Geld voor Ronald McDonald zou verdwijnen uit Holten" Holtens Nieuwsblad 17 "Echt zonde wanneer dit Activiteiten Dondertman tijdens Palmpaasdag Nieuw spreekuur politiebureau Erik Davids en MAC de Holterberg bieden cheques aan Controle op Cheques Erik Davids en MAC Holterberg steunen goed doel alcohol Opstapdag crossjeugd Leerlingen speciaalonderwijs ook welkom op Roefeldag HOLTEN - Het motor crossteam van Erik en Allan Davids, Euroticket Cross Team, heeft een cheque van 2.000 euro overhandigd aan het Ro nald McDonald Huis in Zwolle. MAC de Holter berg deed daar nog eens 500 euro bij op. EC3E Kortnieuws Documentaire over Stien Eelsingh Meditatief wandelen Dinsdag 27 maart 2007 HOLTEN - Met de komst van Debby Toebes als nieuwe wijk agent van Holten, komt er ook een nieuw spreekuur. De woensdag komt daarmee te ver vallen en zal verhuizen naar de maandag van 13.00 tot 15.00 uur. In eerste instantie zal de woens dag nog wel worden gehand haafd en waar worden geno men door wijkagente Zorica Ra- jic. Debby is namelijk tot en met 21 mei nog bezig met het afron den van een opleiding. Vanaf dan gaat het nieuwe spreekuur in. Voor haar past de woensdag niet in het rooster. "Motorsport heeft sponsoring nodig. Wat je daarvoor terug geeft, is een goede prestatie", vertelt Erik Davids. Nu wordt daar echter ook een goed doel aan gekoppeld. Een deel van het sponsorgeld wordt hiervoor op zij gelegd. "Hoe beter we preste ren; hoe meer punten we bij el kaar rijden. Hoe meer geld er in de pot terechtkomt". Vooral Erik en zijn broer Allan zijn goed voor veel punten. Daarnaast zorgen Jurgen van der Voet, Erik Kappert en Bas Koers als teamleden voor de rest. Zowel Erik als Allan zijn altijd begaan met kinderen. Waar door het al snel duidelijk werd om iets voor kinderen te gaan doen. Het werd uiteindelijk het Ronald McDonald Huis in Zwolle. Hier kunnen ouders overnachten bij het ziekenhuis waar hun zieke kinderen liggen. Zodat ze altijd in de buurt kun nen zijn. "We krijgen geen sub sidie van de overheid. Zo'n ze ventig vrijwilligers zorgen er voor dat de ouders in het huis goed worden verzorgd", legt voorzitter Sape Braaksma uit. Samen met assistent-huisma nager Petra van der Veer nam hij de cheques in ontvangst. "De cheques krijgen een mooie plek in het huis, zodat iedereen weet waar het geld vandaan komt". Erik Davids vertrekt vanaf deze week naar Italië. Hier gaat hij meedoen aan de EK Enduro. De wedstrijd in Italië is een van de vier wedstrijden, die hiervoor gereden moeten worden. HOLTEN - In en rond de ge meente Rijssen-Holten werd zaterdag 24 maart tussen 19.00 en 03.00 uur een alcoholcontro le gehouden. Er werd bij 649 be stuurders een alcoholtest afge- nonem. Zes bestuurders bleken te veel te hebben gedronken en werden aangehouden. Tevens werden er zeven processen-ver baal uitgeschreven voor diverse andere feiten. Verder werd een fietser aangehouden wegens belediging van een ambtenaar in functie. HOLTEN - Erik Davids gaat za terdag 2 juni een jeugdopstap- dag houden op crosscircuit De Imhof. Kinderen die willen beginnen met motorcrossrijden, kunnen hieraan meedoen. "De jeugd gaat dan een dag met mij en andere rijders op het cir cuit rijden", legt Erik uit. "Ik kan ze dan heel veel goede tips ge ven". Wel is het belangrijk om zelf een motor mee te nemen. Want de ze zijn niet voorhanden. HOLTEN - Het nieuwe crossteam van Erik Davids, Euroticket Cross Team heeft 2.000 euro gegeven aan het Ronald McDonald Huis. MAC de Holterberg deed daar nog een schepje van 500 euro bij op. Zo wordt een deel van het sponsorgeld gereserveerd voor een goed doel. De hoogte hiervan hangt af van hoeveel punten het team bij elkaar heeft gereden tijdens wedstrijden. FOTO: JOHAN BOLINK HOLTEN - Drie van de vier le den van het Roefelcomité gaan stoppen. Daarom zijn ze naar stig op zoek naar nieuwe vrijwil ligers. "Het is hartstikke leuk om te doen", zegt Barbara van Velzen. "Het zou echt zonde zijn wan neer dit verdwijnt uit Holten". Naast Barbara zitten Ellen Reu- vekamp, Jo Zeeman en Ton Hofman in het comité. Scholieren uit de groepen 5 tot en met 8 krijgen de kans om een keer per jaar een kijkje te nemen bij een heus bedrijf. Ze kunnen zo meekijken in de keuken en mogen vaak zelf ook van alles doen. Taartjes bakken bijvoor beeld. Of bij de tandarts elkaar in de mond kijken. "Kinderen vinden dat fantastisch", geeft Ellen aan. "Na afloop vertellen ze dan ook honderduit over het bedrijf'. Omdat enkele leden ermee wil len stoppen, zoekt het comité ESPELO - Kinderboerderij Don dertman verzorgt zondag 1 april (Palmpasen) een gezellige doe- middag voor de jeugd. Voor slechts 1,50 euro kunnen kinderen tussen 13.00 en 16.00 uur meedoen met verschillende activiteiten, zoals het eier- kuul'n, puzzelen met opdrach ten en onder leiding van enkele medewerkers creatief aan de slag in het Speelhonk. Voor kleintjes is er de mogelijkheid om een eenvoudig paasmandje (af) te maken. De wat oudere kinderen kunnen kiezen uit het beschilderen van eitjes of een kipje. Ook kunnen er kuikentjes worden gemaakt en zijn er en kele attractieve paasnestjes. Bonnen voor activiteiten zijn verkrijgbaar aan de kassa. Kinderen krijgen met Roefeldag de mogelijkheid eens een kijkje bij een bedrijf te nemen. foto: sander scheperman nieuwe vrijwilligers. "De inde ling van je tijd regel jezelf. Het gaat bij ons heel erg gemoede lijk", vindt Barbara. "Taken die je leuk vindt, kun je op je ne men". Bijvoorbeeld het werven van bedrijven, aanschrijven van scholen of de administratie bij houden in de computer. Voor meer informatie, Inge Scharrenberg van de Bosch kamp: telefoon 0548-362755. HOLTEN - Leerlingen uit de groepen vijf tot en met acht van de Holtense basisscholen wor den uitgenodigd om mee te doen aan de Roefeldag. Maar ook kinderen in het speciaalon derwijs mogen meedoen. Wegens privacybescherming van adresgegevens zijn deze kinderen moeilijk te vinden. Hierdoor kunnen ze vaak niet rechtstreeks door het Roefelco mité worden aangeschreven. Holtense kinderen uit het speci aalonderwijs in de leeftijd van negen tot en met twaalf jaar, kunnen zich zelf opgeven. De Roefeldag geeft kinderen een kijkje binnen bedrijven. Zij zien hoe het er verloopt en mo gen zelf vaak ook van alles doen. Opgave is mogelijk vla Inge Scharrenberg van de Bosch kamp, telefoon 0548-362755. "Twee dagen endurorally rij den", zegt Erik. "Je zit dan zo'n 260 kilometer per dag op de motor". En dat is zeker niet vergelijken met motorrijden op de snelweg. Het parcours is uitgelegd in on gerepte natuur. Over smalle pa den en zandwegen, soms met vele steile hellingen. Raakte Erik vorig jaar nog zwaar geblesseerd. Erik: "Het gaat nu weer de goede kant op. Maar een kampioenschap zal dit jaar niet meer lukken". LAATSTE FILM SEIZOEN HOLTEN - Filmhuis Holten draait donderdag 29 maart om 20.15 uur de laatste film van het seizoen. Het gaat om een bij zondere documentaire over het leven van Stien Eelsingh in Staphorst. Tevens is door de Stichting Col lectie Nagelhout Holten een ex positie samengesteld. Deze is vanaf 29 maart te zien in het ge meentehuis van Holten en be vat werken van. Stien Eelsingh gemaakt in Frankrijk. 'De Na- gelhoutreis van Stien Eelsingh.' Stiene is een documentaire over de kunstschilderes Stien Eel singh (1903-1964) en het Over ijsselse dorp Staphorst. Een streng christelijke boerenge meenschap met een heel eigen cultuur en leefregels. Stien was een begrip. Veel kunstenaars en kunstliefhebbers, ook uit de randstad, vonden hun weg naar haar Witte Boerderij. De soirees en de tentoonstellingen van Stien Eelsingh voorzagen in een behoefte aan de beleving van ■kunst. Zij leidde haar eigen bohémienne leven in Staphorst. Stiene is een documentaire over twee contrasterende culturen die elkaar goed leken te verdra gen. Na de voorstelling heeft Roel Sinit een interview met de dochter van Stien Eelsingh, Margreet Frankot. Er is gelegen heid tot het stellen van vragen over de documentaire of het le ven van deze kunstenares. De entree bedraagt 3,50 euro. BATHMEN - Wim Brons houdt meditatieve wandelingen op 31 maart en 1 april. Wandelen in stilte, wandelen in contact. In contact met jezelf, de ander en de omgeving. De wandeling is verdeeld in drie stukken met elk een meditaties uggestie. Aan het einde van elk gedeelte is er gelegenheid om in twee- of drietallen met elkaar te delen. De groep bestaat uit maximaal acht mensen. Er is een korte rondwandeling van ongeveer twee uur op zater dagmiddag 31 maart. Die begint om 14.00 uur bij de pomp op de Brink in Bathmen. Kosten 5 eu ro. Op zondag 1 april is er een rondwandeling van drie tot vier uur, die begint om 11.00 uur bij het Milieucentrum (de Ulebelt) in Deventer. Kosten 7 euro. Graag opgave vooraf bij: Wim Brons, telefoon 0570-657420 of via bronsthomas@home.nl

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 17