernemer verkoop kleding allround Bedrijfsleider/ondernemer verkoop schoenen en lederwaren Betonstaalverwerker Betontimmerman Bijstandconsulent Bouwcalculator Bouwtimmerman Brandweerofficier/ afdelingsmanager preventie Buschauffeur lijndienst/ stadsdienst Cad-tekenaar installatietechniek Cad-tekenaar machines/ gereedschappen Caissière detailhandel Callcentermedewerker (inbound) Callcentermedewerker (outbound) CNC-draaier-frezer (inclusief programmeren) CNC-frezer (inclusief programmeren) CNC-machinebediener (exclusief programmeren) Commercieel medewerker binnendienst (administratief) Commercieel medewerker bin nendienst (telefonische verkoop) Commercieel technisch medewerker binnendienst Conciërge Constmctiebankwerker Constructiesamenbouwer Dakdekker Dames- en herenkapper Datatypist Demonstrates Directiesecretaresse Doktersassistent Expeditiemedewerker Facturist Fietstechnieus Financieel adviseur Financieel-administratief medewerker Fitnesstrainer Glazenwasser Grand Total Heftruckchauffeur Helpende instelling Helpende thuiszorg Hovenier Huishoudelijk medewerker (hotel, instelling) Hulp in de particuliere huishouding Hypotheekadviseur Inbedrijfsteller installaties/ machines Incassomedewerker Inkoper Inpakker handmatig Inpakker machinaal (productie) Installatiemonteur dakwerk, sanitair, verwarming, gas- en waterleiding Intercedent Interieurbouwer Kabellasser datacommunicatie Kantoorassistent Keukenassistent Keukenmonteur Kinderoppas particulieren Klusjesman Koeltechnisch monteur Koerier auto Kok Aziatisch Kunststof deuren,- ramen- en kozijnenmaker Lader/losser spoor-, weg- en luchtvracht Leider kinderopvang Logistiek medewerker Luchtbehandelingsmonteur Machinaal houtbewerker Machinaal meubelmaker Machinebankwerker Machinist hydraulische graafmachine Magazijnchef I Magazijnmedewerker Marketingmanager Marketingmedewerker [Mechanisch operator procesindustrie I Mechanisch operator voedingsmiddelenindustrie Medewerker bediening horeca Medewerker bediening horeca (luxe restaurant) Medewerker bedrijfsrestaurant Medewerker cafetaria, counter Medewerker facilitaire dienst Medewerker groenvoorziening (plantsoenen en parken) Medewerker hoveniersbedrijf Medewerker klantenservice Medewerker orderadministratie en bestellingen Medewerker personeel en organi satie Medewerker productcontrole (in dustrie) Medewerker recreatie-activiteiten Medewerker salarisadministratie Medewerker slachterij Medewerker technische dienst elektrotechnisch Medewerker technische dienst mechanisch Medewerker toeristische informa tie Medewerker tuincentrum Medewerker uitgifte horeca Metalen ramen-, deuren-, kozij nen-, trappenmaker Metselaar MIG/MAG-lasser (niveau 1&2) MIG/MAG-lasser (niveau 3&4) Monteur beveiligingsinstallaties Monteur centrale verwarming woningbouw Monteur elektriciteitsnetten Monteur elektrische installaties Monteur elektrotechnische panelen Monteur gas/water (leidinglegger) Monteur midden- en hoogspanningsinstallaties Monteur verkeersafzettingen Monteur werktuigen en machines (exclusief installatietechniek) Objectbeveiliger Onderhoudsmonteur dakwerk, sanitair, verwarming, gas- en waterleiding Onderhoudsmonteur machines/installaties Onderhoudsschilder Opperman bouw Opperman grond-, weg- en water bouw (gww) Orderpicker Paneloperator procesindustrie Plaatwerker Postbezorger Postbode Praktijkopleider algemeen Productiemedewerker Projectleider werktuigbouw Receptionist Receptionist hotel Recreatiebegeleider Reïntegratiedeskundige Schilder/behanger Schoonheidsspecialist Schoonmaker Schoonmaker (industrieel) Schoonmaker (interieur bedrijven, instellingen) Secretaresse Servicedeskmedewerker iet Sloper bouw Sociaal-cultureel werker, specialisatie samenlevingsopbouw Spuiter Steigerbouwer Straatmaker Stukadoor Systeemontwikkelaar Tandartsassistent Taxichauffeur Tegelzetter Tekenaar bouwkunde TIG-lasser (niveau 1&2) TIG-lasser (niveau 3&4) Transportplanner Uitbener Vakman grond-, weg- en waterbouw (gww) Veiligheidskundige (uitvoerend) Verkoopmedewerker bouwmarkt Verkoopmedewerker brood, ban ket, chocolade en suikerwaren Verkoopmedewerker dameskleding Verkoopmedewerker elektrotech nische artikelen en apparaten Verkoopmedewerker herenkleding Verkoopmedewerker huishoudelij ke artikelen en cadeauartikelen Verkoopmedewerker kleding allround Verkoopmedewerker optiek Verkoopmedewerker schoenen en lederwaren Verkoopmedewerker sport- en kampeera rtikelen Verkoopmedewerker supermarkt (houdbare producten) Verkoopmedewerker tankstation Verkoopmedewerker telecomartikelen Verkoopmedewerker woninginrichting Verpleegkundige Vertegenwoordiger consumptie goederen en gebruiksartikelen Vertegenwoordiger technische producten Verzorgende Verzorgende individuele gezondheidszorg (ig) Verzorgende instelling Verzorgende thuiszorg Vrachtwagenchauffeur binnenland Vrachtwagenchauffeur buitenland Wand- en plafondmonteur Wapenreparateur Werkplaatstimmerman Werkvoorbereider bouw Werkvoorbereider werktuigbouw Winkelassistent Woningstoffeerder Woonbegeleider gezinsvervan gend huis, wooncentrum Zelfstandig werkend kok Zorghulp Zwemonderwijzer Tip:

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 34