Onderhandelingen over nieuwe koers en bestuur Overijssel Rood vopr Rood in Overijssel op stoom Kort nieuws Begin mei resultaat verwacht Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel. Zie ook provincie.overijssel.nl g.r. Hendrikx (informateur), StÉinmetz (WD), VD), Rietkerk (CDA), Antuma (CDA), en Dalhuisen (PvdA) Overijssels Buiten gereed In de twintigste editie van Overijssels Buiten, het provinciale magazine over projecten in het buitengebied, dit keer aandacht voor de ouderen ontmoetingsplek in Oldemarkt en de Boodschappenplusbus die ouderen in Ommen, Dalfsen en Hardenberg binnenkort overal naar toe rijdt. Twee vrijwilligersorganisaties praten u bij over diverse vrijwilligersprojec- ten. En voor de liefhebbers van een dagje uit is er informatie over de Dinkelsteenfietsroute, varen in een originele Gieterse punter en natuur gebied de Holterberg. Op 26, 27 en 28 maart wordt Overijssels Buiten huis aan huis verspreid. Het magazine is ook te vinden op provincie. Overijssel, nl/overijsselsbuiten en op te vragen via 038 499 92 55 of via e-mail redactie-overijssels- buiten@overijssel.nl. zorg voor cniocntone jongeren Het contact tussen allochtone jonge ren en de jeugdzorg kan veel beter Dit blijkt uit een onderzoek dat het Steunpunt Minderheden Overijssel in opdracht van de gemeente Zwolle en provincie Overijssel heeft uitge voerd. Door te weinig allochtone hulpver leners, gebrek aan een specifieke aanpak van de problemen en onbe kendheid met de mogelijkheden van hulp en jeugdzorg bij allochtone jongeren en hun ouders, krijgen veel allochtone jongeren niet de hulp die ze nodig hebben. Zij lopen hierdoor een groot risico terecht te komen in de zwaardere, justitiële vormen van jeugdzorg. De gemeente Zwolle en de provincie gaan nu samen met jeugdzorginstel- lingen in Zwolle bekijken hoe ze de toegankelijkheid van de jeugdzorg kunnen verbeteren. Boomfeestdag De Stichting Nationale Boomfeestdag viert dit jaar haar 50-jarig bestaan. Leerlingen van de toekomstige school 'Het Stroomdal' in de nieuwe wijk Het Onderdijks in Kampen planten daarom afgelopien week samen met de Commissaris van de Koningin in Overijssel, mr. Geert Jansen, de eerste boom bij de kinderspeelplaats aan De Kolk. In totaal zijn er 14 bomen geplant door de leerlingen. De Boomfeestdag is in het leven geroepen om kinderen op positieve wijze kennis en respect bij te bren gen voor bomen en natuur in hun leefomgeving. De onderhandelingen tussen de coalitiepartijen CDA, PvdA en WD verlopen volgens informateur mr. Jan Hendrikx in een goede en ontspannen sfeer. De komende weken gaan de partijen bekijken of ze samen tot een nieuw bestuursakkoord voor Overijssel kunnen komen. Als alles volgens plan verloopt, beschikt de provincie Overijssel begin mei over een nieuwe koers tot 2011 en een nieuw dagelijks bestuur. Deze week starten de onderhande lingen over de specifieke onderwer pen die volgens het CDA, de PvdA en de WD in het bestuursakkoord voor 2007-2011 moeten staan. De gesprekken vinden plaats in de Wilmersberg in de Lutte. Volgens informateur Hendrikx zijn er geen onoplosbare inhoudelijke of andere problemen die de coalitie in de weg zouden kunnen staan. Marsroute Het tijdspad dat door de infor mateur is vastgesteld, geeft een duidelijke marsroute aan. Al eind deze week wil Hendrikx een eerste concept van het bestuursakkoord op tafel hebben liggen. Deze wil hij vervolgens bespreken en bijschaven via diverse gesprekken met verschil lende instellingen en overheden uit de provincie. Na verwachting wordt eind april het bestuursakkoord gepresen teerd. Vervolgens wordt het aan Provenciale Staten gestuurd. Daarna kan er een nieuw College van Gedeputeerde Staten, oftewel het dagelijks bestuur van de provin cie, gevormd worden. Zij zijn ver antwoordelijk voor de uitwerking en uitvoering van de plannen tot 2011. Coalitie De coalitievorming is een proces dat uit drie fases bestaat. In de eer ste fase, die medio maart is gestart, ontvangt de informateur de lijst trekkers van de politieke partijen die in de Staten zijn vertegenwoor digd. In de tweede fase van het proces onderzoekt de informateur wat de coalitiepartners bindt en verdeelt en begint gaandeweg de opbouw van het bestuursakkoord. In de derde fase gaat de aan te wijzen formateur de samenstelling en de portefeuilleverdeling van het nieuwe college organiseren. De animo voor de rood voor roodregeling van de provincie Overijssel is groot. Met deze rege ling krijgen Overijsselse boeren en anderen hulp bij de sloop van landschapontsierende lege stallen. Om de sloop te kunnen bekosti gen kan een bouwkavel voor een nieuwe woning worden verkregen. Een deel van de opbrengst van zo'n bouwkavel moet vervolgens worden ingezet voor verbetering van de landschappelijke kwaliteit. Gedeputeerde Piet Jansen: "Ik ben blij dat er zoveel belangstelling is. Er zijn al ongeveer 460 aanvragen ingediend. De gemeenten zijn hier hard mee aan de slag. Ik schat in dat we dit jaar meer dan 100 aanvragen kunnen honoreren." Er waren nogal wat twijfels of rood voor rood wel van de grond zou komen, maar de cijfers laten zien dat het begint te leven. "Er zitten nog wel wat fiscale problemen, vooral als het om stoppende boe ren gaat. Dit hebben we onder de aandacht gebracht van de vorige minister van Financiën en we zul len de nieuwe minister hier ook zeker heel snel aan herinneren." Naast sloop stimuleert de provin cie het hergebruik van vrijkomen- de agrarische bebouwing. Veel nieuwe woon- en bedrijfsfuncties zijn mogelijk. "Beide regelingen werpen hun vruchten af en zijn van belang voor de leefbaarheid van het platteland", aldus Piet Jansen. Binnenkort komt een nieuwe folder uit over rood voor rood. In de folder staan verschillende praktijkvoor beelden uitgewerkt. Bel voor meer informatie of het aanvragen van de folder met 038 499 80 90 of kijk op provincie. Overijssel, nl/roodvoorrood.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 30