Afwisseling in jumelagefeest Erik Davids geeft tips en reikt waardecheque uit Holtens Nieuwsblad 9 Bijeenkomsten NBvP Vrouwen van Nu Holten Film over tragedie en zotheid Opfriscursus Jubileum Gemengdkoor Amazing geeft jubileumconcert autorijden Website COV CliniClown op bijeenkomst Vrouwen van Nu Dijkerhoek HOLTEN - Vertegen woordigers van VW en Oudheidkamer, Ver- kehrsverein en Heimat- verein, uit Steinfurt brachten deze week een bezoek aan Rijssen en Holten. Kortnieuws Vuurwerk afsteken vanaf's ochtends Opbrengst collecte Dinsdag 20 maart 2007 HOLTEN - Ter gelegenheid van Stichting Jumelage op zoek naar gastgezinnen de Boekenweek vertoont de bi- O O 1 bliotheek in samenwerking met Filmhuis Holten op donderdag 22 maart een tragikomische speelfilm. De speelfilm dateert uit 1986, maar is zo bijzonder dat hij tijd loos is. Het is de debuutfilm van een bekende Nederlandse film maker. De film werd bekroond met twee Gouden Kalveren. De voorstelling is in de bibliotheek aan het Hogepad en begint om 20.00 uur. De toegangsprijs be draagt 1,50 euro voor leden van de bibliotheek en' 2 euro voor niet-leden. Zij stelden zich door de Stich ting Jumelage op de hoogte van de vele mogelijkheden die Rijs sen en Holten te bieden hebben tijdens de jumelageweek van 11 tot en met 17 juni. De aandacht gaat uit naar acti viteiten voor alle groepen uit de bevolking. Dit betteft zowel de plaatselijke inwoners van de dubbelgemeente als voor de be zoekers uit de partnersteden Steinfurt en Winterberg. In het programma is veel plaats voor spontane initiatieven. Zo bestaat er het plan om senioren onder begeleiding van vrijwilli gers een afwisselend program ma aan te bieden waarbij zowel de topics in de beide kernen als het buitengebied, Dijkerhoek en Espelo, met de bus worden bezocht. De voorzitter van de Heimatverein toonde zich blij venast over de vele mogelijkhe den die Rijssen en Holten te bie den hebben. De contacten tussen sport- en culturele verenigingen, scholen, kunstenaars en andere deelne mers beginnen zich op voor spoedige wijze te ontwikkelen. Het weekprogramma begint vaste vormen aan te nemen. De onlangs gestarte website www.jumelagerijsen-holten.eu, is na korte tijd al een groot suc ces. Een breed scala aan rubrieken en links bieden de bezoekers de mogelijkheid zich snél te oriën teren en contact te maken. Sponsors krijgen de mogelijk heid de activiteiten van de stichüng te ondersteunen. Een belangrijk punt van aan dacht blijft de gelegenheid tot overnachting van Duitse deel- HOLTEN - SoCuWe Holten houdt de cursus Rijvaardigheid en verkeerskennis opfrissen voor 50+-ers. Onder leiding van Gerrit Talen worden allerlei, ook nieuwe verkeersregels en situaties behandeld. Na het theoretische gedeelte, is er ook de mogelijkheid in de ei gen auto een ritje af te werken. De cursus begint woensdag 28 maart van 9.30 tot 11.30 uur en vindt wekelijks plaats in De Boschkamp. Voor informatie, telefoon 0548 - 36 27 55. HOLTEN - Voor alle informatie over toneelgroep COV kan men nu terecht op de geheel ver nieuwde website van de ama teurtoneelgroep uit Holten. Nieuw op de site is onder meer de mogelijkheid online kaarten te reserveren voor de voorstel lingen. De frisse vormgeving en heldere informatie helpen de bezoeker snel en doeltreffend haar infor matie te vinden. Oordeel zelf en kijk snel op www.toneelgroepcov.nl HOLTEN - Koor Amazing bestaat 12,5 jaar en dat moet worden gevierd. Er wordt daarom zaterdag 24 maart om 20.00 uur dan ook een groots jubileumconcert gehouden in scholengemeenschap De Waerdenborch. Het thema is: 24 uur Amazing. Het belooft een spectaculaire en gevarieerde show te worden. Kaarten kosten 6 euro en zijn aan de zaal te koop. HOLTEN - Internationaal MX-3 coureur Erik Davids zal tijdens de teampresentatie op 24 maart om 14.00 uur een cheque over handigen aan het bestuur van het Ronald McDonald's-huis in Zwolle. De waarde van de cheque wordt nog niet bekendgemaakt, maar dat het om een aanzienlijk be drag gaat is zeker. Het gehele crossteam met on der andere Erik en Allan Davids zal zich deze middag om 14.00 uur presenteren. Na de overhandiging van de waardecheque zal Erik ook in een demonstratie laten zien wat met een motor allemaal moge lijk is. Alle motorcrossliefhebbers zijn van harte welkom om niet al leen te kijken naar de demon stratie, maar ook om zelf actief deel te nemen. Neem wel het verzekeringsbewijs mee. Erik DIJKERHOEK NBvP Vrouwen van Nu Dijkerhoek houdt don derdag 22 maart om 20.00 uur in het Bonte Paard een bijeen komst. Rijgaard van CliniClowns vertelt dan over dit goede doel. Weerman Ton ten Hove was op 19 februari de gastspreker. Hij vertelde met veel humor over zijn vak en zijn leven. Ook ver telde hij allerlei leuke anekdotes over zijn leven als bekend per soon, wat tv-bekendheid toch met de mensen om je heen kan doen. Ook deed hij een kleine psycho logische test met de aanwezige leden. Zo werd duidelijk hoe selectief wij mensen kijken, luisteren en dingen onthouden. nemers in een gastgezin. De Stichting Jumelage doet daar om een dringend beroep op de inwoners van zowel Rijssen en Holten om een of twee nachten slaapgelegenheid aan te bieden aan een of meer personen. Wie een of meer slaapplaatsen ter beschikking wil stellen, kan zich melden bij Liesbeth Gou- ma, Prins Alexanderlan 8,7462 EV Rijssen, telefoon 0548- 513562 of via e-mail Liesbeth.g.@hemet.nl of via de website. MINISTERIE NIET OP HOOGTE HOLTEN - Het ministerie bleek niet op de hoogte te zijn dat er tijdens Oud en Nieuw van 10.00 uur 's ochtends tot 2.00 uur 's nachts met vuurwerk mag wor den geschoten. Deze regel is enkele jaren gele den ingevoerd. Het ministerie ging nog steeds van 22.00 uur 's avonds uit. De gemeente Rijssen-Holten heeft begin dit jaar een brief ge stuurd naar de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) om wat te doen tegen vuurwerkschade. In het uiterste geval zou vuurwerk afschieten door particulieren maar moe ten worden afgeschaft. "De VNG neemt de brief uiterst serieus", benadrukt burge meester Bort Koelewijn. "Er is gemeld dat er een evaluatie zal komen van het vuurwerkbe- sluit". Uit gesprekken met VNG blijkt dat er nog veel onbekend te zijn, wat vuurwerk en vuurwerk- schade betreft. "Zo is niet be kend waardoor en met welk vuurwerk de schade wordt aan gericht. En ook niet wanneer dit gebeurt: overdag of 's nachts", zegt de burgemeester. Enkele gemeenten in het noor den van het land blijken geïnte resseerd te zijn, wat de betreft de ontwikkelingen rond vuur werkschade. Ook zij hebben hiermee te kampen en zoeken naar een oplossing. "We zijn zeker niet tegen vuur werk, maar wel tegen de schade die het aanricht", benadrukt Koelewijn. "We hebben dan ook tegen de VNG gezegd: 'verbied het niet meteen. Wees creatief. We leggen het bij jullie neer'." AMNESTY INTERNATIONAL Erik Davids laat zaterdag zien wat er kan met een motor. Daar naast reikt hij een cheque uit aan het Ronald McDonald's huis. geeft dan persoonlijke tips. De laatste actuele informatie over dit evenement is te vinden op www.motorcrosskleding.nl. HOLTEN - De afdelingsavond van de NBvP Vrouwen van Nu Holten wordt woensdag 21 maart om 20.00 uur gehouden in Zaal Vosman. Thea Kroese, bekend van RTV Oost, zal in het kader van maart dialect maand, een lezing hou den over streekcultuur. In zaal Vosman wordt donder dag 29 maart om 19.30 uur een thema-avond gehouden over osteoporose (botontkalking). Een medewerker van de Osteo- porosevereniging belicht aan de hand van dia's diverse aspecten van deze ziekte. Tevens wordt donderdag 22 maart en donderdag 12 april bij Vosman een verkeersopfriscur- cus gehouden door autorij school Relker uit Markelo. Aan vang 20.00 uur. Voor inlichtingen: 0548-363600. HOLTEN - De collecte van Am nesty International, die van 11 tot en met 17 februari in de ge meente Rijssen-Holten werd gehouden, heeft in totaal 1850,89 euro opgebracht. In Holten is door zestien collec tanten 936,59 euro. Het was de vijfde keef dat men senrechtenorganisatie Amnesty International een landelijke col lecte hield. De collecte is voor Amnesty van groot belang. De mensenrechtenorganisatie is volstrekt onafhankelijk en voor haar werk grotendeels afhanke lijk van giften van particulieren.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 9