"Overijssel Informatieavonden luchthaven Twente Provincie investeert in leefbaar platteland 1200 asielzoekers aan woning geholpen Niks mis mee! Wisseling van de wacht na verkiezingen Zoekplaatje Opening vaarseizoen provincie nl redactieadres Postbus 10078, 8000 OB Zwolle telefoon 038 499 92 00 e-mail nieuwsredactie@overijsset. nl Met ingang van 1 april 2007 gaat in Noordwest-Overijssel het vaarseizoen weer van start. Dit betekent dat alle provinciale sluizen en bruggen ter plaatse 7 dagen per week bediend worden. Kiik voor meer informatie op provincie. Overijssel, nl/vaarwegen. De gemeente Enschede en de pro vincie Overijssel hebben de startno titie voor de milieueffectrapportage (MER) Luchthaven Twente vastge steld. Hierover vinden verschillende informatieavonden plaats. Tijdens deze bijeenkomsten kan iedereen zijn mening geven over de richtlij nen voor de milieueffectrapportage. Volgend jaar neemt de provincie een definitief besluit over de toe komst van Luchthaven Twente. De bijeenkomsten vinden plaats op: - Dinsdag 27 maart van 17.00 tot 21.00 uur in het stadhuis, Burgemeester Jansenplein 1 in Hengelo; - Donderdag 29 maart van 16.00 tot 20.00 uur in het stadhuis, Langestraat 24 in Enschede; - Maandag 2 april van 19.00 tot 22.00 uur in de Vereeniging, Dorpstraat 7 in De Lutte. Voor meer informatie: www. luchthaventwente. nl De leefbaarheid in kleine kernen is de afgelopen jaren flink aange pakt. Met een bedrag van bijna vijf miljoen euro heeft de provincie de afgelopen vier jaar bijgedragen aan de (ver)bouw van 59 multi functionele voorzieningen. Dit zijn onder andere dorpshuizen, kul- turhusen, brede scholen en multi functionele sportaccommodaties. De provincie wil met de vitaliteits- regeling het sociale leven in kleine kernen versterken en behouden. Gert Ranter, gedeputeerde Zorg en Participatie, is trots op het succes van de regeling. "Die leverde soms verrassende combi naties op, zoals het Noaberhuus in Okkenbroek, waar zorgwo- ningen en appartementen, de bibliotheek en een servicewinkel worden gecombineerd met een kapper, café en een buurtsuper- markt." Het potje dat beschikbaar is voor de vitaliteitsregeling is nu leeg. Ranter: "Er gaan stemmen op om de regeling te verlengen, gelet op het succes ervan. Dat lijkt mij een goede gedachte, want nog veel kernen kunnen een impuls van de leefbaarheid gebruiken en de politiek heeft op alle niveaus oog gekregen voor het belang van een vitaal platteland." De huisvesting van asielzoekers met een verblijfsvergunning (zoge naamde statushouders) in de elf West-Overijsselse gemeenten ver loopt voorspoedig. De afgelopen vier jaar zijn er ruim 1200 status houders aan een woning gehol pen. Gedeputeerde Rietkerk is zeer blij met deze resultaten. "We zijn op de goede weg. Alleen al het afgelopen half jaar hebben we 150 statushouders kunnen huis vesten. Dat waren er 30 meer dan de opdracht die de gemeenten hadden gekregen. Dit betekent dat we samen met gemeenten en woningcorporaties veel mensen hebben kunnen helpen met een De verkiezingen zijn geweest. De opkomst was opnieuw niet geweldig, net onder de 50 pro cent. En dat ondanks het feit dat de provincie er toe doet, op het gebied van de ruimtelijke orde ning, het milieu, de bereikbaarheid, de econo mie en cultuur! Het gaat om wonen, het land schap, de wegen, werk, de regionale omroep of het Orkest van het Oosten. Iemand heeft de provincies wel eens het bestuurlijke kraakbeen genoemd. Je merkt niet dat het er is, maar het heeft wel degelijk een functie. Vooral als er iets met je kraakbeen niet in orde is, beweeg je moeilijk. De provincie ope reert tussen rijk en gemeenten, voert het beleid van het rijk uit en neemt maatregelen die boven het individuele gemeentelijke belang uit gaan. Of om een beeld uit de biljartsport te gebrui ken. provincies maken de carambole nooit direct, maar scoren altijd via de band en maken soms in bestuurlijk opzicht een hele mooie drie banden Oplossing zoekplaatje februari: Statenzaal provinciehuis in Zwolle. Overijssel is een provincie met verrassende, mooie en rustgevende gebieden. Weet u bijvoorbeeld waar deze foto is genomen? Zo ja, stuur dan uw oplossing voor vrijdag 6 april 2007 op een briefkaart naar: Provincie Overijssel, t.a.v. Overijssel.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Of mail de oplossing naar: nieuwsredactie@overijssel.nl. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzen dingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. Nu ik afscheid neem van het provinciebestuur doe ik dat met een tikkeltje weemoed. Na 25 jaar provinciaal bestuur besef ik meer dan ooit: met de provincie, daar is niks mis mee1 Jan Kristen, Gedeputeerde voor Grote steden en Welzijn nieuwe start in hun leven." Alle gemeenten in Nederland dienen asielzoekers die een ver blijfsvergunning hebben gekregen te huisvesten. Daarvoor krijgen ze tweemaal per jaar een zogenaamde aanvullende taakstelling van het Ministerie van Justitie. Reguliere huisvesting biedt de statushouders de kans om op een fatsoenlijke manier aan hun inburgering en nieuwe toekomst te werken. De provincie Overijssel controleert of de gemeenten in West-Overijssel hun taak rond de huisvesting van statushouders goed uitvoeren. De regio Twente is toezichthouder voor de Twentse gemeenten. Op donderdag 15 maart zijn de 'nieuwe' Provinciale Staten van Overijssel officieel aangetreden. In uitge dunde vorm weliswaar, want na de verkiezingen is het aantal Statenleden in Nederland verminderd. Het Overijsselse aantal Statenleden is van 63 teruggebracht tot 47, verdeeld over zeven politieke partijen. Het CDA heeft 17 zetels, PvdA 9 zetels, WD 6 zetels, SP 6 zetels. Christenunie 5 zetels, GroenLinks 2 zetels en SGP 2 zetels. Er zijn 21 nieuwe Statenleden gekozen, terwijl er 26 zijn herkozen. Vanaf half april is de folder met de foto's en adresgegevens van de nieuwe Staten beschikbaar. U kunt dit drukwerk opvragen bij de Griffie via 038 499 8780 of download het via Provinciale Staten komen voor de eerste keer bijeen voor een Statenvergadering op woensdag 11 april. De Staten maken dan meteen een goede start met 'transparant' besturen. U kunt de vergadering niet alleen persoonlijk bijwonen in de vernieuwde Statenzaal in het provinciehuis, ook is de vergadering live op internet te volgen.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 31