Proefles Nordic Walking Nieuwbouw Lageweg kan beginnen Gratis cursus koorzang Holtens Nieuwsblad 7 Soos voor oud-militairen Kortnieuws met bingo en fotografie Nieuwe populaire sport ook interessant voor bedrijfsfeestjes Sport Wandelen met stokken AEDbij Dondertman HOLTEN - Nordic Wal king wordt steeds popu lairder. Ook op de Hol- terberg zijn steeds vaker wandelaars te zien, die met stokken lopen. ÜS2 Speeltoestellen naar andere plek Jovink komt naar Loo-Bathmen Optreden KUS Toeristenweg voor deel dicht Vuurwerkbestendige verkeersborden Dinsdag 20 maart 2007 Wie dit een leuke sport lijkt, kan woensdag 21 maart om 18.30 uur terecht bij restaurant Woody's. Dan wordt daar na melijk een anderhalf uur duren de introductie gehouden. Frans Berghuis van Nordic Wal king Twente zal dan uitleg ge ven over het wandelen met stokken. Daarna gaat de groep naar buitenom het echt te gaan proberen. Belangstellenden hoeven verder niets mee te ne men, want voor stokken wordt gezorgd. Wie verder wil, kan zich tijdens de introductie opgeven voor de echte cursus. Deze duurt in to taal vier lessen van twee uur. El ke woensdag vanaf 18.30 uur wordt dan gestart bij Woody's, om daarna in het bos te gaan wandelen. Aan het eind is er de mogelijkheid om bij Bikerent Holten gezellig een drankje te nuttigen. Nadat de cursus is afgelopen, volgt de week erop meteen de nieuwe basiscursus van vier we ken. Mocht een periode dus niet goed uitkomen, dan kun nen belangstellenden ook later beginnen. Elke laatste zaterdag van de maand wordt een tocht uitgezet in de omgeving. Deelnemers kunnen dan de cursus zonder begeleiding in praktijk brengen. Lopen met stokken lijkt makke lijker dan het is. Het gaat vooral om de techniek die moet wor den aangeleerd. Beginners heb- bendeneigingomde stokken te gebruiken als pikhouwelen en de punten in de grond te steken. Het is juist de bedoeling om de stokken meer in een natuurlij - 'ke, slepende beweging te ge bruiken. Nordic Walking is meer dan wandelen alleen. De stokken geven extra ondersteuning en ontlasten de gewrichten, maar zorgen er ook voor dat je boven lichaam meebeweegt. Voor meer informatie kan men terecht bij Nordic Walking Twente, telefoon 0547-363412 of 06-55102607. HOLTEN - Steeds vaker zijn ze te zien op de Holterberg. Groepen mensen die aan Nordic Walking doen. Wie dit ook weieens wil pro beren, kan woensdag bij restaurant Woody's terecht. Dan wordt daar een proefles gegeven. foto johan boi.ink HOLTEN - Meerdere veteranen uit de omgeving komen eens per maand van 14.00 tot 16.30 uur samen in Zaal Vosman. De soos wordt elke eerste dins dag van de maand gehouden, behalve in de zomermaanden. De eerstvolgende bijeenkomst is op 3 april. Dan wordt er bingo gespeeld. Op 1 mei is er een contactmiddag. Geerding uit Hengelo laat op 2 oktober beel den zien via stereofotografie. Al le oud-militairen zijn welkom. Informatie: J. Hulsman, tele foon 0548-361864. HOLTEN - Het heeft enkele ja ren geduurd, maar eindelijk zul len de leegstaande woningen aan de Lageweg worden ges loopt. De gemeente gaat namelijk ak koord met de bouw van negen koopwoningen in de prijsklasse tussen 175.000 en 217.000 euro. Spectrum Wonen gaat de hui zen bouwen. In eerste instantie was het de bedoeling om er goedkopere koopwoningen neer te zetten, maar die kwamen later niet overeen met de woningen die Spectrum voor ogen heeft. Om de woningen te kunnen bouwen, moeten naast het leeg staande panden huizenblok, ook de garageboxen worden ge sloopt. De nieuwbouw zou in de ogen van de gemeente eerst te weinig parkeerplaatsen hebben. ESPELO - Via het coöperatie fonds van de Rabobank, krijgt kinderboerderij Dondertman een AED-apparaat. Deze Automatische Externe De fibrillator is in staat om levens bedreigende ritmestoornissen te analyseren en te behandelen door middel van een elektro shock. Het type AED dat wordt geïnstalleerd is hetzelfde als die elders in de gemeente hangen. Al enkele jaren staat een woningenblok aan de Lageweg leeg. Nu kan de sloophamer eindelijk zijn werk doen foto: harrybroeze Nu de gemeente akkoord is ge gaan, kan de sloophamer langs komen. Het huizenblok maakt onder deel uit een serie van huizen blokken. Deze zijn in de jaren zestig neergezet als noodwo ningen. Ondertussen zit er een behoorlijke boekwaarde op de woningen en werd ervoor geko zen om de overige blokken te renoveren. Deze blijven nog maximaal twintig jaar staan. Het pleintje op de Lageweg wordt ervaren als rommelig en sociaal onveilig. Het pleintje wordt daarom gerenoveerd en krijgt parkeervakken omsloten door een groene haag. De bes trating wordt opnieuw aange legd en er komt nieuwe verlich ting. Ook komt er een nieuw speeltuintje. Om het plan te kunnen realise ren, dient een grondoverdracht plaats te vinden tussen Spec trum Wonen en de gemeente. Het gaat om 590 vierkante me ter grond dat overgaat naar de woningbouwvereniging en om een stuk van 1984 vierkante me ter dan om niet overgaat naar Spectrum. NAAR RE1LINKSWEG HOLTEN - De vier speeltoestel len aan de Kollingserf achter woning nummer twintig wor den verplaatst naar de Reilinks- weg. Hier krijgen ze een plaatsje tegenover woningen 59-61. OPENING AESCHEIDSTOUR LOO-BATHMEN - Jovink the Voederbietels komen zaterdag 24 maart naar Loo-Bathmen. Net als enkele jaren geleden is het de openingstour van Jovink the Voederbietels voor het 2007. Het is een van de laatste mogelijkheden om de band live te zien spelen, omdat Jovink heeft aangekondigd te willen gaan stoppen met optredens. Naast Jovink speelt de Haarlem se formatie The Sheer! Déze band kent grote Nederlandse bekendheid en heeft met "Ver schillende nummers in de Top 40 gestaan. De kaarten kosten 15 euro in de voorverkoop. De kaarten zijn ook te reserveren via www.loosalarm.info. Vanaf half februari 2007 zijn de kaarten voor Jovink the Voederbietels en The Sheer onder meer ver krijgbaar bij Het Bonte Paard in Dijkerhoek. IN VERWARMDE TENT HOLTEN - In overleg met Peter Eilander van de Holtense Mu ziekschool, zal er op vier dins dagavonden van 19.15 tot 20.00 uur een koorscholing verzorgd worden voor het Holtens Man nenkoor. Deze zal plaatsvinden in de Re genboog in Holten, de repetitie ruimte van het koor. Deze koor scholing wordt verzorgd door Lotta Karlstadt, zij is van Duits- Zweedse afkomst en heeft op het conservatorium van Am sterdam zang en lichte muziek gestudeerd en dit in 2002 met succes afgerond. Ze zingt zelf in diverse zettingen en treedt re gelmatig op in muziektheater productie Alcatraz in Rotter dam. Het Holtens Mannenkoor wil echter deze avonden ook open stellen voor andere zanglusti- gen. Misschien wel de reden om een lang gekoesterde wens in vervulling te laten gaan en door deze scholing te gaan meezin gen in een mannenkoor. Deze avonden worden gratis aange boden door het koor en geeft verder geen enkele verplichting. De eerste scholingsavond zal 3 april zijn, in de Regenboog- school in Holten. Mocht men interesse hebben, dan kan men contact opnemen met Johan Bosschers, Pannenbakkers straat 2, telefoon 0548 - 362386. LOO-BATHMEN - De populaire meidengroep KUS komt zon dagmiddag 25 maart naar Loo- Bathmen. In een grote ver warmde tent zullen deze kan jers van zich laten horen. De or ganisatie is in handen van de Stichting Evenementen Loó. De aanvang van deze middag is om 15.30 uur en eindigt rond 18.30 uur. De entree bedraagt slechts 5 euro en de kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa. BOUW HOOFDSTEUNPUNT HOLTEN - Wegens de aanleg van het hoofdsteunpunt Natio naal Park Sallandse Heuvelrug is een deel van de Toeristenweg afgesloten voor het verkeer. Het gaat om het stuk weg tussen Natuurdiorama Holterberg en de Wullenbergweg. De afsluiting duurt tot en met 30 maart, maar kan eventueel langer duren, mocht dit nodig zijn. Het verkeer wordt omgeleid. Wel is het mogelijk met de fiets of wandelend een kijkje te ne men bij de werkzaamheden. Ook is de horeca er wel bereik baar met auto. OVERWEGING GEMEENTE HOLTEN - Er blijken toch ver keersborden te bestaan die be ter bestand zijn tegen vuur- werkvandalisme dan de regulie re borden. De gemeente had begin dit jaar bij een verkeersbordenfabri kant gepolst of er betere borden bestonden. Burgemeester Bort Koelewijn: "We kregen een slappe reactie terug, dat zoiets niet werd gemaald". Maar de gemeente ging niet over een nacht ijs en vroeg het na bij een fabrikant die een stand had bij een beurs. Er blijken inderdaad borden te bestaan die minder last hebben van vuurwerk. Hierbij valt te denken aan borden waarbij de rand geen ruimte overlaat om vuurwerk tussen te steken. Ver der is de bevestiging aan de paal een zwak punt. "We weten nog niet wat we er mee gaan doen", vertelt Koelewijn. "Maar we zul len het wel gaan overwegen". Tijdens Oud en Nieuw sneuvel den namelijk 210 borden, goed voor een schadepost van 25.200 euro.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7